Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bodza keresztnevű babák anyukái, segítsetek! fórum

Bodza keresztnevű babák anyukái, segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
75. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 67. - 9d1fd4d628)
2011. júl. 13. 21:54
Te meg pont ne szólj ebbe bele.
74. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 66. - 91d4989ab9)
2011. júl. 13. 21:53
Na hát ez már a saját korlátoltságod.
73. felicy87 (válaszként erre: 71. - Mint)
2011. júl. 13. 11:15

Örülök,hogy tetszik a név! :)

És teljesen igazad van,hogy a csúfolódást nem a gyerekek kezdik,hanem a kedves szülők...

72. felicy87 (válaszként erre: 70. - Beatav)
2011. júl. 13. 11:13

Én már nem tudom eldönteni,hogy az a baj,ha egy név egyedi vagy ha több is szembe jön velünk a utcán!?

Igen,több Lili van,mint Bodza,mert 2009ben nagyon sokan választották ezt a nevet a kislányuknak...de mindegyikőjük egy külön kis egyéniség,semmilyen szinten ne lehet általánosítani!

71. mint
2011. júl. 13. 11:08

Szerintem aranyos nev a Bodza.

A gyerekek pedig sok esetben nem is maguktol talaljak ki amivel csufoljak a tarsaikat hanem pl. anyukatol haljak. Anyuka megrokonyodve mondja apukanak otthon,hogy micsoda szulei vannak ennek a "szegeny"kislanynak esetleg meg jot is rohognek,hogy bodzaszorpnek lehet csufolni.Masnap meg a gyerek megy az oviba es azzal kezd,hogy elkezdi bodzaszorpnek csufolni a kislanyt...

Eloszor nehany felnott gondolkodasan,mentalitasan kellene valtoztatni es akkor kevesebb olyan gyerek lenne,aki csufolodik.

70. beatav (válaszként erre: 69. - Felicy87)
2011. júl. 13. 10:28

Lili viszont fogja kapkodni a fejét,mert lassan minden ötödik kislány Lili. :(

Én most legalább tizenöt 1-8 év közötti Lilit számolok az ismeretségi körömből...

2011. júl. 12. 23:38

Mint már említettem,az én kislányomat Lilinek hívják!2és fél hónapos...és már találkoztunk is egy kiskutyával,akit szintén Lilinek hívtak!Nem tudom,ki hogy van vele,de én ettől nem lettem rosszul!

A másik,hogy akár a Lilit is lehet csúfolni,pedig nem egy egyedi,különleges és kirívó név!

Azt pedig végképp nem értem,hogy mi rossz van abban,hogy valaki bodzabogyót szed,vagy hogy a Bodza névről a bodzaszörp jut az ember eszébe!Én ebben sem látok semmi kivetnivalót,mert például ezek csupa jó dolgok!Én például bodzaszörpöt iszok,amitől szaporodik a tejem! :)

Továbbá a Bodza egy régi magyar név,nem úgy,mint az Álehándró,Benító,Nintendó,Tifani,Dzsenifer,Dzsesszika...és társaik!

Arra pedig büszkék leszünk,hogy nem minden második embert fognak "Nagy Bodzának" hívni!És szegénynek nem kell majd kapkodnia a fejét,mint például egy Annának,mert abból millió van...

68. 91d4989ab9 (válaszként erre: 67. - 9d1fd4d628)
2011. júl. 12. 23:28
ok meggyőztetek...
67. 9d1fd4d628 (válaszként erre: 65. - 0f332c4ec9)
2011. júl. 12. 23:20
Szerintem ferré, a Bodza egy remek név lesz a gyerekednek. Ne hagyd magad eltántorítani.
66. 91d4989ab9 (válaszként erre: 65. - 0f332c4ec9)
2011. júl. 12. 23:17

jajj istenem ha már szemet adsz valakinek legalább lásson is vele



az élet nem egy lányregény, az oviban bölcsiben suliban végig szemétkednek egymással a kölykök olvass bele pár forumba ami erről szól


és sok szülő csak azt nézi hogy különleges legyen a név és nem azt hogy a gyereke hogy fog azzal élni


mikor a fél telep abból él hogy bodzabogyot megy szedni gyerekestűl, én nem nevezném el bodzának a lányom, bocsi

65. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 60. - 91d4989ab9)
2011. júl. 12. 23:09

Szerintem te meg ki neveted a Bodza nevet,ill.azt aki adta ezt a gyerekének és azt aki viseli.



Abszolút érthetetlen számomra miért kell neveken viccelődni,csúfolódni,főleg ha az ember már felnött.

64. 91d4989ab9 (válaszként erre: 62. - 9b10f3d7ff)
2011. júl. 12. 23:08

nem neveltetés kérdése


főleg nem gyerekeknél


és nem csufolodok csak felnyitni szerettem volna a szülő szemét, hogy a gyereke esetleg egy Nagy Anna névvel amiből millio van esetleg elkerul olyan felesleges stresszeket mintha nagy bodza lenne


pl

63. globus (válaszként erre: 56. - 9b10f3d7ff)
2011. júl. 12. 23:03
A csúfolást nem úgy kell érteni, hogy rászállnak, és cibálják a haját, zrikálják. Hanem esetleg sunyin mosolyognak a háta mögött, egymást megbökve, figyelj, ott az a kelekóla família :) Ilyesmit mindenki szokott csinálni, információk áradata vesz körbe bennünket, nem tudjuk függetleníteni magunkat. Sem a bosszantó dolgoktól, sem a viccesektől :)
62. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 61. - Beatav)
2011. júl. 12. 22:58

Te mást tapasztaltál a csemetéidnél az egyéniségükkel kapcsolatban :S


Bocsánat!, összetévesztettelek egyik hozzászólóval.


A többiért nem :) A véleményem vállalom, szerencsére nincsenek problémáim az értelmezéssel.


Egyedül az ütötte ki nálam a biztosítékot, hogy felnőtt emberek gúnyt űznek mások által választott nevekből. Rengeteg név van ilyen is olyan is. Válasszon mindenki szíve és belátása szerint. Kinek mi a nevetséges környezet, neveltetés,egyéniség dolga.

61. beatav (válaszként erre: 59. - 91d4989ab9)
2011. júl. 12. 22:40

Próbáltam :) csak aztán Ő is tudja értelmezni!:D

Személyeskedni az már megy...

2011. júl. 12. 22:40
pl sokan járnak bodzázni is:D fu nekem fura lenne igy hívni a gyerekem, pedig vannak ennél azért furább nevek is, tudom
59. 91d4989ab9 (válaszként erre: 57. - Beatav)
2011. júl. 12. 22:38
na ez az jól leirtad mi a baj
58. 91d4989ab9 (válaszként erre: 56. - 9b10f3d7ff)
2011. júl. 12. 22:36
ez nem csufolodás volt hanem csak elmonduk hogy lehet hogy ez lesz, jobb ha felkészül az a szülő aki ilyen nevet ad hogy tudja mi várható:D
57. beatav (válaszként erre: 51. - 9b10f3d7ff)
2011. júl. 12. 22:32

Nem arra gondoltam,hogy iskolázatlan,mert nem a végzettség teszi az embert azzá aki.-pont erre céloztam.

Én nagyon szép,viselhető nevet választottam,illik a lányomhoz,illik a vezetéknevéhez is.Erős a gyanúm,hogy sosem cseréli majd le az anyakönyvi hivatalban és nem csúfolja senki!Neki igazán szép lelke van.

Igen,mint írtad is:"Nyilván aki akármilyen megfontolásból egy bizonyos nevet ad, neki az a legszebb név, hiszen a legjobbat akarjuk a gyermekeinknek." csak NEKI az a legszebb név és van,hogy még a családnévhez sem passzol,ráadásul túl kell "licitálni" a barátnőket,környezetében született gyermekeket,"mindenkinél különbbnek lenni" szülők akik másra nem gondolnak csak magukra!!Valóban nem a névtől lesz egyénisége egy gyermeknek,de lehet az egyéniség utálni fogja azt amit kapott,mert VISELHETETLEN számára.Próbáltam érthetően megfogalmazni a véleményem,én nem személyeskedtem!!!

56. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 55. - 91d4989ab9)
2011. júl. 12. 22:32

Még mindig kitartok amellett, hogy nem a neve miatt, inkább az egyénisége miatt csúfolhatnak valakit.


Tovább lépek, hiszen nekem nincs Bodzám (megjegyzem semmi bajom a névvel) se Kevinem. A gyerekeim azok közé az emberek közé tartoznak, akik elégedettek a nevükkel és ha hiszitek, ha nem, nem is csúfolták őket.

További szép estét! ...és adjon mindenki olyan nevet amilyet szeret, és ne csúfolódjon felnőtt ember, mert lehet őt meg másért lehetne, még gázosabb dologért.

55. 91d4989ab9 (válaszként erre: 54. - 91d4989ab9)
2011. júl. 12. 22:19

szal ha egy keresztnévnév miatt bántják a gyereket a társai akkor ott a szülő is hibás szerintem



vezetéknévről nem beszélek mert az adott:(

54. 91d4989ab9 (válaszként erre: 53. - 9b10f3d7ff)
2011. júl. 12. 22:17

pont erről van szó, hogy mivel a név választható dolog ezért nagy a szülő felelőssége hogy mit választ a csemetéjének


csak van aki ezt nem veszi komolyan, pl nagy ivó szülei:((((((((((((

2011. júl. 12. 22:14

Bizonyos nevek nyomán automatikusan asszociálunk valamire,


Igen ebben igazad van, nálam valahogy úgy alakult, hogy az Évákat nem szeretem, de van azért kedves Éva ismerősöm is.

Németországban készült egy felmérés, nemrégen beszélgettem egy barátnőmmel, és a pont az általad említett Kevin férfinévhez és Dzsesszika női névhez kapcsolódott az alul iskolázott szülő.

..de azért lássuk be nem mindig van ez így.

Lehet én vagyok az egyetlen fekete bárány aki nem a nevekből ítél? Nem baj, ez legyen a legnagyobb problémám :)

Régi főnökömet Nemoda Budának nevezték, tök jó fej ember. :)

Amikor a fiam született egyik kisfiú a taligás Márió nevet kapta, hát a vezetéknév miatt elég rosszul csengett számomra.

Egy ismerős neve Nagy Manó, a fia Nagy Ivó lett :)

52. SZAKI_XY2 (válaszként erre: 50. - Beatav)
2011. júl. 12. 22:08
Lánynak szépek a virágnevek:Jázmin,Levendula de fiúnak nagyon nem : Leander még a Jácint sem. Nekem. Azt hittem hogy a Leventét majd nem csúfolják de tévedtem. Volt Levi , leves még pöri is.Mi nem is becézzük , végig kimondva szebb.
51. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 50. - Beatav)
2011. júl. 12. 22:03

Van tapasztalatom, hogy pl.a Bodza, Málna,Eper nevet

nem az alul iskolázott emberek adják általában a gyermeküknek. Nem tudom mit értesz egyszerűségen, iskolázatlanság,szerénység, félénkség? Nyilván aki akármilyen megfontolásból egy bizonyos nevet ad, neki az a legszebb név, hiszen a legjobbat akarjuk a gyermekeinknek. Szerinted itt bárki is kiskutyára gondolt és nem emberre? Az én gondolatmenetemben nem a névtől lesz valakinek bizonyos egyénisége, lehet Te mást tapasztaltál a csemetéidnél az egyéniségükkel kapcsolatban :S ..és ha nem tetszik a gyereknek a név, még mindig változtathat rajta felnőttként.

50. beatav (válaszként erre: 47. - 9b10f3d7ff)
2011. júl. 12. 21:44
A szüleink pedig adjanak olyan "ajándékot" ami viselhető.Ne a saját "egyszerűségüket" akarják a gyermekükön kompenzálni. Rengeteg lánynév van,szebbnél szebb.Hát a fiús szülőknek viszont nincs egyszerű dolga.De akkor is gondoljunk úgy a gyermekeinkre mint emberre,mert nekik is lesz saját egyéniségük.
49. globus (válaszként erre: 47. - 9b10f3d7ff)
2011. júl. 12. 21:06
Pedig van igazság abban, amit leírt... Bizonyos nevek nyomán automatikusan asszociálunk valamire, hiszen vagy eleve jelentésük van, vagy olvasmányok nyomán rögzültek tudatunkba. Néhány név annyira nevetséges, teljes titok, hogy a szülők miért billogozzák meg gyereküket.
48. globus (válaszként erre: 11. - Felicy87)
2011. júl. 12. 20:55
Öcsém a neve napján született :DD
47. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 43. - Kneseva)
2011. júl. 12. 19:33

Szia Éva!

Olvastam a hozzászólásodat, nem tetszik, de ugye nem lehet egyforma véleményünk tudomásul kell venni.

Aztán megnéztem ki írta, gondoltam besavanyodott undok vénlány. A kíváncsiság tovább vitt, megnéztem a hozzászólásaidat és teljesen padlót fogtam. Egy fiatalos,még a másságot is elfogadó toleráns intelligens nő rajzolódott ki, szerintem igazán kár ezért a hozzászólásodért. Olyan undok..szerintem :) Egy név miatt nem szabad csúfolni senkit, legtöbb esetben nem az egyén választja,ezt kapjuk. Fogadjuk is el, mint szüleinktől egy ajándékot. Aki megkeseredett az alapból az, egy név miatt nem lehet.

46. 07c4794583 (válaszként erre: 40. - Lliinnddaa)
2011. júl. 12. 18:37
Kevin bácsi :DDD
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook