Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Betegség a lélek jelzője. fórum

Betegség a lélek jelzője. (beszélgetős fórum)


12. minerva65 (válaszként erre: 10. - 4b6a2525df)
2010. jan. 30. 23:52

Pont ezt a könyvet kerestem!!

Köszi szépen.

11. Médy-25 (válaszként erre: 9. - 523c7dbc1e)
2010. jan. 29. 21:34
Értem!!! :(..az nem jó tényleg! És hogy hogy úgy gondolod,hogy ezek lehetnek az okai? Vannak leleki problémáid? Vagy valami megérzés? :s
2010. jan. 29. 19:18

Van egy nagyon jó könyv: Ruediger Dahlke: A betegség mint szimbólum.

A betegség tüneteinek jelentése, értelmezése, feldolgozása és feloldása a témája.

9. 523c7dbc1e (válaszként erre: 7. - Médy-25)
2010. jan. 29. 17:42
cukorbeteg lettem :(
8. Zizisicc (válaszként erre: 2. - 523c7dbc1e)
2010. jan. 29. 14:40
Ez abszolút így van!
7. Médy-25 (válaszként erre: 4. - 523c7dbc1e)
2010. jan. 29. 14:40
Megkérdezhetem,hogy mi a bajod? Ha nem titok! :)
2010. jan. 29. 14:38

Sziasztok!

Én totálisan hiszek benne..és én is azóta látok tisztábban mióta a tindigonak elolvastam a "praktikáit"...:) Próbálkozom vele,és bejön sokszor...minden este lefekvés előtt mormolok magamnak pozitív dolgokat,hogy a gondolatom azzal foglalkozzon! :)

Nagyon jó amiket leírtál bububaba! :D

5. Noncsi18 (válaszként erre: 4. - 523c7dbc1e)
2010. jan. 29. 11:45

Én már régebben is hallottam erről, de úgy mostanában kezdtem el jobban hinni benne.


Van itt hoxán egy fórum az önbizalomnövelés..... na és tindigo nyitotta fel a szemem ezzel kapcsolatban és rájöttem, hogy basszus tényleg sokszor (vagy szinte mindig) lelki oka van!! :)

4. 523c7dbc1e (válaszként erre: 3. - Noncsi18)
2010. jan. 29. 11:35
Igen, azt hiszem most jött el az idő, hogy hiszek benne, mert rám jellemző dolgokat írtak..mármint ami bajom van, azok lehetnek a szorongásaimtól!
2010. jan. 29. 11:17

Én hiszek benne. :)

Számos példát tudok erre felhozni magammal kapcsolatban is és a környezetemben élőkkel is.

Most már próbálom egyre jobban alkalmazni a pozitív gondolkodást :)


És te amúgy hiszel benne?

2010. jan. 29. 11:15

A tünet az egészség iránytűje


Ha negatív gondolataink által lelkünkben felborul az egyensúly, előbb-utóbb megjelennek az első betegségtünetek, figyelmeztetve arra, hogy felfogásunkon, hozzáállásunkon, életmódunkon változtatnunk kell. Ha hajlandóak vagyunk szembenézni önmagunkkal, és nem csak kívülről várjuk a megoldást, akkor a betegség nem egy félelmetes ellenség, hanem az egészség útjának iránytűje lesz, amely a javunkat szolgálja. Egy tanító, aki segít, ha készek vagyunk tanulni. Kényelmesebb persze csak a tüneteket kezelni gyógyszerekkel vagy egyéb módon, de ettől a problémát kiváltó valódi ok nem fog megszűnni, és később újra előtör valahol. Az egészség igazi útja a helyes önismeret, a pozitív gondolkodás, önmagunk és mások elfogadása, valamint a szeretet, a béke, az egyensúly és a harmónia megteremtése lelkünkben. Ha megbetegszünk, érdemes a tüneteket alaposan megvizsgálni, és elgondolkodni azon, hogy vajon az orvosi segítség mellett mit tehetünk mi magunk saját gyógyulásunkért.


Miről árulkodnak a betegségeid?


• Ájulás: El akarsz menekülni a világ és a problémák elől.

• Alacsony vérnyomás: Félsz a felelősségtől, nem mersz elmenni a végsőkig.

• Allergia: Az allergén által szimbolizált tulajdonságot elutasítod. Pollenallergia esetén például a szexualitást, megtermékenyítést, szőrallergia esetén a kedveskedést, szeretetet nem tudod elfogadni.

• Asztma: Az életben sok sérelmet nyeltél le, és egyszerre szeretnél megszabadulni tőlük, illetve többet szeretnél kapni.

• Álmatlanság: Félsz a kiszolgáltatottságtól, a védtelenségtől vagy a haláltól.

• Baleset, csonttörés: Nem a helyes úton jársz, túl merev vagy, változásra van szükséged.

• Bal oldalon megjelenő elváltozások: Az anyához fűződő érzelmi viszonyodat érdemes megvizsgálni. Jelképezi még az érzelmi oldalt és a múltat is.

• Bőrbetegség: Túlzottan zárkózott és kemény vagy.

• Cukorbetegség: Szeretethiány, nem tudod befogadni a szeretetet.

• Elhízás: Boldogtalan vagy, úgy érzed, nem vagy fontos, kilátástalannak látod a jövőd. Esetleg a plusz kilók mögé próbálod elrejteni nőiességedet.

• Emésztési probléma: Valamit nem tudsz megemészteni, lenyeled a mérged.

• Epebántalmak: Keserűnek érzed az életet.

• Fejfájás, migrén: Maximalista vagy, túlhajszolod magad.

• Fogfájás: Valamit nem teszel meg, pedig szeretnéd.

• Fülbetegségek: Nem akarsz meghallani valamit, nem figyelsz a belső hangodra.

• Frigiditás, impotencia: Félsz az odaadástól, az önkontroll elvesztésétől és a sikertelenságtől.

• Gerincproblémák: Az egyenesség, őszinteség, emberség jelképe.

• Gyomorpanaszok: Túl sokat töprengsz, valamit nem tudsz elengedni.

• Gyulladás: Nem tudsz feldolgozni egy problémát, mert félsz tőle.

• Hajhullás, korpásodás: Új korszak kezdete, de lehet a visszahúzódás jele is.

• Hasi panaszok: Egzisztenciális félelmekre utal.

• Herpesz: Undorodsz valamitől.

• Hólyaggyulladás: Visszafojtod érzelmeid, pszichés nyomás alatt állsz. • Jobb oldalon megjelenő elváltozások: Az apához fűződő érzelmi viszonyodat érdemes megvizsgálni.

• Ínhüvelygyulladás: Nem engedsz utat cselekvőképességednek.

• Kóros soványság: Megtagadod az életet, elfojtod a nemiséged.

• Lábfejpanaszok: Nem tisztázott a múltad, gyökértelennek érzed magad.

• Magas vérnyomás: Túl merev vagy, görcsölsz egy problémán, de nem tudod megoldani.

• Májbetegségek: Túl dühös és haragvó vagy.

• Mell panaszai: Az anyasággal, gondoskodással van problémád.

• Női szervek betegségei: Nem éled meg a nőiséged, elutasítod a szexualitást.

• Nyaki problémák: Nincs összhangban az eszed és a szíved, mást súg az egyik, mint a másik.

• Orrdugulás: Megakadályozod az érzelmeid áramlását.

• Pajzsmirigy: Ha alulműködik, félsz a változástól, ha túlműködik, sokat stresszelsz, és nincs határozott jövőképed.

• Pikkelysömör: Túlzottan véded magad, félsz a sebezhetőségtől.

• Reuma: Önmagad és kapcsolataidat nem tudod elfogadni.

• Sérv: Túlterheled magad.

• Szédülés: Bizonytalan és ingatag vagy.

• Szembetegségek: Valamit nem akarsz meglátni. Ha rövidlátó vagy, akkor a jövőbeni dolgokat hárítod, távollátás esetén pedig az orrod előtt levő dolgok felett húnysz szemet.

• Szenvedélybetegségek: Másra vágysz, szeretnél kitörni.

• Szívpanaszok: Túl sok benned a gyűlölet és részvét, nem a szíved szerint élsz.

• Térd: Az alázatot, befelé fordulást jelképezi.

• Tériszony: Félsz a bukástól és a sikertelenségtől.

• Torokpanaszok: Nem tudod, nem mered kimondani, amit szeretnél, nem vállalod fel magad.

• Trombózis: Szellemi fejlődésre van szükséged.

• Tumor: Szeretethiány, nem tudod befogadni a szeretetet.

• Tüdőbetegségek: Szomorú vagy, nem érzed magad elég szabadnak.

• Vállpanaszok: Túl sok terhet ciplesz.

• Vastagbél-, aranyérproblémák: Szorongásra, félelemre utal.

• Vérszegénység: Passzív vagy.

• Vesebetegség: Félelemre utal, jelképezi az emberi és párkapcsolatokat.

• Visszér: Rugalmatlan, merev vagy.


Vajon minden betegségnek lelki oka van?



Bár megoszlanak a vélemények, az ezoterika elkötelezett hívei szerint amellett, hogy vannak előző életünk következményeként elszenvedett “karmikus” betegségek, mint a legtöbb gyógyíthatatlan betegség, minden testi probléma lelki okokra vezethető vissza. Még az influenza is, ugyanis ha túl sokat idegeskedünk, és keveset pihenünk, akkor immunrendszerünk legyengül, így nem tudja leküzdeni a vírusok támadását. A lábadozás “kényszerpihenő”, amely arra int, hogy éljünk nyugodtabban, és pihenjünk többet.

2010. jan. 29. 11:01

[link]


Mi a véleményetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook