Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beleérhet a Pici füle a vízbe? fórum

Beleérhet a Pici füle a vízbe? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. máj. 16. 21:09
Amit elküldtem neki címet azt is egy szakember mutatja be a videón,hogy hogy fürdeti a kisbabát,és én nem azt mondtam,hogy áztassa ki a fülét,de nem okoz semmi problémát,ha beleér a füle a vízbe.Én 6 hónapja fürdetem így,a doki,a védőnő rendszeresen látja,és nem mondták,hogy ez hiba lenne.Meg ha probléma lenne azt a védőnő külön kiemelte volna,hogy nem érhet a baba füle a vízbe.A babáknak,meg ráadásul van egy feltétlen reflexük is,ha vizbe kerül a fülük,tehát a halló járat közelébe nem juthat be a víz.
2009. máj. 16. 21:04
ja, a hathós gyerekemet már segítettem ülni a kádba és játszott a játékaival,ha csak belemerítjük hanyat a vízbe akkor élvezi a baba a fürcsit?
2009. máj. 16. 21:01

aham, azért kötött ki a babaúszásról a bőrgyógyászatra a barátnőm a kisfiával.

Szerintem kérdezze meg a dokit és a védőnőt!

Amúgy az én öcsémnek mindig begyulladt a füle kiskorában ha víz ment bele.Bepálik, kiázik a bőr és

külső-fülgyulladást kaphat, mellesleg ha megemelik kicsit lehet hozzá énekelni beszélni később játékot adni a kezébe!Hogy jobban élvezze a pancsit,biztonságba érezze magát a vízbe.És ritka alkalom hogy ruha nélkül meg lehet érinteni a babát.Nekem tényleg a védőnő mutatta így, illetve a csecsemőskönybe is így volt.

13. Szilvóca (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. máj. 16. 20:56
Szia!Nekem 6 hónapos a babám,és bele ér a füle a vízbe.Én nagyon sok videó anyagot megnéztem ezzel kapcsolatban,és amiket néztem minden hol beleért a baba füle a vízbe,és szakemberek fürdették.Meg lásd babaúszás!Meg írom privben,hogy melyiket nézd meg
12. ramoona (válaszként erre: 3. - Cfbf9bf4af)
2009. máj. 16. 20:41
Húh, köszönöm szépen :-)
2009. máj. 16. 20:41
nem.Csak megmutatta a klinikán a védőnéni a fogást egy igazi babán+még az összes teendőt a kislábujjától a fejebúbjáig.Ez volt az egyik legjobb dolog szülés után a klinikán.
10. cfbf9bf4af (válaszként erre: 9. - Ében11)
2009. máj. 16. 20:39

nagyon cukiborsó a babád! :)

te védőnő vagy?

2009. máj. 16. 20:31
a naplómba feltettem két képet is,nézd meg!
2009. máj. 16. 20:29
teszek képet a naplóba,fürdetésről nézd meg.De legalább az egyik kezeteket a baba alá tehetnétek.
2009. máj. 16. 20:27

ne tedd a fülét a vízbe, mert a fülzsírt bántja a víz.A fülzsír védi a fület a fertőzésektől,gyulladásoktól.

Nem a megfázás a veszélye, hanem ott érzékeny a bőr.

Ezért nem is szabad fültisztítóval kipucolni alaposan a fület,és beáztatni!

2009. máj. 16. 20:10

Akkor nem csak beleért,hanem úgy fürdettétek?

Jobb lenne ha ezek után nem érne bele a fülecskéje a kicsinek,nehogy valami baja legyen.

Nagyon édes a kicsi,gratulálok!

2009. máj. 16. 20:00
oké de baja miért lenne tölle? pancsi után, nyilván nem hidegben, vagy az erkélyen száritod a babát:) igy szobahömérsékleten semmi de semmi baja nem lesz!
4. winny (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. máj. 16. 19:57

Tedd a fejecskéje alá a kezed és a másikkal mosdasd.

Úgye te se úgy fürdesz,hogy a füled vízben van?

Sőt amikor hajmosás közben víz megy a fülünkbe igyekszünk megszabadulni tőle.

2009. máj. 16. 19:56
Nagyon édes a kisfiad:) Gratulálok hozzá!
2009. máj. 16. 19:55

Mi baja lenne a viztől? A pocakodban hol volt a kicsi füle, nem vizben?:))

Csak fürcsi után jól töröld meg.

2009. máj. 16. 19:54
Sziasztol! Azt hallottam, hogy fürdetés közben nem érhet bele a Pici füle a vízbe. Ez mennyire komoly? Csak mert 3 hónapos múlt a kisfiam, és mi eddig mindig úgy fürdettük, hogy a fejecskéje is bent volt a vízben... lehet valami komolyabb baja?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook