Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bélgyulladás kezelése fórum

Bélgyulladás kezelése (beszélgetős fórum)


2021. szept. 7. 05:20

Szia!


A sok felesleges kör előtt menj és fújj egy laktulóz tesztet. Nem laktóz, laktulóz. Kontaminált vékonybél szindróma kimutatására való. Az azt jelenti, hogy bakteriális elszaporodás van a vékonybélben. A tüneteid alapján könnyen lehet, hogy SIBO (kontaminált vékonybél szindróma).

A tükrözéseket mindenképp csináltasd meg a vérzés miatt.

17. delbuk (válaszként erre: 16. - 5236d12e25)
2021. szept. 6. 14:12
Endometriozis barhol lehet a testben, pont az a nehezsege sajnos. Hallottam mar terdben, rekeszizomnal is, hason belul pedig foleg mindenhol elofordulhat sajnos. 😢
16. 5236d12e25 (válaszként erre: 15. - Delbuk)
2021. szept. 4. 13:28
Igen a méhhez közel, de nem bal bordaív alatt.
15. delbuk
2021. szept. 4. 12:59
Akar bel erintettsegu endometriozis is okozhat ilyen panaszokat, ha a tobbi iranyban nem talanak semmit.
2021. szept. 3. 14:46
Mindenképpen gyomor és béltükrözés kell, az kizár vagy megerősít bármilyen betegséget. Aztán lehet továbblépni. Én nem halogatnám.
13. globus (válaszként erre: 10. - 5236d12e25)
2021. szept. 3. 12:12
Ismerősömnek felírták egy éven át, aztán mikor lejárt a javaslat, nem újították meg azzal, hogy tulajdonképpen a szövettan alapján nem is kell szednie. De panaszai vannak, októberben megy újra tükrözésre.
2021. szept. 3. 12:05
Mindenképpen gyakorlott gasztroenterológus kell a kezeléshez . A puffadás azt jelenti, hogy az ételek egy része nem emésztődik meg rendesen , a gyulladt bél nyálkahártya nem termel elegendő emésztőenzimet, ami miatt az étel egy része emésztetlenül ürül ki / ez hasmenést okoz/ . Lehet a háttérben olyan ételérzékenység, ami eddig nem derült ki , sajnos azt tb-re nem vizsgálják. De mindenképpen érdemes legalább egyszer megcsináltatni. Pl synlab labor , de már talán több helyen is nézik. Itt nem csak a liszt vagy laktóz derül ki , hanem sokkal részletesebb. Nálam is meglepő dolgok jöttek ki. A bal bordaív alatti fájdalmakat is inkább az okozza, ha más szervi okot kizártak. Állandó ellenanyagtermelődés van , ami a bordák duzzanatát okozhatja. Amiatt sem szabad halogatni a kivizsgálást, hogy a bélrendszer immun szervként is funkcionál és ha folyton gyulladásban van az immunitás sem lesz tökéletes. Nyilván a vas felszívódása sem tökéletes a gyulladás miatt és apró vérzések is lehetnek, melyek tovább fokozzák a vérszegénységet.
2021. szept. 3. 08:51

Pár dolog számomra nem derült ki a hozzászólásodból kedves Fórumindító.

Voltál tükrözésen? Mit állapított meg?

Mert, ha nem én befejezném a háziorvoshoz, belgyógyászhoz és egyéb orvoshoz való járkálást TB alapon, és elmennék egy magán gasztroenterológushoz.

Annak idején én is mentem mindenkihez, majd akkor lett az egészből elegem, mikor a cégünk orvosa a panaszaim elmondása után a következő kérdést tette fel: ,, Miért nem jó magának, ha fosik?"


Már teljesen magam alatt voltam, mert én sem tudtam semmit enni inni, anélkül, hogy ne fújódtam volna fel és ne lett volna véres, nyálkás a székletem.

Elmentem privát egy gasztroenterológushoz, aki meghallgatta a panaszaim és azt mondta 2 hét múlva tükrözés. Megállapítottak egy vastagbél gyulladást, amire Xalazint írt fel. Illetve van még egy ibs nevű bélbetegségem is.

Nem mondom, hogy mindig jól vagyok, mert ez a vírusos hacacáré kissé pszichésen tönkretett és a panaszaim, most kissé gyakrabban előjönnek, de 13 éve járok 3 havonta vérvételre, 5 évente pedig tükrözésre.

Szóval Neked is csak azt tudom ajánlani, ha azt szeretnéd, hogy kiderüljön milyen betegség áll a háttérben és van némi megtakarított pénzed, szedd össze a bátorságod és menj el egy magánorvoshoz.

Én Komárom megyébe a vizek városába járok egy orvoshoz,aki úgy gondolom lelkiismeretes, empatikus, és nyugodtan elmondhatja az ember a problémáit nem veszi félvállról.

Amennyiben esetleg úgy gondolod megfogadod a tanácsom és tudnék segíteni, nyugodtan írj privát.

10. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - Globus)
2021. szept. 3. 08:18

Nem. A xalazin mérföldekkel jobb.

A salazopirint amint egyhagytam 2 nap múlva már éreztem, hogy jön vissza a gyulladás, ez miatt le se tudtam tenni.

2021. szept. 3. 08:04
Simán lehet ételérzékenység a háttérben. Nem cölikália, hanem gluténérzékenység. Nézesd meg vérből! Én tejet se fogyasztanék.
8. globus (válaszként erre: 7. - 5236d12e25)
2021. szept. 3. 06:57
A Salazopyrin amúgy jó volt?
2021. szept. 3. 06:54

Miért gyomortükrőzést és végbél tükrözést kért a házi doki? 🤦‍♀️


Én bélgyulladásos vagyok. A vastagbelem több szakasza érintett. Nekem sincs meg a kiváltó ok, kizárva a colitis ulserola a crohn, a diverculitis (pedig egy szakaszom kitágulva)


Milyen gyógyszereket kaptál? Engem folyamatosan curam duo meg augmentinnel tömtek ilyenkor. Aztán a gasztroenterológus felírt Normixot ami egy magas baktériumölő antibiotikum. 1 évig kellett minden hónapban lenyomnom egy kúrát ( és mai napig ha gyulladok, de már nem elég 10 szem egyre nagyobb dózis kell) emellett gyulladáscsökkentőt xalazint szedek. Először salasopirint kaptam,de azt nem tudtam letenni. 2018ban olyan súlyos gyulladásom bolt, hogy 6 nap alatt 10 kg folytam. Kb leszállni nem tudtam a wc-ről.

Gasztros dokim szerint előbb utóbb eljutok arra a pontra mikor műtétileg kell majd eltávolítani egy szakaszt,a gond csak az, hogy ezt 3 éve mondta és azóta már más szakaszom is gyullad..

Bal bordaív alatti fájdalom tipikus bélgyulladásos tűnet. Innen nagyeséllyel neked is időközönként befog köszönteni.


Amit tehetsz, kerülőd a nehéz zsíros puffasztó ételeket. Lehetőlen a fehérlisztes dolgokat cukrot lecseréled.

6. globus (válaszként erre: 1. - Eleonora23)
2021. szept. 3. 06:40
A clostridium difficile egy kórokozó baktérium.
5. NomNom (válaszként erre: 4. - Eleonora23)
2021. szept. 3. 05:13

Végül a tükrözést megcsinálták? Ez nem volt világos számomra.

Engem ennél kevesebbért küldtek tükrözésre, csak az alacsony vasam miatt. A vérszegénység a vérveszteségtől van neked. Azt gondolták nekem is az van belül, ezért tükröztek.

2021. szept. 3. 04:38

Természetesen voltam háziorvosnál, ahol elküldtek tükrözésre, gyomor és végbél. Mentem is én kerestem egy orvost,ő közölte hogy előszőr is székletvizsgálat kell és vérvétel.ami rendben volt..egyedül a vérszegénység áll fennt(ami eddig sosem volt). Kaptam egy csomó gyomorgyogyszert, antibiotikumot, és pihentem egy időre el is mult. Viszont most mindig fáj szinte a hasam érzem hogy a bal oldalamon megvan "duzzadva"a belem vagy nemis tudom, fáj,sokszor megy a hasam, felvagyok fújodva,..most az a szándékom ujra felkeresem a belgyógyász Dokit. (Ja, és az ultrahangon sem találtak semmit).

Sokszor akkora a hasam mint egy 6 hónapos kismamának...

2021. szept. 3. 01:29
Ja, bocs, nem tudok olvasni... Valahogy átugrottam azon, hogy elkezdtél utánajárni, csak nem foglalkoztak veled elég komolyan. Mindenesetre ne hagyd magad, járj utána, amíg valahol nem segítenek rajtad. A sürgősségi valószínűleg csak átmeneti segítséget nyújt amúgy is. Voltál a háziorvosodnál? Vagy valahol máshol? Azért egy bélgyulladást komolyan szoktak venni az orvosok.
2021. szept. 3. 01:25
Minél előbb menj el orvoshoz. Akár az oltástól van, akár nem, mindenképpen valami komolyan veendő dologról van szó, amit minél előbb ki kell vizsgáltatni. A véres széklet nem vicc! Már régen el kellett volna menned orvoshoz.
2021. szept. 2. 23:05
Mióta megkaptam az oltást(Pfizer) azóta csak a bajok vannak velem.szóval kb 3 hónapja kezdődött,egyik napról a másikra véres nyálkás volt a székletem,nem foglalkoztam vele mentem ugyanúgy a munkába.Ott megint 3x minimum mosdóra kellett menjek és csak a véres nyálkát ürítettem ki.Egyből a sürgősségire mentem, ahol kiderítették hogy (clostrideum diffence) vagyis vastag es vekonybèlgyulladásom van. Szépen hazaküldtek szedtem a gyógyszereket.Vettek vért,állítólag minden okénem vagyok allergiás semmire, ultrahang se mutatott semmi elváltozást,bár a CRP értékem 39.9volt. Egy ídőre elmúlt ez a panasz, viszont MINDIG ÉRZEM hogy a bal felemen nagyon erősen mozog a bélrendszerem, néha véreset Wc-zek, hányingerem van, folyamatos a szédülés rajtam. Állandóan felvagyok fùjódva ha eszek ha nem ha iszok ha nsm.erzem hogy valami van ott mindtha egy nagy dudor lenne vagy nemudom. Vajpn mi lehet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook