Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baja lesz e a babának ha 10 napos korában elsziv az anyja egy szál cigit?(szopik a baba)? fórum

Baja lesz e a babának ha 10 napos korában elsziv az anyja egy szál cigit?(szopik a baba)? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
103. 1f9774333a (válaszként erre: 70. - Szecsilla)
2009. márc. 31. 19:46

Én dohányoztam mikor terhes lettem, de ahogy megtudtam, hgoy babás vagok, leraktam. Nem mondom, hogy örökre.... ha szoptatás után megkívánom, akkor lehet újra szívni fogom, de addig nem...



Ne írj baromságokat, hogy inkább szívjuk el mint szenvedjünk. Nem lehet egy anyuka sem ennyire gyenge...

ne hírdess hülyeséget... és ne mérgezd a gyereked, lehet ő nem akarja...

102. pymary
2008. nov. 12. 08:58
én szégyellnék kérdezni is ilyet! Vissza sem kellene szokni, ha már egyszer leszoktál!Anyum mig velem volt terhes dohányzott, meg olyan helyen is dolgozott, ahol cigiztek. Na én meg köhögök állandóan mint a kutya. Semmire se vagyok allergiás. Anyám is rájött, nem lett volna szabad dohányoznia!
2008. szept. 28. 18:41
Szerintem ha babád van, akkor hagyd ki a cigit. Igen, lehet baja...az egyszerû légúti problémáktól kezdve az asztmáig minden. És a tejen át is jut a szervezetébe abból a sok mérgezõ bizbazból. Anyu is leszokott a cigirõl, amint megtudta, hogy terhes...azóta nem is nyúlt hozza. Ismerõsünk pedig nem foglalkozott, terhesség alatt is elszívott egyet kettõt, szoptatás alatt is, a gyereket orvosokhoz viszik hörghuruttal stb...a doki szerint a ciginek is "benne van a keze"...
2008. szept. 28. 11:28

Na lehet hogy késön de hozzàszolok ehhez a témàhoz.Én 14!!!!!!!éves korom ota dohànyzom.Tudom hogy durvàn hangzik de öszinte vagyok.

21 évesen teherbe estem.

Elsö honapban még cigiztem,a màsodik honapban napi egy szàl,aztàn abbahagytam.

Valamelyik nap sétàlni voltam.

Azt hiszem hogy majdnem összehànytam magam,mert az orromat megcsapta valami.

Nem cigi volt hanem szivar.

Egy nagyon jomodu férfi két ujszülött ikergyermekével ült a parkban,a babkocsi felé fordulva a babàk arcàba füjva azt a büdös füstöt,amit én 100 méteres tàvolsàgban màr megéreztem.

Rà két napra elmentem egy étterembe.Mögöttem ült egy nagy csalàd,3-5 éves gyerekekkel.A 4 felnött(szülök ,nagyszülök)nyugodtan cigiztek evés közben,mellett,hogy elötte 2 perccel kérdezett rà a fönök:Terhes vagy?

Senkit sem érdekelt,cigiztek,én szivtam a füstöt velük együtt(mivel màr kajàt rendeltem,nem tudtam elhagyni a helyiséget)

De nem ezek az egyetlen esetek.

Nos amit én tanultam:A dohànyzo kevesebb mérget visz be ,mint a nem dohànyzo,aki màs füstjét szivja be..

Én abbahagytam a dohànyzàst a baàm egészségéért,màs meg segit megakadàlyozni.

Tapasztaltam,tehàt biztos vagyok benne,hogy sokkal veszélyesebb ha nem dohànyzok,de szivom a màsik füstjét.

Legalàbbis én kifejezetten rosszabbul vagyok

2008. aug. 7. 12:20
Ez elég komoly... Csak tíz napig bírta ki az anya??? Mi lesz később??
2008. aug. 7. 12:16
Nem lesz baja, de ha lehet, ne szívja el az anya! Első lépés a visszaszokáshoz.
2008. aug. 6. 15:49
ezt a kérdést fel sem kellett volna tenni!!!
2008. aug. 6. 12:42
nem is ezt mondtam
95. 1eb84e4bad (válaszként erre: 91. - Szecsilla)
2008. aug. 6. 12:34
De attől még nem kell dohányozni, mert úgyis van ami rosszabb...
94. Nikice
2008. aug. 6. 10:44

Sziasztok!

Többektől olvastam, hogy van ennél nagyobb bűn is... Biztosan, de ilyen alapon mindennél van nagyobb bűn is. Nem lehet elcsitítani a lelkiismeretünket azzal, hogy ez kevésbé ártalmas, mintha... ezer egy példát fel lehet hozni, hogy minél kevésbé ártalamsabb, de a lényeg, hogy amit teszünk, az maga árt. Szerintem...

Egy slukktól biztos nem lesz szívbeteg, meg tüdőbeteg, de ne azzal magyarázza ki magát senki, hogy nem olyan rossz az, mintha pl végigcigizte volna a 9 hónapot.

(az egész fórumot nem olvastam, nem a kérdés kiírójának szól, hanem a magyarázkodóknak)

2008. aug. 6. 10:22

szóval én azt mondom igen oda kell figyelni, de sajna hogy mit eszel meg azt nehezebben tudod kiszűrni, mint az egy slukkot..


és a gyereket csak addig tudod jó irányba befolyásolni mig otthon vagy vele, élete első két évében,utána már megy a maga feje után..igy van ez a kajával is.

92. 14775640c4 (válaszként erre: 91. - Szecsilla)
2008. aug. 6. 10:19

nem tudom, neked van-e gyereked, de azokat az izeket amiket te terhesen megetetsz vele a hasadban , az csak a kezdeti időszakban befolyásolja a gyereket..

később függ a környezettől, sőt inkább attól függ majd.és nem hiszem hogy a hasadban töltött idő alatt elfogyasztott kajáktól,és hozzátartozó ízektől.

attól függ majd legkevésbé..

amiket terhesen ettem a gyerek meg sem eszi, viszont hozzászokott olyan kajákhoz a közösségben eltöltött idő alatt amit itthon meg sem kóstolt sosem,és terhesen sem kóstolt olyan kajákat..

ugyhogy szerintem a gyerek mit eszik meg és mit fog szeretni egyéni sajátosság, és a környezet általi befolyásoló tényező függvénye,és nem a terhesen eltöltött idő alatt begyűjtött tapasztalataiktól függ..

persze ez nem azt jelenti hogy minden szart zabáljon össze az ember, már bocs:))

viszont az is biztos hogy a gyereknek hozzá kell szokni azokhoz amiket otthon szoktunk enni.de az nem jelenti azt hogy pl. a mekis kaját mellőzzük terhesen mert a gyerek megszereti és akkor baj lesz.egyébként sajna ma a bio kajával ellentétben minden tele van káros anyaggal, igy nem kell ahhoz meki hogy szart együnk:(((

2008. aug. 6. 10:01
én nem akarom senki szavát kiforgatni, meg senkit sem megbántani, csak az a baj, hogy bizonyos helyzetekben elitélünk embereket, holott a nagy többsége sokszor nagyobb kárt csinál. én is elitélem azokat akik terhesen intenziven dohányoznak, szoptatás alatt is. én nem győzők oda figyelni arra, hogy mit eszek. De egy dolgot ne felejtsünk el, a gyerek hozzá kell szokjon ahhoz az étrendhez ami a családban tipikus. tehát ha ő nem szokik hozzá az izekhez, akkor nem fogja sose megenni. rengeteget olvatam erről, vannak szakkönyvek, engem tényleg érdekel mit csinálunk azzal a kis ártatlan lénnyel akinek mi adtuk az életet. És tényleg a dohányzás káros, de vannak attól sokkal károsabb dolgok is.
90. 14775640c4 (válaszként erre: 86. - Szecsilla)
2008. aug. 6. 09:25

hát azért ha 5 évesen 50 kiló a gyerek ahhoz nem biztos hogy anyuka terhessége alatti evési szokása járult hozzá..

ez inkább genetika kérdése, meg hogy gyereknek mit etetünk vele.

én sok mindent megettem terhesen mert nem voltam hajlamos a hizásra,igy megtehettem. a gyerekek 4 kilósak voltak, mostanra a nagy is csak neccesen 15 kiló pedig 5 éves:)))

más 3 évesen több. a kicsi meg örülök ha a 13 kilót 3 évesen nyomja kövekkel a zsebébe:))

89. 14775640c4 (válaszként erre: 87. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 6. 09:21

mondjuk ez igaz. sajna igy is minden tele van tartósitóval..

akkor inkább egy jó hambi:))

88. 1eb84e4bad (válaszként erre: 86. - Szecsilla)
2008. aug. 6. 08:55
nem ezt mondom, ne forgasd a szavaimat, megkértelek.
87. 1eb84e4bad (válaszként erre: 85. - Szecsilla)
2008. aug. 6. 08:55
:-) Tudom mi van benne. de enniy erővel ne egyél SEMMIT!!! még vajat sem.
86. szecsilla (válaszként erre: 84. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 6. 08:10
ha asztmás vagy allergiás a gyerek, mindenki azt mondja, hogy biztos az anyuka cigizett. De ha 5 évesen a gyerek 50 kg senki nem kérdi meg, hogy a kedves anyuka miket zabált be amig terhes volt. vagy az is a cigi miatt van?
85. szecsilla (válaszként erre: 84. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 6. 05:42
hát igen, mindenki azt védi, amit akar, de ha egyesek tudnák mik vannak benne...........
84. 1eb84e4bad (válaszként erre: 70. - Szecsilla)
2008. aug. 5. 16:40
ne hasonlítsuk a cigit a mekis kajához, könyörgöm...
2008. aug. 5. 14:55
Minek dohányozni? Ezt nem tudom ragozni.
82. dbf7854bce (válaszként erre: 81. - 9cb35398ff)
2008. júl. 25. 12:10
Éva! Igazad van itt a remek alkalom ,hogy ne szokj vissza: Én is dohányoztam kb. 16 évig de mikor tervbe jött a baba letettem a cigit.A mai napig nem dohányzom lassan 4 éve. Szeretnék ezzel is példát mutatni a fiamnak! Ugyhogy HAJRÁ!JO egészséget!:)
81. 9cb35398ff (válaszként erre: 37. - Szecsilla)
2008. júl. 25. 10:42
12 évig dohányoztam, de terhesen soha nem gyújtottam rá! Jelenleg szoptatom a 6 hetes kislányom, néha eszembe jut a cigi, és hiányzik, de most itt az alkalom hogy ne szokjak vissza rá,és mindig óvtam a gyerekeim a cigi füsttől.
80. 14775640c4 (válaszként erre: 79. - Szecsilla)
2008. júl. 25. 10:22

hát azért csak ovatosan. hidd el nem biztos hogy fogyni könnyű.

én más voltam mert nálunk senki sem hízott.

inkább sok zöldséget gyümölcsöt egyél akkor meg vitamint. igy tuti nem hízol, a gyereknek sem jó ,hisz a szalonnából ő is kap:))

csak módjával és akkor nem fogsz elhízni:))

2008. júl. 25. 10:15
akkor te roppant szerencsés vag, mondjuk igaz eddig én sem kellett megnéznem mit egyek és mit nem. mikor párommal összeköltöztünk 47kg voltam. Ettől ő hülyét kapott, és akkor sikerült felszednem egy jó 7-8kg.t Most 3 hónaposan 60kg vagyok, de már két hónapja. azért akarok odafigyelni, mert anyum is, a tesom is sokat hiztak. lehet hogy én isfogok, bármennyire vigyázok, vagy nem bármennyit is ennék. ki tudja. csak egészséges legyen bogyóka
78. 14775640c4 (válaszként erre: 77. - Szecsilla)
2008. júl. 25. 10:10

hát igen. mondjuk aki hajlamos a hízásra az más. sajna én két terhességem alatt sem szedtem fel 10 kilónál többet gyerekestől.47 kiló voltam a terhesség első napján, és 58 kiló mikor szültem, és a gyerekek fejenként 4 kilósak:(

pedig akkorra már nem dohányoztam. ma 36 évesen is csak max 45 kiló vagyok.pedig szeretek enni és sokat is eszem, csak hát a gének.....

én maradok az örök hízókúrás

2008. júl. 25. 10:02
jaj, azért próbálok ovatos lenni, tényleg nem szeretnék Dunaujvárosig gurulni, mikor szülni fogok, de azért nem vonom meg a jót magamtól. jaj, és inkább zsiros kenyér, mint felvágott, azt nem tudom enni, semmilyent.
76. 14775640c4 (válaszként erre: 75. - Szecsilla)
2008. júl. 25. 09:47
de jó is az. eszem még most is zsákszámra,jó húsos szalonna, imádom, megeszek belőle egy valaggal :))))
2008. júl. 25. 09:44
tudjátok minek örültem a legjobban? mikor első vér eredményemnél kijött hogy a koleszterin szintem alacsonyabb a normálnál. akkor mondtam na jöhet a zsiros kenyér, szalonna, hagyma, paradicsom. de fini
74. 14775640c4 (válaszként erre: 73. - Szecsilla)
2008. júl. 25. 09:31

hát igen. nem tudhatjuk.ki honnan jön.és mit hozott otthonról. van akinek egy szál cigi is problémát jelent egy gyerek mellett, van aki pöfékel mint egy gyárkémény akkor sem érdekli. nekem is volt ismerősöm akinek asztmás volt a gyereke a sok elszivott cigitől, de még ez sem állitotta meg. azt mondja asztmás lett volna akkor is ha nem cigizik.

szóval erre mindenkinek magának kell rájönnie.

nem lehet megmondani addig hogy mit tegyen mit ne, amig erre saját maga nem jön rá

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook