Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Biokert praktikák, tévhitek és minden egyéb fórum

Biokert praktikák, tévhitek és minden egyéb (beszélgetős fórum)


8. bnedora (válaszként erre: 7. - Bella 13)
2012. márc. 22. 20:58
Ezt mi is alkalmaztuk, amikor termeltünk. Nagyon jó folyékony trágya: uborkának, paradicsomnak, paprikának és a káposztaféléknek.
2012. márc. 22. 20:54

A csalánlé csodákra képes!

Egy nagy vödörben, vagy dézsában össze kell gyűjteni jó sok csalánt, le kell önteni annyi vízzel, amennyi ellepi, az edényre tetőt kell tenni, várni 2 hetet, majd leszűrni, és lehet is használni. Elég büdös, de hatásos!

Az uborkát tejjel kell permetezni, akkor nem ég meg, és sokáig szép marad.

A bazsalikom az ágyásokban elkergeti a rovarokat.

Más hirtelen nem jut eszembe...

6. bnedora (válaszként erre: 5. - Kutyaimádólány)
2012. márc. 22. 20:49
Tavaly a meztelencsigák elpusztítására egy mélyebb edényt használtam, amibe sört öntöttem. Reggelre jó sok összegyült benne.
5. Kutyaimádólány (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2012. márc. 22. 20:47
Ok, köszönöm. Tavaly nekünk eléggé jól ment a kert permetezés nélkül is, de aztán jöttek a meztelen csigák... Először próbáltuk őket minden nap összeszedegetni és megszórni sóval, de aztán még több jött és egy idő után feladtuk. Egyedül a paprikát és paradicsomot nem támadták meg.
4. bnedora (válaszként erre: 3. - Kutyaimádólány)
2012. márc. 22. 20:42

Az, hogy permetezés nélkül lehet termeszteni valamit. Sajnos a kártevők annak ellenére, hogy olyan növényeket ültettem egymás mellé, melyek védik a másikat, ugyanúgy meglepték a növényeket. De ha szeretnéd, majd írok olyan növényeket, melyek védik a másikat a kártevőktől, csak most nem érzem magam jól.

Megtaláltam azt a könyvet, amiből én tanultam:

Gertrud Franck: Öngyógyító kiskert.

Keress rá az interneten.

3. Kutyaimádólány (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2012. márc. 22. 20:26
Mármint mire gondolsz? Melyik része hiúsult meg?
2012. márc. 22. 20:23
Igen, ez lehetséges, de nagyon szerteágazó, és nem biztos, hogy hatásos. Én éveken keresztül próbálkoztam vele, de mivel a környezetemben senki más nem csinálta, így meghiúsult.
2012. márc. 22. 20:20
Arra lennék kíváncsi, hogy tudtok-e olyan praktikákat, amelyekkel ki lehet védeni mindenféle permetszer nélkül a rovarok és egyéb kártevők támadásait a kertben. Pl. hogy mit mi mellé kell ültetni, vagy mire kell odafigyelni, mit lehet tenni a meztelen csigák ellen stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook