Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Barátok nélkül fórum

Barátok nélkül (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Barátok nélkül

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
2010. jún. 17. 06:34

Sziasztok!

Elolvasva cikket és a hozzászólásokat, nagyon sokan vágynátok barátságra!

Sajnos én hosszú évekig dolgoztam női szabóként és el kell mondanom sok tapasztalatra tettem szert!

Sajnos nem igen, vagy nagyon ritkán alakulnak ki jó barátságok , mivel nagyon sok embernek csak addig van szükségük a barátságra amíg hasznot husznatnak belőlle! Nem szeretnék általánosítani de merem mondani legalább 85% ilyen az embereknek!

Azután, ha neked valami jobban megy jön az írigység!! Nem tudnaka másik örömének vele örülni!

Vagy netán valami gondja van éppen az lessz az első aki pálcát fog a feje fölött törni!

Én személy szerint soha nem értettem miért olyan önzők az emberek nagy százaléka, hiszen egy két kedves szó kicsi oda figyelés a másikra még pénzbe sem kerül!

De lehet hogy a másik embernek nagy segítség lenne!

Remélem azért találtok igaz barátnőt magatoknak és nem ér benneteket nagy csalódás!

A barátságok sajnos csak nagyon felületesek!

53. bobe2
2010. jún. 16. 21:41
Jó éjszakát remélem holnap mág dumcsizunk.
52. szinti74 (válaszként erre: 50. - Bobe2)
2010. jún. 16. 21:22
Nekem sincsenek barátaim,és lehet nem is lesznek,mert 3 hét múlva az ország túlsó felébe megyek megint Mosonmagyaróvárra nem tudom meddig leszek oda helyezve.
51. FairyJ
2010. jún. 16. 21:16
Nekem is nagyszerű családom és párom van, de azért a barátság mégiscsak hiányzik:)
50. bobe2 (válaszként erre: 49. - Szinti74)
2010. jún. 16. 21:02
Szerencséd van a családoddal hogy alkalmazkodnak hozzád ,nekem is itt van a családom ,aranyosak de attolmég nekem nincsenek barátaim.
49. szinti74 (válaszként erre: 46. - Bobe2)
2010. jún. 16. 20:58
Én meg értem én a munkám miatt,sokat vagyok távol,ezt úgy értsd sokat költözünk,sajnos mozgó alkalmazott vagyok és ahol szükség van rám oda kell menjek.De annyiból szerencsés vagyok a családom mindig jön utánam akár hol is legyek.
48. bobe2 (válaszként erre: 47. - FairyJ)
2010. jún. 16. 20:58
Hát bisztos hogy uj helen nehezebb lesz egyenlöre ugy gondolom igénybeveszem az álláskeresési támogatást 20 éve dolgoztam folyamatosan rám fér egy kis pihenés,aztán majd kialakul.
47. FairyJ (válaszként erre: 46. - Bobe2)
2010. jún. 16. 20:51
Új helyen meg még nehezebb lehet,gondolom:S
46. bobe2
2010. jún. 16. 20:46
Sziasztok ,szép estét ,én is barátokat keresek,kissebb nagyobb sikerrel,sajnos ahova költöztünk nem ismerek senkit a gyerekeim már nagyok igy nem tudunk játszotéren ismerkedni mint ahogyan tanácsolták nekem ,ráadásul 2 hét mulva munkanélküli leszek ,eddig dolgoztam ,elfoglaltam magam,nem tudom hogy mit fogok magammal kezdeni ,jo lenne valakivel erröl beszélgetni,de vagy érdekemberekkel találkozom vagy irigyekkel,nem értem az embereket ,valahogy egyre gonoszabbak (tisztelet a kivételnek)
45. FairyJ (válaszként erre: 44. - Kri76)
2010. jún. 16. 20:20
:)
44. kri76 (válaszként erre: 42. - FairyJ)
2010. jún. 16. 20:19

Biztos lesz, csak a lehetőségeket kell megtalálni. Társaságba járni...

(Persze, könnyű mondani.)


Barátnőim megismerése:

- egy nyelvtanfolyamra jártuk

- egy suliba jártunk

- egy helyre jártunk hastáncra/ salsára

- a párom haverjának a barátnője volt (Ők szakítottak a sráccal, de mi jó barátok lettünk.)

És tényleg fontos a személyes találkozás.

43. giga455 (válaszként erre: 41. - Kri76)
2010. jún. 16. 20:18

Nagyon igaz amit írtál :)

Nekem konkrétan 1 barátnőm maradt, aki a szülésem után is tartja velem a kapcsolatot. Ő az igazi barátnő.

kb. 16 évesen ismerkedtünk meg, együtt jártunk gyógytornára :)Többször szétszakadt az utunk, mert ő messzire ment tanulni, majd dolgozni. De leveleztünk, néha találkoztunk, tartottuk a kapcsolatot. Már vissza költözött a városba, de rengeteget dolgozik :( Neki még nincs gyereke, sőt férje se. Mégis egymás mellett álltunk, és állunk jóban rosszban. Ő a fiam keresztanyja :)

42. FairyJ (válaszként erre: 41. - Kri76)
2010. jún. 16. 20:12
Egyetértek veled. Mégis, bízom benne, hogy lesz még barátnőm:)
41. kri76 (válaszként erre: 26. - FairyJ)
2010. jún. 16. 20:09

Én írtam. Jártam hastáncra és nagyon jó volt, mert sok emberrel alakult ki személyes kapcsolatom is.

Az viszont tényleg igaz, ha megszületik a gyerek, mindenki, akinek nincs gyereke, menekül, mint a mérgezett egér.

Ekkor van az, hogy az ember új lehetőségeket keres.


Szerintem az az alapvető probléma, hogy az életünk bizonyos szakaszai nem egy ritmusban vannak másokkal, ezért nehéz idomulni egymáshoz. Így elveszítünk néhány barátot, de ekkor lehet újabb kapcsolatokat kialakítani. (Szerintem az ember társas lény, tehát csak a lehetőségeket kell megtalálni.)


Mi babakocsizás közben ismerkedtünk meg két nagyon normális csajszival. A problémák hasonlóak, így meg tudjuk beszélni. (Az is jó ebben, hogy már most megismerjük a fiunk leendő barátait + viszonylag hamar fognak a kiskrapekok is szocializálódni.)


Az viszont igaz, hogy kevés az életre szóló barátság, főleg a nőknél. Mi sokkal hamarabb feladjuk a barátainkat is egy pasi miatt, majd a szakítás után rádöbbenünk, hogy elveszítettük őket.

Talán nem találjuk meg a kellő egyensúlyt.

2010. jún. 16. 20:05
Én sem találkoztam még innen senkivel,de míg nem találkozol nem könyvelheted el ,hogy nem lennétek jó barátnők szerintem.Én is bízom bárkibe ,addig míg nem okoz csalódást.
39. FairyJ (válaszként erre: 37. - Aneeco)
2010. jún. 16. 19:59
Én is...
2010. jún. 16. 19:57

ÉS én nagyon szeretem a verseket ,mikor itthon voltam gyesen és nem volt kihez szóljak bele temetkeztem a könyvekbe,és akkor rá találtam máig a kedvencem.

Amit meg osztanák veletek ha nem baj.

Szabó Lőrinc versének idézete :


"Sirok ha sírsz,ha ragyogsz ragyogok,

Néma barátod ,a rabszolgád vagyok,

Alázatos és bizalmas barát.

Aki nem kér ,semmit csak nézz és imád.

És nem akar lenni csak általad,

Csak árnyéka annak ami vagy.


És egy barátságban szerintem nagyon fontos.

37. aneeco (válaszként erre: 33. - Szinti74)
2010. jún. 16. 19:53
Én bízom... az érdektelenségig, csalódásig...
36. FairyJ (válaszként erre: 35. - 25117645d2)
2010. jún. 16. 19:50

Van ilyen tapasztalatod?:) Mert ez is érdekelne engem:)

Én nem találkoztam még innen senkivel, és bizony kicsit "félnék" is a dologtól. Tudom, dilis vagyok:D, de őszinte:)))

2010. jún. 16. 19:48
Az is rosszul sülhet el, hogy a net után, ha személyesen találkozol valakivel, úgy már nem is szimpi, na az ciki.
34. FairyJ (válaszként erre: 32. - Szinti74)
2010. jún. 16. 19:46
Pedig nagyvárosban lakom, érdekes, hogy itt is csak elvétve láttam eddig hajdú-bihari embereket...
33. szinti74 (válaszként erre: 31. - Aneeco)
2010. jún. 16. 19:46
Igen de akiben nem bízol meg nem mondasz el neki mindent,de bízni meg kell,kölcsönös bizalom nélkül nincs barátság.
2010. jún. 16. 19:43
Hát igen a távolság is nagy úr,sajnos.
31. aneeco (válaszként erre: 21. - Szinti74)
2010. jún. 16. 19:37

Biztosan igazad van, sajnos.

De a bizalom már ebben a korban is hiányozhat...

30. FairyJ (válaszként erre: 28. - Ibszi)
2010. jún. 16. 19:32
Ahogy elnézem, én is:S
29. FairyJ (válaszként erre: 27. - Szinti74)
2010. jún. 16. 19:28
:) A sok hozzászólás megnyugtatott, hogy nincs gond velem.:)
28. ibszi
2010. jún. 16. 19:28
Kár, hogy ilyen messze lakok mindenkitől:((
27. szinti74 (válaszként erre: 22. - FairyJ)
2010. jún. 16. 19:25
Szerintem nincs veled semmi baj,én dolgozom is és van 2 kis lányom mégis szeretnék magamnak egy igazi barátnőt,akivel tényleg meg lehetne beszélni mindent.
26. FairyJ (válaszként erre: 24. - 25117645d2)
2010. jún. 16. 19:25

Éreztem, hogy nem teljesen jól fogalmaztam meg a kismamás/szinglis dolgot, nem akartam álltalánosítani, tudom, hogy nem csak nekem nehéz.

Itt írták, hogy érdemes valami csoporttáncra vagy hasonlóra is beíratkozni, barátkozás szempontjából is hasznos lehet. Ez megragadta a figyelmemet, még nem is gondoltam rá, pedig jó ötlet:)

25. FairyJ (válaszként erre: 23. - Ibszi)
2010. jún. 16. 19:23
Igen, elég nehezen barátkozom én is, pedig nyitott vagyok, és vágyom a barátságra. A net azért valamennyivel megkönnyíti a kezdést:)
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook