Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baja lesz e a babának ha 10 napos korában elsziv az anyja egy szál cigit?(szopik a baba)? fórum

Baja lesz e a babának ha 10 napos korában elsziv az anyja egy szál cigit?(szopik a baba)? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
43. ALLICS
2008. júl. 23. 13:32
Lehet,hogy ez durva lesz sokaknak amit írok,de én azt gondolom,hogy aki annyit nem tud megtenni a kisbabája érdekében,hogy ne gyújtson rá,az inkább ne vállaljon gyereket!!!
42. borbelya (válaszként erre: 37. - Szecsilla)
2008. júl. 23. 12:35

Ez nem így van! ÉN is dohányoztam, de a kisfiam születése előtt letettem. Nem amikor megtudtam!!!!

És előtte jó pár évet dohányoztam, de letettem, és úgy gondolom ez volt életem egyik legjobb döntése.

Azt pedig hogy nem lehet leszokni róla az egy nagy badarság, csak aki ezt mondja az nem akar leszokni, mert ehhez nem kell más csak akaraterő.

Rosszul vagyok, attól a közhelytől, hogy aki nagy bags az meg van arról győződve hogy ha leteszi többet árt magának mint használ.

Nagyon felháborít ha egy kismama vagy egy babát tologató anyuka pöfékel.

41. 14775640c4 (válaszként erre: 39. - Diagonalt)
2008. júl. 23. 08:55
nekem minden nap eszembe jut.....
2008. júl. 23. 08:54
nem tudom, ilyen erős dohányos nem voltam, ugyan régóta szívtam, de egy db-nál több nagyon ritkán ment el. Orvosok azt mondják, sokkal rosszabbat teszel magadnak ha kell és nem szívod, mint ha egyet elszíavnál. Itt csak az a kérdés ha valaki meg tud állni, mondjuk naponta egynél, vagy egy félnél sem. nem tudom, nem tudom mit érez az aki ugy érzi beelepusztul. Én remélem sose fogom érezni. Én egyszerűen kívános vagyok. De bármit megkivánok, azt sem viszem tulzásba, csak nagyon minimálisat eszek vagy iszok mindenből. Mert azzal, hogy megkivánsz valamit és megvonod magadtól, tehetsz sok rosszat, de ha hülyére zabálod magad akkor még rosszab. A kivánosság nem a mennyiségért van, hanem valaminek az izéért és abból egy kicsi is elég. De azokat tényleg sajnálom, akik nem tudnak uralkodni magukon.
2008. júl. 23. 08:51

Dohányoztam 6 évig,mikor megtudtam,hogy babás vagyok,és elhatároztuk,hogy megtartjuk,azonnal letettem.Csak akarni kell és meg lehet állni.

Mostanában rám is rámjön,hogy jó lenne elszívni egy szálat és csak nézni,ah gomolyog a füstje egy nehéz nap után,de nem.Ha ez eszembe jut,akkor belesek a kiságyba,és rájövök nem érné meg.

Ha a férjemmel(ő már 14éve szívta) mi le tudtuk tenni,akkor más is le tudja.Nem hiszem el,hogy van,aki képes azt mondani,hogy a dohányzás bmilyen formában jó a gyereknek.Azokat az anyukákat is legszívesebben lekapnám a 10 körméről,akik a babakocsijuk mellett füstölögnek.A saját gyereküket is mérgezik nem csak magukat!

38. 14775640c4 (válaszként erre: 37. - Szecsilla)
2008. júl. 23. 08:44

nézd én dohányoztam 16 évig és erős dohányos voltam a napi két-három doboz barna szofimmal.ahogy terhes lettem, letettem azonnal. és ne mondd hogy könnyű volt. sokat szenvedtem.igy tapasztalat van bőven a leszokás kapcsán.

kibirtam pedig akkor még a párom is cigizett, és a kolegák is.

gondolhatod....

persze minden ember más. kinek könnyebb kinek nehezebb. de egy dolog, hamár kibirta minek gyújt rá?

sokkal rosszabb lesz. tapasztalat

2008. júl. 23. 08:40

Éredek, úgy vettem észre, hogy itt inkább olyanok szólaltak meg, akik nem dohányoznak. sajnos a dohányzás az már sok esetben betegség függőség.

Én amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, még nem voltak rosszulléteim, ezért a cigit mindig meggyújtottam és kinyomtam, vagy oda adtam a páromnak. aztán jött egy hónap amikor a szagát sem birtam, de semminek sem. Most meg már elkezdődött a kívános időszakom, és ha megkivánom, ugyanugy teszek mint az elején, meggyújtom és kinyomom vagy a páromnak adom. de ez naponta 1-2szer fordul elő. Szerintem meg lehet állni, mikor arra gondolsz hogy felelőséggel tartozol egy új életért. A picivel bármi történhet. és sajnos sokan azt hiszik, hogy ha nem dohányoznak és ne isznak alkoholt akkor már mindent megtettek a gyerek egészsége érdekében. De ez nem igy van. A kaja a legnagyobb gond szerintem. Sokan nem nézik meg mennyi E-t esznek meg. Én sem nézem, de jól elkerülöm azzal, hogy én főzők friss dolgokból. és reggelre is inkább megeszek egy szelet mézes kenyeret, mint szalámit. bármi történhet a babával, de ha nem csinálsz hülyeségeket, legalább tiszta a lelkiismereted, hogy nem a te hibádból.

2008. júl. 21. 22:51

Én sem értem miért kérdezel ilyet.

Sztem tök egyértelmű !!

Mérlegelj és dönts!!!

2008. júl. 21. 22:27
Inkább ne szívj egy szálat sem és ez már jó kezdet a leszokáshoz.Amúgy nem csak a babának ártasz, hanem saját magadnak is.
2008. júl. 21. 22:17

Végig se olvasom a hozzászólásokat, csak elmondom mit gondolok.

Normális dolog ilyet kérdezni?

Ha károsítod a saját egészségedet és a gyermekedét az a te dolgod.

De még közzé is teszed???

Hát ez nagyon gáz.

2008. júl. 21. 21:40

Itt két életről van szó most a baba a legfontosabb de a mama is fontos ha kibirtad, hogy nem gyujtasz rá most már ne gyujts soha .


Öreg róka vagyok szívmütéten estem át mert cigiztem Kell ez NEKED!!!!!!

2008. júl. 21. 17:02

Ezek a kérdések tudnak kiakasztani...

A gyereked a fontos vagy hogy cigizhessél?

Hihetetlen...

2008. júl. 21. 16:59
hát baja éppen nem lesz. de minek?
2008. júl. 21. 13:35
semmi baja nem lesz
29. G.
2008. júl. 21. 13:10
ha eddig nem szívtad és kibirtad,most miért tennéd?
28. supin
2008. júl. 21. 10:53
Ha csak 1 szál kellene akkor az miért?, Szokj le egyszerübb!
2008. júl. 21. 10:31
ha valaki dohányzik, azt mondja nem lesz baja. ha nem dohányzik, azt mondja lesz baja. Mért nem lehet kibírni???? Mért kell mérgezni azt a gyereket??? Így is szerencsétlen annyi mérget szív magába mire megszületik, ne tetézzük már. Vigyázni kéne rájuk.
2008. júl. 21. 10:23

Nem hiszem, hogy egy szál elszívott cigitól baja lesz a babának. De azért használni biztos nem használ.

És a többiekkel egyetértve ha már egyet elszívtál, akkor nagy az esélye, hogy könnyen rágyújtasz a többire is.

25. böbe83 (válaszként erre: 20. - D9d8721118)
2008. júl. 21. 09:15

Azért ez nem teljesen van így... Ráadásul, ez nem is helyes megfgalmazás. Úgy érdemes nézni, hogy a dohányosok nagyobb arányban betegszenek meg tüdőrákban, mint, akik rá sem gyújtottak. A légszennyezettség egy másik kérdés. De tény, hogy a hörgőrákosok 90 % a doháyos!

Ezenkívül a koraszülések aránya a dohányzó nők kőrébe sokkal magasabb. Az egyik legjelentősebb rizikófaktor.

24. 1eb84e4bad (válaszként erre: 23. - D9d8721118)
2008. júl. 20. 22:02
Igen, de az ugyanúgy hat a dohányookra is! :-))
23. d9d8721118 (válaszként erre: 22. - 1eb84e4bad)
2008. júl. 20. 19:28

Ez is igaz, de nem biztos hogy csak az a ludas.


Azért a levegő elég szennyezett alapjában is.

22. 1eb84e4bad (válaszként erre: 20. - D9d8721118)
2008. júl. 20. 16:39
A passzív dohányzás miatt.
2008. júl. 20. 15:07
Legalább a saját gyermekét kimélhetné az anya, főleg, ha az egy ártatlen csecsemő és még szopik! Na meg, ha egyet elszív, akkor abból tuti több is lesz...
2008. júl. 20. 12:29

Aki dohányzik meghal... aki nem az is.


Közhely, de több olyan ember hal meg tüdőrákban aki nem szív mint aki dohányzik.

2008. júl. 20. 12:29

Szerintem nem lesz baja, ha csak egy szálat szívsz. Bár szerintem amig szopizik addig ne szívd.


Szegény baba szív elég füstöt meg koszt kint az utcán is.

2008. júl. 20. 11:06

Nem rég láttam a tv-ben, hogy a dohányos anyák gyermekei születés után nikotin-megvonásban szenvednek!!! Nyugtalanok, idegesek, nem alszanak! Olyan, mintha egy dohányostól hirtelen megvonnánk a nikotint.

Mikor terhes nőt cigizni látok, kinyílik a bicska a zsebemben. Sajna nem büntethető.

17. ipi
2008. júl. 20. 10:04

Hát ha valakit a cigaretta irányít szerintem szánalmas... Én is dohányoztam mikor érettségiztem, buliztunk, filozofáltunk, menő volt. Aztán jött egy udvarló és neki nem tetszett. Belegondoltam én is, hogy nem tűl vontó... Abba is hagytam, nem is hiányzott...

Ha babád van és dohányoznál, hát van lent néhány alapos magyarázat miért ne tedd. De továbbra is hangsúlyozom, hogy szánalmas, ha valaki nem tud ömegtartóztatni, pláne a babája érdekében.

16. vikasz (válaszként erre: 5. - Yudy)
2008. júl. 20. 09:36
Na igen, hágy ember költ arra, hogy mérgezi magát és megrövidíti az életét. És mennyit költ rá?
15. vikasz
2008. júl. 20. 09:34

Miért ennyire fontos a cigi, hogy még szoptatás mellet is rágyújtanál. Nikotin biztos jut a gyereknek is. És hiába nem mellette szívod el, a bagós emberek még utána is füstszagú levegőt lélegeznek ki. (az nagyon bűdös, igaz ők nem érzik a szagát csak a körülöttük lévők)

ÉS a dohányos szülők gyermekei között gyakoribb az asztmás megbetegedés a cigifüst miatt.

Szerintem nincs értelme kockáztatni.

2008. júl. 17. 22:06
Örülj, hogy leszoktál, minek szoknál vissza?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook