Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Erős fogzási fájdalom esetén, milyen gyakran adhatok fájdalomcsillapítót 10 hónapos kisfiamnak? fórum

Erős fogzási fájdalom esetén, milyen gyakran adhatok fájdalomcsillapítót 10 hónapos kisfiamnak? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 13. 21:20
3 napos szárazkiflit, meg azt az apró színes rágókát!! Így bújik ki leghamarabb a foga. Éjszakára van ecsetelő, a patikában lehet kapni.
2009. szept. 6. 11:11
Szia!Az én kisfiam 7 hónapos és mi is nagyon szenvedünk a fogakkal.Most jönnek a felsők és maga a pokol.Szegény állandóan sír éjjel.Próbáltuk már a Dentinixot,a Chamommilát de nem használt semmi.Sőt nekünk a Nurofen sem volt jó.A gyerekorvos azt mondta,hogy ha nagyon szenved egyszer-egyszer adhatok neki Cataflant cseppet.Bár az is csak pár órát használt.Próbáltam már adni neki Germicid-c kúpot is de az sem igen használ.Kipróbáltuk a Viburcol kúpot,az 1-2 napig jó volt utánna már az sem.Szóval széles a skála,csak kérdés,hogy használ-e.Sajnos ezt meg kell szenvedniük bármannyire is szeretnénk segíteni.Szerintem kérdezd meg a gyerekorvost vagy a gyógyszerészt,ő bztos megmondja,hogy ha nagyon fáj neki akkor mennyit adhatsz neki.De szerintem a Nurofenból 3x adhatsz,ő már nem olyan picike.Persze nem rendszeressen.Könnyű,könnyebb fogzást kívánok!
6. Ezti
2008. jún. 24. 20:28
Dentinoxxal délelőtt próbálkoztam, hogy használ-e nemtoom, de ízlik neki, mert tátja a pici száját:)))
2008. jún. 24. 10:48

Dentinox gélt nem próbáltad? Ezt sem lehet túl sokszor, mert lidocaint tartalmaz. Én esténként adtam 2,5 ml Nurofen szirupot a lányomnak, mikor láttam, hogy ki akar bújni a foga.

Chamomilla vulgarist (homeós bogyó) is használtunk, de fogalmam sincs, hogy használt-e egyáltalán, állítólag fogzási fájdalom enyhítésére szolgál.

4. Ezti
2008. jún. 24. 09:56

Hát a Nurofenre napi max. 2-szer lehet adni. Nem is adok neki annyiszor, csak ha éjszaka felkel, de mostmár délelőtti alváskor is nagyon nehezen alszik el:(

Nekünk a chamomilla semmit sem ért sajnos, kúpozni azért meg nem szeretnék.

2008. jún. 24. 09:22
Ha nem muszáj maximum naponta kétszer 0.25ml vagy 2x1.2.ez attól is függ be lázasodik-e vagy hőemelkedése van.ne vidd túlzásba mert sajnos egy idő után hozzászokik és függővé teheted és később kihatással lehet rá.Úgy érem,hogy alergiát esetleg a mellékhatásokkal való érzékenységet is elő idézheted ami később vonzza magával a többi rossz dolgot is.
2008. jún. 24. 09:03
Szerintem rá van írva a gyógyszerre, hogy mennyit lehet adni 1 nap! Én csak este szoktam neki adni, hogy nyugodtabban aludjon, mert ha hozzászokik a szervezete, akkor már nem reagál rá.
1. Ezti
2008. jún. 24. 09:00
Erős fogzási fájdalom esetén, milyen gyakran adhatok fájdalomcsillapítót 10 hónapos kisfiamnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook