Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsőde 2013-ban fórum

Bölcsőde 2013-ban (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
58. Bcicus (válaszként erre: 56. - Eznincs)
2013. febr. 11. 16:37
Én még itthon vagyok és csak 3 napot jár bölcsibe, bár a héten itthon lesz mert még mindig breteg.
2013. febr. 11. 11:12
Érdekes amit mondtok. Nekem soha egy rossz szóval nem mondta senki, hogy miért adtam bölcsibe a lányomat. Tényleg. Mondjuk el is küldtem volna a francba valószínűleg. Mi köze van hozzá bárkinek?! Mimi már nem érezte jól magát otthon, unatkozott, és nem kötötték le a játékaink, nem tudott aludni, mert nem fáradt le stb. Én is ellettem volna még otthon, de ez így jobb a gyereknek. Szerintem 1,5-2 éves korában a gyerek igénye megnő, hogy saját társaikkal legyenek. Régen volt egy családban 3 gyerek, azok jól elvoltak otthon együtt, ma már azért nem teljesen ugyanazt a világot éljük...
2013. febr. 11. 08:40
Én személy szerint szívesen maradtam volna még otthon de csak magam miatt, mert nekem jó lett volna még minnél több időt a kislánnyal tölteni, de már én is éreztem hogy kevés vagyok neki, kevés az inger, főleg így télen. Szerencsére ő élvezi a bölcsit nekem kell még megszoknom, hogy nincs velem!
55. Bcicus
2013. febr. 10. 23:35
Mikor én mondom valakinek, hogy bölcsis. Néhányan azt mondják, hogy jajj szegény, muszáj? ROsszul vagyok tőle. Én pl nem muszájból adtam bölcsibe, hanem mert szüksége van rá egy ekkora gyereknek. Iszonyatosan élvezi az első perctől egy perc sírás nem volt. ÉS még csak 2 hete jár de már sokat fejlődött.
2013. febr. 10. 18:24
Nem tudom,nálatok hogy van,de nagyon bosszant amikor az én gyerekem egyet köhög,és már szolnak,hogy beteg...más gyereke meg olyan csunyán köhög,tiszta taknyos,az nem baj.kigyogyitom nagy nehezen,és ujra elkapja.Tavaly ezt eljátszottuk párszor.
2013. febr. 10. 18:18
Hát nagyon nehéz gyes után visszamenni dolgozni.Nekem marha nagy szerencsém volt-mert tavaly márc.ota bölcsis a gyerek,de talán nyáron volt egy honapot végig a bölcsiben,mert állandoan beteg volt havonta min.2 hetet-hogy még van munkahelyem.Maradtam volna szivesen itthon a gyerekkel,de vissza kellett mennem dolgozni(egyedül vagyunk).
52. 4c1a787e8f (válaszként erre: 51. - 88dc42f3df)
2013. febr. 10. 10:39

Egyre kevesebb ilyen van itt egyébként a hoxán, mert már párszok ki lettek osztva. Ennek ellenére volt olyan, nem is egy, - főleg vidéki társunk, aki csak priviben mert megkeresni egy kis lelki támogatásért..


Durva dolgokat meséltek, hogy nemhogy a portálon, hanem ugyanúgy az életben szétszedik, mert szinte ő lenne az egyetlen aki eljár a faluból, és komoly munkája van.. És a lelketlen, aki bölcsibe viszi a gyereket. Minisztériumban dolgozott. Egy darabig írogattunk, elkezdték a bölcsit szerencsésen... Remélem azóta is minden ok velük..


De nem ő volt az egyetlen sajna..



Egyébként neves pszichológusaink hozzáállása nem tett jót az elmúlt kb.40 évben, amikor minden problémát ezzel magyaráztak, ahelyett, hogy a család életét komplexen segítették volna, amibe az értelmes, családfenntartó tevékenység is helyet kap..

51. 88dc42f3df (válaszként erre: 48. - 4c1a787e8f)
2013. febr. 10. 08:35
Aha:))és igazad van!
50. eznincs (válaszként erre: 49. - 4c1a787e8f)
2013. febr. 9. 19:55
Gratula a 3 gyerkőchöz!
49. 4c1a787e8f (válaszként erre: 41. - Eznincs)
2013. febr. 9. 15:33

Annak idején egy másik portálon én is indítottam egy fórumot. Ott annyira szétszedtek, hogy megfenyegették a gyerekeimet, közölték, hogy megkeresnek, megkeresik a gyerekeim bölcsijét..


Hónapok kellettek, amíg lenyugodtam..


Pedig csak annyi volt, hogy olyanokkal akartam beszélgetni, akiknek szintén korán mentek bölcsibe a gyerekei. Én fiatalon szültem, be akartam fejezni az egyetemet, amit elkezdtem, és nem csak én, de a családom is sokat ölt bele. Ennyi.


Ezért szedtek szét.


Ma már tudom, hogy irigységből, de sokat tanultam belőle, az egyetemet meg befejeztem. A harmadik gyerekemet is vittem bölcsibe, igaz, csak 2 évesen.


Azóta is úgy gondolom, hogy életünk legszebb évei voltak a bölcsisek, a gyerekek is így emlékeznek vissza.

48. 4c1a787e8f (válaszként erre: 39. - 88dc42f3df)
2013. febr. 9. 15:29

Mire gondolsz?



A "miértviszedbölcsibeazenyémbezzegnembölcsis"-re?

Azokat le kell...

47. Bcicus (válaszként erre: 46. - Eznincs)
2013. febr. 9. 13:25
Nem hétfőn még nem megyünk akkor megyünk vissza a dokihoz, aztán majd meglátom, hogy lesz ha még nem gyógyul meg teljesen nem viszem nem akarom, hogy megfertőzzön másokat. Hétfpn délelőtt valamelyik nagyinál lesz mert vizsgáznom kell. AZtán jövök haza, én még nem dolgozom, csak májustól.
46. eznincs (válaszként erre: 44. - Bcicus)
2013. febr. 9. 12:14
A mi csoportunkban is minden gyereknek folyik az orra és a gondozónők folyamatosan törölgetik nekik de hát ugye még nem tudják rendesen kifújni szegénykék.Ha láza nincs akkor gondolom ti már mentek hétfőn? Mi sajna csak szerdán megyünk vissza a dokihoz és remélem a csütörtöki farsangra mehetünk a bölcsibe.
45. eznincs (válaszként erre: 43. - 88dc42f3df)
2013. febr. 9. 12:10
Köszi szépen és a tippet is. Este mézzel kevertem el de muszáj volt erőltetni kicsit mert köpködte kifelé ma pedig szörppel (hígítatlanul) kevertem el és így bekanalazta nagy nehezen.
44. Bcicus (válaszként erre: 40. - Eznincs)
2013. febr. 8. 20:37

Enyémnek orrfojással kezdődött aztán mondták, hoyg egésznap nagyon folyt, este már nagyon nyügi volt itthon és éjjel is ébredt, mert nem kapott levegőt.

Láza szerencsére a fiamnak nincs.

43. 88dc42f3df (válaszként erre: 40. - Eznincs)
2013. febr. 8. 20:36
A Zinnatot enyém se vette be,de megprobáltam cappy öszibarackkal,azzal megitta.borzaszto egy ize van:((nem csoda,ha nem akarják bevenni.jobbulást nektek!!!
2013. febr. 8. 20:33
Nem igy állok hozzá,csak már megszivtam sajnos....garancia semmire nincs.
41. eznincs (válaszként erre: 39. - 88dc42f3df)
2013. febr. 8. 20:12
Szerintem nem így kellene hozáállni, hogy biztos lesz itt is okoskodás, de ha lesz is az sem baj az is egy vélemény. Az egésznek az a lényege, hogy segítünk egymásnak. Vannak akik nem írkálnak csak olvasgatják a fórumokat, nem értem miért kell titkos klub, illetve mi a garancia arra hogy a titkos klubban nem fognak okoskodni.
2013. febr. 8. 20:05
Kislányom is lebetegedett, reggel picit köhögött majd mikor mentem érte mondta a gondozónő hogy napközben is keresett és sírt is szegény. Hazafelé is nyűgös volt így itthon mértem lázat 37.3 volt úgyhogy inkább lementünk a dokihoz, adott antibiotikumot arra az esetre ha felmegy a láza és hát elég piros a torka is (biztos tőlem kapta el) Este 6kor már 38.2 volt így kapott kúpot de a Zinnat szuszpenziót sehogy sem akarta megenni/inni. Tudom nem erről szól a fórum de nem tudtok valami tippet adni mibe keverjem bele hogy megegye végre? Kakaót és krémtúrót már próbáltam az nem jött be.
2013. febr. 8. 18:38
Szivesen irnék ide,mert az én gyerekem lassan egy éve bölcsis,de nem szeretem a kioktato hangvételt,meg az okoskodást,ami tuti itt is meg fog jelenni egyszer(...)Ezért csináltam a klubot,mert az titkos.
38. Bcicus (válaszként erre: 36. - Eznincs)
2013. febr. 8. 14:02
Enyém meg beteg lett tegnapra.
37. 4c1a787e8f (válaszként erre: 32. - Nbandus)
2013. febr. 8. 09:55

Így van, mi is december óta folyamatosan betegek vagyunk.

Ez ilyen.

De ez a tél elég gázra sikerült amúgy is, azért van, hogy ennyire nem pattanunk le.


Pedig szedünk is mindenfélét, így talán nem vagyunk olyan sokáig, meg annyira betegek, de mire a sok kicsi az 5 emberen végigmegy, az azért türelemjáték...


23 éves koromig én se voltam "soha" beteg, pedig Pesten a piros 7-esen mentem minden nap... Ma is emlékszem az első lányom által hazahozott bölcsis vírusra, azóta aztán bepótoltuk..


Csak nagyobb baj ne legyen, az a fontos..

2013. febr. 7. 18:26
Ma volt az első ottalvós nap és állítólag szépen elaludt de egy másik kisfiú felsírt kb. 1 óra múlva és akkor ő is felkelt. Ezután hazajöttünk.
35. Bcicus
2013. febr. 7. 01:07
Én fiam imádja alig bírom hazahozni, viszont aludni nem hajlandó inkább játszana helyette.
34. nbandus (válaszként erre: 33. - Eznincs)
2013. febr. 6. 21:06
Hát akkor jobbulást nektek! És gratula a gyors beszokáshoz!!! :)
33. eznincs (válaszként erre: 32. - Nbandus)
2013. febr. 6. 18:46
De kár, hogy nem beszéltünk róla előbb, vasárnap az ügyeleten voltunk miattam torok és fülfájás meg láz. Sajnos a doki rosszul mérte fel a tüneteket és nem adott antibiotikumot így ma megint orvosnál voltam tüszős mandulagyuszim van és holnap kell mennem a fülészetre is :( Sőt ma apa is megbetegedett! Kislányom jól van, ő nem beteg (kopp-kopp) élvezi a bölcsit Holnap már ott is fog aludni :)
2013. febr. 5. 12:41

Sziasztok,


Eznincs,gratulálok, hogy ilyen ügyes a gyermeked, és jól viseli a bölcsit. Azt tanácsolom, hogy Te is kezdj el szedni valami immunerősítőt, akár béres cseppet, mert ez még csak a kezdet ...:) Amiket nálunk a lányom hazahozott, mindent elkaptam tőle,és az elmúlt 5 hónapban 3-4 hetente napokig az ágyat nyomom lázasan, félhalott állapotban. Mondják is, hogy a gyerekvírusok szülőkre még veszélyesebbek...

31. eznincs (válaszként erre: 26. - Bcicus)
2013. febr. 4. 13:06
Én azért féltem/félek ennyire mert volt egy műtétem mikor ő féléves volt és 3 napig nem látott, utána pedig úgy haragudott rám, hogy még csak rám sem nézett kb. 2-3 napig. nagyon rossz érzés volt, teljesen levegőnek nézett :( Nyilván akkor még hiába mondtam neki, hogy anya nemsokára visszajön akkor még nem értette.
2013. febr. 4. 13:02
Infók az első két napról: pénteken kezdtünk 8tól 11ig. volt benne reggeli és kis udvari játék is természetesen velem együtt. Péntek este én lettem beteg !!!!!!!!!!!! :) Egész hétvégén nyomtam az ágyat, mondtam is csak én lehet ilyen szerencsétlen még a végém miattam nem tudunk menni a bölcsibe. de mára már jobban lettem és ma már ott is hagytam őt egy órára. Mire visszamentem már az udvaron játszott a többiekkel és gondozónőnk azt mondta egyáltalán nem is keresett szépen játszott. Összefoglalva eddig simán megy minden (kopp-kopp) Holnap apuka is jön velünk mivel neki is "be kell szokni" a teendőkbe, mivel néha ő is fogja hozni vinni pici lányát!
29. eznincs (válaszként erre: 27. - 4c1a787e8f)
2013. febr. 4. 12:56
Mielőtt megnyitottam a fórumot természetesen körülnéztem és nem találtam friss hozzászólásokat ebben a témában. Szerettem volna ha összegyűlnénk itt olyanok akiknek ez most éppen aktuális ebben az évben de természetesen jónéven veszem a tapasztalt anyukák hozzászólásait is. Mindenesetre köszi az észrevételt.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook