Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsiben 5 hónaposan fórum

Bölcsiben 5 hónaposan (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
96. csgybzs (válaszként erre: 7. - 71c9045211)
2012. júl. 12. 15:35
5 hónapos a gyerek és már egyedül neveled? Társ hol van?
95. csgybzs (válaszként erre: 1. - 71c9045211)
2012. júl. 12. 15:34
Szegényke... :( 5 hónaposan?
94. Életkezdés (válaszként erre: 89. - 9678a02221)
2012. júl. 12. 15:30

felénk nagyon sok a szocpolosgyerek pl van aki tudja is hogy ő azért fogant:(

önmagában az is egy szuper dolog lett volna de az sem jól sült el....

93. Életkezdés (válaszként erre: 87. - 4c1a787e8f)
2012. júl. 12. 15:28
az lenne az egyik nem is oly rejtett célja a családtámogatási rendszernek hogy gyerekvállalásra ösztönözzön legalábbis a kedvet ne vegye el...de a segélyeket nem tartom az igazi cst rendszer részének,az egy potyadolog csak...
92. tündér74 (válaszként erre: 83. - Szilisári)
2012. júl. 12. 15:14
Nem kell "pffujjogni", tiszteletbe kell tartani más véleményét.:) Egyébként eléggé egy oldalról közelíted meg a témát.Nem mindenki hülyül el 3 év itthon töltött idő alatt, attól hogy valaki otthon van több évig a gyermekével az nem azt jelenti, hogy nem is jár társaságba, ide-oda. Próbáld meg elfogadni, hogy jó is lehet egy családnak,ha a gyerkőc csak 3 évesen megy közösségbe. Attól, hogy az általad vélt hátrányokat és negatív dolgokat ismételgeted nem feltétlenül mindenhol úgy van.
91. Bcicus
2012. júl. 12. 14:56
én is ismerek olyat aki csak azért szült másodikat, hogy ne kelljen dolgozni, pedig az elsőt sem szereti igazán.
90. 9678a02221 (válaszként erre: 86. - Életkezdés)
2012. júl. 12. 11:01
Nem tudok pontos adatokat,de szerintem az europai orszagokbol nem sok engedheti meg maganak ezt a luxust,es nem is engedi.Itt nem is azzal van a baj,hogy anyukak otthon vannak a kicsikkel,hanem a felfogassal.Europaban ez nem kerdes,hogy rossz anyuka vagyok ha megyek dolgozni,vagy seM.Nalunk lelkiismereti kerdest csinalnak belole,es ha a gyerkoc bolcsiben van,akkor rad sutik a 'rossz anya' belyeget.
89. 9678a02221 (válaszként erre: 87. - 4c1a787e8f)
2012. júl. 12. 10:54

A gyes es tarsai mindig is azt sugalltak a noknek,hogy otthon kell maradniuk 3 evig..Ha nem teszed,akkor rossz anya vagy.A 21.szazadban mint a fenti pelda is mutatja a Magyarorszagon elo nok kb fele velekedik igy.A cucializmus agyszulemenye.Igy vontak ki a forgalombol az elvtarsnoket,nehogy eszukbe jusson karriert epiteni:(

Ertem en amit mondasz,hogyha megszuntetnek Magyarorszagon akkor mi lenne az otthon levo kismamakkal stb de pl a rendszervaltas ota nem gondolkodtak el honatyaink azon,hogy ezt meg kellene valtoztatni.Asszony maradjon a fakanal mellett:(

A csaladtamogatasert szulni x.szamu gyereket..Hat nem tudom.Bar vegulis egyes nepcsoportoknal ez mukodik Magyarorszagon.Kepzeld el ha az a gyerek a csaladtamogatasert szulnek,majd megkerdezi a szuleitol hogy 'Idesanyam hat en minek gyuttem a vilagra?Ha' a csaladtamogatas vegett edes fiam..Istenem.

88. szilisári (válaszként erre: 87. - 4c1a787e8f)
2012. júl. 12. 09:22

Igen, pontosan, ez egy felesleges luxus és nekem sokszor az az érzésem, hogy vannak olyan nők, akik egyszerűen nem szeretnének dolgozni és sorra szülik a gyerekeket inkább (igazából ez nem csak egy érzés, hanem konkrétan ismerek pár ilyen embert), én ezt sem a párjukkal, sem a gyerekekkel, sem a társadalommal szemben nem tartom fairnek.


Az meg, ha támogatásokért szülne valaki egy harmadik gyereket kábé nekem azt jelenti, hogy a jelenlegi kettőt sem tudják normálisan eltartani. Sosem értem, hogy miért mondják az emberek, hogy "Jaj, egy gyereknek csak a szeretet kell.", olyanokba nem szoktak belegondolni, hogy mi lesz mondjuk 20 évvel később, taníttatni is kell majd, esetleg lakásba is besegíteni, stb. Nem tudom, én nem tudnék úgy hozzáállni egy gyerekvállaláshoz, hogy "majd csak lesz valahogy", mert nem akarom, hogy mondjuk x év múlva azért ne tanulhasson a gyerekem valamit, amiben mondjuk tehetséges, mert tizenketten lakunk egy hitelre vett cipős dobozba. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretem a gyerekeket, ha lenne rengeteg pénzem, akkor vállalnék többet, most egy van és az is csak azután lett, hogy x pénzt félre tettem és miután meglett azt mondtam, hogy oké, jöhet a gyerek.

87. 4c1a787e8f (válaszként erre: 81. - 9678a02221)
2012. júl. 12. 08:38

Nem tűnik fel az embereknek, hogy ezt a luxust jóval gazdagabb országok sem engedhetik meg..


Itt sem a jó lelkük miatt nem teszik meg a politikusok, hanem azért, mert akkor kb. 800.000 potenciális munkanélkülit szabadítanának magukra, és kb. ugyanennyi bölcsődei férőhely hiányzik..


De előbb-utóbb itthon is meglépik... Mi lesz akkor itt..


Most fut egy másik fórum, hogy a hölgy a családtámogatásokért szülne 3. gyereket... Istenem..

Férreértés ne essék, nem baj az, hogy a családtámogatás ösztönöz többedik gyerekre, csak ez egyrészt csalóka, másrészt mégis egy fordított gondolkozás...

86. Életkezdés (válaszként erre: 81. - 9678a02221)
2012. júl. 11. 23:25

azért ehhez sajnos itt nincsenek meg a feltételek....a kérdező gondolom én eübe fog visszamenni de egyébként baromi nehéz olyan munkát találni ami csak a bölcsis időt fedi le....nálam pl az utazás miatt lehetetlen a bölcsit és a szomszéd várost összeegyeztetni ahová dolgozni jártam mindig....más is van így ezzel.....nincs hová visszamenni dolgozni,nincsenek lehetőségek 4 illetve 6 órába visszamenni valamint bölcsis hely sincs vannak részek ahol oviba sem veszik fel a háromévest ...ez egy egy rendelettel törvénnyel nem fog változni mert az alap megteremtéséhez sok időre van szükség.....szóval nem szeretem én a külföld és a hazánk összehasonlitását ebből a szempontból(sem)


a végével egyetértek csak a párhuzamba állitással nem tudok

85. Életkezdés (válaszként erre: 79. - 4c1a787e8f)
2012. júl. 11. 23:20
:))értem én csak ép talált nálam:))
84. Életkezdés (válaszként erre: 78. - 4c1a787e8f)
2012. júl. 11. 23:20
a bölcsi nálunk is más de a közvetlen környezetemben élők azok nem...
83. szilisári (válaszként erre: 82. - Tündér74)
2012. júl. 11. 22:58
Pff. A világon semmi nem indokolja, hogy 3 évig otthon legyél egy gyerekkel, sőt, ennyi idősen már egy egészséges gyerek bőven igényli más gyerekek társaságát és egy egészséges anya is más felnőttek társaságát - babaruhákkal vaterázni nem egyenlő ezzel. Ráadásul az apukákra meg jól senki soha nem gondol, hogy mekkora felelősség a vállukon azért, mert több embert is el kell tartsanak egyedül, évekig - itt mindig mindenki szeret úgy csinálni, mintha az anya lenne a szeretet felelős az apa meg a pénz. Most konkrétan van egy tök jó fej ismerős párom, ahol az apa van gyesen, hát ne tudjátok meg, hogy mit kapnak. A szeretet és a biztonság nem azt jelenti, hogy kortól függetlenül egymás seggébe kell legyenek az emberek, ahogy már mondtam, ez egy hibás elgondolás.
82. tündér74 (válaszként erre: 81. - 9678a02221)
2012. júl. 11. 22:47
Ez mondjuk tény, hogy a kényszer nagy úr, de én azért sajnálom a környező országok gyerekeit, hogy nekik nem adatik meg ez a lehetőség, hogy 3 évig (vagy legalább 2 évig) az anyukájuk mellett szeretetben, biztonságban legyenek.
81. 9678a02221 (válaszként erre: 1. - 71c9045211)
2012. júl. 11. 22:04
Nem olvastam vegig a hozzaszolasokat,szandekosan.Ami Magyarorszagon megy,hogy otthon a gyerekkel 3 evig,az nagyon nagy luxus egy kisse nyugatabbra.Itt kb 5-6 honaposan mennek vissza az anyukak dolgozni,es bizony bolcsibe vannak a manok,vagy nagyi vigyaz rajuk.Aki szerencses annak csak par ora hossza aki nem,az reggeltol delutanig van a bolcsiben.Szoval lehet itt szornyulkodni meg sajnalkozni,de a kenyszer nagy ur,es bizony ha valasztani kell,hogy otthon ulsz es babazol de nem eszel,vagy dolgozol es eteted a gyerkocot akkor nincs mese mesz melozni.
80. szilisári (válaszként erre: 77. - Életkezdés)
2012. júl. 11. 22:03

haha :-)


amúgy meg szerintem nincs rossz megoldás, már olyan szempontból, hogy mire gyerekhez jut az ember, általában van egy elképzelése arról, hogy mit és hogyan szeretne csinálni, aztán közben alkalmazkodni kell egy csomó dologhoz, persze. illetve sem a hordozókendő, sem az otthon szülés nem garancia semmire. ismerek egy hihetetlenül édes, sikeres idegsebész srácot, aki 10 éves koráig otthonból otthonba vándorolt és ismerek egy srácot, akinek otthon volt a szerető anyukája, szerető testvérei, szerető apukája, stb és 1,5 éve kapott 15 évet.

2012. júl. 11. 22:01
A viccelődésnél meg remélem mindenki érti, nem a hordozókendő, vagy a buláta fizikai valójáról volt szó... Ezek mind nagyon jó dolgok.. Pláne a buláta, mert az meg lehet ennnnnii..
78. 4c1a787e8f (válaszként erre: 74. - Életkezdés)
2012. júl. 11. 22:00
Nálunk olyanokból állt a bölcsis szülők közössége, akik kicsit magasabbra tették a mércét.. Mert a tudásból, sok munkából szerettek volna jövőt építeni... Számomra az elhagyott szerencsétlen bölcsisgyerek, meg a plázázós anyuka csak "legenda", amivel riogatnak.. (Bár nyilván létezhet ilyen is..)
2012. júl. 11. 21:57

jó nekem is szövött a tarisznyám de inkább sima rongytáskával járok:)

a szőrös lábat pedig itt a hoxán is olvastam már automatice társitva az otthonszüléshez és a hordozáshoz,én borotválom:)

76. szilisári (válaszként erre: 71. - Életkezdés)
2012. júl. 11. 21:53

amúgy milyen egy bőrtarisznyás, szőrös lábú ősfazon? :-)

(nálam bőrtarisznya kizárva, állatból van, szőrös láb kizárva, túl állatias, az ősökkel viszont semmi bajom :-)

75. Életkezdés (válaszként erre: 73. - Szilisári)
2012. júl. 11. 21:53
értem én csak jeleztem:)))
74. Életkezdés (válaszként erre: 69. - 4c1a787e8f)
2012. júl. 11. 21:53

no látod én hiába mondom a közelemben mindig azt kapom hogy más is megcsinálja három gyerekkel nekem mi a bajom....a többség szocpolosépitősgyerek a városrészen és az hogy mikor a fiam könyvet szeretett volna nézegetni egyik helyen és meglepődtek hogy hát nekik nincs,senkit nem érdekel azt mondták a mesétől nem lakik jól a gyerek...ami tény de mégis.....

a nemszeretemovisnéni is azt mondta a nagyfiamról hogy hatalmas lexikális tudással rendelkezik sokkal többel mint a többiek oviszonten pl.....

73. szilisári (válaszként erre: 72. - Életkezdés)
2012. júl. 11. 21:52
Jaj már, nem szabad megsértődni az ilyen direkt túlzásba vitt viccelődésen, én sem szoktam, ha az én stílusomon / szubkultúrámon fenik a nyelvüket, lényeg :-)
2012. júl. 11. 21:49
no most komolyan megsértődök mindjárt előveszem a szemüvegem....én tényleg hordozókendős moshatópelenkás együttalvós együttlélegzős vagyok és felcsattanok ha szidják a bandát....sok hordozós dolgozik és bölcsizik és ésszel él nem általánositani kérem:)
71. Életkezdés (válaszként erre: 67. - Szilisári)
2012. júl. 11. 21:47
nono én alapból amellett vagyok és meg szokok sértődni:))mármint nem a háttal állás mellett:) de bőrtarisznyás szőröslábú ősfazon vagyok:)
70. 4c1a787e8f (válaszként erre: 68. - Cippora)
2012. júl. 11. 21:46
Valahol hallottam a "kockakeretes-szemüveges hordozókendőst"...
69. 4c1a787e8f (válaszként erre: 67. - Szilisári)
2012. júl. 11. 21:45

Szerintem azért, mert nincs olyan ember, aki ezt a gyerekezést három évig nemohogy 100, de még akár csak 90%-osan is tudná csinálni.. Valahol mindenki csúsztat egy kicsit.. Vagy megfőznek neki, vagy nagy kert van, ahol "elvan" a gyerek, vagy sok pénz van, vagy annyira egyszerű, hogy nem is érti, mit kéne csinálnia...


Olyan 50-60%-osan meg annyit is ér.. És ezalól én nem vagyok kivétel, mielőtt másra mutogatnék.. Pont azért, mert olyan kevés a töltődési lehetőség..

2012. júl. 11. 21:42
"biobulátás bezzeg anyák" - hát ez hatalmas :D
67. szilisári (válaszként erre: 62. - 71c9045211)
2012. júl. 11. 21:38

Igen, ezt a látványt én is mindig imádom, a biobulátás bezzeg anyák, akik általában háttal állnak miközben hajmeresztő dolgokat művelnek a gyerekeik a mászókán. Tisztelet a kivételnek persze.


El kéne már szakadni attól a gondolattól, hogy gyerekem attól lesz boldog, ha egymás seggében élünk. Tényleg, ahogy más is írta, érthetetlen, hogy ilyen kondíciók mellett (3 évig otthon maradhat az anya, támogatással) mi a tökömért nem mi vagyunk a mosoly országa??

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook