Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bodza keresztnevű babák anyukái, segítsetek! fórum

Bodza keresztnevű babák anyukái, segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
105. 91d4989ab9 (válaszként erre: 103. - C130f7eb3b)
2011. júl. 25. 12:33

de ezt már az elején megbeszéltük ugyanezt tanácsoltam mint te hogy ne essen egybe a többi ünneppel a családban


nálunk mindenkinek mindene a december-február időszakra esik, nagyon rossz hogy egy nyamvadt kertipartit se tudunk ugye akkor szervezni, hogy nem lehet egy balcsis kirucanást ajándékozni stb... télen ugyis alapból vannak ünnepek

104. felicy87 (válaszként erre: 103. - C130f7eb3b)
2011. júl. 24. 16:59

Köszönöm szépen! :)

Nem sokan voltak/vannak rajtad kívül,akik a kérdésemre válaszoltak!

De mi is úgy tervezzük,hogy keresünk egy olyan dátumot,ami mindentől messzebb esik!

És természetes,hogy ha nem tetszik neki,majd megváltoztatja...


Szép napot neked!

2011. júl. 24. 16:43

Az eredeti kérdés az volt, hogy mikor van Bodza névnapja, nem pedig az, hogy tetszik-e valakinek ez a név vagy sem. :D

Szerintem döntse el a szülő, hogy mikor tartja, azt vegye figyelembe, hogy ne essen egybe a szülinapjával, a nyuszival, karácsonnyal, Mikulással, mert a gyerekek ezt nem nagyon díjazzák.:)))

Aztán ha a kislánynak nem tetszik a neve, majd 18 éves kora után megváltoztatja. Csúfolni minden nevet lehet, vezeték- és keresztnevet egyaránt...

102. Vancsa1977 (válaszként erre: 100. - 91d4989ab9)
2011. júl. 24. 12:37
Nekem is ezzel van bajom nagyrészt,hogy 1-2 vezetéknévhez egyáltalán nem illik keresztnév.
101. Vancsa1977 (válaszként erre: 99. - Lliinnddaa)
2011. júl. 24. 12:35
Akkor írhatnánk azt is,hogy Kira-kirakat,Dalma-dalmata,Tamara-szamara,Oszkár-a seggemben motoszkál..stb
100. 91d4989ab9 (válaszként erre: 99. - Lliinnddaa)
2011. júl. 23. 21:44

nekem sem a ritka nevekkel van bajom, hanem ha valaki kiröhögteti a gyerekét és olyan nevet ad


mondjuk egy orsós bodza azért nekem nagyon fura

de kovács bodza is


persze lehet hogy van olyan vezetéknév amivel jól passzol

2011. júl. 23. 20:29
Ez a fórum, amit írtál, tökéletes példa arra, hogy a legegyszerűbb nevek is lehetnek röhejesek, nem kell ahhoz különleges, ritka név. Innentől kezdve ne adjak a gyereknek Csilla nevet, mert az jut eszembe, hogy Csincsilla, vagy ne legyen Anna, mert arról a kanna jut eszembe...
2011. júl. 22. 23:03

[link]


nézzétek meg ezt a forumot

97. 91d4989ab9 (válaszként erre: 94. - 9b10f3d7ff)
2011. júl. 22. 22:57
a bodza lekvárt nem is emlitettem:D
96. 91d4989ab9 (válaszként erre: 94. - 9b10f3d7ff)
2011. júl. 22. 22:56

ha hallasz egy szót arra ösztönösen előjönnek benned asszociáciok, bennem is mindenkiben


az a baj hogy leirtam?


és igen sokan élnek bodzaszedésből, mert a bogyóját festéknek használják a virágát meg szörpnek teának

95. 91d4989ab9 (válaszként erre: 93. - 9b10f3d7ff)
2011. júl. 22. 22:54
már én is leirtam
94. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 90. - 91d4989ab9)
2011. júl. 22. 22:39

Ezt ezerszer elmondhatod, leírhatod, hogy ne csináljon bohócot senki a gyerekéből, de az annyira nem megfogható, hiszen pont azt nem akarja senki, hogy bohóc legyen a gyerekéből, és ha neki tetszik egy név, akkor úgy gondolja ezzel jót tesz a gyerekének. Mindig voltak, most is vannak és lesznek divatos nevek. Fel-fel bukkannak a régiek amik feledésbe merültek, esetleg a nyelvújítással újak születnek.

Mindig lesznek olyanok akiknek valamelyik nem fog tetszeni. A Te kisfiad nevét is sokan nem találják szépnek, de Ti annak tartjátok. Mondhatnák nektek is miért ilyen dédapáink, nagyapáink nevet adtatok

a kicsinek, mire te mondhatod -CSAK-...mert nektek ez tetszett. Mindenki tartsa tiszteletbe a mások véleményét, és ne álszenteskedjen...hiszen azt írtad a bodzaszedésből élők, bodzalekvár stb. jut eszedbe a fórum címben szereplő névről.

93. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 89. - 91d4989ab9)
2011. júl. 22. 22:24
Ezzel nem mondtál újat :) ...már régebbi hsz.-okban leírták, csak figyelned kellett volna.
2011. júl. 22. 21:51
Addig volt jó, amíg a Ladó-féle utónévkönyv volt a mérvadó. Ami abban szerepelt, anyakönyvezhető volt, ami nem, az nem. Így prímán ki lehetett védeni a szülői túlkapásokat... és ha valaki abban nem találja a neki tetsző nevet, akkor nem a könyv a hibás. :)
2011. júl. 22. 21:47

[link]


Az itt található anyakönyvezhető nevek 80%-a nem tetszik, és több, mint fele röhejes. Igen, vannak agyament nevek. Még mindig azt mondom, érdemes beleolvasni :)

Viszont konkrétan a Bodza nekem tetszik. Mindegy, ez már túl van tárgyalva. Ízlések és pofonok.

2011. júl. 22. 21:43

nem az a baj hogy régi vagy uj, hanem az hogy ne csináljon senki bohocot a gyerekéből, és most megint nem a bodza névről beszélek konkrétan, hanem a névadésról


felelősséggel tessék nevet választani, ennyi:D


ha bodza bodza, na éva éva, de ne anyai hóbolrtból meg valami filmsorozaton felbuzdulva legyen a gyerek neve az ami

2011. júl. 22. 21:39

amugy utánanéztem a bodza régi magyar név


tessék csak megnézni a neten

88. 91d4989ab9 (válaszként erre: 87. - Lliinnddaa)
2011. júl. 22. 21:38

hehe:Dén nem szavaztam ha jól emlékszem és a kérdést is igyekeztem elfogulatlanul feltenni


meg a válaszlehetőségeket is:D

2011. júl. 22. 21:36
Hehe, láttátok, hogy Zsuzsa76xx kiírt egy szavazást? "Neveznéd Bodzának a gyermekedet?"
2011. júl. 15. 12:19

Jaj, ez a csúfolósdi ez nem így megy ám, hogy ha valakinek "érdekes" neve van akkor azt kipécézik, hanem egyszerű neveket is ugyan úgy csúfolnak.

Szóval ez nem igaz.

Nagyon szép név a Bodza, szép választás szerintem.

Ha valakinek nem tetszik akkor ne adja a gyerekének.

Egyébként viszont elmondanám, hogy amit itt sokan felsoroltak, hogy 1000 éves MAGYAR nevek, azoknak a nagyon nagy százaléka nem magyar.

Mindenkinek a szíve joga eldönteni, hogy mit választ.

2011. júl. 15. 12:10
De amúgy kinek a pap,kinek a papné....
84. Vancsa1977 (válaszként erre: 82. - Felicy87)
2011. júl. 15. 12:08
Én,mint a lentiekben írtam,a fiunknak az István nevet adtuk,és azóta csak dicséretet kaptunk,kapunk,hogy igazi Magyar nevet adtunk a gyereknek.A Piroska,és az Erzsébet személy szerint nem tetszenek nekünk...Henrietta annál inkább..
83. felicy87 (válaszként erre: 81. - Beatav)
2011. júl. 15. 11:22

1000éves,régi magyar név pl a Hanga,ha Borka...és ezeket se találni a naptárban!

Miért baj,ha valaki nem szürkül a többi emberhez?

82. felicy87 (válaszként erre: 80. - Vancsa1977)
2011. júl. 15. 11:15

Ha neked nem tetszik,ne add a lányodnak,legyen helyette Piroska,vagy Erzsébet és te legyél arra büszke!

Mi nem fogunk ezer éves,agyoncsépelt neveket adni-ne bántódjon meg senki,de a Bodza még nincs agyonhasználva,így értem...

81. beatav (válaszként erre: 80. - Vancsa1977)
2011. júl. 15. 10:19
:) Azt írja a google kereső,hogy régi magyar név.De akkor lenne a naptárban névnapja is!
80. Vancsa1977 (válaszként erre: 78. - Felicy87)
2011. júl. 15. 07:20
Ennyire elvagytok vakulva!!!!!!Bele vagytok buzulva ebbe a BODZA névbe??????Mióta RÉGI magyar név???ISTVÁN,JÁNOS,GÉZA,ÁLMOS,LEVENTE,KATALIN,ERZSÉBET,MÁRIA-EZEK igazi 1000 éves nevek.Ha olyan RÉGI név lenne akkor nem lenne olyan ritka,mint a fehér holló!!
2011. júl. 14. 23:31

Michelle Wild lánya:Vad Málna


Szerintem szép név a Bodza :) édes :)

78. felicy87 (válaszként erre: 77. - Fügemag)
2011. júl. 14. 23:02

Szia!

Gratulálok a kislányodhoz és a csodaszép nevéhez!Büszke is lehetsz rá,mert igazi magyar nevet adtatok neki!

És a Picilány tényleg együtt fog felnőni a nevével,akkor már nem fog kuriózumnak számítani! :)


A névnappal kapcsolatos hozzászólásodat is köszönöm,továbbítom a húgomnak!

2011. júl. 14. 13:30

Sziasztok!!

Igen, nekem van egy tündéri, gyögyörű Bodza nevű kislányom, aki 17 hónapos, és tökéletesen illik rá a neve. Büszke vagyok arra, hogy ilyen szép és magyar nevet adtunk neki, eddig talán egy-két öreg néni volt, aki elcsodálkozott rajta, de ők is szépnek találták. A Bodza néni még messze van, és igazat adok az egyik hozzászólónak abban, hogy 60 év múlva a sok Málna néni, Boróka néni, Dzsesszika néni fogja vele megtárgyalni a nyugdíjkérdést.

Akinek nem tetszik, magányügy, és borzasztóan nem foglalkozom vele. Én sem fikázom más gyerekének a nevét. Akik pedig esetleg csúfolni fogják az oviban, annak biztosra veszem h hasonló kaliberű szüleik vannak, mint pl. zsuzsa76xx.

A névnapjával kapcsolatban még várandósan írtam az MTA nyelvtudományi tanszékének, akik azt válaszolták, hogy nyugodtan adjunk egy általunk választott napot, hiszen hivatalos még nincs. Így lett Május 15.

2011. júl. 14. 08:22
Sziasztok.Én is szeretnék hozzászólni én is ehez a témához.ÉN is Zsuzsa76xx mellé állnék!Nekem se tettszenek ezek a ritka nevek,de...Ezek az Aleándrók,Dzsenniferek se.....Mondjuk tényleg nem jó,hogy ha Annákból is van 100..Én lehet,hogy maradi vagyok gondolkodásban,de nem érdekel.Tavaly szültem,és a szülés előtt 1 nappal kérdezte az imádnivaló főcsecsemősnővér,hogy milyen babám lesz-mondtam neki,hogy fiú-kérdezte,hogy hogy fogják hívni-mondtam neki,hogy István-Erre ő azt mondta,hogy örül annak,hogy végre van 1 kismama aki nem ezek az új divatnevek után fog nevet adni a gyerekének,mint Kevin,és Dzsennifer....Imádta a fiamat a mai napig....Meg én is azt mondom,hogy a gyerekek nagyon kegyetlenek tudnak lenni a másikkal..Milyen lesz már felnőttként,hogy Bodza néni..Én is utálom a nevemet,mert nekem se tetszik ha azt fogják mondani,hogy Anett néni........
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook