Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beoltatod magad koronavírus ellen? fórum

Beoltatod magad koronavírus ellen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
11203. mallow (válaszként erre: 11190. - Plavalaguna)
2022. febr. 14. 10:30

Éppen ez az, nem fekete-fehér a világ. De te csak egyoldalúan látod az egészet, csak a magad szemszögéből, és azt hajtogatod, csak azt nem értem, hogy minek. Nem csak belőled és a közvetlen környezetedből áll a világ, és nem csak az létezik, amit te látsz.


(Megjegyzés: nem tudom, milyen eszközről küldöd a beírásaidat, de elolvashatnád mielőtt elküldöd, mert rossz olvasni a hozzászólásaidat, tele van elütésekkel.)

11202. mallow (válaszként erre: 11184. - Eandi78)
2022. febr. 14. 10:24
Én a helyedben csináltatnék antitest tesztet. Ez a tünet akár covid is lehetett. Jobb, ha tudsz róla, és még védettségit is kaphatsz. Ennyit megér a teszt díja. Én mindkét megfázásomnál csináltattam, nekem negatív lett, de vannak szerencsések, akik enyhén megússzák, nem csak a fiatalok között.
11201. tien (válaszként erre: 11199. - Viva70)
2022. febr. 14. 10:15
Már ketten vagyunk.
11200. tien (válaszként erre: 11198. - Channa*)
2022. febr. 14. 10:14
Egy másik oldalon.
11199. viva70 (válaszként erre: 11197. - Tien)
2022. febr. 14. 10:04
Nem itt tiltották le azt zárójelben odaírta. De itt is sok belőle már nagyon. Nekem legalábbis.
11198. Channa* (válaszként erre: 11197. - Tien)
2022. febr. 14. 08:48

Miért gondolod, hogy letiltották?

Én nem látom, hogy ez lenne.

11197. tien (válaszként erre: 11181. - Plavalaguna)
2022. febr. 14. 08:43

Tényleg letiltottak?

Nem is értem miért??

11196. timycat (válaszként erre: 11192. - Eandi78)
2022. febr. 13. 14:31

Na most képzeld el, hogy lételemem volt a mozgás. Hosszútávot futottam, vagy csak úgy mert ráértem letekertem 40-50 km-t, kondiztam. Ha kellett felástam a kertet, termeltem, télire pakoltam el zöldséget, gyümölcsöt, sütöttem-főztem, szapora vágtában takarítottam.


Erre itt megkapom, hogy nyavalygok (nem tőled), mert most max 2 kiló amit meg tudok emelni, azt is fájdalommal. De van hogy a vállam a karom súlyát se bírja el.

11195. timycat (válaszként erre: 11191. - Plavalaguna)
2022. febr. 13. 14:26

A nagy nyavalygás. Könnyű ezt mondanod rám.


Soha nem nyavalyogtam semmiért. Imádtam és tudtam is élni. Most nem tudok.


Jelenleg lábra állni is alig tudok, az is fájdalmas hogy megöleljem a gyerekem. Hónapok óta nem alszok a fájdalomtól. Nincs fájdalomcsillapító ami segítene. De nyilván nyavalygok, örüljek elvagyok.

11194. timycat (válaszként erre: 11190. - Plavalaguna)
2022. febr. 13. 14:23

A 100 féle reuma többsége autoimmun. Van a helyi fertőzéses, a sérülés miatti, a kopásos, csontritkulásos, a többi autoimmun. Az autoimmun egyirányú utca, onnan nincs helyrejövés.


Fogalmad sincs miket írogatsz.

11193. Channa* (válaszként erre: 11190. - Plavalaguna)
2022. febr. 13. 14:13

Elnézést!


Rendbe jöttél, és ez nagyon szuper, de aki most van benne és nem tudja, hogy rendbe jön e, az sajnos nem tudja így szemlélni a helyzetét, hiszen ő az aktív szereplője ennek a történetnek.


Én 11 évig éltem fájdalmakkal az 5 db porckorong sérvem miatt. Nyomoréknak éreztem magam, azt gondoltam, hogy sosem fogok tudni újra rendesen járni és bármit csinálni. A fiatal éveimet tette tönkre ez az állapot, hiszen 22 éves koromtól 33 éves koromig orvosokhoz jártam, akik csak tömték belém a gyógyszert, műtétekkel riogattak és vonogatták a vállukat, hogy ez ilyen. A kedvencem az az orvos volt, aki még egy rtg-t sem csináltatott, mert szerinte fiatal voltam ehhez a betegséghez, így szerinte én csak egyszerűen tápénzen akarok élni, hogy kihasználjam az államot. Egy pillanatig nem érdekelte, hogy gyeden majd gyesen vagyok, azaz nem kell dolgoznom, így táppénz sem kell.


Tehát, tudom, hogy mi az a fájdalom, ami miatt roppant nyomorultul érzi magát az ember.


Biztos ezért tudom átérezni Timy állapotát.


Szerencsés vagyok, mert találkoztam egy orvossal, aki bár sok reményt nem fűzött a gyógytornához, de végül is ez segített, de pl. hiába mondom ezt a hasonló betegséggel küzdőknek, csak legyintenek, hogy én szerencsés vagyok, nekik súlyosabb, stb., és ki sem próbálják, inkább a kés alá fekszenek akár 5* is.


Ebből az egészből azt akartam kihozni, hogy nem tudhatjuk, hogy kinek mennyire fáj, mennyire rontja az életminőségét, így nem szabad így állni hozzá.


És még annyit hozzátennék, hogy a férjemnek a kovid után egy csomó szívvizsgálaton kellett részt vennie, mert megnagyobbodott a szíve, de szerencsére a vizsgálatok nem mutattak ki betegséget, és csak bízok benne, hogy így is van.

Illetve, mostanság sokat "nyafog" ő is a ízületi és izomfájdalmak miatt. Remélem, hogy ez is megszűnik neki, és abban is ha már újra bicajozunk az mindkét problémára jótékony hatással lesz.

Nagyon nem szeretnék özvegy lenni...

11192. eandi78 (válaszként erre: 11191. - Plavalaguna)
2022. febr. 13. 13:55
Nálam a pulzus "csak" 3 hónap volt, tempó is visszajött pulzus rendeződése után, de fél év kellett, hogy ugyanazon a szinten tudjak edzeni, mint régen. Megkönnyebbültem, de köszönetet nem fogok mondani érte ;) Azért mióta látom, hogy kevesebb zűrt okoz sportolóknál nyugodtabb vagyok, de ezt még egyszer nem szeretném köszi :) Ugyanúgy élünk, mint járvány előtt, igaz tömegbe már évek óta nem jártunk, nem hiányzik, hogy most sem mennénk. Maszk meg nem zavar, hordom, járvány van, akkor is ha éppen nem kötelező hordani. Munkában 8 órát hordani és szabadban enni, inni még furcsa, de együtt tudok élni vele ;) Mindenki jól van és tudok edzeni, az a lényeg és olimpia van, van értelmes műsor a tv-ben :D
11191. plavalaguna (válaszként erre: 11187. - Liliom10)
2022. febr. 13. 13:12

Fingom sincs meddig elek. Mar volt olyan szerencsem, hogy csoda hogy ittvagyok. Meg is becsulom minden napom. Es ha vmi bajom is van, emkekszem ra, hogy elek.


Sorry, hogy nem allok be a nagy nyavajgasba.


En abbol hogy pl majd fel evig elvvokt szallva a pulzusom es nem futhattam is azt latom, hogy de vegul hekyreallt. Abbol hogy honapokig nem tudtam rendesen hasznalni a karom is azt latom, hogy de mostmar tudom. Es sorolhqtnam. Ez a resze hozzaallas kerdese. Evvan.


Megegyszer ne kelljen mar elnezest kerni azert mert nem haldoklik folyamatosan vakaki.

11190. plavalaguna (válaszként erre: 11188. - Timycat)
2022. febr. 13. 13:08

Megegysze4 nem vagyok magas lovon.


De hadd ne szegyeljem mar magam hogy eddig mindenbol valamiert helyrejottem.


Hja amugy hogy 100 fele reuma van, de megse, mert csak az szamit amit te mondasz??? Okkkeee.....


A szerencsen is mulik, meg a geneken. Ez van.


Nem mas betegseget kissebbitem. Csak sokadszorra jegyzem meg, NEM FEKETE FEHER A VILAG.

11189. timycat (válaszként erre: 11185. - Plavalaguna)
2022. febr. 13. 12:19
Reuma 100féle van, amivel elvagy az nem az amit a vírus vagy az oltás ki tud váltani.
11188. timycat (válaszként erre: 11186. - Plavalaguna)
2022. febr. 13. 12:15

"amit igyekszem is megorizni ameddig lehet mukodokepesen."


Nem ezen múlik, én már tudom.


1 éve még én is úgy voltam mint te, magas lovon.

11187. liliom10 (válaszként erre: 11186. - Plavalaguna)
2022. febr. 13. 12:09

Amíg nem voltál komoly beteg, vagy nem ért olyan baleset, amikor azt sem tudhattad, leszel-e még egészséges, és vajon meddig élsz még, addig igazán nem tudod beleképzelni magad egy olyan ember helyzetébe, aki ezt átélte, vagy épp most szenved !!! Akkor átértékeli az ember, mi fontos az életben, és a jövőben mi nem lesz az !

Próbálj együttérezni másokkal ! Talán a szüleid, rokonok és mindenki makkegészséges 100 éves koráig, ilyenek a génjeid. De biztos ne legyél benne !

11186. plavalaguna (válaszként erre: 11182. - Timycat)
2022. febr. 13. 11:53

Persze. Nyilvan fogalmam sincs. Es fekete feher van. A reuma az olyan, mindmegdogkesz, es csak a borzaszto allapot letezik ez olyan.. csak azert nem teszek podcast linket , mert megtanultam, hogy a gyakoelo orvosok kutatok tudomanyos habkatynak szamitanak a tobbsegnek.


Hja es enkerek elnezest hogy szemeky szerint nem haldoklom epp semmiben. Nem is tudom hogy kepzelem ezt, hogy mukodik a szervezetem amit igyekszem is megorizni ameddig lehet mukodokepesen.

11185. plavalaguna (válaszként erre: 11182. - Timycat)
2022. febr. 13. 11:48

Hogy mire gondolok?? 😂🤣😂🤣😂


Imádom a gondolatolvasókat.


És most mire gondolok? Megírnád ezt us? 😈🤣😂

11184. eandi78 (válaszként erre: 11181. - Plavalaguna)
2022. febr. 13. 10:20
Volt valami vírusom 2 hete (orvosnál voltak covidosok ki tudja). Teszt nem volt. Egy este nátha, majd nátha elmúlt és 4 nap enyhe levertség és fejfájás. Utána 1 hétig 5-össel magassabb pulzus terhelésre. Szerintem nincs olyan szerencsém, hogy ez covid volt és ennyivel megúsztam. Azt majd kapom rövidesen a suliban:( Állítólag könnyebb visszatérni sporthoz, másnál is ezt látom. Én azért igyekszem elkerülni továbbra is.
11183. eandi78 (válaszként erre: 11180. - Andita1)
2022. febr. 13. 10:14
Ilyet senki nem írt. Oltottnak, oltatlannak is lehet post covid. Szív, tüdő, vese bármi. Szerencsés esetben gyógyul. Nekem kb. 3 hónap kellett a szívnek, aki rosszabbul járt szívizom gyulladást kapott. Nekem csak a sport miatt tűnt fel a 20-assal magasabb pulzus, átlagnak fel se tűnik. Alattomos vírus ez. Legjobban a gyerekeinket sajnálom, ki tudja mit okoz a szervezetükben:( szja helyett engedélyezhetnék a magántanulóságot;) Egészség a legfontosabb!
11182. timycat (válaszként erre: 11181. - Plavalaguna)
2022. febr. 13. 09:30

A reuma nem az amire gondolsz. Amire te gondolsz azok ízületi kopásos betegség.

A reuma fiataloknál legtöbbször multiszisztémás autoimmun betegség. Szétveri az ízületek mellett a veséket, szívet, érrendszert, a rá kapott gyógyszerek tönkreteszik a hormonrendszert, a májat, hasnyálmirigyet, a beleidet, gyomrodat, a maradék izmaidat, ínaidat, megvakulsz, megsüketülsz. Mindezt állandó fájdalom mellett.


A reumával nem "elvan" az ember, hanem az életszínvonala a béka segge alá kerül, de legalább lefeleződnek az életkilátásai, így a szenvedés hossza is.


Tudom nem hiszed, de nekem az első oltás hozta ki és a második csak felerősítette. És nagyon nem vagyok egyedül.


Nem jársz reuma-immunológiára látszik. Ne is járj! Borzasztó egy hely. Én még nem vagyok 40, de legutóbb majdnem én voltam a legidősebb. Fájdalom, szenvedés és kilátástalanság az egész.

11181. plavalaguna (válaszként erre: 11180. - Andita1)
2022. febr. 13. 09:13

Mondjuk reumával elvqgy, de ha a szived kakukk, ott a vége :)


Amugy ugye tudod, hogy nem fekete fehér? A szivproblémák ideiglenesek. A reumaszeru gondok pedig postcividdal jonnek sajnos nem az oltassal. Nekem pl az oltas megszuntette.


Szoval ufy helyes, hogy oltatlanul elkapva sokszorosa az eselye a postcovidnak, es evvel a sziv es izuleti problemaknak is.


Sajnos.


De szabad a dontes. Ahogy pl dohanyzas is szabadon valaszthato. Dontunk, es viseljuk a dontesunk kovetkezmenyeit.



Szemely szerint a szarjunk az egeszre elvwn vagyok egy ideje. Tokfelesleges barkinek barmit magyarazni.


Bar lehet csak az beszel belolem, hogy megibt kaptam privat uzenetet (nem itt) hogy meg fogog mostmar tenyleg dogleni mostazonnal mert be vafyok oltva 😂 megkerdeztem ezt miert kapom? En se irogatok senkire hogy oltasson. Erre letiltottak. Vegre mondjuk.

11180. andita1
2022. febr. 13. 07:49

Nagyszerű. Akkor az oltottak mennek a reumatológiára, az oltatlanok meg a kardiológiára.

🤔

11179. 55Judit (válaszként erre: 11177. - Margarita Citokina)
2022. febr. 13. 07:28
Tegnap olvastam arról, hogy akik átestek, akár enyhe tünetekkel is, sokaknál jelentkezhet szív probléma. Állítólag az oltottak ha elkapják, náluk nincs posztkovid. Ez a szívgyengeség az lenne?
2022. febr. 12. 19:22
Nem és nem is fogom
11177. Margarita Citokina (válaszként erre: 11168. - Eandi78)
2022. febr. 12. 18:43
Igen, olvastam erről, és valaki írta hogy nem sikerült bejutnia a kardiológiára, sorba kell állni. Fiatalok is várakoznak. Hosszú távon nagyon szomorú hatásai lesznek a járványnak. (Mint a spanyol nátha után is )
11176. ,zumba (válaszként erre: 11175. - 55Judit)
2022. febr. 12. 15:14
Épp figyelem én is...(biztos teszteltek)de én ne menjek, ne üljek, stb, stb,
11175. 55Judit
2022. febr. 12. 15:07
Megkezdődött az évértékelő! Szorosan egymás mellett ülnek az emberek, maszk senkin nincs.
11174. globus (válaszként erre: 11173. - ,zumba)
2022. febr. 12. 12:46
Mire véget ér az egész, talán gondolnak egységes számolásra. Olyan az EU is, mint a ló lógója.
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook