Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki milyen nevet és mi alapján adott a gyermekének? fórum

Ki milyen nevet és mi alapján adott a gyermekének? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. okt. 27. 08:38

Ja és a becézések:

Janó

Lackó

Nyik-Nyik

Második fiam sajnos két hónaposan elhunyt.

2011. okt. 27. 08:35

sziasztok


Nálunk egyszerű volt, lány nevet nem is kerestünk.

A legidősebb kapta a János Balázs nevet ( apa és nagyapa után a Jánost a Balázst mert tettcet)

a második a Bence nevet kapta ( mert nagyon szép név)

A harmadik László lett, neki a legidősebb fiam adta ( a szomszédunk volt László, és nagyon szerette a nagy fiam, )

A negyedik, Mihály lett az apai dédapa után.


és mindegyik magyar név.

2011. okt. 25. 23:18
Mi örökbemanóra várunk kislányra a férjem Fruzsinát én Lilit szeretnék:-)
62. 5a01ed35f5 (válaszként erre: 61. - 5a01ed35f5)
2011. okt. 25. 20:41
Viszont a huginak én választom ki a nevet,ami már meg is van:)
2011. okt. 25. 20:40

Mi elég gyorsan döntöttünk, illetve a férjem:)

Nem nagyon gondolkoztunk lánynevekben, mert kétségeim nem voltak, hogy fiú lesz, agy jött a Gergely név, amihez az uram nagyon ragaszkodott.

Én eleinte nem nagyon voltam kibékülve vele, de ma már el sem tudom képzelni, hogy máshogy hívják.

Egyszer rákérdeztem, miért Gergely?Erre csak annyi volt a válasz, hogy egy miniszterelnöknek komoly neve kell, hogy legyen:)))

2011. okt. 25. 19:38
Nagyon szép neveket választottatok a gyermekeiteknek mindannyian. Úgy gondolom, hogy büszkén fogják viselni őket. :) Nekem ha kislányom lesz, Abigélnek, ha kisfiam, Dávidnak fogom elnevezni. :o)
59. HLilla
2011. okt. 25. 14:27

Sziasztok!


Én sem szerettem a nevemet kiskoromban, de aztán, mikor kamaszkoromban rájöttem, hogy milyen "különleges" a sok Timi, és Móni között, kibékültem vele. :))


Decemberre várjuk az első gyermekünket, kislány lesz, és a Nóra Lilien nevet kapja majd.


Sok szempontot figyelembe véve döntöttünk:

-mi illik a vezetéknévhez

-mi a jelentése

-mikor van a névnapja (lehetőleg ne ugyanúgy decemberben legyen)

-nekem fontos, hogy becézhető legyen

-felnőtt korban is büszkén viselhesse

-külföldön is könnyen boldoguljon vele

58. danina (válaszként erre: 56. - Trapiti)
2011. okt. 25. 13:24
Azt mondják,a saját nevével senki sem elégedett...:-))
57. Nirvi
2011. okt. 25. 13:24

Én is ugyanígy voltam a nevemmel:) (Annamária)

Régen egyáltalán nem szerettem, sőt utáltam, de mára már megbarátkoztam vele és nem cserélném le semmi pénzért:)


Amúgy a kisfiamat Zalánnak hívják.

Nem tudom, hogy jött:) Nem ismertünk egy Zalánt sem a környezetünkben, nem is nagyon hallottuk ezt a nevet akkor.


Aztán 37 hetes terhesen épp a kutyát sétáltattam és valahogy beugrott ez a név:) Remélem szeretni fogja, mert nekünk nagyon tetszik :)


Viszont most jön a kistesó, aki szintén fiú lesz(elvileg) és fogalmunk sincs, hogy milyen nevet adjunk neki:)

De ezzel Zalánnál is így voltunk:) Úgyhogy várok még az isteni sugallatra :D

Hátha megint beugrik valami mondjuk takarítás közben:D Úgyis még "csak" a 22 héten járok, van még idő:)

56. trapiti (válaszként erre: 55. - Danina)
2011. okt. 25. 12:55
Én is Adrienn vagyok és érdekes módon volt egy olyan korszakom amikor én sem voltam kibékülve vele :) Mostanra megszoktam és nem cserélném el :)
55. danina
2011. okt. 25. 12:42

A lányom Adrienn,mert nagyon tetszett a név;neki már kevésbé,bár fel nem foghatom,mi nem tetszik neki rajta...a fiam László lett,az apja után,bár én Tamást szerettem volna,de végül rábólintottam...

Adrikám márciusban lett édesanya,az unokám a Bence nevet kapta,illik is neki nagyon :-))

2011. okt. 25. 12:25

Épp most beszéltem a tesómmal, az Ő kisfia Nándor. Eleine nagyon furcsa volt, de nagyon illik Nándira a neve :)

Februárra várják a második babát, aki szintén kisfiú. Elég nagy gondban vannak, mert lányra számítottak, akkor Emese lett volna.

Fiú névből magyar eredetű nevet keresnek, ami a Nándorhoz is illik. Eddig a Csongor az ami mindkettejüknek tetszik, Farkas a vezetéknevük, szerintem jó választás :)

2011. okt. 25. 12:18
Párom és az én családomban is, a lányokat Rozinak becézik. Még a kapcsolatunk elején megbeszéltük, hogy ha egyszer lesz egy kislányunk, Rozi lesz a neve. Mikor vártuk, keresgéltünk persze más neveket, de a vezetéknévhez nem is nagyon találtunk mást, vagy már nagyon megszoktuk nevet, így lett egy Helyes Rozink:) Fiú nevet sajnos nem tudok, de ha lesz még egy kislányunk, Manka lesz:)
2011. okt. 25. 11:43
A Mi kisfiunk Kristóf Mózes lett, és Tofinak becézzük. Apukája adta neki a nevet, bár a Kristófban közösen egyeztünk meg a Mózest a mai napig furinak tartom. Így elég különös neve van, és illik a vezetéknevéhez is. Én nagyon szerettem volna Zsombort. Ha jönne a kistesó fiúnak Zsombor Zolta (apa Zoltán) Lánynak Kincső lenne Miával, vagy Lejlával.
2011. okt. 25. 10:35
Szia.Az én legkisebb lányom Zselyke Lilien lett,amit a család nagyon nehezen szokott meg.Sokan mondják,hogy ritka szép név. 6 évvel ezelőtt született ismerősőmnek kislánya,Kaposváron,ő tőle "loptam".:) Szülőszobán is kétszer rákérdeztek,mire leírták.Azóta sem bántam meg. A nagyobbik lányom Nikolett,neki az apukája választotta a nevet,a középső pedig Jázmin. Az ő neve onnan van,hogy a Nikivel sokat néztük az aladdin mesét. :-)
50. Agnik1
2011. okt. 25. 09:29
Az én kisfiam Balázs. 18éves koromtól kezdve nagyon tetszett és tetszik ez a név nekem. Megfogadtam ha fiam lesz Balázs lesz:) A férjemnek is tetszett/tetszik ez a név, így lett a kisfiúnk Balázs.
2011. okt. 25. 08:41
Nálunk a vezetéknév Nagy, így semmiképpen nem akartunk túl idegen nevet. Teljesen más volt az elképzelésünk a férjemmel, így alig tudtunk megegyezni. Végül Szabolcs lett. Szerettünk volna még egy keresztnevet neki, de abban már nem tudtunk megegyezni, így csak egy maradt. Ha lány lett volna Maja Boglárka lenne. De ha lesz még gyerekünk lehet hogy egész más nevet fog kapni.
48. beatav (válaszként erre: 47. - 91d4989ab9)
2011. okt. 23. 11:51
;) Még mindig ragaszkodsz hozzá? :D
2011. okt. 22. 23:00
banánkának nevezném vagy bodzának
46. beatav
2011. okt. 22. 22:59

Vezetéknévhez igazodjon,ne legyen "tucatnév" mégis ismert és szépencsengő legyen.Viselhető!!!

Később kiderült a lányunknak adott név jelentése illik a szeme színére.

45. 15a0ad145d (válaszként erre: 1. - 11b3c75068)
2011. okt. 22. 17:25
Mi nem akartunk sem divat nevet, sem valami nagyon cifra és egyedi nevet a lányainknak, ezért inkább valami csajszisat választottunk Nekik, így lett az első lányunk Adrienn a második pedig januárban Noémi lesz. (az utóbbi nem mellesleg azt jelenti, hogy gyönyörűségem):)
44. kevian
2011. okt. 22. 17:09
Először azt néztük mi tetszik. Majd ránéztem a számmisztikára is. Szerettem volna ritka ám szép nevet adni, nem jött össze. Egészen a 7-8. hónapig azt hittem nem gyakori a neve, Marcellnak hívják. De illik rá és nem bántam meg, hogy ezt kapta. Gondolkodunk a kistesón, már az ő neve is ki van találva és neki már lány nevet is tudnék adni. Ugyanis Marcellnál nem készültünk vele. :D
43. Pettka
2011. okt. 22. 17:03
Lányunk Kitti,ezt én találtam ki,és apja azonnal rábólintott:)De illik is rá nagyon ez a rövid név,olyan kis "tűzről pattant"csajszi:)Most úgy néz ki,fiunk lesz,de fogalmunk nincs,hogy fogjuk majd hívni...
2011. okt. 22. 15:23

Kisfiunk márciusban érkezik és a Benedek nevet kapja!

Évek óta tetszik nekem ez a név és hála istennek apát is sikerült meggyőzni hogy neki is tetszik!:DD

Illik a vezetéknevünkhöz és a becézését is imádáom!Beni


Jelentése:Áldott, számunkra Ő valódi áldás!!!:))

2011. okt. 22. 15:00
Első gyermekem Zoltán lett,mert követtük a hagyományokat és megkapta az apuka nevét.Második kisfiam Bence lett.Azért,mert passzol a vezetéknévhez,nem túl hosszú,mert rövidet szerettünk volna,aztán pedig nem akartunk olyan nevet amit a nagyi nem tud megjegyezni,és persze,hogy magyaros név legyen,nem külföldi.
40. Muraja
2011. okt. 22. 12:04

Unokam neve unisex , ugyanugy lehet fiunak es lanynak is .

Unokam kislany neve Alexis

2011. okt. 22. 10:27

Fiam Navjeet jelentése az elsö bajnok,az apja adta neki,

lányom Anna Saphira ezt meg én akartam.bár a lányom koraszülött volt,a sokkban az elsö pár napig nem volt neve, elsönek Izabell volt,majd csak 2 hét után lett Anna Saphira.

38. 6a6e086e31 (válaszként erre: 36. - Nyári szellő)
2011. okt. 22. 10:04
Ez a név nálunk is játszott:)
37. kacsa118 (válaszként erre: 29. - Kacsa118)
2011. okt. 22. 09:37
Egyébként, ha lehetne, egész biztos a Szabolcs nevet kapná a fiam, de az az "s"-re végződő vezetéknévvel nagyon nem passzol... :)
2011. okt. 22. 09:37

Az én kisfiam neve Noel.Nagyon megtetszett ez a név,nem bántuk meg,hogy ezt választottuk,és ami a lényeg:Ő is nagyon szereti!

És még valami!A név jelentése:karácsonykor született.És tényleg:)))

(Nincsenek véletlenek!)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook