Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beleérhet a Pici füle a vízbe? fórum

Beleérhet a Pici füle a vízbe? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. máj. 17. 20:04
mán az összeset elolvastam, azt írják a feje ne legyen vízbe.
2009. máj. 17. 19:48
Nem tudom a Suttó könyvben irnak e róla valamit, de mindenkinek ajánlom. Egyik barátnömnek megvettem ajándékba, és ö azota is áldja, azt mondja szinte mindenre kap belöle ötletet, tanácsot!
2009. máj. 17. 16:47
Elizabeth F.-Kismamák nagykönyve(az egyik legjobb, képekkel amit olvastam)
2009. máj. 17. 15:11

hát az biztos, hogy mindenki másképp...szerencséd, hogy nem vol rá érzékeny a fülled...az én öcsémnek a kis pancsolástól is begyulladt...azért a videóból nekem annyi lejött, hogy nehéz tartani,és úgy kényelmesebb...de majd az anyukák és a leendő anyukák eldöntik hogy szeretnék csinálni!

:-)

2009. máj. 17. 15:03
Egyébként én is részt vettem tanfolyamokon.Nekünk a védőnő tartott szülésfelkészítőt,szó volt a szoptatásról,csecsemő gondozásról és természetesen a fürdetésről is szó volt,és megmutatta.Ő igy mutatta,és a kórházban is így fürdették a gyerekeket.Sőt anno apukám fürdetett mindíg és ő ugyanígy fürdetett engem.Akkor se lett semmi baja a fülemnek,és a mai napig se.Nem volt soha begyulladva a fülem,nincs halláskárosodásom semmi.De"mindenki másképp csinálja"....
2009. máj. 17. 14:54
amúgy megnéztem,(pszichológus), de nekem továbbra sem szimpatikus ha a füle víz alá kerül,nekem ha belemegy nagyon kellemetlen,szerintem a babának is.
2009. máj. 17. 14:42

az én védőnőm is szakember...anyuka

Komolyan, egyszer megkérdezem mi a véleménye!

:-)

2009. máj. 17. 14:39
só helyett jó,bocsi
2009. máj. 17. 14:39
SÓDe ezt a blogot szakember csinálta,és felnevelt pár gyerkőcöt.Na mindegy
2009. máj. 17. 14:27
lehet, hogy sok kismama ugynígy teszi a vízbe, mert senki nem mutatta meg nekik...és azért lehet blogokban ilyen képeket találni, a csecsemős könyvemben se engedik bele, hanem tartják...bár úgy tényleg tartani kell...
2009. máj. 17. 14:26
én is elhiszem,hogy elhiszed,én is elhiszem,csak azt írtad korábban,hogy " na jó kukacos kedvembe vagyok ma is. :-)".Kíványcsi voltam mennyire.De ez nem is olyan vészes
2009. máj. 17. 14:23
Hasonló helyzetben csak az alkarom jobban alatta van.Én átnyúlok a jobb válla alatt és a bal hónaljánál fogom meg,így kedvére ficereghet,kapálózhat
2009. máj. 17. 14:22

elhiszem, de még soha ilyet nem hallottam

de a keresőbe ennyit találtam:

Fürdetéskor a kisbabát úgy tegyük a kádba, hogy félig ülőhelyzetben legyen, a feje és a háta alkarunkon nyugodjon, közben erősen fogjuk.

33. Szilvóca (válaszként erre: 32. - Ében11)
2009. máj. 17. 14:18
privben átküldom neked is amit ramoonanak átküldtem.Én hasonló helyzetben fürdetem a picit.
2009. máj. 17. 14:10
én meg csak annyit akartam, hogy okozhat problémát,ha érzékeny a baba füle.Lehet furi de én nem mertem úgy belefektetni a vízbe...én most látok ilyet először...minden ismerősöm tartotta a fejét...és én se az átfolyó vízről beszélek,vagy ha pancsol és belemegy, az ok...nekem ez a hanyatfektetés a furi...
31. Szilvóca (válaszként erre: 26. - Ramoona)
2009. máj. 17. 13:59
Nálunk is voltak ilyen időszakok,hol kevesebbet aludt,hol többet.Befolyásolta az időjárás elég erőteljesen.Onnan tudtam,hogy fújni fog a szél,hogy a kisfiam nyűgösebb volt és alig aludt,ha aludt is nagyon minimálisat.Ha mostanában többet alszik,azt használd ki te is,mert nem lesz ez mindíg így.Nem feltétlenül örökölte a vérszegénységet,de ezt kérdezd meg a dokitól,vagy a védőnőtől.Te szedsz erre valamilyen formában vasat?
30. Szilvóca (válaszként erre: 29. - Ében11)
2009. máj. 17. 13:55
Más oldalakon én ezt találtam a búvárreflexről:"Olyan 6-8 hónapos korban múlik el, ha nem járatják a babát babaúszásra, ahol ez használva van".Én nem azt mondtam,hogy a feje folyamatosan víz alatt van a gyerkőcnek amikor fürdetem,én azt mondtam,hogy nem okoz semmi problémát,ha víz megy a fülébe.
2009. máj. 17. 13:39

hú most elolvastam az egészet,tegnap csak belekaptam.

Hát a válaszokból azt szűrtem le,ezért volt nálunk a klinikán újszülött gyorstalpaló.

reflex, meg amúgy is magzatvízbe volt?Kíváncsi lennék a hozzászólók is úgy fürödnek, hogy a fejüket folyamatosan a víz alá merülve tartják?

Reflex van a babáknál, de pár hét múlva a búvárreflex eltünik,csak azoknál marad meg akik újszölött koruktól babaúszásra járnak,a magzatvíz a születés előtt volt, utánna nyilván nem egy vödör vízben tartjuk a gyereket...na jó kukacos kedvembe vagyok ma is. :-)

ramoona, lehet a kicsid csak a melegebb időre reagál így,az álmosító.Majd ha fogzik, és nő lesz még fönt többet is!

2009. máj. 17. 07:50
Hát ezt nem tudom,orvos tudná csak.Ha mindent eszel+vast is szedsz akkor szerintem a baba is megkap mindent.tettem fel még 3-om képet a naplómba.
2009. máj. 17. 07:50
jah, azt hozzáteszem, hogy amúgy ha bren van, mosolygós, életvidám, beszélget... és eszik is rendesen, tehát nem úgy tűnik, mintha beteg lenne...
2009. máj. 17. 07:43
Jó reggelt! Felmerült bennm egy másik kérdés, de ezért nem akarok nyitni új fórumot, ha nem baj, válaszolnátok?mitől lehet, hogy a kisfiam sokkal többet alszikm ostanában, mint úgy 1-2 hnaposan? Akkor evett, pelusozás, és volt, hogy 1 órát is eljátszott magában. Most van úgy, hogy felkel, esünk, pelusozás, és már akkor ásítozik. A 3. ásítás után leteszem, és alszik tovább... tegnap kipróbáltam, hogy nem tettem le, negyed órát úgyahogy elvolt, aztán sírt, hogy Ő álmos... lehetséges, hogy ez azért van, mert vashiányos vérszegény vagyok?
25. cfbf9bf4af (válaszként erre: 18. - Ramoona)
2009. máj. 16. 22:47

Semmi baj nincs ezzel, te csak aggodsz a picurkád miatt és ez a világ tegtermészetesebb dolga:)

Amugy meg hiába kérded meg a védőnőt, mert egyik azt mondja A a másik meg B...

Ezzel mi is igy vagyunk!

Én komolyan azt hiszem ne lesz baja a manókádnak, de ez az én véleményem:)

2009. máj. 16. 22:21
amúgy nagy baja bizti nem lett. a klinikán amúgy nem kádba fürdették,csak csap alatt leöblítették őket.csak a bemutatón mutatták otthon hogy kell,tényleg szupi védőnénink volt ott:-)
2009. máj. 16. 22:07
szegeden!
22. ramoona (válaszként erre: 9. - Ében11)
2009. máj. 16. 22:01
Köszönöm szépen a képeket, mostantól így fürdetem... remélem azért nem okoztam Neki semmi maradandó komoly problémát...
2009. máj. 16. 21:43
Nem!!!
20. ramoona (válaszként erre: 11. - Ében11)
2009. máj. 16. 21:31
Húh, ez nagyon ó klinika lehetett... hol szültél? Csak mert nálunk nem mondtak semmit!!!
19. ramoona (válaszként erre: 9. - Ében11)
2009. máj. 16. 21:18
Rendben, megnézem, köszi :-)
18. ramoona (válaszként erre: 5. - Cfbf9bf4af)
2009. máj. 16. 21:12
Én is azon gondolkodtam, hogy mi baja lehet?! Hiszen a mi fülünk is beleér, csak azt hittem, hogy... nem is tudom, mit hittem :-) Csak én ilyen parázós anya vagyok, és jobb félni, mint megijedni
2009. máj. 16. 21:12

Ja és a baba úsztatás!Sajnálom,hogy a barátnőd a bőrgyógyászaton kötött ki a gyerkőccel,de most a fülről volt szó,vagy tévedek?

Az én kisfiam igen aktív fürdés közben,iszonyatosan élvezi,vigyorog magyaráz rúgkapálózik nevetve,tehát élvezi!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook