Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bach-féle virágterápia fórum

Bach-féle virágterápia (beszélgetős fórum)


2019. szept. 30. 12:53

Sziasztok!

Nekem nagyon bevált a terápia, sokszor használtam már, és mindig segített.

2011. aug. 7. 10:31
koszi!! :))
21. Zizisicc (válaszként erre: 20. - Sercegnő)
2011. aug. 7. 10:22
A másikon válaszoltam. :o))
2011. aug. 7. 10:09
itt meg el a forum? lehet kerdezni?
2009. okt. 22. 20:16

én használom, és a barátokat/családtagokat/ismerősöket kezeltem is. többnyire működik (volt eset, amikor nem, de kiderült pl. h nem szedték be rendesen a cseppeket... :o) ).

kérdezzetek nyugodtan, segítek ha tudok :o)

néhány eset/ünk: trauma válás miatt, szorongásos állapot (félelmek), testvérféltékenység, szakítás után, fogyókúra előtt, önbizalomhiányos állapot, depreszió

18. littlewhitedress (válaszként erre: 15. - Zizisicc)
2009. márc. 16. 01:38

Szia Zizisicc!


Tudnál ajánlani bp-i Bach-terapeutát? Akár Magadat is nyugodtan, ha még foglalkozol vele, különösen, ha jól megközelíthető helyen (leginkább a kék metró vonalának örülnék, v bármely megállójától pár percnyire). Köszönöm.

17. Zizisicc (válaszként erre: 16. - Klimpírozi)
2008. júl. 25. 16:27
Válaszoltam, de ide is írok, hátha valakit még érdekel a téma! :o))
2008. júl. 25. 12:35
Találtam egy honlapot, a Bach virágterápia alkalmazásáról, az esszenciák használatáról,a módszerről.Magam egyáltalán nem ismerem, sosem próbáltam.Tapasztalatokat, információkat várok azoktól, akik ismerik a terápiát.
15. Zizisicc (válaszként erre: 14. - Csutora13)
2008. máj. 10. 22:46

Így van, tényleg nagyon jó! Előfordulhat kezdeti rosszabbodás, ált-ban néhány napig tart, a meglévő tünetek felerősödése jellemezheti. Szóval lehet, hogy néhány napra mélypontra kerül az ember lelkileg, de utána általában gyors javulás áll be. Igen, lehet neten is rendelni, de ennek a terápiának nem csak az a lényege, hogy beszeded a cseppeket, hanem az, hogy megérted mi miért zajlik Benned, ez pedig jobban megy, ha valakivel meg tudod beszélni a felmerülő gondolatokat, érzéseket, problémákat, ha van aki végigkísér ezen a folyamaton.

Mellé nem lehet nyúlni, ill. ha nem megfelelően vannak kiválasztva a cseppek, azok nem fognak működésbe lépni, amikre nincs szükséged. Tehát kárt nem lehet vele okozni, csak legfeljebb nem olyan hatékony a keverék.

Én mindenképpen azt javasolnám, hogy ha van lehetőséged, válassz egy terapeutát!

2008. máj. 10. 22:29
Hallottam,hogy nagyon jó!De hallottam olyat is,hogy eleinte inkább rosszul érzi magát az ember,mint jól!Ha ez így van,meddig tart ez az állapot?És miben nyilvánul meg?Láttam,hogy a neten is lehet rendelni!Mennyire kockázatos ez?Mellé lehet nyúlni?
13. Zizisicc (válaszként erre: 12. - Csutora13)
2008. máj. 10. 19:54
Mire vagy kíváncsi? Van konkrét kérdésed, vagy problémád?
12. csutora13 (válaszként erre: 11. - Zizisicc)
2008. máj. 10. 19:42

Sziasztok!

Én szívesen hallanék tapasztalatokat,tanácsokat,véleményeket!Köszi!

11. Zizisicc (válaszként erre: 5. - Éva*)
2007. aug. 20. 15:44

Ezzel foglalkozom, többek között.

Tényleg nagyon jó!

2007. ápr. 27. 14:23
Ez komoly?
9. cindi (válaszként erre: 3. - Nefis)
2006. nov. 28. 23:30
A terapeutáknál lehet kapni, akik tanácsadással foglalkoznak. Az Arany Buddhában kikeverik az összeállításod szerint, de tanácsadás is van.
8. cindi (válaszként erre: 4. - Greentee)
2006. nov. 28. 23:22
Ez az általad megadott honlap nem működik. További címek a viragterapia.lap.hu oldalon találhatók.
7. éva* (válaszként erre: 6. - Hoxa)
2006. nov. 18. 06:50
Bocsánat.
6. Hoxa
2006. nov. 15. 19:20

Összevontam. Már volt ilyen.

Jó volna, ha legközelebb rákeresnél a topikra, amit nyitni szeretnél, hátha már létezik.

2006. nov. 15. 18:59
Van itt valaki, aki ért ehhez? Esetleg tanfolyamot végzett. Olvastam már róla, kipróbálnám lelki beállítottságú problémára, úgy olvastam, hogy ilyenekre kiváló.
4. greentee (válaszként erre: 2. - Veruska)
2006. aug. 3. 12:13

www.bach-viragterapia.hu

jobban jársz, ha hozzáértő ember segítségét kéred, mert ezeket nem elég bekapkodni, mint tyúk a szemet, hanem beszélni is kell róla. Nem olyan a terápia, mint a kalmopyrin, csak akkor hat, ha hiszel is benne, beszéltél is a problémádról valakivel, szóval nagyon összetett dolog ám.

2006. aug. 3. 09:20
Elvileg gyógynövény szaküzletekben, ha ott nincs, akkor is tudnak segíteni abban, hogy hol keresd őket!:)))
2006. aug. 3. 08:13
Jó, jó...! De honnan lehet ilyeneket beszerezni? :)
2006. jan. 31. 17:40

Rovat: Természet - gyógyászat Alrovat: Alternatívák



A Bach - féle virágterápia 2006.01.25. 08:20



Edward Bachnak (1880-1936), egy angol orvosnak köszönhetjük ezt a különleges terápiás módszert, mely sokban hasonlít a homeopátiás kezeléshez. Bach is foglalkozott homeopátiával, és meggyőződése volt, hogy minden betegségre létezik természetes gyógymód.


1917-ben egy súlyos betegségből felgyógyulva rádöbbent, hogy képes ösztönösen felismerni a különféle növények gyógyító hatását. Úgy vélte, hogy a virágokon összegyűlt harmat valamiképpen átitatódik a növények gyógyító hatásával, ezért összegyűjtötte a harmatot, és felhasználta betegei kezelésénél. Később megállapította, hogy mesterségesen is előállíthatja a készítményeket, ha napfénnyel átjárt tiszta forrásvízben friss virágokat lebegtet. Napjainkban is ezzel a módszerrel állítják elő a Bach -féle orvosságokat.


Mint ahogyan a homeopátiánál már láthattuk, ezek a szerek sem a betegség tüneteit enyhítik, hanem a teljes embert gyógyítják.


Az orvosságok alkalmazói szerint mindenkinek használnak. A lelki és érzelmi tünetek alapján történik a választás közülük, de szervi betegségeknél is hatásosak. A szerek egyszerűek, és a tüneteink alapján magunk is választhatunk közülük. Fontos, hogy szépítés nélkül vizsgáljuk saját szellemi és érzelmi állapotunkat, szokásainkat és viselkedésünk jellegzetességeit, mert így lesz helyes a választásunk.


A Bach- féle virágterápia 38 féle orvosságot használ:


Békaliliom: Büszke, zárkózott, magányt kedvelő embereknek


Bükk: Másokkal szemben kritikus, türelmetlen embereknek


Csarab: Bőbeszédűeknek, akik saját problémáikkal vannak elfoglalva


Cseresznyeszilva: Feszültség, félelem, alaptalan gondolatok leküzdésére


Dió: A változásokhoz való alkalmazkodást segíti pl.: pubertás, klimax, életkörülmények változása


Egynyári szikárka: Bizonytalan, döntésképtelen embereknek


Ernyős madártej: Baleset, sokk, szerencsétlenség esetére


Erdei fenyő: Bűntudat, önvád, állandó mentegetődzés megszüntetésére


Ezerjófű: Gyenge akaratú, könnyen befolyásolható, kihasználható embereknek


Fehér fűz: Az önmagukat sajnáló, mindig megbántott embereknek


Fehérvirágú vadgesztenye: Állandóan aggódó, nyugtalanító gondolatokhoz ragaszkodó embereknek


Forrásvíz: Rögeszmék megszüntetésére


Gyertyán: Azoknak, akik félnek a következő naptól, szellemileg kimerültnek érzik magukat és hajlamosak a halogatásra


Iszalag: Ábrándokba menekülő, nemtörődöm embereknek


Katángkóró: Birtoklási vágy, önzés, valakinek a túlzott féltése esetére


Kékgyökér: Azoknak, akik nem bíznak saját ítéletükben


Lonc: A múltba menekülés, nosztalgia, honvágy esetére


Magyal: Gyűlölet, irigység, féltékenység, gyanakvás enyhítésére


Mimulus: Ismert dolgoktól való félelem, félénkség, enyhítésére


Molyhos napvirág: Hirtelen felriadás, rettegés, pánik ellen


Nebáncsvirág: Türelmetlen, ingerlékeny embereknek


Olajfa: Kimerült, tartós problémával küzdő embereknek


Párlófű: Azoknak, akik aggodalmaikat derűvel palástolják


Rezgőnyár: Ok nélküli félelem, szorongás ellen


Rozsnok: Életvitelbeli bizonytalanság esetére


Seprő zanót: Reménytelen, pesszimista, kétkedő embereknek


Szelídgesztenye: kétségbeesés, levertség esetére


Szil: nyomasztó felelősségtudat ellen


Szőlő: Hatalomvágyó, zsarnoki, önkényeskedő, öntelt embereknek


Tárnics: Reményvesztettség leküzdésére


Tölgy: Azoknak, akik eredetileg, erősek, bátrak, de már nem tudnak szembeszállni a betegséggel vagy a balszerencsével


Vadalma: Tisztátalanság érzése, prüdéria vagy a betegség miatti szégyenkezés esetére


Vadgesztenyerügy: Azoknak, akik újra és újra elkövetik ugyanazokat a hibákat.


Vadrepce: Ok nélküli szomorúság eloszlatására


Vadrózsa: Lemondás, fásultság, apátia ellen


Vasfű: Túlzottan lelkesedő, fanatikus embereknek


Vörösfenyő: Önbizalom hiánya, kisebbrendűségi érzés, kudarctól való félelem leküzdésére


Vörösvirágú vadgesztenye: Azoknak, akik csak másokkal törődnek



Ne használjon egyszerre többet ötféle szernél - Dr. Bach szerint mindenkinek van egy típusgyógyszere, ezt kell hosszabb ideig szedni, míg más orvosságokat elég átmenetileg alkalmazni.


Ha nehéz a választás, akkor a terapeuták szerint a páciens próbálja ki azt az orvosságot, amelyikhez legjobban vonzódik.


A Bach -féle gyógyszereket törzsoldat formájában vásárolhatjuk meg, melyet használat előtt hígítani kell: egy 20ml-es cseppentővel ellátott üveget töltsön meg tiszta, szénsavmentes forrásvízzel és cseppentsen bele minden kiválasztott törzsoldatból 2-2 cseppet.


A higított orvosságból naponta 4-szer 4 cseppet vegyen be, vagy kevés vízben vagy közvetlenül a nyelvére cseppentve.


A szereknek mellékhatása nincs, biztonsággal adható csecsemőknek, gyermekeknek is. Bármikor abbahagyhatjuk a szedésüket, és ha szükséges bármikor újrakezdhetjük.


Bach-terápiára szakosodott terapeuták nincsenek, de sokan alkalmazzák a homeopátia, fitoterápia hívei közül.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook