Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Befolyásolja az adott név a gyermek életét? fórum

Befolyásolja az adott név a gyermek életét? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 16. 09:30

Eddigi négy gyermekünknek tudatosan, jelentésük, hangzásuk, szótagszámuk alapján adtuk a nevüket. Ennél tudatosabban nem is lehetne... :-)

Ugyanis én is azon a véleményen vagyok, hogy van kihatása egy névnek az ember életére.

Az én nevem annak idején egy könyv szereplőjéről adta édesanyám, gondolva, hogy különleges nevet ad nekem. Az is volt, csak akkoriban sok más anya is így gondolkodott, és ma nagyon sok ilyen nevű van a korosztályomban...

2011. nov. 15. 21:00
Egy gyereknek szerintem olyan nevet kell adni, amivel 20, 30, 40 évesen is komolyan fogják venni. Lehet hogy egy név aranyos addig amíg pici a gyerek, de felnőttként már nem biztos hogy örül majd hogy ilyen nevet adtak neki a szülei. Újságban olvastam hogy egy valamilyen szavazáson egy kisfiú nyert, akit Hegyi Farkas Manónak hívnak.
2011. nov. 15. 20:38

sziasztok..


én például nem adnék kettő nevet a gyermekemnek,szerintem az keveri a személyiségét,mert mihez is alkalmazkodjon..kinek melyik a szimpatikusabb? a család így hívja az idegenek meg amúgy?szerintem ez nem jó..

azzal sem értek egyet,hogy divatból adjon valaki keresztnevet a gyermekének,mert később az szégyellheti és kellemetlen lehet a számára...


valamikor tényleg az volt a szokás,hogy az első fiúgyermek ,az első leány az apa az anya nevét kapta,hogy tovább vigyék azt,nem is volt kérdéses a névválasztás és ezen emberek közül nagyon sok elégedetlen is vele..


van név amelyik olyan komoly és az illető nem tudja viselni,mert nem olyan a személyisége,van amelyik kis kedves és az illető meg megint más és nem lehet azonosítani a nevével..


furcsa ez a dolog,hogy nevet ad és kap az ember..olyan embernek ad aki még meg se született, nevet kell választani anélkül,hogy tudnánk ,hogy az a név fogja e majd jellemezni,illik e rá..


érdekes,hogy a szülő szinte sugallatot kap,hogy melyik nevet is válassza ebből a sokszáz névből..mert ugye tetszik tetszik de vajon illik a gyerekre?a lélek megsúgja a nevet amelyiket szeretné..


én személy szerint ha kisfiam lesz Péternek szeretném hívni..csak Szent Péter után szabadon és azért,mert erőt szilárdságot sugall..

nade ebbe az édesapjának is lesz beleszólása,de én szeretném és ez nem újkeletű dolog nálam..de az lenne a legtökéletesebb,ha az édesapát Péternek hívnák és akkor nincs dilemma..))


szóval befolyásol ,mert a névnek meg kell felelni

34. GreenFairy (válaszként erre: 33. - Évi anyuka)
2011. nov. 10. 12:47

Nagyon furcsa számomra, amiről beszámolsz, mert én meg éppenhogy egész életemben rövidebb névre vágytam, egyszerűen könnyebb leírni, mint minden iskolai dolgozatra, formanyomtatványra egy háromszótagos keresztnevet kikörmölni.


Bár gyerekem nincs, de szerintem a név igenis befolyásol és sokat számít. Ha valakinek nagyon különleges vagy nagyon régies neve van, azt csúfolhatják érte a suliban. Ha valakinek mássalhangzótorlódás van a nevében pl Krisztián, az lehet hogy egész gyerekkorában nem fogja tudni kimondani a saját nevét. Lehet szép ősmagyar nevet adni pl Csaba, ami itthon nem is okoz fennakadást, de ha kimész vele külföldre nem fogják tudni értelmezni a cs hangot. Az is fontos szerintem, hogy könnyen kiejthető legyen a név, mert ellenkező esetben állandóan visszakérdezgetnek mindenhol, hogy tessék, meg hogy hogyan kell leírni. Na meg másik pont hogy harmonizáljon a vezetéknévvel.


Szerintem a nevünk nagyon fontos. Egy életen át viseljük és ha valahogy verbálisan azonosítani kell magunkat, akkor ezzel tesszük.Nekem a jelentése is sokat számít, meg főként a hangzása. Hogy milyenek benne a magánhangzók, a mássalhangzók. Szerintem ahogy sokat tud rontani egy rosszul választott név a sorson, egy jó viszont szerintem tud pozitív benyomást kelteni. Én a legtöbb emberen úgy veszem észre, hogy mivel a nevével nőtt fel, egy idő után illik is hozzá a neve.

2011. nov. 10. 10:59

Nagyon érdekes ez a kérdés. Meg a nevekről általában jó eszmét cserélni.

Én odafigyeltem a gyerekek nevének jelentésére, mikor azokat választottuk.

Nehéz dolgunk volt, mert férjem a régi típusú neveket részesíti előnyben, pl István, György, János......

Nekem meg a modernek tetszenek. Úgyhogy nagyon-nagyon nehezen egyeztünk meg. Még a szülés előtt egy héttel nem tudtuk mi is lesz a neve a gyereknek :)

Két keresztnevet akartam mindenképp, mert nekem csak 1 van, az is borzasztó egyszerű :) A vezetéknevemmel együtt mindössze 7 betű, és folyamatosan kisebbségi érzésem volt emiatt. (lehet mások szemében badarság, de ez van)

Úgyhogy 2 keresztnév kellett, ill. összesen 4, mert nem kérdeztem meg fiút, avagy kislányt hordok a szívem alatt, mert meglepetést akarta, az utolsó pillanatig! (tudom, nem ez a megszokott, de én már csak ilyen vagyok)


Végülis megegyeztünk :)


Az olyannyira modern neveknek nem vagyok híve, amiről ezt sem tudni fiú vagy lány az illető.


Nagyfiamnak (7 éves) vannak érdekes nevű osztálytársai: Véta, Szavéta, Domán (amiről még tudom is, hogy fiú név :)) és még van egy pár, de nem tudom megjegyezni sosem.


Pedig az a fiú név, amit végül választottunk neki, születése évében 2. volt a toplistán, mégis ő az egyetlen ilyen keresztnevű az osztályban, sőt, az évfolyamon :))

2011. nov. 10. 00:44
neketek=neveket
31. 4c30444687 (válaszként erre: 30. - Bnedora)
2011. nov. 10. 00:44
Csak az totál műveletlenek nem ismertek más neketek a 40-50-es években. Az más kérdés, hogy ha ismertek is extrábbakat, nem nagyon választották nagy tömegben.
30. bnedora (válaszként erre: 16. - Krilion)
2011. nov. 10. 00:08
Én arra gondoltam, hogy anno senki nem azt nézte, sőt nem is igen tudták, hogy milyen név mit jelent. Egyszerűen azokat a neveket kapták a gyerekek, melyek a rokonságban jelen voltak. Sokan nem is ismertek más neveket, pl. a 40-50-es években. Talán kb. a 70-es években kezdődött az el, hogy különlegesebb, más, idegen neveket adtak a gyerekeknek, mint ami a családokban előfordult. A férjeméknél pl. István, Pál, Mária, minden családban előfordult.
2011. nov. 9. 22:09

Karma szerűen nem meghatározó a név. Viszont egy különleges, egyedi név, figyelemfelkeltő is lehet. Ha pedig ez társul azzal, hogy magával a személlyel nincs összhangban, akkor nagyon sok kellemetlenséget okozhat a viselőjének.

A magam részéről, szeretem a régi magyar neveket.Akár fiú, akár lány. Nem vagyok híve a külföldi nevek felvételének. Kivéve, ha valamelyik szülő nem magyar, de akkor is az egyik utónév jó, ha magyar. Nagyon gyerekes dolognak tartom, hogy egy celebről vagy egy akármilyen nemzetiségű sorozatszereplőről adjon valaki nevet a magyar gyerekének.

28. Krilion (válaszként erre: 21. - 4c30444687)
2011. nov. 9. 18:49
Akkor, ha jól értem véleményed szerint csak negatív irányba befolyásolja egy ember életét a neve, mert a Gyula név például egy alsós iskolás gyereknek nem egyszerűen furcsa, hanem kifejezetten ciki, azaz negatív. Viszont véleményem szerint, ha valakinek jól csengő, esetleg valami pozitív jelentéssel bíró neve van, az pedig pozitívan hat az emberekre, és pozitívan hat a gyerek önbizalmára is.
2011. nov. 9. 17:20
Én azért választottam mind a két fiamnak azt a nevet amit kaptak, mert a jelentésükre is figyeltem. Nekem ez fontos volt.
26. urbanszkyviki (válaszként erre: 23. - Kobri29)
2011. nov. 9. 16:18
Á, ne értsd pontosan szó szerint az egészet, mindössze arról próbáltam gondolataimat leírni, hogy ha meghallod pl. nevednek jelentését, azonnal, szinte reflexszerűen próbálod önmagaddal azonosítani a nevedet - és ez mindenkinél így van....Az már más tészta - és környezet függvénye -, hogy bele is képzeled magadat, de sokmindenkinél így van.
2011. nov. 9. 15:01
Nekünk Korina lesz! Ami szivecskémet jelent :)
2011. nov. 9. 14:55

Leendő kisfiunk a Benedek nevet fogja kapni!

Jelentése áldott!

Annyi minden ért minket és a családot ebben az évben hogy az ő jövetele igazi áldás lesz számunkra!

23. kobri29 (válaszként erre: 8. - Urbanszkyviki)
2011. nov. 9. 14:12

Nem tudom, nekem ez az alkalmazkodás meredek. Nekem az első nevem erélyes, erős, a második becézett alakból állandósult, az eredetije "mindig tiszta" jelentésű. Én ezeket 11 évesen tudtam meg, addig nem foglalkoztam a nevek jelentésével. Mégsem emlékszem úgy, hogy előtte piszkosabb vagy gyengébb jellemű lettem volna.

A fiam Dániel, aminek a jelentése "Isten a bírám". Nem tartom valószínűnek, hogy komolyan befolyásolná az életét, főleg, hogy nem vallásos családba született. Ha pedig majd nem érdekli a nevének a jelentése, akkor fel sem merül majd benne, hogy Isten a bírája.

De ha ez nem érv, akkor ott a húgom, akinek "győzelem, nép" a nevének jelentése és el sem tudom, hogyan tudna alkalmazkodni ehhez. :)

2011. nov. 9. 13:29
Az én lányom Regina, jelentése királynő. Ő a főnök, letaszíthatatlan a trónról. Mégis áldott egy türelmes gyerek reggelente. Jó egy órát elvan a kiságyban, és csak akkor jelez, ha látja, hogy mocorgok.
21. 4c30444687 (válaszként erre: 19. - Krilion)
2011. nov. 9. 13:18
A Dávid nem befolyásolja a nevét, semmilyen pozitív hatása nem lesz, a Gyula meg esetleg furcsa lesz, mert nem divatos. Az hogy valami a szärhoz képes jobb, önmagában megítélve nem pozitív.
20. Bcicus
2011. nov. 9. 13:14

Mindenképpen, de nem a név jelentése miatt. A mi elsőszülöttünk Sámuel Benjámin ami azt jelenti, hogy isten meghalgatott és a szerencse fia ami igaz rá hiszen 4 évet vártunk rá és könyörgtünk már mindenhez, azt mondták, hogy soha nem lesz gyerekünk a dokik.

De nem ezért választottuk a neveket, hanem mert annó nézegettük a listát és ezek tetszettek és csak ezután néztük meg a jelentését.

De a gyerekre inkább úgy hat a név, hogy a többi ember hogy áll hozzá egy nagyon idétlen névvel rendelkezőt valakit egyből nem vesznek komolyan vagy ha nagyon tucat név nem emlékeznek rá. Fontos az is, hogy pl ha netán külföldönfog tanulni vagy élni tudja egy használni.

19. Krilion (válaszként erre: 17. - 4c30444687)
2011. nov. 9. 13:01
Ezzel nem értek egyet, vannak például olyan nevek, amik ma már nem divatosak, nincs semmi extra jelentésük, de mondjuk szerintem egy XX. században született gyereknek kifejezetten pozitívan befolyásolja az életét, ha mondjuk Kovács Dávidnak hívák, és nem mondjuk Kovács Gyulának...pedig egyik sem hordoz másodlagos jelentést:)
18. Krilion (válaszként erre: 16. - Krilion)
2011. nov. 9. 12:57
kiegészítésként, ma meg pont azt akarjuk, hogy a mi gyerekünk különleges legyen, egyedi, ezért is adunk néha hülyébbnél hülyébb neveket a gyerekeinknek, nem számolva azzal, hogy ez az egyediség rengeteg hátulütővel is jár. Az én fiam, példának okáért Konrád, nem annyira extrém név, viszont így is csúfolták, mert egyszerűen még az óvonők is nehezen tanulták meg.
17. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Zopa)
2011. nov. 9. 12:54
Vannak olyan nevek, amik negatívan befolyásolhatják. Pl. Végh Bélát, Kis Balázst, Bugyi Miklóst sokat csúfolják gyerekkorában (felnőttként legfeljebb a háta mögött röhögnek). Amúgy pozitív irányba nem tudják befolyásolni.
16. Krilion (válaszként erre: 11. - Bnedora)
2011. nov. 9. 12:54

Nem tudom, most ezt a számmisztikára érted?

De egyébként, ha belegondolsz régen azért is adták pl. az apja nevét a fiúnak, mert ezzel is azt akarták erősíteni, hogy az apja fia, és hogy ő is olyan legyen, mint az apja...általában azt a szakmát is kapta stb.

15. Lili74 (válaszként erre: 11. - Bnedora)
2011. nov. 9. 12:43

Nekik csak sima "egyezserű nevük van. Akkoriban nem adtak mindenféle idióta nevet a gyerekeknek.

Idióta alatt most azt értem, ahol pl idétlen az összecsendés, pl Dencsi Kincső, Mona Lisa. Utóbbi egyébként egy erős 30-as tb ügyintéző aki jó fej, de ránézve, a neve enyhén szólva is nevetésre késztet.

14. 432d0af620 (válaszként erre: 13. - 6b006fc769)
2011. nov. 9. 12:42
majd úgy 16-17 év múlva szívesebben elviszem, most még beérjük valami light-os Halász Jutkával :-D
13. 6b006fc769 (válaszként erre: 12. - 432d0af620)
2011. nov. 9. 12:41
égő hajó? akkor biztos jöttök a Rammstein koncertre.:))
2011. nov. 9. 12:34

Lányom nevének (Nauszika) a jelentése "égő hajó", szerencsére még egyszer sem gyulladt ki :-D

Nem a jelentése miatt adtam neki ezt a nevet, hanem a mitológia-beli Nauszikaa jelleme miatt és mert tetszik a név. :)

11. bnedora (válaszként erre: 9. - Krilion)
2011. nov. 9. 12:31
És mi van azokkal, akik most kb. 60 évesek? Őket vajon hogyan befolyásolja a nevük, hiszen anno mindenki úgy adta a gyermekének a nevet, amilyen a családban volt. Apa után a legelső fiú, anya után a legelső lány...
2011. nov. 9. 12:31
ha nem túl exrtém, akkor nem nagyon hiszem /Végh Béla és társai/
2011. nov. 9. 12:28
Szerintem igen, több szempontból is. Először is segíthetünk neki, hogy egy vezetéknevéhez jól csengő nevet adjunk neki, ezzel javíthatunk, ha például nem túl jó a vezetékneve, vagy éppen sok van belőle, másrészt pedig, ha hiszel a számmisztikában, akkor szintén befolyásoló tényező a név, meghatározhatja a személyiséget, és egy jó névválasztás segítheti az életben. :)
2011. nov. 9. 12:28

A lányom Szófia. Kicsit szokatlan mostanában ez a név itt M.o.-on, és lánykám tudja is ezt, mert hallja innen-onnan, amikor a nevét kérdezik...ennek megfelelően "buggyantan" is viselkedik hozzá.......:)))

Fiam Ruben - az "elsőszülött fiú" a jelentése, Valójában tényleg sok-sok éve nem született fiú a családunkban, és tényleg az első kisfiunk.:) Elég harcias jelenség, mint Dávid és Góliát "Dávidja"...

Kicsink Donát - ez a név is "Isten ajándékát" jelenti. És tényleg egy ajándék, egy angyal gyerek minden jó tulajdonsággal.

Én úgy gondolom, hogy valamennyire tudja befolyásolni a választott név a későbbi személyiséget, mivel az ember alapjában véve egy alkalmazkodó lény, és ennek megfelelően mindenhez és mindenkihez megpróbál hasonlítani.....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook