Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Homeo és Bach virágterápia fórum

Homeo és Bach virágterápia (beszélgetős fórum)


2017. jan. 13. 18:22
A virágokat nagyon szeretem. Hogy terápia e nem tudom, de jobb lesz tőle a kedvem ha látom.
16. Panna.33 (válaszként erre: 15. - Bbe8e56e9e)
2017. jan. 13. 18:21

A tudomány nem hit és vélemény kérdése.

De én sem ítélek el senkit a hite miatt, maximum úgy gondlom, hogy nincs igaza.

2017. jan. 13. 11:41

Kedves mindenki!

A nagylányom 14 éves, egyszer evett antibogyót! Allergiás is szinte mindre! A paracetamol, ha utána olvastok elég veszélyes anyag! Tüdőgyuszit nem homeoval gyógyítok, de arra jók a golyócskák,és füvek, hogy ne jussunk el a tüdőgyusziig! Szerintem! Komoly kruppos rohamai voltak a kicsinek, kénytelen voltam használni a gyógyszertári pipákat, kúpokat és gyógyszereket, de én hiszem, hogy a homeoterápia hatására változott meg ez az állapot. Sokáig együtt kapta őket, majd csak a homeot és most nem kell semmi!Ja persze az is lehet, hogy spontán kinőtte! Lényeg, hogy most jól van! Én ebben hiszek, ti másban, ezért nem vagyunk egyformák. Az oltásokról, meg csak annyit, hogy s megint csak szerintem, többet árt mint használ. azért ha jól utána nézünk lehet róla olvasni. Ez is attól függ miben hiszel. Ha beakarod adatni beadatod, én nem ítéllek el érte, de akkor te sem ítélj el engem mert ellenkező a véleményem ! A lényeg, hogy az én gyermekem is egészséges és a tied is, hogy miért az itt most nem fontos. Mindenki eldöntheti miben hisz.

14. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Panna.33)
2017. jan. 12. 12:42
A borostyánnyaklánc nekünk is kimaradt:DDD
2017. jan. 12. 12:24

Mi gyakorlatilag csak nurofent és paracetamolt tartunk itthon meg egy gyömbéres hányinger elleni szirupot. A gyömbér pl nem gyógyszer hanem gyógynövény, de nem placebó mert valóban összehúzza a gyomorszájat.


A köhögés elleni szirup pedig babérlevél szirup, aminek a receptjét Moncsátôl kaptam. Az idén ezekkel kihúztuk és a 14 éves gyerekem életében 1x kapott antibiotikumot, amikor ki is derült, hogy allergiás, aztán a tesókról is, tehát nem vicces, de legalább nem is betegedtek meg gyakran. A nátha ellen tengerisós víz sprayt használunk kicsi koruk óta, el sem jut odáig, hogy arcüreggyuszi legyen belőle.


Mellesleg meg vannak olyan nyavalyàk, az arcüreggyuszi, a hólyaghurut, a tüdőgyuszi, amire más gyógymód nincs, csak az antibiotikum, mert ezek bakteriális fertőzések. A gyerek életével játszik az, aki nem adja be.


A tüdőgyusxi ellen létezik már oltás amúgy.

12. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Bbe8e56e9e)
2017. jan. 12. 12:15

A kettő nem zárja ki egymást. Az én gyerekeim nem kapnak antibiotikumot, de homeot sem.


Amikor szükség van rá, az antibio is használ, csak mivel sokan visszaélnek vele, sajnos azoknál már nem. Pölö a nevében is benne van, hogy antibiotikum tehát bakteriális fertôzések ellen van. Nem vírusok ellen. A vírust túl kell élni úgymond vagy az oltás, az vîrus ellen véd. Az antibió nem is lázcsillapító. Arra ott van a lázcsillapító.


Mivel sokan lázra us meg vírusokra is szedik, ezek ellen nem ér semmit és akkor tényleg legyengül az immunrendszer.


De a homeo meg nulla, ùgyhogy attól, hogy nem adsz feleslegesen antibiotikumot, még nem kötelező homeozni. Mert csak pénzkidobàs. Az oltások viszont jól jönnek.

2017. jan. 12. 12:04

Amúgy azt még hozzáfűzném, hogy egy náthára mi sem dobáljuk magunkba az antibiotikumot, sok folyadék, pihenés, C,D vitaminok és csókolom.

A gyerek meg túlélte a hasfájós, fogzásos időszakot cukorgolyócskák és borostyán nyaklánc nélkül, ha nyugtalan volt, felvettem, sétáltam vele, megszoptattam, énekeltem neki, stb... Nem tömtem semmivel.

10. unom (válaszként erre: 6. - Bbe8e56e9e)
2017. jan. 12. 11:49

A cukorgolyókat ingyen osztogatják? Kevés ennél jobb üzlet van.

A gyereked érdekében remélem, tüdőgyulladást nem ráolvasással akarsz kezelni.

9. Panna.33 (válaszként erre: 7. - NomNom)
2017. jan. 12. 11:35
Kettős vakteszttel ellenőrzik.
8. Panna.33 (válaszként erre: 6. - Bbe8e56e9e)
2017. jan. 12. 11:31

Felőlem...

Egyébként a H2O is vegyszer, és a

füvecskék hatóanyaga is vegyület, ha innen nézzük.

És a gyilkos galóca is természetes, ha onnan nézzük.

7. NomNom (válaszként erre: 5. - Panna.33)
2017. jan. 12. 11:16

Jópár cikk, tanulmány született az utóbbi 2 évben (mióta úgy igazán elkezdték támadni a homeopátiát) melyek arról szólnak, hogy hatástalan.

Azt nem tudom mennyire, illetve mivel támasztották alá.

Az tény, hogy vannak országok, ahol már a homeoptáiás képzést is betiltották.

Ártani nem árt vele magának vagy a gyerekének senki, de szerintem inkább a szervezetük jó és az gyógyítja meg önmagát.

Én egyszer próbáltam, placebónak jó volt, még éreztem is valamit.

6. bbe8e56e9e (válaszként erre: 5. - Panna.33)
2017. jan. 12. 10:57
Nézd, én szeretném eldönteni, hogy antibiotikumokkal és vegyszerből készült gyógyszerekkel mérgezem e a gyermekeimet vagy tiszta vízzel( ahogy te írod)! Én alkalmazom, szeretem , bevált, és nagyon ritkán betegek a gyermekeim! Hát ha ehhez tiszta víz kell, akkor legyen az! S lehet, hogy a kacsamáj és a teliholban szedett harmat egészséges! Nevess ki, a borostyánláncot telihold fényénél kell tisztítani egy éjszakát! Nekünk bevált, ti meg mérgezzétek magatokat és tartsátok el a gyógyszeripart! Én begyűjtögetem a kis füveimet és elrakom a kamra polcára! S ha kell előszedem, mert nekem ez a természetes.
5. Panna.33 (válaszként erre: 4. - MZsanett)
2017. jan. 12. 05:28

Vesztettél. Előbb kipróbáltam, szart sem ért, aztán utánaolvastam, és kiderült, hogy miért. Mert a homeopátiás készítményekben semmi hatóanyag nincs. Egyszer belecsöppentnek egy egységbe mondjuk útifű szirupot, vagy kacsamájat, esetleg teliholdnál szedett harmatot. Ezt összerázzák, százszorosára hígítják, összerázzák, hígítják, rázzák, hígítják, rázzák, hígítják, rázzák, hígítják.... még sokszor.

Aztán ami kijön a végén -gyakorlatilag víz - azt cukorgolyókra permetezik, s eladják a hiszékenyeknek.

4. MZsanett (válaszként erre: 3. - Panna.33)
2017. jan. 11. 14:11
Fogadjunk, még ki se próbáltad.
3. Panna.33 (válaszként erre: 1. - 30ed059098)
2017. jan. 11. 12:26
Nem, mert humbugnak tartom mindkettőt.
2017. jan. 11. 11:27
Szia! Igen sok dolgot próbáltunk, mert kislányom nagyon rossz alvó volt! Viburcol kúp, Chamommila golyócskák, citromfű tea,illóolajos fürdetők és masszázskrémek, ami végül bevált, szerintem az a borostyán lánc volt. Most már hat éves és a harmadik láncot használjuk! Kitartás, remélem segítettem.
2017. jan. 11. 08:58

Érdekelne hogy használt e valaki homeopátiás bogyókat vagy Bach virágterápiás cseppeket babáknál?Hasfájásra,rossz alvásra,bukásra?

Mi a véleményetek róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook