Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baja lesz e a babának ha 10 napos korában elsziv az anyja egy szál cigit?(szopik a baba)? fórum

Baja lesz e a babának ha 10 napos korában elsziv az anyja egy szál cigit?(szopik a baba)? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2008. júl. 25. 09:27
Főleg akko nem ha még jobban kivánja, és nincsenek meg azok a családi feltételek, amik segítenék ebben. sajnos, egyre több családban vannak gondok, és kevés már az a kapcsolta ahova a gyerek harmoniába csöppen. És ha a kismama depresszióra is hajlamos, akkor még nehezebb. nem mindig az van sajnos, hogy nem akarok.
72. 14775640c4 (válaszként erre: 70. - Szecsilla)
2008. júl. 25. 09:16

persze. mindenkinek a saját lelkiismeretével kell elszámolnia.

oké én is azt mondom hogy ez a minimum hogy leszokom ha gyerekem lesz. de attól még sajna nem mindenkinek sikerül.

2008. júl. 25. 09:10
ja, és a szivni egyet alatt nem azt értettem, hogy egy szálat, hanem egy slukkot
2008. júl. 25. 09:09

Kötelet? Ésannak a terhes anyukának nem aki McDonaldsban tömi a hasát? Egy McMenuben sokkal több méreg van mint egy szál cigiben, de ez jó, ugye mert a kismama eszik. és az a legszörnyübb, hogy a terhességem elején még dolgoztam, és a munkahelyem mellett volt egy Mci. Reggel hatkor, mikor bevettem a kanyart, és megéreztem az illatot, azt hittem megzavarodok. féltem, hogy rosszabb lesz ha megvonom, inkább vettem egy kis adag sültkrumplit. És ezt irtam valamikor régebb is, a terhes anyuka bármit megkívánhat, még a cigit is, és ( orvos is mondta, nem egy) olyankor inkább szívni egyet, mint megvonni VETÉLÉSHEZ VEZETHET. És ez talán nem lényegtelen, persze emelett azt mondom, hogy csak akkor ha megkivánod, de ugyanugy mint mikor megkivánod a fagyit, és csak egy gomboccal veszel, mert a babócának elég, neked meg nem hiányzik, hogy 30kg+al menj szülni, elégedj meg egy-két slukk cigivel, és talán attól sem lesz baja. tehát szerintem, mindent lehet csak akarni kell, és tudd hol a határ. Mióta terhes avgyok, kivánom a sört, ezért vacsora után, iszok EGY!! kortyot, annak ellenére, hogy azt mondják egy pohárral meg lehet inni. édesanyám 3 gyereket szült, igaz sosem dohányzott, sosem ivott, de azt mondta, hogy egy héten egyszer igyak meg két korty pálinkát, és én még sem merem rávenni magam, talán ha majd nagyon megkivánom, de azt nem tartom valószínűnek.

ja és a másik, már nem tudom ki kezdte ezt a témát, de észrevettétek azóta sem irt, de indított egy "jó"forumot, hogy egymásnak ugrassza az embereket, holott mindenkinek szive joga mit csinál, csak majd legyen lelkiismerete. (valószínű azóta már elszívta minden nap azt a jó esetben egy szál cigit(reméelem szoptatás után, mikor a gyerek elaludt s utána lezuhanyzott, hogy agyerek ne érezze rajta)

69. 4c35511f0b (válaszként erre: 66. - 8c6fc7fc66)
2008. júl. 25. 09:09

Látom, amibe lehet belekötsz...

Csak arra céloztunk, hogy itt beszélgetünk, nem balhézunk.

A tied is egy vélemény, az enyém is, mi a gond?

Értem, amit írsz csak nem értek egyet vele, de ezért nem kell ellenségesnek lenned (sem velem, sem mással) ilyen egyszerű:)))


HA pedig letetted a cigit, akkor minden elismerésem.

2008. júl. 25. 08:51
Én kötelet adnék... Bocs!!!
67. 14775640c4 (válaszként erre: 66. - 8c6fc7fc66)
2008. júl. 25. 08:47

persze igazad van. én sem mondtam sosem hogy kötelet érdemel az aki dohányzik terhesség és szoptatás alatt.

és én sosem mondam hogy egy önző disznó.

csak minek?

nem értem...

ha eddig meg birta állni akkor hülyeség ujra, könnyebben visszaszokik

ennyi a lényeg.

2008. júl. 25. 08:43
Bocsánat! én nem akartam senkit megsérteni, csak nem birom elviselni , ha valaki vizet prédikál és bort iszik. 16- 22éves korom között én is cigiztem, de le tudtam tenni, de 3 hónp alatt 12kg-ot felszedtem most ez keseríti az életem, azóta is dolgozom rajta több- kevesebb sikerrel. Csak azon csodálkozom, aki a baba kedvéért le tudta tenni a cigit,/ezért elismerést érdemel/, mért nem tudta a továbbiakban is megállni, hogy ne gyújtson rá? Senkit nem akarok bántani, de ti se ostorozzátok azt az édesanyát, aki csak napi egy szál cigit szeretne el szívni, hogy ez lesz a babájával , meg az. Ja, és mindenki regisztrált valamikor, vagy van aki egyenesen Hoxásnak született? bocsi, de ezt nem tudtam megállni
2008. júl. 25. 08:43
Nem tehetek rola valahogy elfog a düh amikor egy terhes vagy egy még szoptato anyukát látok cigarettázni.Nem értem az egészet??? Hol a felelösség??? Nem állitom azt biztosan hogy baja lesz a babának, de ott van a DE HA MÉGIS akkor hogy számol el az illetö a lelkiismeretével! Egyébként én is dohányoztam de amikor abbahagytam a fogamzásgátlot letettem a cigit is. Egyáltalán nem okozott problémát. Most 2 és fél éves a kisfiam és azota sem dohányzom és nem is fogok, ezáltal is példát probálok mutatni neki!
64. 1eb84e4bad (válaszként erre: 55. - 8c6fc7fc66)
2008. júl. 25. 08:41
Ki mondta hogy lehet? aki iylet tesz, hát majdnem csúnyát írtam...
63. 14775640c4 (válaszként erre: 47. - 8c6fc7fc66)
2008. júl. 25. 08:34

igen, igaz. de akkor tegyünk rá egy lapáttal?ha már ugyis sok mérget juttatunk be akkor már akár cigizhetünk is?

azért ez nem ilyen egyszerű. pont azért kell odafigyelni kicsit jobban

62. magdolna23 (válaszként erre: 61. - 4c35511f0b)
2008. júl. 25. 08:13
Na ebben egyetértek veled :)
61. 4c35511f0b (válaszként erre: 60. - Magdolna23)
2008. júl. 25. 08:07

A "lényeg a lényeg".-..amit eddig is itt -szerencsére sokan - leírtak:

Ne dohányozzon, aki gyermeket vállal.

Én soha nem cigiztem és nem is fogok.

Minden tiszteletem azoké, akik leteszik 10-20 év után, amikor gyermeket vállalnak. MIndezt úgy mondom, hogy számomra ez a természetes hangsúlyozom.

A gyerek az első, de nekik akkor is nehéz lehet.

AKi viszont dohányzik gyermek mellett,,,na arról nem írom le a véleményemet:))

60. magdolna23 (válaszként erre: 59. - 4c35511f0b)
2008. júl. 25. 08:03
Hát igen úgy nem bírom az ilyen okos tojásokat. Az ilyenek azt hiszek csak nekik lehet igazuk
59. 4c35511f0b (válaszként erre: 57. - Magdolna23)
2008. júl. 25. 08:01

Ne foglalkozz vele:)

Megint egy "okos" ember, aki külön ezért regisztrált (pár napja) s most beleköt mindenkibe.

Nem érdemel figyelmet:))

58. 4c35511f0b (válaszként erre: 55. - 8c6fc7fc66)
2008. júl. 25. 07:59

Ezt ki mondta?:)

Olvasd már el figyelmesen miről van szó.

köszi

2008. júl. 25. 07:58
Kantalup jó lenne ha nem szivatnál ha valami nem tetszik írd meg privibe. Mindenkinek lehet véleménye nem csak neked és el kell tudni fogadni a másik véleményét hanem akkor ne írj a fórumokba
2008. júl. 25. 07:55
Úgy látom itt egyre feszültebb a helyzett
55. 8c6fc7fc66 (válaszként erre: 52. - 4c35511f0b)
2008. júl. 25. 07:49
az anyaság csak addig tart, amíg terhesek vagyunk, és szoptatunk?A 2 éves gyereknek már lehet a képébe füstölni? Meg a nagyobbaknak is?
54. magdolna23 (válaszként erre: 53. - 8c6fc7fc66)
2008. júl. 25. 07:38
Mi már rajta vagyunk . És te?
53. 8c6fc7fc66 (válaszként erre: 48. - Magdolna23)
2008. júl. 25. 06:22

bocsi, de most is úgy olvasom, hogy nem cigizel, de ez nem is lényeg.Az egyik ismerősömnek szemproblémája van, azzal kezdte az orvos, hogy hagyja abba a dohányzást, holott életébe sosem dohányzott. A másiknak érszűkűlet miatt levágták a lábát, ő sem dohányzott soha.

Különben a kérdés egy szál cigiről szólt, amitől a babának természetesen semmi baja nem lesz, Te viszont jól tennéd, ha abbahagynád a dohányzást, mert ezt a mintát nyújtod a gyermekednek, ha anya vagy, megtehetnéd a gyermekedért Te is.

52. 4c35511f0b (válaszként erre: 51. - Magdolna23)
2008. júl. 24. 22:04
Erről szólna az ANYASÁG, igen...
51. magdolna23 (válaszként erre: 49. - 4c35511f0b)
2008. júl. 24. 20:36
Így van egy anyának tudnia kellene hogy ha terhes vagy szoptat akkor nem dohányzok. Itt már nem magát kell nézni ö mit akar hanem a babát kell nézni .
50. Szapi
2008. júl. 24. 20:32

Én utálom a dohányzást, a dohányosokat. Nem az embert, hanem magát a tényt, hogy dohányzik és az egész dohányzási kultúrát.

Ha az anya a tehesség alatt cigizett, a baba amíg nincs mit szopiznia ideges, nyugtalan. Ha az anyatejjel újra ő is "cigizik" megnyugszik. Mindenki maga dönti el, hogy mennyire mérgezi magát. Csak saját lelkiismeretének tartozik elszámolással, hogy azt az emberkét, aki még nem tud önállóan dönteni, mivel mérgezi.

49. 4c35511f0b (válaszként erre: 47. - 8c6fc7fc66)
2008. júl. 24. 19:33
Akinek az kérdés, hogy cigizzen-e ha terhes/szoptat, az régen szomorú...
48. magdolna23 (válaszként erre: 47. - 8c6fc7fc66)
2008. júl. 24. 19:21

Ez is igaz amit írsz de nem hiszem hogy te hallotad hogy mit mondod a barátnőmnek az orvos

Egyébbként nem utálom a bagósokat én is dohányzom ha nem olvastad volna

47. 8c6fc7fc66 (válaszként erre: 46. - Magdolna23)
2008. júl. 24. 18:53

Bocsáss, meg, de hogy tudsz ilyen butaságot írni?

Nem gondolsz bele, mennyi mérget megeszünk a zöldségekkel, átcimkézett élelmiszerekkel,/guargumi, mérgezett paprika,a sok permetezőszer adalékanyag, tartósítószer/ milyen károkat okoz a levegő, a vizeink szennyezettsége,parlagfű, stb. Millió oka lehet egy betegség kialakulásának, úgyhogy inkább írd csak azt,hogy utálod a bagósokat, talán nem jobban mint én, De gondolj bele milyen egyszerű lenne: betiltani a dohányzást, és akkor csak egészséges emberek élnének a földön!

2008. júl. 24. 17:58

Nem kéne dohányozni se a terhesség sem a szoptatás alatt. Gondoljatok bele. Kimegyünk elszvni egy szál cigit és utána meg megyünk és meg szoptatjuk a babát szegény meg fullad mert döl az anyuka szájából a bagószag. Én szeméy szeritnem cigizek de soha nem gyulytottam rá a erhesség és szoptatás alatt nem éri meg szeritnem

A barátnőm dohányzott terhesség alatt is meg a szoptatás alatt is most 14 hónapos a babája és a múlthéten kórházban kötött ki a baba mert befulladt a végén kiderült hogy asztmás a baba

Szeritetek mitől ?

2008. júl. 23. 16:25
egy cigi után jon a ketto
2008. júl. 23. 14:42
Azt hiszem addig, amig egy folyamatosan dohányzó kismamának egészséges babája születik egy nem dohányzónak meg beteg, ez a téma sosem lesz eldőntve.(sajnos). Én csak azt tudom mondani, mindenki ugy válalljon gyereket, ha tud felelőséget vállalni a tetteiért.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook