Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beoltatod magad koronavírus ellen? fórum

Beoltatod magad koronavírus ellen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
11263. mallow (válaszként erre: 11262. - Mallow)
2022. febr. 15. 11:44
Bocs, elírtam: oltatlanoknál. Nem ezzel függ össze.
11262. mallow (válaszként erre: 11260. - Plavalaguna)
2022. febr. 15. 11:43
Látod, te is azt sugallod, hogy oltottaknál súlyosabb, én meg erre tudok ellenpéldákat. De higyjetek inkább a médiának...
11261. mallow (válaszként erre: 11260. - Plavalaguna)
2022. febr. 15. 11:38

Rosszindulat nélkül nem megy?...

Család, közeli baráti társaság, kollégák. Pl.

Oltottakról is tudok, akik újrafertőződtek, tehát a vakcina nem véd ellene.

11260. plavalaguna (válaszként erre: 11259. - Mallow)
2022. febr. 15. 11:18

Nekem egyre enynebb lett. De ket s6emelyes 8smwrosom is van akiknek masodjara durvabb lett joval. Egyik a korhazat is megjarta masodjara, holott elson wtsuhant rajta, a masodikuknak "csak" tudogyulladasa lett. Mindketten meggyogyultak. Mindketten 40 alattiak egyukuk aktiv sportolo ( igazolt, nem focis)


Nekem viszont egyre enyhebb lett.. de ettol nekik meg nem. Viszont oltottaknal ilyet egyet se lattam ok mindketten oltatlanok voltak mindketto minketszer pcrrel igazolt.


A forumok, internet is media. Es honnan tajekozodsz? Bekopogtatsz hazakhoz? Korhazban vagy irvis mellett koveted az embereket?

11259. mallow (válaszként erre: 11257. - Eandi78)
2022. febr. 15. 10:10
Nem tanulmányozom a médiát, mindenfélére figyelek, saját tapasztalatokra is támaszkodok. Vagy annyira őszinte, hogy leírd, te mit tapasztalsz az iskolában? Most konkrétan az újrafertőződésre gondolok. Vannak, akik másodszor betegebbek? Mert okoskodni lehet, de én konkrétan szeretném tudni. És az lenne a normális, ha ezt lehetne tudni, ha ezt valaki mérné. Pont erről szól a tudomány is, ha már itt állandóan a tudomány mellett ágaskodnak emberek.
11258. eandi78 (válaszként erre: 11254. - Simple)
2022. febr. 15. 10:06
Sajnos erre is tudok ellenpéldát:(
11257. eandi78 (válaszként erre: 11252. - Mallow)
2022. febr. 15. 10:01
Iskolában látok mindenféle esetet, médiát sem kell “tanulmányoznom”. Nem kell azon gondolkoznom ki hazudik itt és ki nem. Mindenki más, máshogy éli meg. Ennek megfelelően egyéni felelősség ki, hogy dönt és kockáztat. Csak az nem kockáztat, aki bunkerben él;)
11256. ,zumba
2022. febr. 15. 09:53
Én saját kútfőből sem tartottam jónak a folyamatos oltást.Így ennyi évesen már nem tudnak megetetni.
11255. mallow (válaszként erre: 11254. - Simple)
2022. febr. 15. 09:27
Erről bezzeg nagyokat hallgatnak. Pedig fontos lenne tudni, hogy van-e értelme átesés után oltatni (hisz a nyájimmunitás szempontjából már az átesés is elég). Bár valaki gyerekjátékként tekint az oltásra. Hát én annyiszor megyek, ahányszor csak mondják. Mostmár szakemberek beszélnek le sokakat a 4. oltásról, mert nem tartják biztonságosnak a folyamatos oltogatást.
11254. simple (válaszként erre: 11252. - Mallow)
2022. febr. 15. 09:21
Én meg olyan infot hallottam, hogy a második, harmadik stb. már csak enyxhébb lehet, mindig az első a legdurvább, tehát ha valaki azt túléli mér nyert ügye van.
11253. Channa* (válaszként erre: 11252. - Mallow)
2022. febr. 15. 08:14

Nwm rosszhiszeműség, de sajnos itt is sokan hazudnak.

Ez van. Ha meg valaki konkrétan leírja, akár többedszer, akkor közlik, hogy erre senki nem kíváncsi.


Tehát, itt nagyon, de nagyon kevés ember hiteles.;)

11252. mallow (válaszként erre: 11247. - Channa*)
2022. febr. 14. 23:26

Na látod, ez az amit a média sulykol, hogy másodszorra biztosan meghósz. Miközben sokáig azt hangoztatták, hogy ritka, hogy valaki másodszor is elkapja. Pontosan így volt! Az a tapasztalatom, hogy aki másodszor megkapta, enyhébbek voltak a tünetei (oltás nélkül). Mostmár tudjuk, hogy többször is el lehet kapni. Kérdés, hogy rosszabb lesz-e, de nem 1 esetet kell nézni, hanem többet.

Erre lenne jó a fórum, hogy ezt minél többen leírják. Én nem vagyok olyan rosszhiszemű, hogy itt összehazudnának mindenfélét. Valamire támaszkodni kell. Ha már a médiában nem lehet bízni. A fórumot nem tartom médiának. De nyilván itt is megszűri az ember az olvasottakat.

11251. tien (válaszként erre: 11248. - 71ddaa07fa)
2022. febr. 14. 23:17
:)
11250. plavalaguna (válaszként erre: 11241. - Mallow)
2022. febr. 14. 23:12

Azert az uronia, szarkazmusy es hasonlo fogalmakat nem kell bemutatni ugye?


Ha leirom hogy egyunk sz...t mert egymillio legy nem tevedhet..... akkor innentol ugy fogod idezni hogy en a sz...eves mellett foglaltam allast? 😮😂🤣

11249. plavalaguna (válaszként erre: 11245. - Channa*)
2022. febr. 14. 23:10

En se hiszem hogy a 2-3 nap segitett.


De ez szuper.

Pont a napokban olvastam hogy sokaknal 13 honap utan is egyszercsak visszajon.


Azert nem mindegy, hogy ujra tudsz egy joizut enni.

11248. 71ddaa07fa (válaszként erre: 11246. - Tien)
2022. febr. 14. 23:06

Igen a biatlont mindenképpen. Általában a világkupa versenyeket is követem.

Holnap jó versenyt várok és egy szoros norvég, francia párharcot.

11247. Channa* (válaszként erre: 11241. - Mallow)
2022. febr. 14. 23:03

Ja, nem!

Nem a posztkovid miatt.

A kovidot végig csináltuk oltás nélkül, mert akkor még nem volt. Rettegtünk, hogy mi lesz.

Tényleg 3 hétig csak aggódtam s közben a fiúknak próbáltam mást mutatni, hogy ne tudják, hogy nem vagyok nyugodt. De utána abban reménykedtem, hogy nem kaphatjuk el újra, és abban, hogy ha egyszer megcsináltuk, akkor talán sikerül még egyszer, de...


És nem, nem ilyet nem akartam még egyszer, hanem ennél rosszabbat.


Minden elméletem megdőlt a kovid alatt.

Azt gondoltam, hogy a genetikán múlik, mert a családomban mindenki aránylag könnyen túl lett a kovidon, de amikor az elő lélegeztőre került, akkor azt mondtam, hogy tévedtem, bár azóta már azt gondolom,hogy ő biztos kapott olyan géneket a másik oldalról, ami a többieknek nincs, és ezért történhetet, de biztos nem vagyok benne.


Senkinek nem volt tapasztalata a sokadik kovidról, mert mindenki csak az ismerős ismerősének az ismerősétől hallotta, hogy már 5* is volt kovidos, de persze egyszer sem tesztelték, így nem hittem senkinek el, hogy az első volt a legrosszabb, de azt sem, hogy a második rosszabb volt. Sehol nem beszéltek ilyenekről, így azt gondoltam, hogy biztos ami biztos alapon, inkább oltatunk, hátha tényleg segít abban, hogy ne legyen súlyosabb a következő.


Hogy jól tettük e nem tudom....

11246. tien (válaszként erre: 11243. - 71ddaa07fa)
2022. febr. 14. 23:02

Ach sooo!:)

Én is nézem ,néztem mert a Biatlont nézni kell!


Az a lényeg ,hogy rendben vagy.

11245. Channa* (válaszként erre: 11239. - Plavalaguna)
2022. febr. 14. 22:51

Igen, 14 hónap.

Elsőre nem is akartam elhinni, hogy visszatért. Napokba telt mire elhittem.


De, használtam az orrcseppet is és az illóolajokat is, de nem hiszem, hogy azok csináltak valamit, hiszen kb. 2-3 nap múlva? de már nem is tudom pontosan, de éreztem az ízeket. Ez volt az első, ami tudatosult bennem. Éreztem a kifli ízét! ekkor kezdtem el jobban figyelni és enni mást is. Mert ugye azt mondtam, hogy szinte csak kiflit vagy péksütit ettem kávéval, mert annál csak azt éreztem, hogy édes. De az összes többi kajánál amellett, hogy tudtam, hogy nem édes, inkább rossz ízt és szagot éreztem.


Na, újra érzek mindent és remélem marad, így;)

11244. mallow (válaszként erre: 11240. - 71ddaa07fa)
2022. febr. 14. 22:50

Köszi a higgadt és elfogulatlan hozzászólásodat.

Igen, összeteszem a kezem. És bizakodok.

Tudom, hogy ha az oltás miatt bajom lenne, nem tudnám magam túltenni rajta. Ha a betegség kerekedne felül, akkor meg ezt bánnám. Nehéz ügy.

11243. 71ddaa07fa (válaszként erre: 11242. - Tien)
2022. febr. 14. 22:48
Kicsit eltűntem, de még élek. :)) Olimpiázom,illetve hogy tudjak olimpiázni az elmúlt időszakban kicsit többet dolgoztam.
11242. tien (válaszként erre: 11240. - 71ddaa07fa)
2022. febr. 14. 22:45

De jó újra olvasni Téged.

Már aggódtam,hova lettél.

11241. mallow (válaszként erre: 11236. - Channa*)
2022. febr. 14. 22:44

Igen, de a postcovidos élményed miatt oltattál, mert nem akartál mégegyszer ilyet, így értettem.


Szerintem sem tudhatjuk, mi lett volna, ha. Csak egyet emelnek ki, hogy "csak az oltás" ment meg. Vagy nem. Meg hogy különben "mindmeghalunk" - hogy Plavalagunát idézzem. :)

11240. 71ddaa07fa
2022. febr. 14. 22:40

Nem kellene így egymásnak esnetek. Mindenkinek van némi igazsága a történetben és mindenki egy kicsit elfogult is.

Aki még most sem fogta fel, hogy ez a vírus veszélyes, azzal nem tudok mit kezdeni. Az, hogy valaki csak a médiából hallja, hogy mennyien meghaltak és nincs az ismerősei közt elhunyt az tegye össze a kezét.

Ez az egyik része a mondanivalómnak.


A másik, hogy a kezdeti oltási kedv valószínű nem véletlenül csökkent le ennyire. Tavaly pillanatok alatt megvolt a 6 millió beoltott, úgy, hogy talán egy hétvégén volt akció.

Most hetente van és mégis alig növekszik pár ezerrel az oltottak száma, ami 3 milliónál megállt. Igen sajnos az összes oltásnál ( talán kivétel a kínai ) jelentkeznek súlyos mellékhatások. Aki megússza ezek nélkül, pont olyan szerencsés, mint az, akinek sikerül a covidot megúszni enyhe, vagy középsúlyos tünetekkel, kórház, vagy lélegeztetőgép nélkül.

Sajnos igen a mellékhatások miatt ma már csak azért veszik fel sokan az oltásokat, mert rá vannak kényszerítve. Ilyenek az eü dolgozók a rendőrök, pedagógusok. vagy pedig félnek, hogy három oltás nélkül nem kapnak megfelelő eü ellátást.


Mikor én a harmadik oltásért mentem ott dolgozott bennem ez a kettősség. Mi van akkor, ha nem oltatok és újra megbetegszem és nagy baj fog történni?


Ugyanakkor attól is féltem, hogy mi történik akkor, ha megkapom a harmadik oltást és mondjuk ízületi, szív vagy egyéb gondjaim lesznek, amik lehet soha nem fordíthatóak vissza, vagy csak nagyon soká.


Szóval azt mondom nem kéne egymás torkát átharapni. Döntsön mindenki a saját belátása szerint, de valószínű jelen pillanatban nem tud jól dönteni.

11239. plavalaguna (válaszként erre: 11237. - Channa*)
2022. febr. 14. 22:37

akkor végül a szaglás/illatterápiát nem is nagyon kellett csinálnod, mert visszatéert egyszercsak.


mennyi volt 14 hónap végül? 14 teljes hónap?

11238. mallow (válaszként erre: 11230. - Plavalaguna)
2022. febr. 14. 22:35

Az előbb írtam, egy hosszú választ, de lefagyott a böngészőm, röviden akkor ismét:

Nem csak a médiából értesülök, a fórum csak megerősít bizonyos dolgokban pro és kontra.

Használom a józan paraszti eszemet is, és a saját tapasztalataimból is levonok következtetéseket. Ehhez jogom van. Nem csak az oltásokkal vagyok elfoglalva, egészen addig nem különösebben érdekelt, amíg nem voltam érintett. Ebbe most nem megyek bele, mert nem ez a téma. A lényeg, hogy mindent figyelembe veszek és mérlegelek. Azt is elolvasom, aki a betegségéről ír, figyelembe veszem ezeket a tapasztalatokat is.

11237. Channa* (válaszként erre: 11234. - Plavalaguna)
2022. febr. 14. 22:34

Igen!:DDDD


Szuper újra érezni az étel ízét:D

És az is, hogy nem érzek mindent büdösnek, hanem pl. az étel illatát érzem!

Nem kell kivonulnom, ha valaki eszik mellettem, mert forog a gyomrom.

Nagyon jó!


Hogy mi segített, nem tudom...

11236. Channa* (válaszként erre: 11235. - Mallow)
2022. febr. 14. 22:32

Nem a posztkovid miatt oltattam, hanem azért, mert nem tudhatom, hogy egy második kovid mit okozna szintén oltás nélkül.

Persze, azt sem tudom, hogy oltással milyen, így amellett döntöttünk, hogy nem kockáztatunk, csak értenek valamihez akik az oltást készítették.


Ha nem így van, akkor tévedtünk.

11235. mallow (válaszként erre: 11233. - Channa*)
2022. febr. 14. 22:29

Rengetegen oltottak a kártya miatt, én nagyon sok embertől hallottam ezt, akik már átestek a víruson. Ne mondd, hogy te ilyenről nem hallottál :).

Elhiszem, hogy neked postcovidod volt, és elfogadom, hogy te ezért oltottál. Te is fogadj el más véleményeket.

11234. plavalaguna (válaszként erre: 11220. - Channa*)
2022. febr. 14. 22:24
komolyan teljesen?? wow!! nem hiszed el mennyire örülök ennek. nagyon jó.
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook