Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bevásárlólista a babához fórum

Bevásárlólista a babához (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bevásárlólista a babához

2013. okt. 24. 20:36

régi a fórum, de hátha...


azóta esetleg valakinek szüksége volt olyan dologra, ami nincs benne a szokásos listákban?

2009. máj. 25. 16:18

Nekem is volt listám, több is.

Volt egy kelengyés, egy kórházba be, kórházból ki,szülés előtt intézni és szülés után intézni listám, lehet túlzás de így nagyon kevés dolog maradt ki, és a párom is boldogult, még én a klinikán voltam.egy naptárral egybefogva vittem magammal,és mindig írtam bele új dolgokat.Sokat segített hogy összerendszereztük, így nem felejtettük otthon a fényképezőgépet,és a baba érkezett leveleket is feladtuk stb.

A kelengyés listát a védőnőmtől kaptam, és csak a legszükségesebb dolgok voltak rajta, de menet közben azért változott volt amit én szerettem volna még volt ami a baba igényeihez igazodott.

És olyan is amire utólag jöttünk rá, hogy jó lett volna.

ruhából a minnél több annál jobb vált be, így is elég gyakran ment a mosógép!

fürdetéshez sima kiskád, eleinte hőmérővel és nagyméretű textilpelenkákkal(törölgetni)és volt a mosógép tetején egy felfújhatós pelenkázós matrac, arra tettem fürcsi után.

Etetéshez üvegkispohár(kávés),műanyagkanál,textilpelus és nálunk kellett a cumisüveg is pedig egyáltalán nem

terveztük, de mellgyulladás után már csak úgy ment sajnos:(,de egy szopispárna jó lett volna így is.És mevettük azt a 6 cumisüveget és mégis, amit előtte túlzásnak véltem.és egy fazék amibe kifőztem citromsavas vízbe őket.

Pelenkázáshoz a komód tetejére fúrtunk egy lapot és rá került egy szivacs pelenkázós rész.

és utólag kiderült az újszülött és az utánna következő nagyságú(2-es) pelust 1-2 hét után kinőtte a baba.törlőkendőm nem volt, langyosvizes szivaccsal töröltem a popsiját az első hónapokban.

és volt a pelusoknak egy sima műanyag fedeles szemetesem is.

Babakocsiból kellett volna egy jobb fajta, összecsukós többfunkciós,sajnos előszőr nem ilyet vettünk ezért a 3 év alatt 4 babakocsit fogyasztottunk el.De nagyon bevált a kengurú és a hordókendő is.

Alvásnál előszőr utazóágyat kapott magasítóval,jó ötlett volt, mert tudtuk vinni a mamához is, később egy nagyméretű(70*140)rácsos ágyat kapott amiről le lehet venni a rácsot.takaróból szintén jó pár darabot,vékonyat vastagabbat, és kisfényű lámpát hozzá.

Tisztálkodáshoz és egyéb kellett lázmérő, orrszívó,kiolló, fésű.a többit receptre kiírták(hintőpor,fürdető,alkohol, popsikrém stb.)

És a mellgyulladás miatt többféle fejőt is próbáltam, mire az egyik bevált.

Amit nem használtam az a légzésfigyelő(anyósom kért egyett kölcsön).

és mérleget sem használtam, de tanácsadásra minidg elmentem.Szerintem az jó dolog, ismerkedni a védőnénikkel és a dokival,meg a baba is megszokta

a dokit, és nem is fél tőle, ha megyünk.

2009. máj. 25. 09:46

Én is írtam listát annak idején, de teljesen másmilyet, mint az ajánlott listák. Ösztöneimet követtem és sikerült nagyon jól vásárolnom szerencsére.

Az ajánlott 5-6 body nekünk kevés lett volna, nyári baba lévén elsősorban azokat haszáltuk. Rugija 3 db volt, elég is, alig adtam rá, talán az első héten, utána melege volt benne. A bodykat és a napozókat használtuk egész ntáron.

Fürdőkád: ránk akartak sózni valami drága újszülött fürdetőt, de én ragaszkodtam a hagyományos kiskádhoz. Jól tettem, az újszülöttbe egy hónap múlva már nem fért volna bele. A rendes kiskádat is kb. 2 hónapig használtuk (állvánnyal, ami viszont nagyon jól jött!), utána együtt fürödtünk a nagy kádban. Azóta is csak akkor van elővéve, ha nagyon sietek és csak gyorsan le akarom csutakolni a csemetét. Meg az udvari pancsoláshoz, medence helyett.:-)

Cumisüveget azért vettem egyet, hogy a védőnőt megnyugtassam. Szoptatni akartam, szoptatok is, immár lassan 10 hónapja. Teáztatni nem akartam, most sem kap, csak vizet a szopin kívül, azt meg rendes pohárból.

Mérleg: csak néha hobbiból mérem, felállok vele a szobamérlegre, aztán meg nélküle, a különbség a súlya ugye... Tanácsadásra se jártunk, felesleges, így sose volt mérve. Minek? Jól szopott, megvolt naponta a minimum 5 jó pisis pelus, a baba szép, mosolygós, kiegyensúlyozott, tehát eleget eszik. Nekem ez elég, igény szerinti szopinál amúgy se fordulhat elő, hogy nem kap eleget a kicsi. Játszócumija meg sose volt, nem is hiányzott, hiszen a szopási igényét kielégíti a cici.

Pelenkázó helyett vettünk egy komódot a ruháinak, annak a tetejére tettünk egy pelenkázólapot, felébe került így.

A babakocsinál jobb a hordozás, mi a kocsit azért használtuk/használjuk, hogy benne alszik a kertben, vagy ha egész nap máshol vagyunk, akkor alvásidőben jól jöhet, bár kendőben nagyon jókat tudott mindig szundizni is!

A babahordozó jól jött, sokat autókáztunk és szerettem, hogy ha be akartunk meni valahova, akár csak boltba de elaludt a csemete, akkor csak hordozóstól a karomra vettem és mehettünk, nem ébredt fel.

Hálózsákot csak addig tudtunk használni, amíg nen forgott, azóta nem tűri, pedig jó kis találmány. Akinek szereti a babája, kész áldás.

Takaró: inkább több, legalábbis nekem jól jött, hogy volt a kiságyban, volt amivel éjjel takartam(mellettem alszik), volt a babakocsiban, az autóban, így sose ért meglepetés. Ja és azért elég gyakran mosni is kellett, jó volt, hogy van váltás.

Kiságy helyett a következő baba biztosan függesztett bölcsőt kap, bár éjjel továbbra is az együttalvásra szavazok.

Bébiőr és hasonlók sose hiányzott. Messze nem mentem, de egyébként is, az anyai ösztön előbb jelez, mint ahogy elkezd sírni a pici. :-) Tapasztalat!:-))

Kaptam ajándékba sterilizálót, tovább is adtam. Ha használnék cumisüveget, akkor is elég lenne egyszer kifőzni, utána simán mosogatni. Nem szabad túl sterilen tartani a babát, annál többet lesz beteg.

Ja textilpelus: ebből sokat! Főleg az elején naponta akár többször cseréltem a feje alatt (büfi), na meg eleve büfiztetéshez, babakocsban is, nagy melegben könnyű takaróként, tartottam a pelenkázótáskában is párat, szóval nekünk abból volt 20db, hónapokig így is max. háromnaponta mostam, hgy legyen elég. Azóta persze sokkal kevesebb kell. Viszont nem megy tönkre, kiszolgálja a következő babát is!

2009. máj. 25. 09:22
Hú, most megnyugodtam, hogy nem vettünk semmit feleslegesen. Mondjuk a sógornőm ellátott pár tanáccsal, neki is köszönhetjük. Meg, neked is. Nem tudom, a fürdetővödörben nem ülnie kellene a bébinek? Szerintem fél éve koráig elégé egészségtelen lenne neki, nem?
4. gyopár (válaszként erre: 2. - Dorottya84)
2009. máj. 24. 22:03

A ruhaméretek tényleg összevissza vannak, nagyon gyártófüggő, és ezt az ember előre nem biztos, hogy látja. Ahogy szereztem be a babakelengyét és hasonlítottam össze őket, otthon jöttem rá, mekkora méretkülönbségek vannak köztük. 70-es méretű bodyt már láttam én is :)


Nekünk a hálózsák jól jött, még most is használjuk a 13 hónapossal. A takaró egyszerűen nem maradt meg rajta :)

2009. máj. 24. 22:01

Jó hogy összeállítottál egy ilyen listát, bár az én véleményem az, hogy jópár felesleges dolog van benne. Ezt csak azért írom, mert pocakosként bennem is azt a képet keltette több babás magazin, hogy egy csomó civilizációs dolog nélkül nem lehet babát nevelni, holott ez nem így van. Persze aztán úgyis mindenki maga dönti el, mire van szüksége ahhoz, hogy kényelemben, biztonságban érezze magát a babával.


A pelenkázó asztal valószínűleg nagyon praktikus, de elegendő helyette egy kiságyra helyezhető pelenkázó lap is. Nekünk ez bevált.


Babakocsi: alapszükségletnek tűnik, de újszülött mélykocsi helyett sokak számára elegendő vagy megfelelőbb a hordozás. Mi vettünk újszülöttkocsit, hát, nagyon kevésszer használtuk, mert főként hordoztunk.


Kiskád: én mostanában hallottam a fürdetővödörről, állítólag sokkal praktikusabb, kevesebb víz is elég hozzá, bár én nem próbáltam.


Cumi, cumisüveg: erről azt gondolom, ha valaki biztosan tudja, hogy valami miatt nem fog tudni (vagy nem akar)szoptatni, akkor valóban szükség lehet rá. Viszont ha nincs semmi probléma, teljesen felesleges előre beszerezni. Szoptatott babának nem is ajánlott a használata mert cumizavart okozhat. Én is biztonságban akartam érezni magunkat, beszereztem egyet, babó már 13 hónapos elmúlt és még nem volt rá szükségünk.


Csecsemőmérleg: ha valaki még bérelni sem akar, a védőnői szolgálatnál úgyis mérni fogják a babát. Egészséges újszülöttnél ez elég. Ha valami probléma van, az természetesen más eset (pl. kissúlyú, koraszülött, vagy sárga újszülött, stb).

2009. máj. 24. 17:44

Szia!

Jónak jó a cikk,bár én ikább összehasonlítottam volna pl. a brendon katalógusban lévő baba ill.mamakelengyét.Legalábbis én onnan pipálgattam ki hogy mi van meg s mi nincs.

A ruhákkal én kicsit bajban voltam mert az öszes 56-os rugi olyan pincurának tűnt és nem tidtam elképzelni hogy abban egy baba elfér,főleg hogy a 4d uh-n 4kg fölé becsülték a babát,na volt is nagy döbbenet mikor a 39.héten megszületett a kicsilányom 2800 grammal,56 cm-vel.Ezeka ruhaméretek össze vissza vanna,tegnap volt 9 hós a lánykám de a 0-3 hós rövid újjú rugi még jó rá,sőt az újszülött kardigánja is,1-2 ruhája 64-68-70-es.A másik meg mikor kérdezte a brendonban hogy egy adott bodyból van e 70-es majd hogy csak kiröhögött a spiné mert közölte kikerekedett szemekkel hogy 6osával mennek a méretek,de érdekes mert én láttam már meg van is 64,72.......ruhákat is.Nehéz ez a vásárlás,nekünk pl.nem volt szükség hálózsákra,meg átfordulásgátlóra sem egycsomó csak pénz lehúzás.

No meg a másik ami nekem lehet nem fontos arra más meg esküszik,ez épp olyan mint a szopiztatás van akinek használ a szopi utáni fejés van akinek csak árt.......azt viszont tudom hogy a következő babónál már mire lesz szükségünk. :0)

1. pi
2009. máj. 24. 16:03
Babaváráskor az egyik szinte kötelező program a babakelengye beszerzése. Gyakorlott anyukák már tudják, hogy mik a fontos beszerzendő dolgok, az első gyermekesek viszont sokszor tanácstalanok. Ilyenkor van, hogy beszabadulunk egy bababoltba és az eladók segítségét kérjük, ami persze egy többoldalas listával fejeződik be.

Ugrás a teljes írásra: Bevásárlólista a babához

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook