Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bankszámla gyereknek fórum

Bankszámla gyereknek (beszélgetős fórum)


14. Bojsza
2011. jan. 22. 07:14
Zsebpénzgyűjtéshez én is a CIB-es Szia Szimba számlát ajánlom! Már az 5 hós lányomnak is megkötöttük:-O a babakötvény mellé. A szia szimbából bármikor kivehet, a babakötvényt csak 18 éves kora után. A Szimbához 4 éves kortól lehet matricákat gyűjteni, havi min. 1.000,- Ft-os befizetéssel. Te is utalhatsz, le is tud venni, teljesen úgy működik, mint a nagyoké. A törvényes képviselővel kell menni a csemetének megnyitni a számlát, jó, ha viszi a diákigazolványát is. A matricákat 3-6-9 pontonként be lehet váltani különböző ajándékra. A 9 éves unokaöcsémnek már régóta van, ezen gyűjti a zsebpénzét, talán kicsit megtanulja a pénz "fogalmát is".
13. dogiz
2008. aug. 16. 20:44
Mi mind a két gyereknek 7,5 évvel ezelőtt lakáskasszát kötöttünk és januárban már le fog járni. Szerintem ez nagyon jó. A lányom épp most fog férjhezmenni(25,5 éves). A fiam 21,5. Mind a ketten megkapják.
12. cilus
2008. jún. 18. 07:30
Most nyitottunk a nagyfiamnak számlát mert a nyári diákmunkához kell.Lánykámnak is van .ő karácsonyi ajándéknak kapta,havonta min.1000ft-ot kell rá utalni és pontokat kap.A pontokat gyüjteni kel és ajándékokra lehet beváltani.Szerintem nagyon klassz!!/lányom 13 éves,fiam 16/
2008. jan. 19. 16:41
babakötvény a kicsinek,betétkönyv a nagynak.nekem pedig még folyószámlám sincs!
10. Donyta
2008. jan. 19. 13:26
Az én gyerekem már 15 éves, személyije is van és neki is megvan az adókártyája babkora óta. Már rég szeretett volna saját bankkártyát, de nem tudott a pénzzel bánni. Most meglátjuk mennyire rud kezelni és beosztani. Más miatt is kelleni fog neki, így mindnképpen készíttetnem kell.
2008. jan. 19. 06:38
még a babakötvényt se intéztük el.. bármikor ellehet intézni..
2008. jan. 18. 22:19

Az én kisfiam 1 hetes volt mikor már adókártyája is volt:)

Most tervezzük a névjegykártyáját:D- ez persze vicc

Neki bébikötvénye van- de nem látom értelmét:(

2008. jan. 15. 11:40
Én is most tervezem a gyerekemnek a számlanyitást. Azt hiszem a jövő hónapban el is készíttetem. Havi fix összeget utaltatok majd mindig rá, és azt kell beosztania. Persze ha egyéb dolgokra lenne ezenkívül szüksége és az értelmes dolog is, akkor meglátom kaphat e még ezenkívül többet is rá. Én CIB-es vagyok, de még nem, döntöttük el melyik banknál lesz számlája. Saját tervezésű kártyát szeretne, azt már tudom.
2007. nov. 13. 09:41
Szia! Nekem is van több helyen számlám, de a legjobban az UniCredit Bankosat szeretem. Van sms, és internet szollgáltatás, oké ez már van mindenhol, de itt nem számolnak fel érte semmilyen díjat. Ha neten keresztül utalok, az is ingyenes, nekem Ők nagyon bejöttek. De Te mindenképpen kellesz hozzá, mert csak nagykorú személynek lehet bankszámlája ugytudom. És abban sem vagyok biztos, hogy megadhatod e maghatalmazottként, mert még nincs személyigazolványa. Nemfog tudni rendelkezni a számla fölött.
2007. nov. 13. 09:27

Szia:-) Én a CIB ügyfele (ügyfele és nem ügynöke!)vagyok és maximálisan meg vagyok velük elégedve. Kb. már 10 éve váltottam OTP-ről és azóta sem találtam jobbat. Gyermekeknek meg itt egy, szerintem nagyon jó konstrukció.

[link]

Remélem segítettem.

4. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 3. - 0b099f6590)
2007. nov. 7. 11:48
Ja,értem.....oda be lehet tenni plussz összeget,de az a baj,hogy ki meg nem:-(((((((((
3. 0b099f6590 (válaszként erre: 2. - 5d3fac1d2b)
2007. nov. 7. 11:47

Azért szeretnék számlát nyitni neki, mert a zsebpénzt és a nagyszülőktől kapott pénzt eddig dobozoltuk, de ezt már nem tartom jó ötletnek.

Olyat szeretnék, ahova én is tudnék utalni, meg ő is, ha kirándulni megy, vagy ilyen egyéb dolog tudna levenni pénzt.

2. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 1. - 0b099f6590)
2007. nov. 7. 11:45

Szia!

Én pár évvel ezelőtt agyaltam azon,hogyan kellene a fiamnak valamilyen összeget havonta félrerakni.

Én életbiztosítást kötöttem,ahol ő a kedvezményezett,16éves körára lejár és remélem jelentős összeget kapunk majd,ami természetes,hogy a fiamé!

Nem tudom,hogy ezzel segítettem-e......

2007. nov. 7. 11:42
Szeretnék egy számlát nyitni a fiamnak, aki 11 éves. Melyik bankot tudnátok ajánlani az OTP kivételével?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook