Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi történik, ha regisztrált munkanélküliként két munkanappal később megyek az előírt jelentkezésre? fórum

Mi történik, ha regisztrált munkanélküliként két munkanappal később megyek az előírt jelentkezésre? (tudásbázis kérdés)

19. csorem
2013. aug. 30. 13:27
Sziasztok. Elmesélem az én történetemet: munkanélküli voltam csak én épp azért harcoltam, hogy végre megkapjam azt a hatalmas összegemet és a papírjaimat, hogy hivatalos munkanélküli vagyok. Mert már 2 hónap is eltelt és nem kaptam semmiféle iratot, hogy munkanélküli vagyok se pénzt. Hívtam a központot, küldtem nekik email. Volt, hogy visszaírtak.S voltam bent vagy kétszer a munkanélküli központba. Majd 2 hónap és 1 hét után megkaptam mindent. Még egy levelet is, hogy mikor mennyek be a munkanélküli központba, hogy megszüntessék a járadékot. Így aztán persze, hogy jó a munkanélküliségi ráta.2 hónapig csúsztatják aztán az utolsó hónapba beírják azt mielőtt megugrana a munkanélküliségi ráta már meg is szüntetik. Mondhatom ez ügyes húzás. Csak kíváncsi lennék ha ők 2 hónapig nem kapna fizetést mit szólna!? Egy szó mint száz nekik mindent szabad, mi meg ha késünk a beírt időpontról kitesznek. Hol itt az igazság, nem hogy örülnének, hogy van munkájuk.
2013. júl. 15. 21:57

Én is e-mail-es kapcsolattartó vagyok. Akkor ez azt jelenti, hogy e-mail-be kell jelentkeznem, azon a napon, amikorra az időpontot kaptam? Nem kell személyesen megjelenni? És mit írjak nekik?


Köszönöm a segítséget!

17. Lynx70
2013. júl. 8. 10:28

Sziasztok! Megjártam a hivatalt :-), leírom mi volt, hátha valakinek egyszer szüksége lesz rá. (Inkább ne legyen!)

Szóval, elmondtam mi a problémám, azt mondta az ügyintéző szerinte nem lesz gond, rövid idő telt el, kattintgatott a számítógépen párat, megkérdezte kapok-e valami juttatást, mondtam nem. És ennyi! Szept. 23-ra kaptam időpontot, ezt már nagyon megjegyzem. :-) (Bár jobb lenne, ha már nem kellene mennem.)

Én meg itt tipródtam egész hétvégén, hogy mi lesz... :-D

2013. júl. 7. 11:18
Így, hogy járadékot sem kapsz, szerintem ejnye-bejnyével megúszható. Majd számolj be,hogy mit szóltak :-)
2013. júl. 5. 21:40
Most már új rendszer van, és azonnal törölnek. Én is így jártam ... fellebbeztem, visszavettek, és utána kértem, hogy e-mailben jelentkezhessek.
14. Lynx70 (válaszként erre: 13. - C6560fb39d)
2013. júl. 5. 20:49
Jajj! :-(
2013. júl. 5. 20:46
Húgomat 3 nap késésért kivágták a rendszerből.
12. anni?
2013. júl. 5. 20:25
Semmi.
11. bowie
2013. júl. 5. 20:02

Nekem volt olyan, mikor nem dolgoztam, hogy másfél hónappal később jött a levél, hogy jelenjek meg. Mert nem mentem előtte.:D Megjelentem, nem volt semmi.

Utána következő alkalommal meg szóltam, hogy beteg a gyerek telefonon, a recepciós meg beírta a gépbe, hogy megjelentem. Utána már nem kellett menni többet szerencsére.

10. Lynx70 (válaszként erre: 7. - Vikó 26)
2013. júl. 5. 20:00

Nem is ajánlottak fel e-mailes kapcsolattartást. :-O

Persze, hétfőn reggel megyek. Mondjuk a járadékot nem tudják megvonni, mert már régen nem kapok egy fillért sem, de azért nem szeretném, ha törölnének a rendszerből. Két-három napért csak nem teszik meg!

9. kisj
2013. júl. 5. 20:00
semmi
2013. júl. 5. 19:59
Semmi...
2013. júl. 5. 19:55

Amint tudsz menj azonnal !

Nem vállaltad az emailes kapcsolattartást?

Ha igen akkor akár most is le tudsz jelentkezni !

Nekem kétszer alábúzták a dátumot, hogy el ne felejtsem, mert állitólag azonnal törölnek és megvonják a járadékot !

Hétfőn menj mindenképp!

6. syria (válaszként erre: 2. - Lynx70)
2013. júl. 5. 19:53

A világon semmi. Simán kimentheted magadat az (emberséges) ügyintézőnél, hogy éppen az álláslehetőségeket bújtad; magad alatt voltál az állásnélküliség miatt, naptárra se telik stb.


Egyébként is emberből vagy; s 3 napos késlekedésnél nem illik ilyesmiért szankciózni.

5. Lynx70 (válaszként erre: 3. - Bc257fd221)
2013. júl. 5. 19:52
Az a baj, hogy már nem értem el őket, háromnegyed háromkor telefonáltam. Holnap meg ugye szombat. Tudom, hogy én voltam a hülye, de ilyen még sosem fordult elő velem.
2013. júl. 5. 19:47
Szólj be nekik legalább telefonon, de inkább előbb menj, mint később.
2013. júl. 5. 19:46
Nagyon nem szeretik...,inkább előtte egy héttel.Szólj be, telefonon!:)
2013. júl. 5. 19:45

Ma délután néztem meg a kiskönyvemet, és kiderült, hogy tegnap kellett volna jelentkeznem. Meg voltam győződve, hogy július közepe táján kell mennem. :-(

Hívtam a Munkaügyi Központot, de már nem vették fel a telefont, legközelebb csak hétfőn délelőtt tudok menni.

2013. júl. 5. 19:42
Mi történik, ha regisztrált munkanélküliként két munkanappal később megyek az előírt jelentkezésre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook