Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bal bordákba sugárzó, időnként éles fájdalom, mitől lehet?/nem epe/ fórum

Bal bordákba sugárzó, időnként éles fájdalom, mitől lehet?/nem epe/ (tudásbázis kérdés)


20. ptrw
2010. aug. 24. 18:44

Hali!

Egy pár napja egy focimeccsen öszeütköztem egy sráccal, a következő nap semmi bajom nem volt...viszont az utáni nap ahogy nyujtózkodtam elkezdett fájni a bordámnál ami pár perc múlva elmúlt, de azóta ha rosszul mozdulok akkor fáj, de szerintem nem tört el mivel nem duzzadt meg és nem kékült be...Ha megnyomom se fáj. Esetleg valami ötlet?

2010. jún. 23. 21:24

DE az epe jobb oldalon van.


Dokihoz menj majd megmondja.

18. Konok76 (válaszként erre: 15. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 19. 09:48

szia!

Nem megbántani szerettem volna a véleményezőket, hisz korábban én is írtam hsz-t, csak eszembe jutott a mese, amit a kislányom olvasott... elnézést, ha ezzel valakit megsértettem... :)

Szép napot nektek... és több pihenést... :)

2010. febr. 15. 12:04
Én is eüs. vagyok szakközepes:) A háziorvosokról akik meg nálunk praktizálnak,inkább hadd ne mondjak semmit... Ha elmennék ezzel a dokihoz, elhajtanának,valami kis gyulladáscsökkentővel...
2010. febr. 15. 09:17
Sajnos pár ponttal lecsúsztam az orvosi egyetemről, így csak diplomás nővérképzőre futotta :(
15. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 14. - Konok76)
2010. febr. 15. 09:14

Miért? Mert próbáltunk segíteni??

Mindenki tudja, hogy itt csak tippelgetünk hisz látatlanban nem lehet biztosat mondani. De szerintem ez is segítség. Egyébként hiszed vagy nem én elöbb tudtam magamról mi a bajom mint az orvos. Mert az ember maga érzi hol fáj neki és mivel az orvosnak se ideje se energiája itt a piros hol a pirost játszani én szoktam neki segíteni. Ha egyetértek a diagnózissal, oké ha nem szólok hogy máshol keresgéljünk. Mondom ezt 2 év távlatából mert orvosnál akkor voltam utóljára pedig nekem is szúr itt ott amott néha mindenhol csak nem nyitok róla halálra rémülten topicot

2010. febr. 14. 12:05
milyen sok orvos van a világban... Igaza volt Mátyás király udvari bolondjának... orvosból van a legtöbb... :)
2010. febr. 14. 09:55
A gerincedtől fájhat, mint említetted emelgetni is szoktál. Nyílván vagy idegbecsípődés az enyhe fajtától (mert egyébként még írni sem lenne kedved) vagy enyhe ideggyulladás. azok bőven kisugároznak és olyan érzést keltenek, mintha a szíved fájna. iAmikor a szívvel van probléma akkor az állandóan fáj szinte és mozgásra a tankönyvszerinti nem múlik. Természetesen vannak kivételek, amelyek erősítik a szabályt. Jó egészséget!!
2010. febr. 14. 09:32
Előfordul ilyesmi minden különösebb baj nélkül, az embernek itt ott néha(vagy gakran) szúr. Normális is lehet, a stressz is okozhatja és még kismillió nem kóros folyamat. Nem olyan egyszerü hogy ha fáj valami akkor mindig baj van.
2010. febr. 14. 09:26
Én a szívre gondolok, hogy az sugárzik ki...bár tudom, hogy középen van:) Időnként, mintha kést szúrnának bele.Minden előzmény nélkül. Megtapogattam a bordát ,ahol éreztem a fájdalmat,és a csont fájt. Nem ütöttem meg soha. Egyébként, fájt már a jobb vállam, igaz ,azt tudom miért, az emelgetéstől. kenegettem, nehezen múlt,és mire elszántam magam, hogy orvoshoz megyek, el is múlt. A másik, hónapokig fájt a farokcsonom, furcsamód a kolléganőmnek is , egyidőben. Rossz volt ülni is ,úgy fájt. Majd egyszer csak spontán elmúlt.Rejtély ez mi lehet,félek, a szívem vacakol így...
10. Ekka
2010. febr. 14. 09:16

Nekem a hátam, oldalam, és elöl szúr kegyetlenül.

Kiderült, hogy idegbecsípődésem van. Kaptam gyógyszert, de még iszonyatosan fáj!

(én először azt hittem, hogy tuti a szívinfarktus "kerülget")

2010. febr. 14. 09:11
Nekem is volt ilyen. Nálam a levegővétel is fájt. Doki szerint bordaközi ideg gyulladás. Adott rá gyulladáscsökkentőt és hamar el is múlt.
2010. febr. 14. 09:07

az epe először nekem is jobb oldalt fájt, de most már hetek óta a bal oldalam szúr iszonyúan. hasmenés és sárga széklet szerintem ez hasnyálmirigy gyulladás.

de bal bordáknál lehet a szív is, reflux, lép..

2010. febr. 14. 09:06
lehet az epe problémék miatti hasnyálmirigy gyulladás.
2010. febr. 14. 08:55
Lehet bordaközi idegzsába is (ideggyulladás).
5. Ekka
2010. febr. 14. 08:44
Csak a bordáid fájnak v. "körbe"?
2010. febr. 14. 08:40
Az epe jobb oldalon fáj...
2010. febr. 14. 08:34
az epe jobb oldalon van, és az a jobb bordaív alatt sugározna hátra... Valószínű túl sok az idegesség az életedben. A tüdő fájhat még, bár az tompa fájdalom inkább. Ha teheted, bíráld felül, mi az, amin idegeskedsz... de a nyugtatókat mellőzd... csak tudatosan...:)
2010. febr. 14. 08:30
Nekem is van mostanában ilyen érzésem, kicsit belenyilal bal oldalra.
2010. febr. 14. 08:23
Bal bordákba sugárzó, időnként éles fájdalom, mitől lehet?/nem epe/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook