Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beteljesült álom! Kisfiam CSUsSZanása :-) fórum

Beteljesült álom! Kisfiam CSUsSZanása :-) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Beteljesült álom! Kisfiam CSUsSZanása :-)

1 2 3 4 5 6 7 8
131. haaeen (válaszként erre: 127. - Gyopár)
2012. dec. 13. 21:41
a 2. pontodhoz kapcsolodva, en ugy gondolom, hogy egy egeszseges onkeppel rendelkezo nonek nem okoz lelki gondot, hogy csaszarral szult. velemenyek?
130. de4b589afa (válaszként erre: 113. - Mazsinka)
2012. dec. 13. 21:41

Legyél szíves és fog magad vissza, vegyél vissza a sértő megjegyzéseidből!

Kettőnk közül nem én élem a hoxán az életem, hiszen te kevesebb mint egy év alatt 3szor annyi hsz-t írtál már, mint én lassan 3 év alatt! Nem a gyerekeimtől veszem el a velük töltött időt, mikor a gép elé ülök, mikor ők alszanak, akkor van kis időm erre is.


De te több diplomás nagyon okos emberke vagy, te mindent jobban tudsz mindenkinél, te vagy a hoxa esze, te belém és az életembe látsz, sőt, mindenkiébe, aki nem éppen tökéletesen ért egyet veled, te úgy főzöl, mint senki más, te vagy a szent és sérthetetlen, ugye?

Mint szokták mondani, az intelligencia nem a diplomán múlik, te vagy erre az élő példa!


Majd ha lesz gyereked, vagy egyáltalán csak terhes leszel egyszer, akkor beszélhetsz ezekről a dolgokról, addig semmiről fogalmad sincs, csak elképzelésed! Az meg nagyon kevés, barátom!

Minden anya tudja, hogy a legnehezebb feladat tisztességben felnevelni a gyereket, és nem megszülni, de egyik cikkemben sem a gyereknevelésről írtam, hanem a szüléseimről!

2012. dec. 13. 21:07
Arról is elfelejtkeztünk közben, hogy a hüvelyi szülés által mennyi jótékony baktérium kerül be az újszülött szervezetébe, ami rettentően hasznos a bélflóra megfelelő kialakulásához.......
128. gyopár (válaszként erre: 126. - Mazsinka)
2012. dec. 13. 21:01

Ezt most teljesen a fájdalom megélésre koncentrálod...valóban sokan így gondolkoznak, azt hszem, én is nagyon féltem ettől.


Viszont azt gondolom, hogy itt meg magával a szülés fogalmával van probléma...sajnos valóban ez él a a nőkben, amit írtál.


szerintem ne kívánjunk senkinek ilyet! Senkinek ne kívánjunk ilyen nehéz szülést, hogy úgy kelljen kipráselnie magából azt a gyereket, nehezen, nagy fájdalommal. Próbálom megélrteni, ha ez él benned, meg sokakban, de ez nem úgymond "a szülés", amiről te írzus, az valami erőltetett, ki tudja milyen beavatkozós kórházi szülés lehet. "A szülés" az nem ilyen. Amennyiben a nő jól felkészül - és nem a kórházi szülésfelkészítő előadásokra gondolok, hanem a természetes szülésről való valódi női tapasztalatokra-, akkor meg tudja élni, milyen az, mikor úgymond nem kipréseli, hanem kiengedi magából a babáját. Megélheti azt, hogy a méhe szinte magától dolgozik, amire ő csak rásegít, és a baba kicsusszan. Ez lenne a természetes :)

127. gyopár (válaszként erre: 96. - Mazsinka)
2012. dec. 13. 20:54

Olvasom, amiket írtál, és próbálom megérteni. De nem, nem tudok sok mindennel egyetérteni. Kulcsfontosságúnak látom azt, hogy te kizárólag a folyamat végén levő úgynevezett egészséges babát nevezed meg kulcsként, meg ami utána jön. Bocs, hogy neked írom ezt, mert látom, hogy sokaknak, másoknak is írhatnám.


1. Azért írom, hogy úgynevezett egészséges baba, mert ebből az derül ki, mintha a császár valóban egy opció lenne, csak egy mód a szülésre, ami állítólag egészséges babát eredményez (és akkor ennyi volt a cél...miközben ez nem is igaz) miközben a császár kizárólag akkor eredményez egészséges, egészségesebb babát a "normálisnál", ha az életmentő volt...minden egyéb esetben a hüvelyi megszületés az, ami kedvezőbb a baba számára. A császármetszés biztonsága az egy mítosz, ami sajnos nagyon mélyen el van ültetve a fejekben...

Statisztikákról meg már volt szó, hogy mennyi esetben ajánlott ez, mennyi esetben valóban biztonságos: a WHO ajánlása úgy szól, hogy 5-15 % között normális a császárarány egy országban, egy kórházban, stb...ha e fölé megyünk, akkor drasztikusan megnő a szövődmények aránya, a ababai és az anyai oldalon is.


2. Valamiért te elkülönítve látod a babát az anyától...a baba egészsége a fontos...miért? a baba egészsége nem függ az anyáétól? Miért nem kezeljük egységként a kettőt?

Mikor megszületik a baba, nem függ az aktuális állapota attól pl.hogyan van az anya, milyen mértékben tudja ellátni őt, mind fizikailag, mind érzelmileg? A babának az a jó, ha egészésges az anyja, mind testileg, mind lelkileg, akkor kaphatja meg a legjobbat. Ezt nagy átlagban szintén a hüvelyi szülés garantálja.

126. Mazsinka (válaszként erre: 125. - Haaeen)
2012. dec. 13. 20:49
Én úgy gondolom, hogy akinek először császár volt úgy, hogy nem vajúdott, konkrétan nem voltak fájásai, annak is csak elméleti gondolatai lehetnek az egész milyenségéről. Ismerek egy-két embert, akik császárral szültek, és úgy voltak vele, hogy a hüvelyi szülés az semmi, biztos nem is fáj, csak kipottyan a gyerek és kész, helyes lélegzés, nyomás, és már kint is van. Bezzeg a császár mennyire szörnyű. Hát nem tudom, kinek mit szabad elhinni. Ismerek császározottat, aki öt nap után a városban flangált, olyan jól volt, közben meg szörnyülködött, hogy a császár mennyire fájdalmas és szörnyű dolog, a következő gyereket meg mindenáron megszüli természetes úton.Én azt kívánom neki, szülje. Bár így lenne, majd megtudja, hogy az sem fenékig tejfel. Én még nem szültem, de el tudom képzelni, hogy nem egy sétagalopp, se az egyik, se a másik. Egy keskeny csípőjű, törékeny nőnek nem hinném, hogy leányálom kipréselni magából egy négy kilós gyereket. Majd utána megkérdezem, melyiket választaná, ha újracsinálhantá.
125. haaeen (válaszként erre: 115. - Mazsinka)
2012. dec. 13. 20:34

szia.

mig allapotos voltam, en is ugy gondoltam, hogy termeszetesen akarok szulni, atelni az osszes fajdalmat, az egesz folyamatot. aztan 2 het tulhordas utan elinditottak a szulest, par ora mulva olyan fajdalmaim voltak, hogy megfordult a fejemben, jobb lett volna csaszarral szulnom, aztan hirtelen megszunt a gyermekem szivhangja, es surgossegi csaszar lett belole. es nem bantam, hogy csaszarral szultem, sot, orultem, hogy nem repedtem "terdig" es mar a 3. nap jobb allapotban voltam, mint a szobatarsam, aki termeszetesen szult.

viszont, ha valaszthatnek, a masodik gyerekemet szeretnem termeszetesen szulni. de amint leirom ezt a mondatot, mar el is bizonytalanodok, es inkabb kerem a golyat, hozza o :)

en csupan azert szerettem volna termeszetes szulest, hogy ebren legyek, amikor kibujik, es atteljem ezt az erzest, es tudom, hogy ez csak a fajdalom aran erheto el.

124. Cicu 86 (válaszként erre: 121. - Scorpiolady)
2012. dec. 13. 19:14

Egyet értek azzal,hogy ez csak akkor derül ki ha az ember átéli a császárt. Lehet máshogy látnám.

De el kel fogadni,a gyermek egészsége a fontos.

Ha úgy szültem volna,nem rágódtam volna rajta.

Az nekem és a gyermekemnek sem jó.

Engem akkor sem érdekelt,hogy császárral vagy simán fogok szülni. Csak a kislányomat szerettem volna már látni.

123. mariska2 (válaszként erre: 121. - Scorpiolady)
2012. dec. 13. 19:10

Ez igaz. Csak egy csaszar utan derul ki kiben milyen erzeseket hoz ez elo.

Ha csaszarra kerulne sor en is biztosan nehezen elnem meg, mert en nagyon vagyom a termeszetesre es en is megprobalnam a kovetkezot termeszetesen megszulni.

Viszont ha csaszarra kerul sor magam es gyermekem erdekeben mi mast tehetnek, mint hogy elfogadom es mindent meg probalok, hogy lezarjam magamban meg ha nem is konnyu.

122. .mia.
2012. dec. 13. 19:04

Picianya, nagyon szep a szulestorteneted!:)


hozzafuzni szeretnek:

ha csaszar normalis dolog lenne, ugy lennenk teremtve, hogy cipzar lenne a koldokunk alatt... de nincs! (azzal en is egyetertek, hogy egy olyan mutetrol van szo, amikor egy vagy ketto eletet lehet megmenteni, de az normalis esetekben 1-2% mozog... ma, MO sajnos mar lassan 40% felett van ez a szam, (tobb korhazban 50% felett is), na az mar sajnos nem normalis)! Fajdalomrol annyit, hogy nem az a cel, hogy a fajdalmat szuntesunk meg, hanem a szenvedest!... mert az a fajdalom, masfajta fajdalom, mint egy serulesi fajdalom! Termeszetes (nem patologiai) elettani folyamatrol van szo, ahol homonok, izmok tokeletesen tudjak a dolgat! A hullamokat, kontrakciokat medikalis mondon csokkenteni lehet, de sajnos tobb a kar mint haszon (magzatra nezve), arrol nem is beszelve, hogy olyankor altalaban elmulasztjuk az extazis, elmulasztjuk az euforiat :S

2012. dec. 13. 18:54

Aki azt mondja hogy aki császár után simán akar szülni, vagy szült, az mártírkodik, az biztosan, nem élte át mindkét szülési módot. A legalapvetőbb különbség a császárnál a kitolási szak hiánya(hiszen sokszor van vajúdás közben után császár), azt az érzést nem lehet semmihez sem hasonlítani, ill. az utána felszabaduló adrenalinmennyiség sincs meg császár után....

Ami meg felbosszant, amikor valaki aki csak természetes úton szült azt írja ha császárral kellett volna szülnie azt is elfogadta volna, szerintem minden kismama így van szülés előtt, de azt csak császár után derül ki hogy milyen érzések fognak kavarogni benne......

120. Cicu 86
2012. dec. 13. 18:42

Egyet értek Katika.

Mikor megtudtam,hogy gyermeket várok elkezdtem bújni a könyveket,az internetet.

Rengeteg videót néztem a szülésről,gyakoroltam a lélegzést....

De minden más lett mikor elkezdődtek a fájások...

A szülés csodálatos dolog!

Ha spontán szülsz,ha időzítéssel,ha császárral szülsz.A lényeg,hogy egészséges legyen a gyermeked.Ha nekem császárral kellet volna szülnöm,elfogadtam volna.

De önként soha nem választottam volna a császárt azért,hogy ne fájjon!

Utána értettem meg,hogy olvashatok,beszélhetek róla...nem ugyan az! Át kell élni!

Ott abban a pillanatban elfelejtesz mindent amit olvastál,hallottál és csak a gyermekedre koncentrálsz.

Számomra a szülés a fájdalommal együtt természetes folyamat.

Remélem még egyszer átélhetem ezt a csodát!

Addig is csak csodálni tudom a gyönyörű kislányom!

119. mariska2 (válaszként erre: 117. - Katika23)
2012. dec. 13. 18:27

Igen meg nem szultem, de en is igy kepzelem el. Nagyon aranyos a babad azon a kepen, amin a hordozo kendoben van. Meg semmit nem vettem a babanak kiveve egyetlen dolgot egy hasonlo kendot :)

Szerintem minden hozza allas kerdese, ha valaki nem szeretne termeszetesen szulni annak nem is lesz annyira felemelo erzes, mint annak aki arra vagyik. Aki ennyire fel a fajdalomtol az csak a fajdalomra tud koncentralni.

Az mas, hogy az indokolatlan csaszar (az anya keresere) szerintem is butasag, hiszen az utan is vannak fajdalmak (megpedig) es szuksegtelen kockazat, hiszen azert egy komoly mutetrol van szo. Kerjen inkabb erzestelenitest.


Orulok, hogy szep szulesed volt (elolvastam):)

118. Mazsinka (válaszként erre: 116. - Mariska2)
2012. dec. 13. 18:10
Korrekt válasz!
2012. dec. 13. 18:04

Csak annyit szeretnek a temahoz hozzaszolni h aki nem szult annak csak elkepzelesei lehetnek, olvasni es utanajarni lehet h mi is a szules, de aki atelte az maskent velekedik.

Termeszetesen vilagrahozni egy gyereket nagyon nehez de ugy az osszes fajdalmaval egesz es teljes az a bizonyos csoda!

Nagyon erdekes ahogyan a testunk viselkedik kozben es az atelni felemelo volt ahogy kibujt a kisfiam :)

Sajnalom azokat a noket akik annyira felnek h inkabb lemondanak errol, mert van lehetoseg a csaszarra.Ha komplikacio van en nem vagyok ellene sot lenyeg h egeszsegesen vilagrajojjon a kisbaba es az anyukanak se legyen baja de ha nem indokolt akkor igenis megvetem a csaszart.


Jha es sajnos olyan lehetoseg nincs h csak ugy a golya lepottyantsa a gyereket......

116. mariska2 (válaszként erre: 115. - Mazsinka)
2012. dec. 13. 16:49

Jo a kerdesed, vegulis megfogtal. Mint irtam meg sosem szultem csak elkepzeleseim vannak. Lehet utana en is mashogy fogom latni a dolgokat sosem lehet tudni :)

Igen a termeszetes szulest valasztanam a golya helyett. Szeretnek megkuzdeni erte, mert valahogy ez tunik termeszetesnek. Az igazan jo dolgok sosem hullnak csak ugy az ember olebe, azert tenni kell.

Nemcsak szuleskor hanem utana is sot...


A sogornom az ellentetem o csak csaszarral akar szulni. O sem lesz kevesebb nalam, a babat ugyanugy ki kell hordani es ugyanugy fel kell nevelni es a csaszar sem fajdalommentes. O is ugyanugy fogja szeretni a gyereket.

Csak neki ez kell hogy boldog legyen nekem meg az.

115. Mazsinka (válaszként erre: 114. - Mariska2)
2012. dec. 13. 16:20

Megértem, amit írtál. Látom, veled lehet normális hangnemben beszélgetni, ezért kérlek, fejtsd ki, miért írtad azt, ami az utolsó mondatba került:


"Szerintem ertsuk meg azokat is akik minden fajdalmaval szeretnek atelni ezt a folyamatot."


Miért kell mindenáron az a minden fájdalom? Miért kell ezt így kiemelni? Akkor ha valóban lenne olyan opció, hogy a gólya hozza, te akkor is természetesen szeretnéd megszülni? Miért? Miért kellene direkt a plusz fájdalom?

2012. dec. 13. 16:11

En is szeretnek gratulalni a cikkhez.

En meg nem szultem, remenyeim szerint julius vegen fogok.

Kedves Mazsinka nem szeretnelek semmilyen modon megbantani. Termeszetesen nem az tesz jo szulove senkit, hogy hogyan szuli meg a gyermeket vagy hogy tudja-e szoptatni. Szerintem ezzel mindeki egyetert.

Szerintem a nok tobbsege bele ertve magamat is nem azert szeretne termeszetesen szulni, mert ezzel akar dicsekedni es ettol tartja magat jobb szulonek masoknal.

Ha baj van nem fogok a csaszar ellen tiltakozni es nem szeretnek, ezert majd kesobb sem depresszios lenni vagy kevesebnek erezni magam vagy a kapcsolatom a gyermekemmel. A lenyeg, hogy egeszseges legyen es a leheto legjobb gyermekkort teremtsem szamara.

DE ha lehet igen is szeretnem atelni azt a csodat, hogy a sajat erombol a babammal osszhangban szuljek, ahogyan picianyanak is sikerult. Nem azert, hogy utana elmondhassam mindenkinek, hogy en milyen szuper anya vagyok, hanem csak is magam miatt.

Termeszetesen nem vagyunk egyformak. Nem itelem el azt aki a szulesre nem igy tekint. Vannak olyanok akik azt szeretnek ha tenyleg a golya hozna, nekem veluk sincs semmi bajom.

Szerintem ertsuk meg azokat is akik minden fajdalmaval szeretnek atelni ezt a folyamatot.

113. Mazsinka (válaszként erre: 112. - De4b589afa)
2012. dec. 13. 15:17
Szerintem is ideje lesz mostmár zárnod a témát, a gyerekkel is kell valakinek foglalkozni. Tudod, az a nagyobb feladat, hogy ne a Hoxán légy éppen akkor, amikor szüksége van rád...:)
112. de4b589afa (válaszként erre: 111. - Mazsinka)
2012. dec. 13. 15:14

Szívesen elelmélkednék még veled az élet nagy dolgairól, de fontosabb dolgaim is vannak Nálad!

Szia kedves Mazsi!

111. Mazsinka (válaszként erre: 109. - De4b589afa)
2012. dec. 13. 15:12
Ezt nevezik személyeskedésnek: elfogytak az érvek (talán nem is voltak), és valamivel vissza kell vágni. Nem baj, megértem, nem lehet mindenki a szavak embere.
110. Mazsinka (válaszként erre: 107. - Urbanszkyviki)
2012. dec. 13. 15:11
Köszi, már eleget tudok a témáról, talán még többet is, mint egyes szült nők. Az érzelmi hátterével vagyok csak szegényebb, nem a tudományossal.
109. de4b589afa (válaszként erre: 103. - Mazsinka)
2012. dec. 13. 15:10

Hogy te mennyire kicsinyes vagy!

Most engem szemeltél ki magadnak, mint csúnya gonosz nénit, hogy levezesd rajtam a felgyülemlett feszkódat! Ha ez neked ekkora örömet okoz, hát rajta, de én nem fogom magamra venni. Szánalmas!


Mivel a gyermekeim még kicsik, így nekem eddig igenis ez volt a legnagyobb feladat! Azt se tudod, mi fán terem az egész, de olyan nagyon okos vagy!

108. Mazsinka (válaszként erre: 104. - Urbanszkyviki)
2012. dec. 13. 15:09
Egyébként meg a szülés nem egy lecke, amire majd ötöst kapsz, ha bebiflázod a tananyagot. Megindul, és csinálod, amit kell, aztán meg ezer és ey olyan körülmény jöhet közbe, ami felett nem rendelkezel: súlyos vérveszteség, magas vérnyomás, nem jól fekszik a gyerek...ezek nem a te kezedben vannak. Ezért halnak meg anyák, nem azért, mert "nem tanultak meg szülni".
107. urbanszkyviki (válaszként erre: 106. - Mazsinka)
2012. dec. 13. 15:08

Olvasgass utána kicsit, hátha kicsit rálátsz majd a dolgokra.....

Egyébként szép napot, én lépek, mert nem célom a kötözködés. :)

106. Mazsinka (válaszként erre: 104. - Urbanszkyviki)
2012. dec. 13. 15:03
Tízezerből egy? Az sem azért, mert nem tud szülni, hanem azért, mert ő volt a soros, nem volt szerencséje.
105. urbanszkyviki (válaszként erre: 104. - Urbanszkyviki)
2012. dec. 13. 15:02
Eddig töprengtem rajta, de most már egyre világosabb számomra, hogy Te még nem szültél gyermeket.
104. urbanszkyviki (válaszként erre: 103. - Mazsinka)
2012. dec. 13. 15:01
Hát én nem nagyon szeretnék kötözködni, de ez a "szülni bárki tud" kifejezés nem igaz - valaki belehal a szülésbe sajnos....:(
103. Mazsinka (válaszként erre: 102. - De4b589afa)
2012. dec. 13. 14:50

Nagyon szívesen! Más anya nevében ne beszélj! Nem biztos, hogy minden anya azt tartja a legnagyobb teljesített feladatának, hogy kipréselt magából egy kis testet.


Megtanította beszélni, járni, enni, megmutatta neki a helyes utat, időben lerántotta a helytelenről, ablakot nyitott neki a világra, élményekkel töltötte ki a kis életét- az feladat, egy életre szóló. Szülni bárki tud, EMBERT nevelni már nem biztos.

102. de4b589afa (válaszként erre: 101. - Mazsinka)
2012. dec. 13. 14:45
Nagyon szépen köszönjük! Minden ANYA nevében!!!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook