Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » BAMIX konyhai robotgép fórum

BAMIX konyhai robotgép (beszélgetős fórum)


10. Bellu
2022. jan. 8. 11:57
Sziasztok ! Majd 30 éve használok, egy Bamix mixert, de sajnos most elromlott. Tudtok Budapesten szervízt ? Sztem csak olajozni kéne a motort, mert megy, de mintha akadna valamiben. Vagy valaki akinek nem vált be, nem szereti juttányos áron átadná az alapgépet ? Ez akkor érdekelne, ha nem sikerül megjavíttatnom.
2013. febr. 19. 23:40

Hasonlóan jártam, mint Bella80. Közvetlenül rendeltem a pécsi cégtől és az ígért receptes könyvet nem küldték, csak kis füzetecskét.

A bemutatót túl régen láttam (1 éve) ahhoz, hogy felidézzem a kézmozdulatokat, így sok mindent nem tudok megcsinálni vele, amit kellene. Néha az az érzésem, hogy a hagyományos robotgéppel többre mennék, pl. sütik készítésénél.

A majonéz bevált. A fagyasztott gyümölcs pépesítését fagyihoz próbáltam, de nem akarta vinni, csak amikor már kicsit felengedett.

Nem tetszik, hogy túl kicsi a 2 keverőpohár. A nagyobbikba sem fér bele 6 tojásfehérje felverve.

Megvettem a Slicesyt is, amivel szintén felemás tapasztalatom van. Oké, hogy lereszel mindent, de olyan miniatűr adagolója van, amin nem fér be semmi. Tehát nagyon kis darabokra kell vágnom a zöldségeket, hogy betöltsem és a tartály sem túl nagy, így mindig nyitogatni kell. Ez nagyon megnöveli a reszelés idejét.

Összességében nem vagyok csalódott (még), mert bízom benne, hogy több gyakorlattal jobban együtt tudunk majd dolgozni, de többet vártam tőle.

8. Bella80 (válaszként erre: 7. - Chipmunk)
2013. febr. 5. 09:44
Kaptam hozzá használati utasítást pár oldal, de mikor a bemutatón láttuk, akkor mondták, hogy adnak hozzá egy vastag füzetet tele receptel ezt nem kaptuk meg, mivel mi postán reneltük meg a készüléket.
7. chipmunk (válaszként erre: 6. - Bella80)
2013. jan. 31. 15:38

Kedves Bella!

Nekem van Bamix készülékem, minden nap használom. Sokkal többet használom, mint bármelyik előző botmixeremet, de szerintem nagyon sok mindent a régi is tudott volna, csak nem próbáltam vele ki. Fontos, hogy fel legyen szerelve a falra, ahonnan tényleg brmikor lekaphatjuk és egy öblítés után visszaakaszthatjuk.

Ajánlani tudom neked a házi majonézt (1 tojást, 1 kiskanál mustárt, pár csepp citromlevet vagy ecetet és legalább negyed liter olajat tegyél egy keskeny, magas edénybe és a krémkeverő késsel pár másodperc alatt kész a majonéz, ami megáll a tálban, tehát nem folyós.) De szoktam 1,5%-os mélyhűtőben kicsit megfagyasztott tejből(épp hogy csak kérget kap a teteje a tejnek) a habverő lapáttal kemény tejszín ízhatású habot verni, aztán belekeverek pürésített gyümölcsöt és kész a szuperfinom pohárdesszert. De ha kávét iszom, akkor a sima 2,8-as tejet habosítom kicsit fel és azt öntöm a kávéra. Ebből nem lesz olyan kemény hab, mint a lehűtött másfelesből.

Nyáron gyümölcsfagyit csináltam úgy, hogy a kőkemény fagyott gyümölcsöt joghurttal csuklóból forgató mozdulatokkal a késsel leturmixoltam és kész is volt a lágy fagylalt.

Persze mindent ezzel turmixolok (nincs többé csomós rántás, mert beleturmixolok és minden csomót szétcsap), aprítok, de nekem a kelttészta dagasztása nem ment vele, hiába mutatták a bemutatón, nem vitte a gép.

Nekem van hozzá Bamix szakácskönyvem a használati utasításos füzet végében, Te nem kaptál hozzá?

2012. dec. 21. 10:26
Bamix silver készülékünk van. Lényegében egyszer próbáltam ki,mivel nem tudom mire hogyan használjam, mert nincsen hozzá utasítás, csak pár lap, amivel nem megyek semmire se.
2012. dec. 16. 00:21
Kedves Bella! Az elmúlt 1,5 hónapban mennyire vált be a készülék? Mire használtad eddig? Hol vetted? Én most fontolgatom a vásárlást. Köszi.
2012. nov. 3. 09:25
Én múlt héten vettem, és arra lettem volna kiváncsi, hogy akinek van ilyen, milyen tapasztalata van.
3. kisj
2012. nov. 2. 20:08
Szerintem egy robotgép az csak robotgép, receptektől függetlenül.
2012. nov. 2. 20:03
Ilyen robotgépet egyáltalán nem érdemes venni.A MUM sokkal jobb,sokkal több tartozékkal,több funkcióval.Nekem nem kéne,mert a BOSS rúdmixer 10 ezerért tud majdnem ennyit!
2012. nov. 2. 19:50
Bamix géppel használatos recepteket írjatok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook