Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Begyulladt a nagylábujjam, mert bevágtam a körmöm, mit tegyek? fórum

Begyulladt a nagylábujjam, mert bevágtam a körmöm, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 20. 15:32
Mastu aranyérkrém,a pedikürös is ezt tette rá nekem.
8. Lia1
2010. szept. 20. 13:46

Szia!


Házi gyógymód a paradicsom szelet egy gézzel, papírzsepivel odafogatva és erre rá kell gumizni egy neylonzacskó sarkát. Ezt egy éjszakára rajt kell hagyni és lehúzza a gyulladást. Ha nem múlik el max. két ilyen kezelés után, azzal orvoshoz kell fordulni mert elfertőződhet.

A benőtt körömrésszel nem csak sebészhez, pedikűröshöz is lehet fordulni. Egy jó pedikűrös elég rutinos ahhoz, hogy eltávolítsa és kezelje a problémát a legtöbb esetben. Pedikűrös vagyok és hozzám is sokszor fordulnak hasonló problémákkal. Remélem segít a paradicsom... :)

7. dodike (válaszként erre: 6. - Vevemama)
2010. szept. 20. 13:34
ezt kiprobalom!koszi
2010. szept. 20. 13:27
Sokszor bevagtam mar en is.Paradicsom szelet vagy fustolt szalonna szelet.Lehet hogy nevetseges de segit.Rakd a labujjadra es tekerd korbe.
2010. szept. 20. 13:25
Ha a köröm benne maradt sebészet. Én már 2x megjártam így, ne várj vele, csak rosszabb lesz. Ha a köröm kijött akkor fertőtlenítő és várakozás, majd elmúlik magától.
4. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 1. - Dodike)
2010. szept. 20. 13:24
Folyékony Betadin-t cseppens rá.3x1-et, esténként pedig áztasd ki a lábodat, és úgy.
2010. szept. 20. 13:20
Körömvirág balzsam, vagy Bepanthen, és ragtapasz. Néhány nap után elmúlik, nekem elég gyakran sikerül belevágnom az ujjamba.
2010. szept. 20. 13:17
Nekem is volt ilyen és nekem azt mondták paradicsomot kell rárakni.Le kel szelni egy karikát a paradicsomból és rá kell kötni. Nem hittem én se de jó lett.
2010. szept. 20. 13:14
Begyulladt a nagy labujam mert bevagtam a kormom, mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook