Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszédzavarok fórum

Beszédzavarok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Beszédzavarok

1 2 3 4 5
2008. márc. 26. 09:22

Szia Szancsez!


Megköszönném ha leírnád.A párom is háromévesen mondta ki az első szavát az anyán kívül.Szerintetek a genetika ebben is szerepet játszik?

31. 14775640c4 (válaszként erre: 30. - 14775640c4)
2008. márc. 26. 08:35
persze előtte nézesd meg a hallását.a kórházba vagy az sztk-ba megmondják hogy hova kell vinni. de ha nincs baj vidd el a bizottsághoz
30. 14775640c4 (válaszként erre: 29. - Formatted)
2008. márc. 26. 08:32
javaslom neked a tanulási képességeket vizsgáló bizottságot. ha kell adok linket
2008. márc. 26. 08:26

Sziasztok!


Köszönöm a véleményeket, azt szeretném megkérdezni hogy hallásvizsgálatra hová kell vinni a gyereket? Azt elfelejtettem leírni (pedig fontos)hogy nekünk volt egy több hónapig elhúzódó csúnya pneumococcus okozta fülgyulladásunk.Hétszer szúrták fel a fülét a gyerkőcnek (9 hónapos volt)és már majdnem fel kellett nyitni hátul a fülét mert a gyulladás az agy felé húzódott.Szerencsére az utolsó lóerős antibiotikum megölte a bacit, de így is félek hogy károsodhatott a hallása.Már próbálgattam itthon (kulcsleejtés, suttogás) mindenre reagált, de amikor beszélek hozzá állandóan a számat nézi és ez egy kicsit megíjeszt.Hallásvizsgálatra hány éves kortól jelentkezhetem?A gyerekorvos szerint még korai és ne pánikoljak.Mondjuk már pár betegséget félrekezelt ezért nem nagyon bízom benne.

28. 754c7e07c3 (válaszként erre: 27. - 14775640c4)
2008. márc. 25. 21:22
A középső fiam másfél évesen mondatokban, hosszú mondatokban beszélt.
27. 14775640c4 (válaszként erre: 26. - 754c7e07c3)
2008. márc. 25. 18:44
hát nem tudom a lányom állandóan locsog a fiam meg sem szólal :))
26. 754c7e07c3 (válaszként erre: 25. - 14775640c4)
2008. márc. 25. 18:41
Ez így ebben a formában nem igaz.
25. 14775640c4 (válaszként erre: 24. - 754c7e07c3)
2008. márc. 25. 18:40

hát meg a fiuk alapból nem szeretnek beszélni:))

a lányok meg alapból állandóan beszélnek

mintha genetikalag beléjük lenne kódolva hogy állandóan dumáljanak:))

mig a pasik még felnőtt korban is kukák

24. 754c7e07c3 (válaszként erre: 22. - Formatted)
2008. márc. 25. 17:21

Sok tényező van, ami a beszédkésésért felelős lehet. Vagyi s hajlamossá tesz. 18 hónapos korban elvileg egy szavas mondatokat kellene mondania a gyerekeknek. Tény, vannak későn érő gyerekek. Két éves koráig, szerintem várhatsz, ha addig sem szólal meg, vidd el nevelési tanácsadóba, ahol pszichológus megnézi. Nem csinál semmit a gyerekkel, nem ciki elmenni, és legalább szakember látja. Azt hiszem 18 hós korban 20 aktív szónak, és 50 passzívnak kell lennie.


Érdekes, nálunk majdnem megvolt, mégis késői a gyerekem beszédfejlődése. De jelent valamit, ha az hiányzik.


Semmiképp ne "piszkáld" a gyereket, hanem csak figyeld. Nézd meg a passzív szókincsét, esetleg a hallásást. Ha bármi eltérést látsz, érdemes orvoshoz fordulni.

23. 14775640c4 (válaszként erre: 22. - Formatted)
2008. márc. 25. 17:00

őszintén?passz.....

nálunk dettó.

a lány másfél évesen mondatokban beszélt. ismerte a szineket a formákat, kifejezte magát mindenhogy,legalább 6 mondókát ismert és legalább ugyanennyi éneket, és több mint tizig számolt.a kicsi a fiú ő még most is elvan a halandzsával

sokszor.

sőt ő is csak szavak szintjén kommunikál, ha van kedve egyáltalán. de azokat szépen tisztán mondja. majdnem 3 volt mikor az első mondókáját elmondta,a süss fel napot. de azt is ugy hogy összefolytak a szavak süsenappá:)))

a száokat tisztán mondja 15 ig elszámol

sőt most van a zsip zsup és a boldog születésnapot is amit előszeretettel mond.néha kiveszem hogy kérek enni tessék adjál ...egyéb szavakat de rettenetesen lusta. 3 éves kora előtt nem beszélt csak anya

lehet azért van ez mert a naggyal mindig többet foglalkoztam óhatatlanul is.mert miért miért miért korszaka volt. mig a kicsi hallgatott. most is elnyomja kissé a nagy. úgy kell rászólni.

nézd szerintem nem lesz vele gond. most még biztos. mig nem tölti be a 3-at addig ezt fogja tenni mint az enyém..

csak foglalkozz vele minél többet. a fiuk lusták :)))))

2008. márc. 25. 09:25

Sziasztok!


Végigolvastam a topicot és nem tudom hogy nektek mikor tűnt fel először a gyerkőc beszédhibája(?)?Az én kisfiam 19 hónapos és az anyán kívül semmit nem mond.A nővére elég domináns jellem, félek picit elnyomja de mivel a nap nagy részét oviban tölti van elég időnk kettesben lenni, beszélgetni.Nálunk is inkább csak gagyog és üvöltözik ha valami nem tetszik neki.Elég sokszor durva, verekszik ha nem értem meg.A testvére ilyenkor már folyékonyan beszélt.Tudom hogy minden gyerek más, de kicsit félek.Szerintetek mikor kezdjek el komolyabban aggódni a nem beszélés miatt?

21. LoLiNa
2008. márc. 16. 06:31

elindultunk mi is:)

valami lelki nyavaja volt, végre kezd megnyílni a világ elött, már nem csak nekem beszél, és nem csak szavakat! :)

végre megnyugodhatok kicsitm beszél a lelkem:)

20. gabima
2008. márc. 15. 22:29
Nagyon sokat számít, hogy időben szakember kezébe kerül-e a gyerek. Az én kisfiam 2,5 évesen még nem beszélt semmit, még szótagokat sem tudott mondani, csak artikulálatlan torokhangokat adott ki. A gyerekorvos azt mondta, hogy a fiúk később kezdenek beszélni, és különben is mindent megért , ezért nem kell aggódni, csak lusta. Én nem nyugodtam bele, mivel idegrendszeri sérüléssel született (amit hála istennek kinőtt), ezért nevelési tanácsadóba vittem, ahol hetente foglalkoztak vele, és kaptunk egy speciális tornagyakorlat- sort amit otthon mindennap csinálni kellett kb. 1 évig. Azon alapult, hogy akülönböző mozgások visszahatnak az idegrendszerre. Ennek hatására nagyon gyorsan el kezdett beszélni, és mire óvodás lett, gazdag szókincse volt. Egyébként addig is meg volt a szókincse, amíg nem tudott beszélni. Ez kiderült pl. abból, hogy esténként mindig az Öreg néne őzikéjét meséltem neki, és amint meg tudott szólalni, elmondta az egészet hibátlanul.
19. 754c7e07c3 (válaszként erre: 3. - Kaaskopje)
2008. márc. 4. 20:12

Köszönöm!

Igyekeztem.

Örülök, hogy halad a kisfiad. :))

2008. márc. 3. 14:23

Hát igen. Szerencsénk van, hogy relatív időben felismerték mi a fejlesztendő. Addig én is mindig keseredtem, magam hibáztattam, hogy valamit nem jól csináltam, mert a magatartás zavart előbb észre vették mint azt amitől kialakult. Menjetek velük több féle terapeutához, vagy logopédushoz, ha nem tetszik a válaszuk akkor menjetek tovább mégegyhez majd mégegyhez addig amig nincs pontos diagnózis.

Külömben én is vidéki vagyok. A Szombathelyi Gyermek és ifjúságvédelmi Phsihiátrián derítették ki mi a baj.

17. LoLiNa (válaszként erre: 4. - Skate77)
2008. márc. 3. 13:45
ez volt nálunk is, mindenki várt a csodára.. majd az oviban.. jahh... lassan tölti a 6 évet.... nagyon gyatrán beszél még mindig.. :(
16. 14775640c4 (válaszként erre: 11. - Kaaskopje)
2008. márc. 3. 13:20

a megkésett beszéd c. topicban irtam is hogy elég sokat küszködök

de mostanában mintha valami megmozdult volna benne

amugy lehet van benne valami abban

amit mondasz

ez olyan mint a bicikli talán ha vért izzadok hogy megtanuljon 2-3 évesen biciklizni akkor sem biztos hogy sikert érek el ha nem olyn ügyes mint annál a gyereknél aki felpatan és hajtja pedig meg sem mutatom :))))


mondjuk a fiam előbb tanult meg biciklizni mint beszélni :))))a bicaj 2 évesen ment neki remélem a beszédre is ráérez majd

15. 14775640c4 (válaszként erre: 14. - 54ec386d0c)
2008. márc. 3. 13:15

oké:))

azért nektek szerencsétek van

hogy elég hamar felismerték

és tudtok járni foglalkozásra

tényleg sajna nem minden gyereknél van ilyen lehetőség :(

nekem van egy ismerősöm akinek a kislánya most lesz junius 2 án 4 éves

nem beszél halandzsázik és ráadásul nem is szobatiszta

még nappal sem

elvitték vizsgálatokra

állitólag semmi baja

de elég gyanus hogy valami azért mégsem jó

az én fiamból kiindulva aki a világ leglustább gyereke igaz attól függ miben :)))

már ő is szobatiszta lett 3 évesen és alappokat beszéli még akkor is ha ritkán ugymond heti kétszer akar szólni

mondtam neki menjenek fel pestre mert vidéken laknak és nincs tul sok lehetőség

csak anyuka annyira el van csüggedve hogy az összes kedve elszállt ezzel kapcsolatban pláne látja a többi gyereket ahogy ügyesedik

pedig lehet neki is jót tenne ha kideritenék végül miért van lyen szinten közel 4 évesen a kislánya

a cikket elolvasom kiváncsi vagyok

2008. márc. 3. 13:07

A fiam 1.5 éves korában elkezdett a saját kis nyelvén gagyogni, majd mindennek valami halandzsa nevet talált ki a beszéd kb 2.5 évessen alakult ki de pl nem énekélhettem, a zene se tetszet neki, a templomba sem tudtam bevinni, mert sírni kezdett. Az oviban pedig egy idő után magatartás problémák jöttek elő. A meséket sem szerette. Psihológushoz kerültümk, aki elősszőr is hallásvizsgálatra küldőtt, az neg. lett, aztán kiderítte, hogy beszédészlelési zavara van a gyereknek. Végre megkezdődhetett a spéci fejlesztés, és a magatartás probléma korrigálása.Ekkor volt 5 éves. A beiskolázásnál beszédjavító általános iskolába javasolták, amit természetessen elfogadtunk. Azóta fokozatos a javulás mind a beszéd mind a magatartásban.


Az iskoláról ahová jár írtam egy cikket mert veszélyben vannak ezek a gyerekek akiknek más pedagógiai módszerrel való tanításra van szükségük.

A cikk címe Segélykiáltás gyermekeinkért.

Ha érdekel olvassátok el.

13. skate77 (válaszként erre: 11. - Kaaskopje)
2008. márc. 3. 11:52
:)
2008. márc. 3. 11:52
Az énekhez mondókához kapcsolódva: Én is mindíg, egészen kicsi kora óta énekelek mondókázok vele, ő is ezt teszi, csak a fél szavaival. Tudja kívülről a kedvenceket. Amikor kicsi volt nagyon rossz alvó volt, éjszaka is dúdoltam, énekeltem neki. Azt gondolom, hogy foglalkoztatás hiánya, csak nagyon szélsőséges esetekben adhat beszédhibára okot. Mert aki egy kicsit is foglalkozik a gyermekével, annak igényeivel, naponta legalább 1-1 mesét csak "elmormol" neki, amennyiben lehetősége van rá.
11. kaaskopje (válaszként erre: 7. - Gyerekeim)
2008. márc. 3. 11:49
Természetesen sokat számít, ha már születésüktõl fogva odafigyel a beszédre az ember, folyamatosan beszél, énekel, mesél. De sajnos nem csak ezen múlik a dolog. Nem mindig a beszédszegény környezet okozza a megkésett beszédfejlõdést.
10. kaaskopje (válaszként erre: 6. - 14775640c4)
2008. márc. 3. 11:45
Az én lányom 15 hónapos, és már most elég sok mindent mond, vagy legalábbis próbál utánunk mondani. Pedig én sem foglalkozom vele többet, mint annak idején a bátyjával. Szerintem ne hibáztasd magad, egyáltalán nem biztos, hogy a fiad azért nem beszél még, mert 'elhanyagoltad'.
9. kaaskopje (válaszként erre: 4. - Skate77)
2008. márc. 3. 11:41
Sajnos az ovi sem mindig segít. Az én fiam nagyon minimális mértékben fejlõdött csak, azt is inkább annak tudtam be, hogy idõsebb lesz, okosabb, értelmesebb stb :) Mióta viszont egy speciális óvodába jár, amit kb. 5-6 hete kezdett, rengeteget fejlõdött. Ennyit számít, hogy hozzáértõ pedagógusok foglalkoznak vele.
8. 14775640c4 (válaszként erre: 7. - Gyerekeim)
2008. márc. 3. 11:39

mondjuk nálunk azis a baj hogy a fiam rettenetesen lusta

egyszerűen nem motiválható

csak azt amit vagy amihez kedve van és csak akkor amikor akarja

a tessék pisilni mondatot utánam mondta de mikor kiszurtam és próbáltam trükkel rávenni hogy mondja ujra

rájött és utána nem mondta többet

a nagynak nem énekeltem annyi elég volt neki foglalkozás gyanánt hogy megkérdeztem kell enni? kell inni:stb...olyan nagyon neki sem mondókáztam

de valahogy benne volt a vérében

mig a kicsi viszont tojik a beszédre

2008. márc. 3. 11:35
Nekem nem volt ilyen gondom egyik gyerekemmel sem.Igaz én születésük óta énekelek nekik vagy a velük.Van most is egy olyan dal amire ha nagyon nyűgös a kicsi és énekelem akkor megnyugszik.A nagyok is szokták mondani ilyenkor,hogy nekik mit énekeltem amikor kicsik voltak.A kicsike pont ma 4 éves,de most már ő kezdi az dalokat és én csatlakozom hozzá.Bárhol is vagyunk énekelünk ha úgy van kedve.Persze van akik furcsán néznek ránk,pl./tömegközlekedés,bolt,orvosi rendelő./de ez minket nem zavar.Sózval lehet,hogy ennek is köszönhetem,hogy szépen beszél-beszéltek már kicsi korukban is.Maj csak a kettő nagyot is csak nagycsoportosan kellett az ovodai logopédushoz vinni,a "R" és "S" és e "SZ" betük miatt,de ezt a legtöbb gyerek pöszén ejti.Ja és igyekzem mindig minden kérdésükre válaszolni.Amíg kicsik voltak addig úgy válaszoltam,hogy leültettem magam elé hogy lássa a szám mozgását és akkor ő is próbálkozott.
6. 14775640c4 (válaszként erre: 4. - Skate77)
2008. márc. 3. 11:33

nekem meg pont forditva volt:))

a nagy előbb tanult meg beszélni mert sokkal több időm volt rá

a kicsi sajna sodródott a nagy után mert ugy voltam vele majd a nagy mellett hamarabb felnő

mindenki azt mondta nekem is hogy a második gyerek mindent gyorsabban tanul

ja persze :(((

most kezdek rájönni ha vele is annyit foglalkoztam volna akkor ha ennyire nem is mint a nagy de legalább jobban tudna beszélni annál mint épp most

5. 14775640c4 (válaszként erre: 3. - Kaaskopje)
2008. márc. 3. 11:31

én tegnap lepődtem meg a fiamon mikor leorditottam a fejét mert játszott a bilivel mondam neki tessék pisilni

ő ezt hibátlanul vissza is mondta

ugyhogy most rászálltam én is és sulykolom bele a szavakat

febr. végén volt 3 ugyhogy van mit behoznia

2008. márc. 3. 11:30
Az én lányom januárban volt 3 éves. Nagyon nehezen kezdett el beszélni, most mondatokban de félszavakkal beszél. Elkezdtük az ovit és nagy változást várok tőle én is meg az ovónénik is. Egyébként nagyon értelmes okos kislány. Azt mondták, hogy nem kell orvoshoz fordulni, majd a közösség sokat segít neki. Én elkövettem azt a hibát, mint sok sok szülő rajtam kívül, hogy mivel első gyermek lestem minden kívánságát, és a mai napig sokszor meg sem szólal és tudom mit akar. Biztos nem segítettem neki elő így a beszédfejlődését, de remélem ez változni fog! :)
2008. márc. 3. 11:27

Kata, köszi a cikket! Valahogy nem lepett meg, mikor a végén a te nevedet olvastam :)


Az én fiacskám is késõn kezdett gagyogni, akkor is nagyon egyhangúan. Most, 3,5 évesen, még mindig nagyon le van maradva a korosztályához képest, de azért mostanában szépen fejlõdik; az elmúlt héten megint rengeteg új szót mondott.

1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook