Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bébiételek...nem értem... fórum

Bébiételek...nem értem... (beszélgetős fórum)


1 2
40. 2c2de63135 (válaszként erre: 38. - 1eb84e4bad)
2010. febr. 11. 12:59

igen ebben egyetértünk, mármint, hogy manapság egy kis kert a legjobb, ahol mi vetünk és látjuk utána mit eszünk meg. (nekünk van is egy kis kert, de sajnos ez nem adatik meg mindenkinek). állataink már nekünk sincsenek...

néha megyek a piacra és úgy megkívánnék most egy kis spenótot stb(mert már árulják) de nem veszem meg, semmilyen primőr ételt, pedig már én is nagyon kívánom. PL a paradicsomot is imádom, de én azt sem eszem meg július előtt(akkr érik be nálunk a kertben), mert ami a piacon van, az primőr, vagy fóliasátras...

igen, de akkor sokszor mit egyen az ember?? :))

39. 1eb84e4bad (válaszként erre: 37. - 2c2de63135)
2010. febr. 11. 12:27
Én pl tartósítószeres vagy cukrs cuccot soha nem adtam neki. Hipp, Nestlé max. Humana volt mit evett. Kecskeméti, Hamé stb szóba se jöhetett.
2010. febr. 11. 12:26

én is inkább sajátot adtam neki, ez tény. De hiába mosom meg pl a répát, ha nem tudom, belül mi van.

Meg hiába főzöm neki a csirkét, ami elvileg nem tápos, ki tudja?

ez úgy lenne jó, ha lenne kis kertem meg farmom, és ott gyilkolásznám az állatokat.Akkor tudnám, mit eszünk :-)

37. 2c2de63135 (válaszként erre: 34. - Tündér74)
2010. febr. 11. 09:51
még annyi, hogy én ráadásul nem a gagyi, márkátlan bébiételekre gondoltam, az én gyerekeim is ettek néha napján ilyen ételt(időhiány miatt), de a márkás is kb 250-300FT/db, és sokkal olcsóbb, ha te csinálod meg, és legalább látod mi van bennne, ráadásul egyáltalán nem macerás kb 5perc elkészíteni, annyi időt meg szerintem megér, hogy lássam mit adok neki
36. 2c2de63135 (válaszként erre: 34. - Tündér74)
2010. febr. 11. 09:47
szia! igen, erre írtam, hogy az ellenőrzés abból áll, hogy előre szól az ellenőr, x napon megy, akkor és ott minden rendben van, de mi van a többi napokon? minden nap nem ellenőrzik, néha mintát vesznek és kész.
35. 2c2de63135 (válaszként erre: 33. - 1eb84e4bad)
2010. febr. 11. 09:45

bocs, nem akartam leharapni a fejedet, nem az én stílusom, és az én gyerekem is evett néha bébiételt, nem haltunk bele, nem is erről van szó. csak nekem fenntartásaim vannak azokkal az ételekkel kapcsolatban, amiket előre legyártanak, és nem látom igazából mi is van benne.

a zöldség, gyümölcs megmosására, magozására, hámozására stb is gépsor áll rendelkezésre, gépek csinálják. (na nekem már itt meredek, hogy a megmosást is gép csinálja, ami abból áll, hogy csurgatják rá a vizet a gyümi meg megy a gépsoron olyan kis rudakon, ami előrébb tolja, és folyik rá a víz, ez a megmosás pl. Tudom felfőzik és minden rossz dolog elpusztul ilyenkor, de akkor is belekerül sár és egyéb, nem olyan, mintha te mosnád meg alaposan.)

34. tündér74 (válaszként erre: 32. - 2c2de63135)
2010. febr. 11. 09:36

Csak azt tudom, hogy a bébiételek alapanyagait jóval szigorúbban ellenőrzik, mint más élelmiszerekét. A gyártási folyamat során is többször ellenőrzik a minőséget. /én konkrétan nem láttam, de az ismerősöm igen/ Az igaz, hogy a feltűnően olcsó bébiételek valószínűleg kevésbé jó alapanyagokból készültek, mint a drágábbak.

Nem kell elhinned, nem is akarom neked bizonygatni, a lényeg, hogy ez így működik. Na, hali!

33. 1eb84e4bad (válaszként erre: 28. - 2c2de63135)
2010. febr. 10. 23:15

húha! a fejemet azért nem kell leharapni...

Úgy gondolom, a zöldségeket pl kézzel válogatják, és nem a gép teszi. Így elkerülhető, hogy belekerüljön olyan dolog, ami nem a bébinek való.

32. 2c2de63135 (válaszként erre: 30. - Tündér74)
2010. febr. 10. 19:47

hali! te konkrétan tudod, hogy a bébiételekbe honnan kerül bele a zöldség, hús stb??? szép is lenne, ha csak ilyen állatokból készülne, de akkor nem 200-300Ft/db-ba kerülne, ezzel gondolom tisztában vagy....éppen ugyanolyan húsból vagy még "olyanabbaól" készül!

ha az állat pedig nem kapna antibiotikumot nagy valószínűséggel elpusztulna, (itt most a tömeggyártásról beszélünk, nem a háztájiról, apósom is tart tyúkokat, ő sem ad természetesen antibiotikumokat..)

férjem mezőgazdaságban dolgozik, ráadásul az ellenőrzési oldalon(vagyis ki mit hogyan használ fel vagy tartja be az előírásokat) inkább nem részletezem, miket mesél, én ezért is vagyok meggyőződve arról amit írok. (meg egyszerű példa az egész: a gépsor mellett senki nem áll ott és ellenőrzi, mi megy bele az ételbe, mit darálnak bele, igen időnként ellenőrzik őket, de ez sem szúrópróbaszerűen működik, hanem az ellenőr előre szól, hogy menni fog..gondolhatod hogy felkészülnek...)

31. 6c5f346e46 (válaszként erre: 30. - Tündér74)
2010. febr. 10. 14:52

ne is mond...:P

még jó,hogy nekünk van háztáji...

30. tündér74 (válaszként erre: 28. - 2c2de63135)
2010. febr. 10. 14:18

A húsos bébiételekről: Szerintem arra gondolt Kricat, hogy azok az állatok nem kaptak betegségeket megelőző antibiotikumokat, növekedést ill. teljesítményt növelő szereket.

Viszont azok a húsok, amiket a hiper-szuper boltokban lehet kapni, ki tudja, hogy mit tartalmaznak.

29. 2c2de63135 (válaszként erre: 27. - 6c5f346e46)
2010. febr. 10. 13:17
próbáld ki, veszíteni nem vesztesz vele!
28. 2c2de63135 (válaszként erre: 26. - 1eb84e4bad)
2010. febr. 10. 13:16
szia! olvastad az előző hozzászólásomat? abban épp ezt kérdeztem: mit jelent az, hogy többszörösen ellenőrzött?? szerinted az milyen húsból van? ki az aki ott áll a gépsor mellett nap mint nap, hogy a gép, nem darálja-e bele az ütődött, kukacos, kissé már rohadt zöldésget, gyümölcsöt, vagy hús esetén a mócsingos, zsíros részt...na persze amit már felfőznek és elkészült az étel, persze, hogy ellenörzik, hogy emberi fogyasztásra alkamlmas-e, de ez alatt mit értünk? ha én főzök neked egy bébiételt úgy, hoyg 100%-ban kiválogatom a "rossz" részeket és ugyanezt megtenném úgy, hogy nem figyelnék oda melyik részét vágom bele, lehet ízre észre sem vennéd a különbséget, (ja a kissé rossz részekhez tennék egy kis ízfokozót....ha már a boltiban az is van..) de mégis tudnám, melyiket adnám a gyerekemnek, szeretem látni miből készül az, amit elfogyasztok...
27. 6c5f346e46 (válaszként erre: 25. - 2c2de63135)
2010. febr. 10. 08:26
nekünk is van tyúk is és tojás is...:)kifogom próbálni,köszi..:)
26. 1eb84e4bad (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. febr. 10. 00:20
A bébiételek elvileg többszörösen ellenőrzött környezetből származnak.A halas/húsos ételek, amiket 4 hónapos kortól adhatsz, biztos, hogy nem ugyanazt a tehénkét vagy malackát tartalmzzák, amit a piacon "őstermelőtől"?? megveszel. Ezeket szigorúan ellenőrzik.
25. 2c2de63135 (válaszként erre: 23. - 6c5f346e46)
2010. febr. 8. 10:26

sokkal finomabb íze van, mint a por alakú, gyáriból készültnek, nekem az olyan mű ízű...és az állaga is sokkal szebb, ezt nem tudom leírni, ki kell próbálni.

igaz drágább, mint az 50FT-os por, bár nem is biztos, mert 2-3tojás és egy kis lsizt, az kb 60-70FT...(csak nálunk ingyen van a tojás, mert apósomnál vannak tyúkok..)

24. 2c2de63135 (válaszként erre: 23. - 6c5f346e46)
2010. febr. 8. 10:23
teljesen egyszerű(a madártejet is így csinálom, onnan jött az ötlet..), kb fél liter tej, 3 vagy 4 tojás sárgáját(lehet kevesebb is) elkeverek egy kis liszttel, felöntöm egy kis hideg tejjel, elkeverem csomómentesre és hozzáadom a forró tejhez, főzöm keverve, amíg be nem sűrűsödik, (cukrot teszek a tejbe ízlés szerint), szóval a pudingpor helyett tojássárgája+liszt...(amúgy a pudingporban is liszt van, illetve keméynítő, az sűríti be, de minek hozzá, az a sok adalékanyag). Ha nagyon extrázni akarom, szoktam venni vanília rúdat, kikaparom és azt szórok bele. vagy kakaóport,
23. 6c5f346e46 (válaszként erre: 22. - 2c2de63135)
2010. febr. 8. 09:23
ird le hogy csinálod a pudingot...a családom imádja,ja és én is..:)
22. 2c2de63135 (válaszként erre: 21. - 6c5f346e46)
2010. febr. 7. 22:56

igen persze, igazad is van, nekem is 3 gyerekem van, az első egyetlen(!) üveges ételt sem kapott, inkább én szórakoztam a kaja elkészítésével(és van olyan szerencsénk, hogy saját kert, vagyis látom mit eszek), a 3. már látott pár üveggel(de ő is inkább csak az időhiány miatt.. sajnos), na és nem halt bele szerencsére, nem is erről van szó. De talán a legjobb megoldás, csak erre persze nem mindenkinek van lehetősége, egy saját kis kert, amiből tényleg az kerül az asztalra, ami egészséges, mi is permetezünk, szóval nem biotermékek, viszont a lehető legkevesebbet permetezünk, pl sóskát, spenótot nem is. (és persze mi csak "kisüzemi" szinten csináljuk, a répát, krumplit stb én is a piacon veszem, ezzel nem szórakozunk, viszont a gyümölcsök mindegyike saját kertből van!) gyerekeknek élmény úgyis, hogy ők is ültetjetik, öntözik, és még le is szedhetik , majd az asztalra kerül, mindent megesznek!

Amúgy mi alig eszünk konzerv-kaját, vagy amiben tartósítószer van, én erre nagyon figyelek, abból iszonyú keveset veszek a boltban, hiszen lassan már mindenbe tesznek. Pl a pudingot is én csinálom: tej+tojássárgája+liszt+cukor (és ha csokisat szeretnék+kakaópor), semmivel sem bonyolultabb, mint a poralakú, de sokkal egészségesebb...

21. 6c5f346e46 (válaszként erre: 20. - 2c2de63135)
2010. febr. 7. 10:16

ezt mondom én is,hogy évente több tonna bébiételt megcsinálnak,nem hiszem,hogy szemenként válogatják....de ha nem tudom,nem fáj cim szóval sajna rászorulok,hogy megvegyem,mert pl barackot,szilvát nem tudok máshogy venni,csak üvegesben,mert a konzerv tele van tartósítóval...bár én annyira ezekre a dolgokra nem figyelek,hogy bió meg minden,mert nem akarom,hogy tápos legyen a gyerek,mert védjük egy éves koráig vagy 2-ig 3ig és utána????ugyan azt eszi mint mi....a tartósítót és minden vackot...



ez úgy szokott lenni,hogy az első gyereket a széltől is óvjuk,a másodiknál már nem figyelünk annyira,a harmadik meg már a kutya tányérjából eszik...:)))

2010. febr. 6. 21:06

a bébiételeknél a "kisbetűs" részt is olvassátok el...tudjátok, mindig(a suliban is:)) az volt a lényeg. Illetve jelen esetben a csillaggal jelölt rész: ha jól idézem: tartósítószert csak előírt mennyiségben tartalmaz...igen és, ha már 2-3db-ot adunk egy nap, az meghaladja az előírt mennyiséget? én ezen akadtam fent, illetve ki tudja mit darálnak bele, (már bocs, milyen rohadt répát és mondhatnám ezt bármilyen zöldésgre, gyümölcsre), de tuti nem válogatják ki olyan alaposan, mint ahogy te, ha pl ránézel egy almára, gondolom kivágod a számodra nem "szép" (ütödött, jégverte, kukacos stb) helyeket, gondoljátok, ahol tonnaszám darálják be az alapanyagot ki nézi ezt? De azért persze feltűntetik, hogy szigorúan ellenőrzött termék...ami mit is jelent? csupán annyit, hogy emberi fogyásztásra alkalmas...(már ami készül belőle, mert ugye pasztőrizálják, stb).

persze az is egy nagy kérdés, akkor mit adjon az ember egy téli babának(már aki ekkor ér abba a korszakba, hogy az anyatej mellé más is kell) és nincs a mélyhűtőben semmi...

19. tündér74 (válaszként erre: 18. - 6c5f346e46)
2010. febr. 6. 20:10
Azokra a növényekre gondoltam, amelyeket fóliában vagy üvegházban termesztve, szezonon kívül piacra kerülnek.:)
18. 6c5f346e46 (válaszként erre: 17. - Tündér74)
2010. febr. 6. 18:21
oké...amint elárulod mi az a primör..:)))
17. tündér74 (válaszként erre: 15. - 6c5f346e46)
2010. febr. 6. 15:09

Persze, hogy értjük. De azért leírom, hogy mit javasolt a kisfiamnak, amikor baba volt a védőnőnk és gyermekorvosunk, valamint a tüdőgyógyász orvosom, ugyanis én allergiás vagyok:


Óvakodj a primőröktől, nyárig adj inkább fagyasztott zöldséget, gyümölcsöt a picinek!

Azok ugyanis amelyeket üvegházban nevelnek, több műtrágyát igényelnek. A nyári időszakban is leginkább a zöld leveles zöldségek: saláta, sóska, spenót tartalmazhatnak több-kevesebb vegyszert. A gyári főzelékeket ilyen szempontból szigorúan ellenőrzik, így azok biztonsággal fogyaszthatók.

16. c62e5b7d24 (válaszként erre: 15. - 6c5f346e46)
2010. febr. 6. 15:00

Mondjuk ebben van valami. Bár gondolom valamennyi tanácsot ad a védőnő is meg ismerősök is. (a mi védőnőnk isteni jó volt, nagyon szerettem). Meg ilyenkor jók a fórumok, honlapok:)

Na most megyek etetni a lányokat, szép délutánt mindenkinek.

15. 6c5f346e46 (válaszként erre: 13. - Tündér74)
2010. febr. 6. 14:56

oks...



de értitek amúgy,hogy miért idítottam a topicot????

ha egy kezdő anyuka,akinek tényleg betéved a boltba,levesz pár üveges kaját a polcról,megeteti a kicsivel,aztán lehet,hogy olyan ételallergiát okoz,hogy csak na...mert a gyártó félrevezeti a tapasztalatlan anyukát,aki a legjobbat akarja a picinek..ezen vagyok csak kiakadva....

14. 6c5f346e46 (válaszként erre: 12. - C62e5b7d24)
2010. febr. 6. 14:53
köszi..:)))
13. tündér74 (válaszként erre: 10. - 6c5f346e46)
2010. febr. 6. 14:52

Nem tudtam, hogy a babád anyatejes, azért írtam úgy, hogy anyatej, vagy tápszer. Az jó, ha anyatejes.

EGyébként csináld úgy, ahogy Freddiekrueger írta.

12. c62e5b7d24 (válaszként erre: 11. - 6c5f346e46)
2010. febr. 6. 14:50

Tök jó, hogy ilyen jó étvágyú babucsek:)

Szerintem ne agyalj azon, mit írnak az üvegesre, nagyon jól csinálod így is.

11. 6c5f346e46 (válaszként erre: 9. - C62e5b7d24)
2010. febr. 6. 14:47

persze,én adok neki mindenfélét,jól is néz ki a a bébim,nincs gond,levesezni is szoktunk,kiveszem a husit(saját gazdaságból van a hús szigorúan!!!),a zöldséget,pépesítem és már nyomja is befelé...kekszet,piskótát,mindent...imádja a hasát...

szoktam neki majdnem minden reggel pépet is adni,de nem tejpépet,hanem griz pépet,azt jobban szereti,Milupa tejbe dara álompépet eszik,gyümölcsel...imádja....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook