Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát szeretnénk 2019-ben! fórum

Babát szeretnénk 2019-ben! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
63. Ágio8405 (válaszként erre: 62. - Niki0308)
2019. máj. 5. 16:13
Válts ha anyagilag is megfelelő lenne a meló. Napi 4 óra ut és a többi ez élhetetlen hosszútávon.
62. niki0308 (válaszként erre: 52. - PoMoViAn)
2019. máj. 5. 15:37

Szia!

Sokat gondolkodtam az elmúlt hónapokban, a kórház sok időm el veszi se hétvége, se ünnep nap, utazom oda 2 órát és vissza 2 órát sokszor a páromra nincs időm, nyilván az ember nem azért megy férjhez hogy pár év múlva el váljon... Kaptam egy lehetőséget a faluba egy gyárban 3 műszak de hétvége szabad és az ünnepek is karácsonykor és nyáron 2-2het szabadság most gondolkodóba estem hogy mit csináljak

Az utazás 20 perc gyalog több időm lenne minden másra

Mióta véget ért a pecsételő vérzés azóta fáj a mellem meg kérdeztem a kórházba a nődokit hogy még is mi lehet azt mondta hogy lehet terhesség és azért jött meg mert a pete vezetékbe volt a megtermékenyített pete sejt utánna lehetett a pecsételőm beágyazodasi vérzés is, így most várok pár nap múlva csinálunk egy vérvételt hát ha addig meg jelenik a HCG

Hogy hiszek - e benne? Nem, túl sok negatív tesztet láttam már,Tudom csodák léteznek a vőlegényem is egy csoda számomra

Pár napja borjuval álmodtam el meséltem kolléganőmnek aki azt mondta baba lesz, én meg el sírtam magam hogy bárcsak az lenne...

Remélem hogy aki szedi a metformint hamar össze jött a kicsi és soha nem kell meg tapasztalnia a remény játékát mikor minden hónapban meghalsz egy kicsit mikor meg jön

Mindenkinek sok sikert

61. Ágio8405 (válaszként erre: 59. - PoMoViAn)
2019. máj. 5. 10:33
Ez lenne a normális de sok orvos sajnos nem így áll hozzà 😞 bár ha egy babának meg kell maradnia szerencsére nem ezen fog múlni. Nekem világ életemben progi hiányom volt sőt peteérésem sem volt aztán egyszercsak sikerült a baba 9,5 év után és nem volt gond a progival pedig 7hetes voltam amire kiderült. Jönni akart jött. 😍
60. PoMoViAn (válaszként erre: 57. - P4nk4)
2019. máj. 4. 23:34

P4nk4: Attól függ... Ha van olyan orvosod, aki már ismert az előtt is, hogy várandós lettél, akkor érdemes hozzá magánrendelésre járni, de akkor arra kell számítani, hogy a szülés a vizitdíjának a 10x-esébe fog kerülni. Viszont (ha nem egy aljas anyagias mocsok, aki nem megbízható) cserébe bármilyen körülmények között (ünnep, nyári vakáció, hétvége, szabadság, szabadnap, anyóslátogatás...stb) ott lesz melletted és segít a szülés közben.

Ha nincs, akkor további kérdés , hogy Neked mi okozna nagyobb biztonságot? Hogy megfelel-e az, hogy sztk-ban nem biztos, hogy mindig ugyanaz az orvos fogja a várandósgondozást végezni, és hogy az ügyeletes orvosnál fogsz szülni? Ebben az esetben érdemes inkább kórházat választani, ami bababarát minősítést kapott, és ahol hangsúlyt fektetnek a háborítatlan, természetes szülésre.

Ha viszont az intézményi szokások kevésbé fontosak számodra és inkább az nyújtana biztonságot, hogy legyen egy jó orvos melletted, akkor érdemes lenne keresni egyet a hozzád közeli intézmények valamelyikében. Barátnő, testvér, fodrász... Ők tudják a leginkább, hogy kik a legjobb orvosok a környéken ;)

59. PoMoViAn (válaszként erre: 55. - Ágio8405)
2019. máj. 4. 23:25
Ági: A tesóm második várandóssága érdekesen indult, Őt pár naponta visszarendelték kontrollra, mert túl magas volt a bétaHCG-je, mellé viszont nem volt egyértelmű az ultrahangkép, és fenn állt az üszökterhesség vagy a ciszta gyanúja is. Nézték a progeszteront is, reggel-este Utrogestanoznia kellett (ki is volt tőle, mint a kutya), de volt értelme! 4 éves a nagyobbik kislány, és akkora, mint egy iskolás! :)) Szóval nekem van ezzel kapcsolatban pozitív tapasztalatom!
58. PoMoViAn (válaszként erre: 54. - 56e9f0e63b)
2019. máj. 4. 23:22
Szia Lovegood! Azt mondják, hogy a peteérés utáni 14. nap érdemes a tesztet csinálni, ha az ébredés utáni hőmérsékleted 37,00 körüli, vagy a coverline vonal fölött van.
57. P4nk4 (válaszként erre: 53. - PoMoViAn)
2019. máj. 4. 20:24

Hát, nagyon szépen köszönöm..

Magán vagy sztks dokihoz érdemes menni?

56. Ágio8405 (válaszként erre: 55. - Ágio8405)
2019. máj. 3. 20:10
Amíg nincs szivhangot akartam írni nem tudom hogy lett ez belőle 😊
55. Ágio8405 (válaszként erre: 53. - PoMoViAn)
2019. máj. 3. 20:10
Az mázli ha egy doki nézet progit mert nem szokás. Sok mèg vérzésre sem ad potlast addig amíg jó a szivhang 😞
2019. máj. 3. 20:06
ha pl követem a folyamatot a vedekezés elhagyása után akkor az első tesztnél épp mennyi időnél tartunk? onnantol amikor a teszt már kimutatja, 2hét?
53. PoMoViAn (válaszként erre: 48. - P4nk4)
2019. máj. 3. 17:39

P4nk4: Nyugodtan mehetsz orvoshoz egyből! A várandósságot meg kell állapítani, ez történhet az 5-6 hétben, egyből a tesztelés után. Itt még nem hinném, hogy lesz szívhang, de a vérvételeket megcsináltatja az orvos, abból már látni fogja, hogy hogy állnak a hormonjaid és kell-e pótlás, hogy nehogy kialakuljon a vérzés.


A 7-8 hétben visszarendel egy kontrollra, hogy megnézze, kialakult-e a petezsákban a szikhólyag és van-e szívhang. Amennyiben mindent rendben talál, a 10-12 hétig talán vissza sem kell menned kontrollra, hanem intézheted a védőnőt és a belgyógyászati vizsgálatot! ;)

52. PoMoViAn (válaszként erre: 46. - Niki0308)
2019. máj. 3. 17:35

NBiki: Akkor gyönyörű időszak előtt álltok! Mi 2 éve vagyunk házasok. Nagyon nehéz időszak volt mindkettőnknek, mert a sógornőim fesztivált rendeztek anyagi kérdésekből, így ők ott se voltak az esküvőnkön. Nagyon szép esküvő volt, de sajnálom, hogy én nem tudtam úgy átélni, mint az eljegyzésünket... Szegény Férjem pedig pláne nem... És tudom, ha csinálnánk templomi esküvőt, akkor az már nem lenne olyan. Ez csak egyetlen nap az ember életében, és kívánom, hogy legyen gondtalan, önfeledt és örömmel teli nap számotokra! <3


Én akkor féltem nagyon, amikor elhagytuk a védekezést. Mint ha előre éreztem, vagy sejtettem volna, hogy valami nem lesz teljesen rendben velem. És rá is hibáztam! Annyira de annyira meg lehet érezni bizonyos dolgokat, hogy hihetetlen! És azt is meg lehet érezni, hogy a lelkünkben van-e az anyaság, vagy sem! Én most nagyon a főiskolára, államvizsgára és a tanulásra koncentrálok, de mindig is nagyon szerettem volna gyerekeket. Sőt! Ovis koromban azt játszottuk a tesómmal, hogy kisbabát vártunk, és amikor én szültem, akkor ő segítette világra az én babámat, aztán pedig én az övét :))) Én 34 éves vagyok. Talán még nem olyan öreg...

51. P4nk4
2019. máj. 3. 10:19
Rendben nagyon szépen köszönöm!
50. Ágio8405 (válaszként erre: 48. - P4nk4)
2019. máj. 3. 07:46
6. Hét után, addigra már akár szivhang vagy legalább pulzalas van. Ha véreznel menj azonnal hogy adjanak progeszteron potlást.
49. Ágio8405 (válaszként erre: 47. - 56e9f0e63b)
2019. máj. 3. 07:45
Elmarad persze. Amúgy sem jönne meg 28 napra hanem később h később van ovu.
48. P4nk4
2019. máj. 3. 07:23

Lehet e csatlakozni a csoport hoz?

Párommal babát szerettünk volna már 1 éve probálkozunk, április 10.e óza szedem a gynositolt, és tegnap erős pozitív lett a teszt!

Első baba, úgyhogy hiába tervesztük sokkot kaptam, de nagyon örülök, életem legszebb napja volt a tegnapi nap...

Kérdésem pedig az volna hogy mikor érdemes nőgyogyászhoz menni?

2019. máj. 3. 06:44
Szerintetek ha sikerül nem a ciklus közepén, mégis kicsit a végefelé teherbe esni. a papíron termékeny napok után par nappal. tehat közelíte a menzesz idejéhez, akkor az aktuális menzesz is elmarad vagy csak a rá egy hónapra várandó?
46. niki0308 (válaszként erre: 45. - PoMoViAn)
2019. máj. 3. 06:27

Köszönöm szépen a kedves szavakat! Igazából nem sietek sehova 29 évet éltem úgy hogy nem jött össze a baba ez a pár hónap már nem lényeg! Tegnap már nem volt pecsételő vérzésem, remélem hogy abba maradt! Most inkább azzal foglalkozom ami előttem van 25.en lesz az esküvőnk van bőven teendő így arra koncentrálok! A munkahelyem is le köt rendesen egy bp-i kórházban dolgozom ebből szerencsém van mert nem kell szabadságot ki vennem egy vérvétel miatt, vagy egy nőgyógyászati vizsgálat miatt

A lelkem mindig is érezte hogy lesz gyerekem nekem csak türelemmel kell várnom míg meg érkezik

45. PoMoViAn (válaszként erre: 44. - Niki0308)
2019. máj. 2. 21:39
Niki: Sajnálom, hogy most nem lett baba ebben a ciklusban. Az sincs kizárva, hogy egyszerűen csak arról van szó, hogy kell egy kis idő, míg normalizálódik a ciklusod. A PCO azért nem kis dolog. Idő és sok sok türelem kell önmagad felé, míg a gyógyulás útját bejárod és elérsz a célod felé! Gondolj mindig magadra, és arra, hogy most végre egészséges lehetsz! Az utóbbi néhány napban én is ebbe az irányba terelgettem a gondolataimat, és rájöttem, hogy a lelkem nagyon igényelné, hogy törődjek vele és hogy szépen rendbe tegyek magamban bizonyos dolgokat. Tudom, mert már tapasztaltam, hogy a lélek nagyon hálás az odafigyelésért és a gondoskodásért és cserébe képes meggyógyítani a testet! Szóval... Figyelj és vigyázz nagyon magadra! Majd mindenképp írj, hogy mit mondott a dokid erről a pecsételő vérzésről. Akkor se ijedj meg, ha talál egy kis méhszájsebet, vagy valami hormonális eltérést: mindkettő nagyon szépen helyrehozható, a gyógyszer pedig be fog állítani Neked mindent, hisz ezek szerint Te sem szeded olyan régen.
44. niki0308 (válaszként erre: 42. - PoMoViAn)
2019. máj. 2. 06:04

Én 3 hónapja szedem a metformint eddig 7kg adtam le

Naponta 2x1 500

A menstruációm 3 napot késett utána természetesen meg jött :( egy pici remény volt bennem hogy baba van a dologban de aztán jött a hideg zuhany... Sajnos mióta elmúlt pecsételő vérzésem van, naponta csak egy csepp tegnap nagyon émelyegtem szex után még nem tapasztaltam, pete érésem elvileg vasárnap lesz! Jövő héten megyek a dokihoz remélem nincs semmi baj

43. PoMoViAn (válaszként erre: 34. - 56e9f0e63b)
2019. máj. 1. 21:49
Lovegood: Nekem az orvosom azt mondta, hogy nem ezen fog múlni. Én pl. csak híztam tőle, de baba sehol! Szóval még talán rontott is a helyzeten, hisz emelkedett a testsúlyom, az önbizalmam pedig csökkent. Úgyhogy én is csak max az első trimeszterben fogok szedni valamit. Utána pedig lelegelek mindent, ami a kertben megterem. :) Szerencsére lesz mit, nagyon szépen zöldellget mindenünk :))
42. PoMoViAn (válaszként erre: 38. - Niki0308)
2019. máj. 1. 21:44

Niki: Bocsi , most olvasok vissza!

Merckformin: Szoktam émelyegni, de ugyanúgy okozhatja a Bromocriptin is. Te mióta szeded?

Én kb egy hónapja. De még nem tapasztaltam fogyást, viszont nekünk az endokrinológusunk adott mellé egy csomó tiltólistás élelmiszert, amit nem fogyaszthatunk, különben hasmenésünk lesz. Úgyhogy akkor, ott nyomban lecseréltünk egy csomó alapanyagunkat és a kenyeret is magunknak sütjük azóta.

Nekem a két gyógyszertől egyszerre savas refluxom lett, és volt egy hypo-rohamom is tegnap előtt, amitől nagyon megijedtem. Szóval nálam még valami nagyon nem kerek. Viszont az első gyógyszeres ciklusom nagyon tankönyvire sikeredett. 28 napos ciklus, tüszőrepedés a 14. napon (tojásfehérje állagú, enyhén véres folyás jelezte + a reggeli hő leesése). Megjött ugyan, de nálunk nem csak én küszködök, a férjem is cukorbeteg...

41. PoMoViAn (válaszként erre: 37. - Niki0308)
2019. máj. 1. 21:36
Niki: Nekem akkor volt ilyen, mikor méhszájsebem volt. Nem tuti, hogy Neked is az van, de anno azt mondta az orvosom, hogy a menstruáció elmúlását követő pecsételő vérzés tipikus tünete a méhszájsebnek, mivel a menstruációkor távozó vér, nyálka, és a méhszáj megnyílása irritálja. Persze ugyanúgy lehet hormonális háttere is. De ha a vérzés megterhelésre (pl. sport, vagy egy nagy bevásárló szatyor elcipelése) újrakezdődik, akkor majdnem tuti, hogy az méhszájseb. Okozhat szex közbeni, vagy utáni fájdalmakat is, ezernyi tünete lehet.
40. niki0308 (válaszként erre: 39. - Ágio8405)
2019. ápr. 30. 14:46
Általában akkor van hasmenésem ha sok tej félét ettem sajnos ezt elmondta a dokim is... Ezzen kívül nincs rendszeres mellékhatas, baba nem hiszem hogy van mert most volt meg a havim csak a pecsételő vérzést nem tudom hova tenni
39. Ágio8405 (válaszként erre: 38. - Niki0308)
2019. ápr. 30. 13:23
lehet töle az émelygés bár ha eddig nem volt nem valószinü ha nem volt változás a dozidban. a hasmenés is lehet töle de ha a tünetek 2-4 hét alatt nem javulnak érdemes pár napra abba hagyni és aztán ujra kezdeni ha marad váltani kell, nem jo ha valaki hosszutávon szedi mellékhatásokkal. ja és ha a dokid azt mondaná nincs más gyogyszer rá az nem igaz csak a nem elég tájékozott orvosok nem tudnak róla. bár azért a met alapu gyogyszerek verzioit (metfogamma, meforal, merckformin) azért szokták ismerni. kinek ez válik be kinek az. az jo jel ha rövidült a ciklusod töle meg a fogyás is nagyon jó. Baba meg bármikor sikerülhet bárkinek ha élt nemi életet.
38. niki0308 (válaszként erre: 32. - PoMoViAn)
2019. ápr. 30. 11:14

Szia!

Én a PCO miatt szedek metformint 2x1 500mg te nem émelyegsz tőle? Én ma tapasztaltam először, eddig fogytam 7kg a segítségével eddig a hasmenés volt az egyetlen mellék hatása nekem a havim le csökkent 40 napról 30ra

Terhesség sztem nálam még kizarva

2019. ápr. 30. 10:57

Sziasztok!

Nem babás téma

Szóval késett a havim 3 napot majd meg jött normál mennyiség és normális ideig tartott

Aztán pár nappal később pecsételő vérzést tapasztaltam igaz hogy csak a WC papíron látszott... KB ez mindennap van azóta 3-4napja de csak naponta 1x és csak 1csepp ma reggel változót tojás fehérjés és rózsaszín lett azóta semmi... Sajnos az orvosom csak jövöhéten tudd fogadni

Volt már valakinek ilyen?

Mi volt a gond?

Válaszokat előre is köszönöm

Ui:nagyon meg vagyok ijedve ilyen még soha nem volt

36. Ágio8405 (válaszként erre: 34. - 56e9f0e63b)
2019. ápr. 30. 08:17
A vas és a Mg nem kell mindenkinek. Baj lenne ha még pluszban szednék vasat amikor végre életemben először most van épphogy maximum alatt előtte mindig fölötte volt. Mg is elég akkor ha hiány van vagy görcsök. Persze nem árt ha szedi valaki de nem kötelező ha nincs tünet. Folát is csak az elején fontos. Sokunk szedi csak pàr naponta a vitamint a babavárás alatt. Legtöbben napi szinten legfeljebb az első trinszterben szednek.
2019. ápr. 30. 07:52

Sziasztok .

Nekem mar van egy nagy fiam. Kistesot szeretnénk. Több ciszta es méhen kívüli terhesség miatt tavaly kivették a második petevezetekem is,igy sajnos a spontán teherbeesesi arány,0. Lombikprogramba vagyunk benne,szurom magam 1hete már. A pajzsmirigyem decemberben magas volt,igy elmentem endokrinologushoz,es kaptam rá gyógyszert. Remélem lejjebb ment. Illetve magzatvedö vitamint is szedek. Szerintem jo dolog,mert sok vitamin megtalálható benne. Főleg ha valaki vékony és hizni is szeretne 😊

Drukkolok mindenkinek,hogy összejöjjön a baba,es 2020 babaesövel induljon 😊

34. 56e9f0e63b (válaszként erre: 33. - PoMoViAn)
2019. ápr. 30. 07:34
nem tudom van e értelme. a terhevsitaminoknak. Ami elengedhetetlen az a magneb6. folát es vas. Én nagyon gondolkodom, hogy nem fogok semmit szedni csak az elengedhetetlen vitaminokat.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook