Bizalom (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bizalom

2010. júl. 25. 15:09
Én ma már csak az édesanyámban bízok mindig tud tanácsot adni és általában a jóslatai is bejönnek,szinte mindig.Persze a páromban is bízok és tudom hogy szeret engem és elfogad olyannak amilyen vagyok az összes hibámmal együtt.De a féltékenység azért meg van bennem hiszen ő 5 évvel fiatalabb tőlem és bármikor találhat magának egy fiatalabb nőt.Ő mindig bizonygatja hogy szeret és ezt érzem is de soha nem lehet tudni.
2010. ápr. 21. 23:33

Teljesen egyetértek Ficu00-val!

Nagyon igaz tud lenni, hogy aki mer az nyer. Ha nem is feltétlenül elsőre, majd találsz valakit, aki bebizonyítja neked, hogy érdemes a bizalmadra. De ha nem hagyod bizonyítani, nem fog egész életében rád várni.. Megunja, és nem a bizalmatlanság lesz a szakító ok, hanem a kapcsolatotokkal szembeni merevséged. Gondold át! Így is lehet fájdalmasan szakítani.. Ne rontsd el a jól induló kapcsolatodat. Bízz benne, és ha csalódsz, akkor sem rosszabb, mintha tudod, hogy a bizalmatlanságod miatt lett vége..

11. 2ed619333f (válaszként erre: 10. - Norbika18.18)
2010. ápr. 21. 22:18
Nincs gyógyir. Én anno egy ismi pszichiáterrel beszélgettem ezekről a gondokról. Volt, hogy a dokit annyira kihoztam a sodrából, hogy azt mondta menjek haza és kutassam át a dolgait az akkori páromnak. Még ötleteket is adott bizonyos helyekre, amik nekem eszembe sem jutottak volna...belebetegedtem. Aztán megtaláltuk a gyökerét ennek az egésznek. Apukám 7 éves koromban megölte magát, és ebből adódóan voltak és vannak gondolatok bennem...nem lehet "kiirtani", de idővel, és egy nagyon türelmes és beszélgetésre hajlandó partnerrel lehet javitani rajta...keresd a gond gyökerét elsőként...ért e vmi trauma..elhagyott e számodra fontos ember, akár gyerekkorodban, csaltak e meg..stb..utána jöhet a többi feladat, de mindig csak egy lépcsőfok...és javul a helyzet vmennyit.
2010. ápr. 21. 19:35

sziasztok.

tudnátok valami gyógyírt ajánlani nekem féltékenységi rohamok elle?

csak naponta 2-szer,3-szor szokott előjönni és ezért minden nap veszekszünk a barátnőmmel, mert nemhiszem el neki ,hogy nemcsalt meg.

nem olyan de mégis bennem van.

2010. ápr. 20. 14:47
szia! ami a családodat illeti nagyon sajnálom. sajnos van, hogy pont azokra nem számíthatunk, akikre elvileg a legjobban kéne... az, hogy sokat csalódtál és ezért bizalmatlan vagy, teljes mértékig érthető. ugynakkor fontosnak tartom megjegyezni, hogy változtatnod kell a hozzáálásodon. nem minden ember rossz és olyan nincs, hogy valakit ezerből ezer ember becsapna. muszály tudatosan nyitottabbá és befogadóbbá válnod, mert lehet, hogy pont olyan embert űzöl el magad mellől, akit pedig nem kéne, mert őszinte veled és számíthatsz rá. ez lehet akár a párod, akár egy (leendő) barát/barátnő. az emberekben van egy fajta bizonyítási vágy, hogy megmutassák igenis méltóak a szeretetedre, de ezt előbb-utóbb mindenki megunja, ha nincs eredménye. úgy értem, ha valaki tényleg csak téged szeret, csak te kellesz neki és minden igyekezete ellenére azt látja, hogy még hosszabb idő elteltével se vagy képes benne megbízni, hogy bizots megcsal, elhagy stb. - egy idő után feladja. ne üldözz el a bizalmatlanságoddal mindenkit!
2010. ápr. 17. 22:59

Úgy gondolom,hogy ehez a cikkhez ez a Márai Sándor gondolat illik! Szerintem nagyon szép és minden benne van.



S a dalok tanulsága mindig annyi, hogy az összetört szíveket nem lehet többé eggyéragasztani.

Az életben is ennyi a tanulság. Ha egy ember egyszer bizalommal, föltétlen érzésekkel közeledett valakihez, s érzéseit megsértették, "szívét összetörték", soha többé nem tud igazi bizalmat, feltétlen odaadást érezni egy másik ember iránt. Nincs érzékenyebb anyag a földön, mint az emberi anyag. Képtelen arra, hogy elfeledjen egy sértést, mellyel lelkét vagy érzéseit illeték. S bármiféle baráti vagy szerelmi találkozást hoz is még számára az élet, gyanakvó marad, minden kapcsolat torz és gonosz játékalkalom lesz számára, örökké bosszút akar. Ilyen az ember. Vigyázz, ha ilyen megsértett szívűekkel állasz szemközt: nem tudod őket megengesztelni. S nincs az a türelem, bölcsesség, nagylelkűség, szenvedély, mely az ilyen csalódott szíveket nyugtatni tudja.

2010. ápr. 2. 23:07

Szia!

Én csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy én vagyok a másik véglet. Szép gyerekkorom volt, és túl sok bizalmat öntött belém.

Én vagyok az, aki minden eddigi párjában csalódott, és a mai napig mentegeti őt.

Hiszen nem csak az ő hibája... Dehát nem tehet róla.. Még nem volt komoly kapcsolata... Szegény még nem biztos a kapcsolatunkban..

Hidd el ez sem jobb. Jó magasról lehet a legnagyobbat esni...

2010. ápr. 2. 20:19

Szia!

Szerintem leginkább embere válogatja, hogy kiben tudsz megbízni és kiben nem. Én szinte mindig bizalmatlan vagyok az emberekkel, de a jelenlegi párom olyasvalaki, aki el tudta hitetni velem, hogy a bizalom a kapcsolat alapja és enélkül nem lehet.

Hidd el, hogy te is fogsz találkozni olyan emberekkel, akikben majd megbízhatsz. :)

2010. ápr. 2. 13:47
Szia mi már találkoztunk másik forumon,te tudod én detto igy vagyok eskűvő előtt állok de a volt párom miatt nagyon bizalmatlan vagyok á már nem agyalok de....
4. 3ce435daf3 (válaszként erre: 3. - 2ed619333f)
2010. ápr. 2. 13:45

Egyetértek. Higyj magadban is. Tudd, hogy akármilyen az élet valaki benned is hisz és benned is bízik, a többiek miért mernek ekkora kockázatot vállalni? Ők is annyit tudnak rólad, mint te róluk, tehát annyi az alapja a bizalmuknak mint neked feléjük. Ezen is gondolkozz el szerintem.

Először is magaban kell hinni szerintem és magadban kell bíznod!!!!

2010. ápr. 2. 13:42
Sajnos ennek nem bizalmatlanság a neve, hanem hitetlenség...a bizalmat meg lehet tanulni, lehet a gondolatokat kicsit fegyelmezni. A hitetlenség teljesen más, elvesztetted a hited az emberekben, nem mondom, hogy nem jogosan, de ezt szinte kiverni se lehet senkiből.:( Egy esély, hogy találkozol majd egy olyan emberrel, akinek végtelen türelme van és akkor lassan nagyon lassan a helyére kerülnek benned a dolgok, de teljesen soha...
2010. ápr. 2. 12:37

Szia!


Rettentően sajnálom, ami veled történt. Egy részét sajnos én is átéltem, és olyanok fordultak szembe velem vagy égettek le, stb., akikben megbíztam. Most 3 ember van, akiben megbízom. De az egyikük már régi jó barátom. Egyszerűen meg fogod érezni kiben bízhatsz meg és kire számíthatsz, hidd el. Remélem segítettem. :( Szió!

2010. ápr. 2. 10:03
A bizalom olyan dolog, ami ha hiányzik egy kapcsolatból, akkor az nem jó. Akkor szakítani szoktak, vagy összeveszni, vagy egyszerűen csak nem kerülnek közelebbi viszonyba egymással, mert ugye a bizalom nem csak a párkapcsolathoz kell.

Ugrás a teljes írásra: Bizalom

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook