Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha valakiről kiderült hogy bárányhimlős, lehet vírushordozó, és elkaphatja aki még nem volt? fórum

Ha valakiről kiderült hogy bárányhimlős, lehet vírushordozó, és elkaphatja aki még nem volt? (tudásbázis kérdés)


8. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Gigi>)
2022. nov. 8. 07:41
Igen, azt mondják, olyan mint a mandula műtét. Inkább gyerekként, mint felnőtt korban.
7. gigi> (válaszként erre: 5. - Ágio8405)
2022. nov. 8. 04:37
Olyan 32 lehettem,mikor elkaptam.Gyerekként ez kimaradt. Viszont az én gyerekeim haza hozták az oviból. Brutál rosszul voltam. Százszor gyermekként essen át rajta mindenki mint egyszer felnőttként.
2022. nov. 7. 23:39
Mire kiderül h bárányhimlős, addigra nem fertőz. Vagy már ez is változott, mutálódott volna? 🧐
5. Ágio8405 (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2022. nov. 7. 02:32
Többször is elkapható akár. Sokan elkapják felnőtt korban is hiába voltak gyerekként is, sőt ismerek olyat aki 3* volt bárányhimlős. Bár neki mondták hogy az már tényleg elég ritka de előfordul. Ráadásul súlyosabb lefolyású felnőttként. Legjobb barátnőm meg nem kapta el. Anyukája óvónő, már iskolás volt amikor mindig még mindig direkt bevitte az oviba amikor járvány volt, de nem kapta el
2022. nov. 6. 15:12

[link]


Nem örökletes, de ha egy lakásban él vele, aki még nem esett át rajta, valószínű elkapja. Aki átesett, az immunrendszer az ismételt fertőzéstől megvédi.


Testvéreket, gyerekeket ezért szoktak összefektetni, egyszerre esnek át rajta. (Szülői rafinéria) :)

2022. nov. 6. 15:10

Kicsit zavaros a kérdésed számomra.


A himlő fertőző, elkapható közösségben.

2022. nov. 6. 15:01
igen
2022. nov. 6. 14:46
Ha valakiről kiderült hogy bárányhimlős, és nem érintkezett vele lehet a rokona vírus hordozó? És elkaphatja aki még nem volt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook