Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beoltatod magad koronavírus ellen? fórum

Beoltatod magad koronavírus ellen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
11383. Amaunet (válaszként erre: 11381. - Papája)
2022. febr. 26. 11:26
Aki kéri az oltást az minden bizonnyal kapni is fog.
11382. Amaunet (válaszként erre: 11368. - Mallow)
2022. febr. 26. 11:24

"de nem mindenkire nézve súlyos"


Ezt meg tudnád határozni? Kire nézve súlyos és kire nem? Hogyan lehet ezt eldönteni még mielőtt megfertőződne?

11381. papája (válaszként erre: 11380. - Amaunet)
2022. febr. 26. 11:24
Bízom benne maszkot és oltást IS adnak a menekülteknek.
11380. Amaunet (válaszként erre: 11375. - Papája)
2022. febr. 26. 11:20
Ezért is mennek oda egészségügyiek is.
11379. globus (válaszként erre: 11368. - Mallow)
2022. febr. 26. 10:17
Szerintem mindenki ugyanezt állítja.
11378. Bless the child (válaszként erre: 11375. - Papája)
2022. febr. 26. 10:15
Bocs, de ha nekem menekülnöm kellene az otthonomból, a legutolsó gondolatom lenne a maszk.
11377. ,zumba (válaszként erre: 11363. - Mallow)
2022. febr. 26. 10:11
Igen a folyamatos hírek sokakat kellően megijesztettek.De ez más témákban is így van.Most sajnos van egy sajnálatos helyzet, s lám szinte alig esik szó a covidról...a média óriási hatással tudni lenni az emberekre. Maszk: influenzát megfogja, covidot nem?..
11376. ,zumba
2022. febr. 26. 10:00
Ha menekülnöm kéne, a maszk lenne az utolsó ami eszembe jutna. Majd kisegítene valaki. Én a küldendő csomagba raktam sok darabot.
11375. papája
2022. febr. 26. 09:29

Tudom, háború meg vészhelyzet, DE a menekülők megtisztelhetnék a befogadó országokat azzal, hogy legalább maszkot viselnek.


Ott még sok az oltatlan és a beteg. Így befogadni őket járványügyi szempontból kockázatos.

11374. plavalaguna (válaszként erre: 11368. - Mallow)
2022. febr. 25. 16:19

Én mig nem volt oltás, azért nem gondoltam úgy, hogy mert rajtam nem durva, akkor fertőzhetek bátran, többiek letojva.


igaz én covid előtt is, flu ilyesmi, mindig betartottam, hogy nem megyek vendégségbe, stb. nem fertőzök másokat. Eleget láttam ygerekkoromban, hogy én enyhe tünetekkel jól vagyok, mások meg dőlnek ki körülöttem nyavajáktól. Én ilyet nem veszek a ynakamba.


Mostmár más a helyzet, van oltás, oltasson mindenki, az látszik, avval mindenkinek magához képest enyhébb a lefolyás, nem fogok vigyázgatni vadidegenekre.

11373. mallow (válaszként erre: 11366. - Eandi78)
2022. febr. 25. 10:58

Egyébként azt nem fogadom el érvként (nem tőled, hanem általában), hogy nem tudtak semmit a covidról, hiszen már több mint fél éve Kínában tombolt a betegség. Onnan nem voltak adatok? "Haggyámá".

Pl. az, hogy van, akinél tényleg ilyen alig észrevehető tünetek vannak? És miért nem tájékoztatták a lakosságot ezekről a tapasztalatokról, tünetekről, és hogy mi ilyenkor a teendő? Na erre kellettek volna az ingyen tesztek (tesztelések) még az elején!

11372. mallow (válaszként erre: 11369. - Andita1)
2022. febr. 25. 10:46

Hm. Hát nálunk sajnos az otthoni teszt az arra jó, hogy te tudd, hogy pozitív vagy-e, vagy sem. Bár állítólag a tesz negativitása nem biztos eredmény.

Én is hallottam olyat, hogy rokonom fia sima otthoni teszttel járt ki dolgozni a szomszédba és simán elfogadták.

Itthoni ilyet állami cégnél nem tehetsz meg.

11371. mallow (válaszként erre: 11370. - Channa*)
2022. febr. 25. 10:41

Ha elment a szagérzékelésed, nem mindenkinél tartott hónapokig. 1-2 nap alatt is átment ilyen valakin, én erre gondoltam. Most ha ilyen van, és tesztelsz, akkor 7 nap a karantén. Van, aki el sem megy (akkor sem ment el mindenki, sőt sokan nem mentek el), számtalan ilyet tudok, főleg a fiataloknál volt ez jellemző. Utólag mentek el antitest tesztre a kártya miatt. Ennyi.

Totál következetlen és logikátlan az egész járványkezelés nálunk.

11370. Channa* (válaszként erre: 11368. - Mallow)
2022. febr. 25. 10:35

"Annak volt esetleg rossz, aki egyébként nem volt beteg, csak max. elment a szagérzékelése, na neki nem volt előnyös, hogy 14 napig"


Az elment szagérzékeles, bár szerinted nem rossz, de ha egy ilyen átadja a neked fontos embernek a kovidot és ő belehal, akkor is felesleges a karantén?

11369. andita1
2022. febr. 25. 10:28

Mindkettő teszthez orrból/garatból kell a minta.

Én egyszer csináltam PCR-t, és kétszer antigént külföldre utazás miatt. Az omikronnál nagyobb volt az antigénteszt hibázása, de olyan gyorsan terjedt, hogy már mindenhol (munkahely, iskola) elfogadták az otthoni tesztelést is.

Illetve Svédországban nagyon más a rendszer. Ha beteg a gyerek vagy te, nem kell orvosi igazolás a hiányzásról, csak betelefonálsz hogy nem mész.

11368. mallow (válaszként erre: 11366. - Eandi78)
2022. febr. 25. 09:58

De, el voltak túlozva, vagy legalábbis nem megfelelően kezelték az ügyet. Szerintem tök helytelen volt pl., hogy miközben mindenkit otthonmaradásra parancsoltak (szó szerint), addig szúrópróbaszerűen be akartak citálni embereket tesztre kórházakba, ahol akár meg is kaphatta a covidot. Vidéken voltak ilyen akciók. Hát a minimum az lett volna, hogy küldenek tesztautókat, ahol egyenként, biztonságos körülmények között tesztelnek le embereket, de az, hogy a kis biztonságos közegükből időseket becitáljanak, na ne! Joggal tarthattak a következményektől.


A karanténról annyit, hogy eddig 1 esetben tartottam be (önként), tünetes voltam, de nem kovidos tünetek voltak. Antitest teszt utólag nem igazolta.

Csak elővigyázatosság volt a részemről, ill. ki is tartott addig a betegségem (10 nap).

Annak volt esetleg rossz, aki egyébként nem volt beteg, csak max. elment a szagérzékelése, na neki nem volt előnyös, hogy 14 napig otthon kellett dekkolnia (meg persze a covidra akkor nem fizettek betegállományt - úgy tudom).

Én most sem állítom, hogy enyhe semmiség a covid, de nem mindenkire nézve súlyos, ahogy korábban beállították. Viszont fontos az elővigyázatosság, ahogy mondod. Én pl. hordom a maszkot, és nem megyek nagy közösségbe zárt helyre, viszont soha nem fertőtlenítek, mert a szappan bőven elég, ezt már megírták százszor. Nekem meg bejött. :)

11367. mallow (válaszként erre: 11365. - Andita1)
2022. febr. 25. 09:48

Köszi, köszi! :)

Érdekes tényleg, hogy mennyire máshogy kezelik a járványt más országok.

Egyébként én sem szívesen tesztelnék PCR-re, eddig nem is tettem. Viszont más teszthez ingyen nem juthatsz hozzá, és hivatalosan azokat nem is fogadják el - nálunk :(.

Antigén tesztet vérből csináltak? Mennyi idő annak az eredménye, és mennyire ad biztos eredményt?

11366. eandi78 (válaszként erre: 11363. - Mallow)
2022. febr. 25. 08:45

Nem hinném, hogy el voltak túlozva a dolgok. Semmit nem tudtak róla (most sem). Csak arra nem számítottak, hogy ilyen sokáig tart. Mostmár csak “enyhe semmiség”, mert az élet nem állhat meg😉 Csak pár év és kiderül, hogy kinek mit okozott.

Engem soha nem teszteltek. Figyelek, hogy ne kapjam el, ne fertőzzek meg másokat, de engem ne tesztelgessenek. Nem kell teszt, hogy otthon maradjak ha beteg vagyok, gyógyulni meg nem fogok előbb akkor sem, ha a statisztika része vagyok.

11365. andita1 (válaszként erre: 11364. - Andita1)
2022. febr. 25. 03:29
Ja, azt nem írtam hogy itt nem volt sose karantén. Ha beteg voltál, otthon maradtál (becsületkarantén). Senki sem ellenőrzött, maszk kb minden ötvenedik emberen van, csak az egészségügyi intézményekben kötelező.
11364. andita1 (válaszként erre: 11361. - Mallow)
2022. febr. 25. 03:21

Nem vagyok szaki csak azt tudom, hogy a PCR tesztnél 2-3 napig tart eredményt kapni és pontosabb mint az antigén teszt, aminek elég 15 perc.

Te az antitestre gondolsz amit kimutat az antigén teszt.


Nem írtam pontosan a múltkor. Az igaz, hogy hetente mehettél PCR tesztre, de úgy a helyes hogy kettő teszt után közvetlen kértél harmadikat, akkor az már doki jóváhagyásával ment. Bár senkit nem ismerek, aki így tett volna. Ha valakinek tünete van akkor online, saját személyi számmal kérsz magadnak tesztet, 2-3 nap múlva meg jön a válasz ugyanoda, hogy poz v neg. Ezt elküldheted a főnöködnek pl, mert ő tudja a személyi számod, azaz látja hogy tényleg nem kamuzol az eredményről.

Az antigén tesztet megveheted otthonra, 15 perc múlva ott a válasz. Az utazáshoz viszont a laborban levett antigén teszt kell, amit ott helyben hitelesít egy orvos.

11363. mallow (válaszként erre: 11359. - Margarita Citokina)
2022. febr. 24. 22:11

Nem tudom, te most mire gondolsz, volt a "maradj otthon" egy ideig, kb. nyárig, mire a covid "eltünt", aztán ősszel megint megjelent.

Az volt a baj, hogy akkor is halálra rémísztették az embereket, a covidosokra úgy tekintettek, mint valami ellenségre. Szörnyű volt, nem csodálom, hogy egyesek féltek a "kényszer teszteléstől", mert nem tudták, hogy mi lesz a következő lépés...

Nekem ilyen emlékeim vannak.

11362. mallow (válaszként erre: 11361. - Mallow)
2022. febr. 24. 22:00
Ja, és még valami, az ingyenes PCR teszt eredményt mire használhatod fel?
11361. mallow (válaszként erre: 11357. - Andita1)
2022. febr. 24. 21:58

Köszi.

A PCR nem antigen teszt? Az antigen az maga a virus, nem?

Érdekes, hogy nálunk a PCR az elsődleges rangsorolású. Csak ha én PCR tesztet szeretnék kérni, az automatice karanténnal jár, akkor is, ha negatív az eredmény. Viszont tünetek nélkül nem kérhetek PCR tesztet (orvostól). Vicc az egész.


Szóval antigen tesztet is laborok vagy hivatalos szűrőállomás végez, és adnak egy igazolást, hogy negatív vagy pozitív vagy?

2022. febr. 24. 13:22
Javitom: a hírek önmagukért beszélnek, de a telefon néha önállóan ír.
11359. Margarita Citokina (válaszként erre: 11356. - Mallow)
2022. febr. 23. 22:00
Érdemes visszanézni a 2020-as híreket, milyen "intézkedésekkel" kezdődött a "járványkezelés" nálunk. Önmagáért beszélnek a hírek.
11358. tien (válaszként erre: 11356. - Mallow)
2022. febr. 23. 19:07

Schnelltest ( gyorstest).

Elfogadták a munkahelyeken.

De volt ingyenes Antigen schnelltest is.


Hetente teszteltettük magunkat időpont foglalással online.

Mi határoztuk meg az időpontot is.

Ment minden flottul.

11357. andita1 (válaszként erre: 11356. - Mallow)
2022. febr. 23. 16:50

Itt Svédországban is heti egy ingyenes teszt (PCR) jár. Ezt viszont nem használhatod utazáshoz, mert csak a saját betegellátó oldaladra jön egy egyszerű válasz, hogy pozitív vagy negatív.

Ha utazáshoz kell az igazolás, akkor fizetned kell a tesztért, az legtöbbször antingen teszt.

11356. mallow (válaszként erre: 11353. - Tien)
2022. febr. 23. 13:19

Nálunk inkább kidobják a teszteket...

Németországban egyébként a heti ingyenes tesztelés alatt gyorstesztet értesz, vagy PCR-t? És ha gyorsteszt volt, azt elfogadták hivatalosan?

11355. Channa* (válaszként erre: 11354. - Eandi78)
2022. febr. 23. 12:30

Nekünk időnként kell tesztelni.

Ha valaki kovidos lesz a csapatba, akkor szólnak annak, aki találkozott vele, hogy teszteljen, mielőtt bemegy az irodába.


Nem tudom, hogy állnak ehhez a dokik, mert már inkább veszek a patikában x darabot és tesztelek, ha kell, úgy sem mutatja ki...

11354. eandi78 (válaszként erre: 11352. - Channa*)
2022. febr. 23. 10:11
Inkább a szülők vannak tesztelve, gyerekről ritkábban derül ki. Akkor tesztelik, ha szülő is beteg/pozitív lesz. De van ahol teljes család fekszik otthon lázasan, nem tesztelik őket, mert nem is akarják, “nincs is covid”. Itt amúgy azt nem tesztelik csak aki nem is kéri. Legalábbis felnőtt ellátásban. Gyerekeknél meg többnyire azt tesztelik, aki fizet.
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook