Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bébiételek...nem értem... fórum

Bébiételek...nem értem... (beszélgetős fórum)


1 2
10. 6c5f346e46 (válaszként erre: 7. - Tündér74)
2010. febr. 6. 14:42
a lányom majdnem 4 hónapos volt,nem volt elég neki az anyatej,megkérdeztem a gyerekorvost hogy mi legyen????éhes a gyerek,akármennyit szopik,teát vagy más innit nem fogad el...fel sem merült a tápszer gondolata benne(mondjuk nem is baj),közölte kapjon a gyerek gyümölcsöt,reggel,délben főzeléket,este megint gyümit...most is szopik,de éjjel már csak,ha cicizik is napközben,az már csak nosztalgia neki...
9. c62e5b7d24 (válaszként erre: 8. - 6c5f346e46)
2010. febr. 6. 14:41

figyi a tápszerek is tehéntejből vannak, kivéve egy-két spec. tápszert. A tejpépet add neki nyugodtan szerintem,az enyémek imádták vacsorára, uzsonnára. És a védőnőnek sem volt kifogása ellene, sőt a nagyot azzal kezdtem hozzátáplálni:)

Az meg, hogy mi van az üvegre írva, nem kell szentírásnak venni, adod neki 6 hós kora után a husisokat, oszt kész.:) Végülis már elmúlt annyi a baba nem?

8. 6c5f346e46 (válaszként erre: 6. - Tündér74)
2010. febr. 6. 14:38

gondosan válogatott alapanyagok...na kitudja..:(

a papír nagyon türelmes,azt írnak rá amit csak akarna...6 hónapos a pöttyöm,vegyesen adom neki a kaját,pl a brokkolit,az almát amit lehet frissen veszek,sütőtököt,szilvát,borsót,ilyesmiket adok neki üvegeset,ma paradicsomos hal volt,tettem még hozzá krumplit,mindenhez teszek neki,ha bolti,ha saját főzésű....

nem ez a problémám,hanem az,hogy miközben megvan,hogy marhahúst,csirke,sertés májat csak 6 vagy 8 hónapos kor után lehetne adni neki,akkor ezeket a dolgokat üvegesben miért lehet adni neki már a gyártó szerint 4 hónapos kortól...


vettem neki tejpépet 4 hónapos kortól,mire a védőnő közölte,tegyem el,majd 8 hónapos koráig,akkor már megeheti...de akkor miért irják rá hogy ettől meg attól a kortól...ráirják,hogy tehéntej mentes,közben meg kiderűl,hogy tehéntej alapú....neeeeeeeeeeeeeeméééééééééééérteeeeeeeeeeeemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm..............:((((

7. tündér74 (válaszként erre: 6. - Tündér74)
2010. febr. 6. 14:29
A babáknak fél éves korig nincs szükségük másra, csak anyatejre, vagy tápszerre.
2010. febr. 6. 14:18

Szerintem saját készítésű bébiételt is adjál, meg üveges boltit is.

Én abból a szempontból tartom jobbnak az üveges bébikaját, mint a házi készítésűt, mert ezek szigorúan ellenőrzött alapanyagokból készülnek és szigorú előírások alapján, amiket otthon nem hiszem hogy mi meg tudunk teremteni.

A babának gondosan kiválasztott, megfelelő minőségű és mennyiségű táplálékra van szüksége.

5. Wenta (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. febr. 6. 14:16

Szió!


Én nagy buzgón főztem, de a fiam rossz étvágyú volt nem evett, dokinéni mondta próba üveges kaja. 1 üveg 3 nekifutásra csak a Kecskeméti gyümis húsokat ette meg. Szatyor számra hordtam haza, és égtem a boltba mit gondolnak lusta anyukáról.

2010. febr. 6. 14:11

Szia én annó (15 éve amikor Gyöngyike született)nagyon sok üveges készételt adtam,sőt azzal kezdetük a hozzátáplálást.A kicsikkel viszont nem mindent amit mi ettünk abból kaptak.Persze a sorrendet betartva.Krumpli,alma ez volt akkor is az első és most is.Igaz Gyöngyikével már 4 hónaposan míg a kicsikkel 6 hónaposan.Mind a hárman anyatejesek voltak illetve még a kicsik most is.(bár már 22 hónaposak)

Szerintem olyat adj neki amit úgy érzel,hogy jó,illetve Te is megennéd.

3. c62e5b7d24 (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. febr. 6. 14:09

Szia!

Én nagyjából fele-fele arányban főztem mindekettőnek, ahogy az időm és a kedvem engedte:) 5 hónaposan kezdtük hús nélküli pürékkel. Sima zöldséggel és gyümölcsökkel. Amikor elmúltak 6 hónaposak, akkor vezettem be a húsos főziket, májat, halat 7 hó után kaptak.

Én megmondom őszintén nem agyaltam azon, hogy honnan jön a zöldség, gyümölcs a piacra; a bio-t nem tudom megfizetni, vettem azt, ami a zöldségesnél volt, illetve az üvegesekben 100%-ig megbízom.

2. 9d6cbcbded (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. febr. 6. 14:09

a 4 hós kortól való bébiételeket a tápszeres babáknak ajánlják...

nekem sem volt tejem és 3 hónapos kora után elkeztem a hozzátápit. vettem üvegeset is, mert szerintem ugyanolyan jó, mint a bolti zöldségből főzött. De nem főzelékeket, hanem inkább csak a gyümölcsöket. brokkoli, répa, krumpli..szerintem ezeket nyugodtan megveheted a boltban.

2010. febr. 6. 14:04

az első gyerekemnek otthon főztem,könnyű volt,mert nyár volt,mikor kezdtük a hozzátáplálást,meg teremt sok minden a kertben,voltak gyümölcsfák,ami meg nem volt otthon,az volt a piacon...a mostani babám nyári baba,télen kezdtük a hozzátápit...sok mindent szerettem volna eltenni neki a hűtőbe,amit a kertben szerettem volna megtermelni,de mivel egy elég problémás terhességen vagyok túl,nem tudtam kertészkedni,igy most mindent kénytelen vagyok megvenni...

és akkor a nagy kérdés üveges,kész bébiételt vegyünk,ami esetleg tényleg vegyszer,érés gyorsítóktól és mindenféléktől mentes vagy az üzletek polcairól inkább a "friss" zöldség és gyümölcs,amit kitudja mivel kezeltek...

a másik...

a gyerekorvos azt mondta,hogy ne adjunk a gyereknek húst,halat,csak 6 hónapos kora után,ehez képest már 4 hónapos kortól vehetünk tésztás,marhahúsos,piskótás menüket is(természetesen külön üvegben,nem egybe kutyulva)...:)


ki hogy csinálta???üveges vagy friss????

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook