Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » BOSCH MUM 4655 típusú konyhai robotgép fórum

BOSCH MUM 4655 típusú konyhai robotgép (beszélgetős fórum)


2022. jan. 18. 18:56
Sziasztok! Milyen dagasztógépet ajánlanátok kenyér és pizza dagasztáshoz? A jelenlegi ETA készülék megadta magát fél év után.
2019. márc. 26. 10:41
Sziasztok! Ezen az oldalon minden konyhai robotgéppel kapcsolatos információt megtaláltok, össze tudjátok őket hasonlítani, ár, teljesítmény, típus szerint. Nagyon hasznos! [link]
2017. márc. 8. 14:00
Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni, átha már valaki találkozott ilyen problémával. Szóval a Bosch Mum típusú tálas mixerem egyszerűen nem veri fel a habot. Se a tojás se a tejszínhabot. Szerintetek ez mitől lehet?
23. salabakter (válaszként erre: 22. - AndiSüti)
2017. febr. 9. 18:36
Nekem kb 15 éve megvan,de nem tudom,mi az a tolókar! Hol van a gépen, és mi a feladata?Ja,és utóbb meg lengőkart írtál! Mik ezek?
2017. febr. 9. 17:31
Sziasztok! Első használatkor, dagasztás közben, Bosch Mum régebbi típusu gépem tolókarja mozog, a tálnak is van egy "játéka". Kuglóftésztát készítettem 60dkg lisztből, ennyit bírnia kellene szerintem. Kíváncsi vagyok, hogy ti is tapasztaltátok-e már a lengőkar mozgását, vagy ez hibás készülékre utal?
21. Jázmyn (válaszként erre: 20. - Bz37)
2014. aug. 6. 20:37
Köszönöm a tanácsod, majd megkeresem:))
20. bz37
2014. aug. 5. 10:44
Nekem is Bosch MUM 4655 EU robtgépem van.El kell olvsni a neten a óda a Bosch Mum robotgéphez nagyo jó tanácsokat.A tárcsák az alma reszeléshez nem jók.Sok szerencsét kívánok ehez a csodálatos konyhai robothoz.
19. Jázmyn (válaszként erre: 15. - Pritta)
2014. aug. 1. 22:02
A diót az apró reszelőkorongon őrölted?
18. Jázmyn (válaszként erre: 8. - Lucka)
2014. aug. 1. 21:54

Köszi, hogy ezeket megírtad, jó tudni.Pedig a töltöttkáposzta egy picit zsírosabb hússal finom.

Hát, igen, a mosogatás, szárazra törölgetés idő.Viszont a 30 dkg. sajtot ma 5 másodperc alatt lenyomta,kézi reszelővel 5 percig nyiszáltam volna.

A turmixolást még nem próbáltam, de sorra kerül :))

17. Jázmyn (válaszként erre: 7. - Salabakter)
2014. aug. 1. 21:48

Akkor holnap megpróbálom a reszelő tárcsán:)

Igen, van húsdaráló, ma ki is próbáltam.Igaz, zöldségféléket daráltam,mert vegetát fogok gyártani.Nagyon lassan ment de kész lettem:))

A megszárított zöldségdarabokat szerintetek melyik részével tudom még apróbbra őrölni majd?

16. Jázmyn (válaszként erre: 6. - Bowie)
2014. aug. 1. 21:44
Az enyémben nincs a reszelő alatt kés.
15. pritta (válaszként erre: 1. - Jázmyn)
2014. aug. 1. 10:13
Igaz nem teljesen ugyanaz, de nekem Bosch MUM 54240 van ha jól emlékszem. Sok praktikus hozzábvalót kaptunk hozzá, venni nem kellett semmit elég volt. bő fél éve van meg és mindenre jó volt eddig: felverni tojást pl, kenyeret dagasztani, krumplit-káposztát reszelni, húst darálni, turmixolni, még diót is őröltem vele. motor bírta és takarítani is egyszerű
14. salabakter (válaszként erre: 13. - Lizoka)
2014. aug. 1. 10:01
Eltévedtél!!
13. lizoka
2014. aug. 1. 09:52
Sziasztok!Nem tudom jàr-e még erre valaki.Sajnos 2 év szorongás mentes időszak utàn ùjra tàmadt ez a szarsàg.Elèg durvàn.Régebben cymbtàt szedtem ami jò is volt.Most megint mezdtem.Ma szedtem be a 11.szemet ès mindba erősebb lenne pàr napja a szorongàs.Már nem emlékszem meddig erősiti fel a tüneteket a gyògyszer.Valakinek van friss tapasztalata ?
12. Jázmyn (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2014. aug. 1. 08:24
Húsdaráló van ezen az alapkészleten, de a gabonaőrlő hasznos lehet.
11. Jázmyn (válaszként erre: 3. - Katinkaboszi)
2014. aug. 1. 08:23
Igen, a turmix rész használható száraz anyaggal is, de nagyon vegyes a végeredmény.Az alja szép apró lesz, de a nagyobb darabokat csak dobálja fent és nem őrli meg.Na, mindegy, kiszitáltam :))
2014. aug. 1. 08:00
9. salabakter (válaszként erre: 6. - Bowie)
2014. aug. 1. 07:57
Összekevered egy másik géppel.
2014. aug. 1. 07:17

Nekem évek óta ilyenem van, én a húsdarálóval nem vagyok elégedett, mert állandóan feltekeri az inasabb részeket, és meg kell állni, szétszedni, lefejteni a feltekeredett részt, összerakni, majd 2 perc múlva ugyanez.


A tárcsás részeket sem szoktam használi, mert nagyon ritka az, hogy olyan mennyiségben őrölnék-szeletelnék vele, ami megéri azt a rengeteg mosogatást, ami utána jön. Egy hagymát nem éri meg felszeletelni vele.


A tálas mixer meg a turmix az, amit viszonylag gyakran használok, ezek jók.

7. salabakter (válaszként erre: 2. - Jázmyn)
2014. aug. 1. 06:25

A nagy reszelő tárcsa való erre.Én összegyűjtöm a száraz kifliket nagy tescós szatyorba,és aztán ledarálom.Évek óta nem veszek morzsát,de kenyérmorzsát sem használok,csak zsömle,vagy kifli.

2 tojásfehérjét elhiszem,hogy sokára ver fel,ötnél kezdődik hogy jó legyen.

Imádom.Húsdarálód van hozzá?

2014. aug. 1. 00:33

Átküldheted simán a reszelő betéten, de hagyd az aljában a késes részt, hogy az még tovább aprítsa.

Én a diót, mandulát, ilyesmit is csak simán az alsó késsel aprítom össze. Az olajosabb magvakat, mint a mogyoró, azt pulzálva, hogy ne krémesedjen el.

5. bowie (válaszként erre: 2. - Jázmyn)
2014. aug. 1. 00:29

Ami a zsemlemorzsa készítéshez való, annak az a neve, hogy reszelő előtét.

Ha csak alaptartozékokkal vetted, akkor az nincs hozzá, külön vásárolható meg.

2014. aug. 1. 00:27

Utánakerestem német oldalon, és ott azt írják, hogy külön vásárolható hozzá pl. fagylaltkészítő, gabonaőrlő, multimixer és húsdaráló tartozék.


Nekem mezei olcsó és nem Bosch gépem van, úgy tudtam házilag prézlit készíteni, hogy a kiszáradt kiflit összetörtem (zacskóban klopfolóval), úgy daráltam még finomra és egyenletesre.

3. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - Jázmyn)
2014. júl. 31. 22:15

Nekem nincs, de megnéztem a neten, és talán a turmix része, vagy a húsdaráló való annak, amit akarsz.

Próbáld ki mindkettőt.

2014. júl. 31. 21:48
Több típust megnéztem, ezt találtam a legpraktikusabbnak.A gép gyönyörű, de a használati útmutató elég szegényes.Azonnal kipróbáltam (volna) szárított kenyeret akartam zsemlemorzsává őrölni, de fogalmam sincs, hogy a turmix része, vagy a reszelő korong fogja nekem megőrölni.2 db. tojásfehérjét kb. 5 percig kavarta, mire habszerű lett.A lecsóhoz való hagymát ,paprikát viszont tökéletesre szeletelte.Ha van valakinek akár jó vagy rossz tapasztalata a géppel kapcsolatban, szívesen veszem....remélem nem bánom meg a vásárt.
2014. júl. 31. 21:42
BOSCH MUM 4655 típusú konyhai robotgépről kérnék tapasztalatokat, véleményt

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook