Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát szeretnénk 2019-ben! fórum

Babát szeretnénk 2019-ben! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2019. máj. 8. 22:36

Sziasztok heidi és zebra25!

Üdv a csapatban!

Természetes, hogy minden gondolatotokat leköti a baba, de ne görcsöljetek rá nagyon, mert segíteni nem fog az ügyön, annyi tuti! Tapasztalatból beszélek!

92. PoMoViAn (válaszként erre: 86. - P4nk4)
2019. máj. 8. 22:35
P4nk4: A szív a 7. héttől kezd el dobogni, szóval lehet normális dolog, ha a 6. hétben nincs szívhang. Ha a petezsákban van szikhólyag és az megfelelő a várandósság hetében megállapított méretének és fejlettségének, akkor fejlődik a pici, csak várni kell a szívhangra. Mikor kell kontrollra menned?
2019. máj. 8. 16:04

Sziasztok!

Márciusban volt 2 éve hogy abbahagytam a fogamzásgátlót. 2 évig menzeszem alig volt 2-3 alkalommal. 2 orvos is aztmondta rá hogy ez normális, majegjön, hízzak. 😏

Tavaly ősszel egy véletlen miatt kiderült a pm alulműködés aztán tavasszal megint orvost váltottam aki észrevette a pco-t.

Ez a hónap egy stimulált hónap, most 2 hét izgulás kezdődik. Én 28 vagyok vőlegényem 35 (őt is kivizsgálták és szerencsére neki szuper értékei lettek).

Szóval azért vagyok itt hogy veletek és értetek izguljak. ☺️

2019. máj. 8. 14:46

Üdv mindenkinek!


Én most csatlakoztam az oldalhoz, tegnap találtam rá, és szimpatikus volt :)

A párommal 3 hónapja vágtunk bele a baba-projektbe, de hozzáteszem, hogy szerintem aggodalomra semmi okom, 25 éves vagyok, a párom 30, és rendes havi ciklusaim is vannak. Egyetlen egy zavaró dolog van nálam az az, hogy évekig szedtem Harmonet 20mg fogamzásgátló tablettát, de ezt is tavaly novemberben abbahagytam, és azóta tele van a hátam pattanásokkal.

Azért olvaslak benneteket, hogy tájékozódjak mindenfele, és nem utolsósorban ezen a témán jár az agyam minden második percben ha nem fogalmazok kissé röhejesen :D

szóval sziasztok :))

89. Zebra25 (válaszként erre: 88. - Zebra25)
2019. máj. 7. 19:17
Mármint nem úgy spontán nincs tüszőérésem, hanem sehogy sincs🤣rosszul fogalmaztam
2019. máj. 7. 19:01

Sziasztok!

Csatlakoznék, ha lehet. Mi most kezdtük el a baba projektet hivatalosan.

Van egy 7 éves fiam, ő inszemmel sikeredett 4 év után. Amióta ő megszületett azóta nem védekezünk, vártuk, hogy spontán össze jöjjön, de nem jött. Most voltam ultrahangon. Nincs spontán tüszőétésem, clostit kaptam meg repesztő szurit. Középidőbe ultrahang.

Inzulinrezisztenciám, pcom van és endometriózissal is műtöttek.

2019. máj. 7. 18:29

Sziasztok

Ma már nem bírtam ki és vettem egy tesztet, de nem lepett meg az eredmény mert ismét negatív :( holnap adom be a felmondásom a kórházban

Remélem nálatok minden jól alakul

86. P4nk4
2019. máj. 7. 18:08

Lenne egy kérdésem,

Voltam nőgyogyásznál, kiszámonta hogy 6 hetes vagyok, de nem volt szívhang, normális ez? Tudni illik elég nagy darab vagyok, ez lehet az oka?

2019. máj. 6. 21:07
Hogy alakulnak a progi szintjeid ilyen ciklusban azt nézték? Ovu tán 5-7-9. napon szokás ellenörizni.
84. Ágio8405 (válaszként erre: 82. - 56e9f0e63b)
2019. máj. 6. 21:06
igen de ez nem törvényszerü attol hogy megérett a tüszö. Attol hogy van peteérés az ovulácio nem feltétlenül történik meg. Sokaknak csak repesztö szurival reped meg.
83. 56e9f0e63b (válaszként erre: 81. - Ágio8405)
2019. máj. 6. 21:06
nekem se pcom se lufom nincsen. se pajzsmirigy gondom se hormongondom. mindent neztek már mert egész életemben hosszú volt a ciklusom. elfogadtam hogy ez van. emellett viszont van jo sokpetesejtem ami várm hogy betalálják:)
82. 56e9f0e63b (válaszként erre: 81. - Ágio8405)
2019. máj. 6. 21:04
Az ovuláció (a latin ovum, tojás szóból ered), magyarul peteérés, az érett petesejt kilökődése a petefészekből
81. Ágio8405 (válaszként erre: 80. - 56e9f0e63b)
2019. máj. 6. 21:01
Nem. A peteérés amikor megérik a tüszö amiben a petesejt van. Az ovulácio a tüszörepedés amikor kiszabadul a petesejt. Ez sokaknál elmarad pl pcos vagy LUF szindroma mellett.
80. 56e9f0e63b (válaszként erre: 78. - Ágio8405)
2019. máj. 6. 20:57
peteérés az maga az ovuláció :)
79. 56e9f0e63b (válaszként erre: 78. - Ágio8405)
2019. máj. 6. 20:55
van igen, ultrán be is lőtte hormook is rendben. azt mondta törődjek bele:D
78. Ágio8405 (válaszként erre: 77. - 56e9f0e63b)
2019. máj. 6. 20:45
Ez tuti hogy van ovulácio is? progi szint mennyi ilyenkor? ha jo mitöl nem esik le? Ilyenröl még nem hallottam amugy csak olyanrol hogy peteérés van de mivel ovu nincs igy nem jön meg idöben mivel nincs progi szint emelkedés és leesés igy nincs mire elinduljon.
77. 56e9f0e63b (válaszként erre: 76. - Tyityu)
2019. máj. 6. 18:38
Nekem nagyon hosszúak 40 naposak kb a ciklusaim es ovulació időben szokott lennimcsak a vérzés tolódik mindig el. ultrahangon is ezt látták érdekes. csütörtökön kéne megjönnie, egyelőre csak az érzés van meg mintha akarna de más nincs, mindig össze vissza csúszik. egy hete voltunk együtt és az elmúlt egy hétben most a havi előtt 3szor próbálkoztunk. reménykedhetek esetleg?😁
76. tyityu (válaszként erre: 73. - 56e9f0e63b)
2019. máj. 6. 18:28
Szia! Szerintem egesz honapban erdemes probalkozni. En 25 hetes terhes vagyok, az utolso ciklusomban nem csinaltam ovu tesztet. A gyerek meretei alapjan 2 nodoki is arra jutott, hogy nagyon koran volt peteeresem, 1-2 nappal a mensim utan. Mindig megeri probalkozni 🙂
75. Ágio8405 (válaszként erre: 73. - 56e9f0e63b)
2019. máj. 6. 17:53
Elvileg mensi előtt 2 héttel lehet. Hogy ez mikorra esik valtozo nekem mensi után kb 6 héttel fogant. Ha később is van peteeres nem jön meg de ugyanugy 2 hét után mutatja a teszt. Akinek hosszabb a ciklusa (mint nekem is) előtte èvekig hömérozessel láttam mikor van valamiféle peteérés. Ez volt hogy 17. Nap körül volt volt hogy huszonvalahány. Innen pontosan két hétre jött meg. A luteális fázis mindig 2 hét. A mell fajdalom tünet megmarad sőt durvul idővel nekem 7.8. héten duruvult be egyre jobban 13 hetesen múlt el. a megjön érzés nekem jó egy hétig tartott beágyazodáskor. Aztán az elmúlt, nagy ritkan volt csak az első trimeszterben de néha telejesen normális ha van. De beágyazodáskor erősebben volt kicsit mint máskor amikor aztán megjött.
74. niki0308 (válaszként erre: 72. - Ágio8405)
2019. máj. 6. 17:37

Én egyelőre nem érzek semmit, max folyamatosan olyan érzésem van hogy meg akar jönni, meg én úgy vagyok vele hogy 3 nap késés után még meg jött, igazából vártam tegnap a pete érést mert akkor szokott lenni enyhe tojás fehérjés folyásom de tegnap nem volt, igazából csak várok és várok valami égi jelre de nem történik semmi...19.én kell meg jönnie addig nem is veszek tesztet teljesen felesleges

Neked jó baba várást örülök hogy nektek sikerült

2019. máj. 6. 17:24
Arról mi a veleményetek, hogy sokak szerint csak felidőben lehet teherbe esni? Havi elött mondjuk egy héttel lehet? Ha az idő alatt 3szor is nekiestünk?:D Ez hogy működik, ha sikerül akkor az egy hét múlva esedékes már rögtön elmarad? És ha erzem a pms tüneteket az is majd egyszercsak abbamarad?
72. Ágio8405 (válaszként erre: 71. - Niki0308)
2019. máj. 6. 12:28
Elsö pár évben én is produkáltam tüneteket is rendszeresen. Aztán egy idö után belátja az ember hogy csak az elméje játszik vele. De arrol mindig meg voltam gyözödve hogy majd én megérzem ha babát várok, hát nem igy lett :-) Régen mindig azt mondtam hogyha nem lehetne gyerekem örökbe fogadnék, aztán amikor élesen a helyzetbe kerültünk hogy ezen el kell gondolkozni mi mindketten azt éreztük nekünk nem ez az utunk. akkor inkább ketten maradunk vagyis a kutyánkkal hárman. De azért mi mindketten ugy voltunk vele jo ideje hogyha az van megirva és jönnie kell jönni is fog. Mondjuk nekünk ugye nem volt olyan ok ami miatt kizárt a természetes út. Bár nem egy ilyen esetet láttam az évek alatt ahol kizárt volt orvosilag elvileg mégis jött spontán a baba :-) Volt akinek 3. baba volt mert elötte lett 2 lombikkal már, de van egy velem egy idös kismama akinek ir pco pm gond mellett endo mütét miatt egyik petefészkét kivették másikból 5-10% állomány maradt és mégis spontán sikerült. na ha neki igy is lett baba akkor tényleg bárkinek lehet.... Kitartás, biztos hogy nektek is sikerülni fog vagy igy vagy ugy de fog.
2019. máj. 6. 07:13

Sziasztok!

Most talán kicsit több időm van válaszolni így munka közben 😃 Valahol mindig is éreztem a lelkem legmélyebb bugyrában hogy lesz gyerekem, amikor meg ismertem a párom rá jöttem hogy nála tökéletesebb apa jelölt nem is jöhetett volna az életembe, mikor abba hagytuk a védekezést azt gondoltam /naivan/hogy nekünk ez elsőre menni fog, hát tévedtünk... Aztán minden hónapban vettem a tesztet és mindig negatív de a történetben a legviccesebb hogy mindig azt hittem minden teszt előtt hogy na most sikerült néha még a tünetet is produkáltam aztán rá jöttem hogy ez csak az elmém játéka azóta nem vettem tesztet, nem figyelek már a jelekre és nem érint meg ha késik a havim párnapot, de a lelkem legmélyebb pontján érzem hogy anya leszek lehet hogy én nem a pocakomba hordom majd ki azt a lelket aki nekem születik ha nem a szívemben és talán ő is ugyan úgy arra vár hogy meg találjam mint ahogy én várom őt, talán az én várt lelkem más anyát választott hogy világra hozza de tudom hogy 1x meg találjuk egymást és én akkor is úgy fogom szeretni ahogy meg érdemli függetlenül attól hogy a pocakomba vagy a szívembe hordom ki 💞

70. niki0308 (válaszként erre: 68. - PoMoViAn)
2019. máj. 6. 03:27
A lelkemben érzem hogy 1x én is anya leszek de abban nem hiszek hogy ez most jön
69. Ágio8405 (válaszként erre: 68. - PoMoViAn)
2019. máj. 5. 22:18
Igen nem árt de szerencsére nem ezen múlik. Lélekben melyen éreztem egyszer sikerül de 9,5 év után már erősebb volt a lehet hogy sosem lesz gyerekünk érzés. Napokig sőt igazából hetekig halogattam a tesztelést mert esélyét sem láttam hogy baba legyen. Előtte levő mensim már meg sem jött magától csak gyógyszerrel 80 napra. Teljesen esélytelenek nyugalmával teszteltem mert már le akart szakadni a mellem ( amit megmagyaráztam azzal hogy tuti magas a prolaktinom 😬 ami 8 éve nem magas és anno sem okozott mellfajdalmat amúgy) és enyhén émelyegtem két napja. A tesztet nem is néztem bele mártottam félre tettem. Fogat mostam, fésülködtem stb. Jó pár perc eltelt mire ránéztem mivel ugysem lehet pozitív. Akkor már 7 hetes voltam, erősebb volt a hcg csík mint a kontrol 😍 ez volt az újévi meglepink január 2-án. Most majdnem 25 hetesen épp az esti edzését tartja a pocakomban 🙏😍 De amúgy én is mindig azt mondtam meg mondom mindenkinek hogy csak pozitívan és hinni kell benne, de szerencsére nekem nem ezen múlt, tényleg álmomban nem gondoltam volna, hormonálisan tényleg kevesebb esély volt rá akkoriban mint előtte években bármikor. De ő most akart jönni. Most jött el az ideje.
68. PoMoViAn (válaszként erre: 67. - Niki0308)
2019. máj. 5. 22:00
Higgy! Ez nagyon fontos!
67. niki0308 (válaszként erre: 65. - PoMoViAn)
2019. máj. 5. 20:36

Az igazsághoz hozzá tartozik hogy 1 évig vártuk a mi kis csodánk, majd úgy döntöttünk hogy ennek fele se vicc, így nagy lendülettel elmentem a nődokihoz ahol úgy kezdte ehhez ő nem ért így adott egy beutalot a meddőségibe így januárban elmentünk a Budai meddőségibe ott kaptunk egy raklap be utalot hogy milyen vizsgálatokra van szükségünk, 4ből 3 vizsgálat kész van már csak az átjárhatosagi vizsgálat van hátra eddig próbáltam mindent TB alapon intézni de úgy néz ki ez sajnos nem fog össze jönni

A párom magán úton csináltatott sperma vizsgálatot ahol kiderült hogy lassúak és formájuk sem jó így adtak rá gyógyszert valeofert 3 hónapja szedi!

A meddőségiben nem néztek IR-re csak a nőgyógyászati vizsgálaton kiderült hogy PCOM van és tisztában vagyok vele hogy ez a 2 együtt jár így a munkahelyemen meg kerestem a diatetikust mondtam neki hogy szeretném ha csinálnánk egy cukor terheléses vér vizsgálatot ahol kiderült hogy sajnos IR is van így erre kaptam metformint és diétát

Már úgy vagyok vele hogy ennyi ideig kibirtam a kórházba akkor kibirom addig míg meg nem jön a meddőségibe az eredmény mert a fő orvossal meg beszéltem hogy ha lombik lesz akkor el enged arra az időre tp-re míg figyelik a petesejtet és visza ültetés után 2 hétre

Ha az eredményem pozitív lesz már úgy értem hogy nincs szükségem lombikra akkor váltok de most már meg várom mi lesz az eredmény

Pozitív tesztben már nem hiszek

2019. máj. 5. 18:53

Csajok! A tegnapi kontroll eredménye:


Merckformin emelés 1000-ről 1250-re, majd 2 hét múlva 1500-ra


A Bromocriptint is kéne emelni napi 3 szemre, de váltanom kell Norprolacra, mert szívritmus zavarom lett (kamrai extra) és azt mondta az orvos, hogy az nem szerencsés. Félek az áttéréstől, mert okozhat impulzív személyiségzavart... Én meg a suli és a munkahelyem miatt sem szeretnék még 6 nap erejéig sem idióta lenni :(

65. PoMoViAn (válaszként erre: 62. - Niki0308)
2019. máj. 5. 18:50

Niki: Én is Pesten dolgoztam sok évig, mert ott éltem, mikor a suliban munkát kaptam és haza kellett költöznöm a szüleimhez vidékre, mire megkaptam a határozatlan idejű szerződésem. Én tavaly nyáron váltottam, ugyanebben a helyzetben voltam, mint Te most. Anyagilag kicsit rosszabbul jártam, de időben viszont rengeteget nyertem. Nekem is napi 4-5 órát vett el az utazás + amit a MÁV elszerencsétlenkedett. Most 20 percet buszozok, sőt, annyit se fogok, mert a házunk, amit szintén a nyát folyamán vettünk, 150 méterre van az ottani sulitól! :))) Nagyon nehezen és sokat szorongva, félve váltottam, de nem bántam meg! Nagyon megszerettem a tanítást, és az itteni gyerekeket is! Nekem 1 nap állt rendelkezésre, hogy eldöntsem, akarom-e ezt vagy sem. Hát nagy bátran bele is vágtam és úgy érzem, hogy jó döntést hoztam! Mindenképp mérlegelj, de ne egyalj rajta túl sokat!


A + teszthez pedig drukkolok! ;)

64. niki0308 (válaszként erre: 63. - Ágio8405)
2019. máj. 5. 17:40
Anyagilag ugyan ott vagyok
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook