Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babavaras Angliaban! fórum

Babavaras Angliaban! (beszélgetős fórum)


20. Yaweb
2012. szept. 20. 09:41
van egy madik hoxa forum:kismama vagyok Angliaban. ott eleg sok Angliaban elo kismamaval es szult anyukaval beszelgethettek, kerdezhettek toluk a szemelyes tapasztalataikrol
2012. szept. 16. 18:20

Terhesgondozás Angliában / Pregnancy Care in the United Kingdom


[link]

18. pannus (válaszként erre: 17. - Csucsubaba)
2012. febr. 16. 22:09

Hello!


Sokan mondják, itt kell szülni, mert itt jó... hm nem tudom mennyire igaz ez, majd kiderül. Én ugyan még nagyon az elején tartok /6.hét/ de már utána érdeklődtem jó pár dolognak.

1évig lehet a bébivel otthon maradni és az idő onnantól ketyeg amikor elkezded a szülési szabit, nem a bébi 1éves koráig :( Nem tudom ezek az angolok,h.képesek még azt a pici kis csöpséget otthon hagyni és inkább visszamenni dolgozni, de nem bánnám ha változtatnának ezen a törvényen.

Szóval a fizetés 90%-a jár 6hétig aztán pedig valami nagyon csekény összeg 33hétig.Az utolsó 3 hónap átlag fizuját nézik, tehát érdemes "sokat dolgozni",h. jó legyen az átlag. Sokan kihúzzák teljesen a végéig, addig dolgoznak ameddig bírnak és inkább a picivel maradnak otthon. Én is így szeretném majd ha bírom majd magam. Van egy jó oldal : direct.gov.uk itt sok hasznos infót találsz én is ezt böngészgetem. Szerintem ha van egy éves munkaviszonyod akkor nem kell aggódni, jogosult vagy egy kis pénzre.

To qualify for SMP you must have been:


employed by the same employer continuously for at least 26 weeks into the 15th week before the week your baby is due (the qualifying week)

earning on average an amount which at least equals the lower earnings limit which applies on the Saturday at the end of your qualifying week


The lower earnings limit is the amount you have to earn before you are treated as paying National Insurance contributions. This is £102 a week if the end of your qualifying week is in the 2011-12 tax year.

Erről bővebben a fent említett oldalon olvashatsz, sőt még van egy kis kalkulátor, miket lehet még igényelni.

Amikor "felfedeztem",h. kisbabának lesz, rögtön kértem időpontot a dokinál. Utána olvastam, otthon milyen vizsgálatokat szoktak csinálni és lelkiekben fel is készültem rá mikor időpontot kértem a dokihoz. De hiába volt a készülődés, nem volt semilyen vizsgálat, gratulált a doktornő és adott egy kis füzetet,h. tanulmányozzam, benne minden jó tanáccsal, mit lehet ilyenkor enni, inni, mit nem stb. és közölte,h. döntsük el, hol akarok szülni. Majd szóljak neki és ő beszél a midwife-al aki majd felkeres.és ennyi.

Kicsit furcsa volt, h. itt nem küldenek össze vissza..majd kiderül,h. jó-e vagy sem. Az tuti,h. otthon soha nem szerettem nőgyógyászhoz menni, mindig egy héttel előtte már készíteni kellett magam rá lélekben... álítólag itt nem matatnak annyit.. ez igaz??

Kaptam még egy nyomtatványt amit ha kitöltök ingyenes lesz a fogászat és minden recept. De gondolom te is.

Valakinek pár fontos utalvány is jár tejre gyümölcsre, de azt majd megkérdezem ha végre találkozok a midewife-al. Azt mondták, ide kijön házhoz, nem kell mennem sehová.

Neked, hogy csináltak olyan sok vizsgálatot?

Férjemmel azt beszéltük,h. ha megyünk haza, otthon is elmennénk vizsgálatra szerintetek érdemes? vagy bízzunk meg teljesen az angolokban?

Esetleg tud valaki valamit,hogy működne,ha én otthon akarnék szülni de itt élek már 4éve.Fizetnem kell??

További szép estét kívánok!

T

2012. jan. 19. 11:15

sziasztok!

kint élek Angliában 3,5 éve.

novemberben mikor kimaradt a menstruációm, 4 napra rá csináltam 1 tesztet, ami pozitív lett, másnap reggel mégegyet, és utána rohantam a háziorvoshoz, aki rögtön elküldött a kórházba vérvételre és vizeletmintára, kért nekem idöpontot uh-ra. 2 nap múlva ismét vérvételre hívtak. az 1. uh-om az 5. héten volt, még nem látszódott a baba, de a terhesség már igen. aztán a 7. héten már ott volt a baba is :)a 12. hétre ismét kaptam időpontot.

most 13 hetes és 4 naposak vagyunk, de eddig volt 3 ultrahang és 6-7 vérvétel.

bár 4 éve volt petefészekciszta eltávolításom, még Magyarországon, és hasfájásra panaszkodtam, lehet ez az oka, hogy eddig ennyi vizsgálatom volt.

a védőnővel 1x találkoztam, adott pár tájékoztatót, de ő maga nem mondott sok mindent.

azt mondjuk nem tudom, hogy mikor nézik meg, hogy a baba egészséges e, a 12. heti uh-n a doki elmondta, hogy mindene megvan, láthatóan jól érzi magát, és a down-kór miatt vettek vért, aminek 3 hét múlva lesz eredménye. de hát ennyi lenne a vizsgálat?

és tud vki vmit a támogatásokról? 1 éve folyamatosan van munkám, fizetésem, csak hát nem elég. valakinek van valami tippje?

köszönöm!

16. Natha
2011. dec. 29. 16:19
Szia k.iwi! Nagyon jó ötletnek tartanám én is ha ez a fórum újra indulna. Nekem is most kezdene aktuálissá vállni a dolog, sajnos még nem 100%-osan biztos, minden jel erre utal, de 3 negatív teszt után nem tudom mit gondoljak :(
15. k.iwi
2011. nov. 30. 02:38
Sziasztok, újra lehetne ébreszteni a fórumot? Mert én most kapcsolódnék be..... :)
14. mandarin87 (válaszként erre: 12. - Mint)
2011. szept. 7. 19:57

Gratulálok nektek az új családtaghoz! :)

Egyébként jó a tapasztalatod az itteni terhesgondozásról? A midwife-od rendes volt? Szülés után is kijárnak hozzátok mint otthon a védőnők?

2011. szept. 7. 19:49

Sziasztok!

Mi még csak tervezzük a babát :).

Kicsit nekem is furi, hogy ilyen kevés a vizsgálat, de én nem bánom. Szerintem is felesleges háborgatni egy egészséges terhességet.

Mi 5 hetente vagyunk itt 5 hétre, de, ha sikerül összehozni a picit én itt szeretném majd megszülni. Most megyünk nyaralni. Szurkoljatok, hogy összejöjjön a picúr :)

12. mint
2009. jan. 23. 18:26

Szia,sziasztok!

A harmadik gyermekem 4 honapja szuletett angliaban. A ket "nagy" magyarorszagon.A terhessegem elejen en is nagyon feltem,hogy mi lesz,mert az ismeroseim,akik angliaban szultek elmeseltek,hoy mennyi vizsgalatra szamithatok. Nagyon furcsaltam,mert otthon rengeteg vizsgalatot vegeznek mig itt csak 2 UH van es 2 vervetel. Egyebkent nekem van egy kis szivproblemam is,igy ram nagyon odafigyeltek(jobban mint otthon).A 20-ik hettol 4 hetente,majd a 28-ik hettol 2 hetente jartam korhazba uh-ra es kardiologiai klinikara. Szerintem ne aggodj,ha barmi problema lenne a terhesseged soran tokeletesen ellatnak en abszolut megvoltam elegedve az ellatassal.Ha problema mentes a terhesseged,akkor meg teljesen felesleges az a rengeteg vizsgalat amit Mo.-n vegeznek. Otthonszulesre en sem valalkoznek,nekem valahogy nagyobb biztonsag erzetet ad a korhaz,persze ez csak az en velemenyem.Egyebkent is,ha minden jol alakul szules utan 24 oran belul mar otthon is vagy. En este 8:43-kor szultem es masnap 5 orakor mar otthon is voltunk. Nizonak es kostyinak nagyon boldog varandosagot kivanok!

2008. dec. 30. 08:57

Magyarorszagon kaphatoak sos vizet tartalmazo orrsprayk, azok is sokat segitenek, kohogesre pedig a landzsas utifu szirup. Mindketto hasznalhato terhesseg alatt, es szerintem sokkal hatasosabb, mint barmi, ami nalunk kaphato.

De kerdezd meg Barbit is, o v.mi homeos bogyokat szedett, es 2 nap alatt meggyogyult.

10. kostyi79 (válaszként erre: 9. - Csanda)
2008. dec. 30. 08:53

Szerintem ha nem kened magadra, akkor nem arthat, de majd megkerdezem a dokinkat.:)

Esetleg megprobalhatod az Olbas olajat, en azt szoktam hasznalni. Zsepire kell csopogtetni, es az agyad melle tenni. A gyerekeknek is ezt szoktam, ha el van dugulva az orruk, egesz kicsi kortol lehet hasznalni.

2008. dec. 30. 08:26
sziasztok! én is kismama vagyok, csak itt magyarországon. azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy a Wick Vaporub nevű inhalálót (jó erős mentolos krém) lehet-e babavárás idején alkalmzani. nagyon szeretem ezt a készítményt, csak itt mo-on már nem lehet kapni, ezért angliából hozzák nekem. a betegtájékoztatón az van, hogy meg kell beszélni az orvossal, hogy lehet-e használni. nálunk ugye nem ismerik. szóval?
2008. nov. 27. 17:25
NHS. En nem tudok semmifele maganbiztositorol. Csak az allamirol. Es miert kene tobb, ha minden rendben van? Ha meg baj van, akkor nyilvan itt is tobbet ellenoriznek. Persze van meg 1-2 vervetel, es a szuleszno minden latogatas alkalmaval nez vizeletet es szivhangot.
2008. nov. 27. 17:16

Meglepo, amiket irtok, tenyleg ennyi ott a terhesgondozas?

Megkerdezhetem, hogy allami- vagy maganbiztositotok van?

2008. nov. 27. 17:07

Mi otthonszulest tervezunk. A lanyomnal 2 nappal a szules elott lefujtak. Terhessegi cukorbetegsegem volt az elozo ket terhesseg alatt, ezert meg akartak figyelni 24 oran keresztul. Ez alkalommal nem engedek belole. Az elozo szulesem 1 orasra sikeredett. Majdnem az ut szelen szultem meg a gyereket. Akkor inkabb mar otthon.

A korhazban sem fogsz orvossal talakozni, abban ne is remenykedj. Szerintem beszelgess el a kerdesrol a szulesznovel. Azert, mert Magyarorszagon belenk neveltek, hogy nem tudunk orvos nelkul szulni, meg nem biztos, hogy igaz. Itt mindenesetre maskepp gondoljak.

5. nizo (válaszként erre: 4. - Kostyi79)
2008. nov. 27. 16:56

Ezt mar ma megkerdezte tolem a vedono, es ki is kerekedtek a szemeim, mert megmondom oszinten nem is gondoltam az itthon szulesre. Szamomra kicsit megnyugtato az orvos jelenlete. Te korhazban vagy otthon? Mi Brightonban lakunk, de az elso ultrahangra be kell menni Londonba.

Szep helyen laktok, jartunk mar arra!

2008. nov. 27. 16:50

Dorset, Poole.

Itt osszesen 2 uh-t fognak csinalni, 12 es 20 hetesen. (Persze ha minden rendben van.) Es nogyogyasszal remelhetoleg egyaltalan nem is fogsz talalkozni. Ami nekem nagyon furi volt, hogy itt nem turkalnak benned lepten nyomon. Sot, egyaltalan nem. Meg a szules utan sem. Bezzeg Magyarorszagon! Azert ennek special nagyon orultem.

Hol fogsz szulni? Korhazban, otthon?

3. nizo (válaszként erre: 2. - Kostyi79)
2008. nov. 27. 16:43

Ez megnyugtato, pont ma voltam eloszor a vedononel, de csak lefoglalta az elso ultrahang idopontot, meg ket het mulva lesz vervetel, de nekem fura volt hogy meg sem bizonyosodtak rola hogy egyaltalan tenyleg terhes vagyok. Szoval neked mar a harmadik baba, de szuper. Nekem az elso, lehet azert parazok ennyire. A sogornom egyidos terhes kb. mint en, persze otthon, es o mar tul van ultrahangon, vervetelen. Na mindegy, ha azt mondod nem kell izgulni, hiszek neked. :)

Ti merre laktok?

2008. nov. 27. 16:12

Szia!

A masodik terhessegemet csinalom Angliaban. Most vagyunk 11 het+5 naposak. Az elso uh 12 hetesen lesz majd, addig csak a szulesznovel erdemes talalkozni. Kitolti a papirjaidat, es ennyi. Itt nem csinalnak akkora faksznit a terhessegbol, mint Magyarorszagon. En ott is vegigcsinaltam egy terhesseget, ez lesz a harmadik babom. Hidd el, jobb ez igy!

1. nizo
2008. nov. 27. 16:08

Sziasztok!

Angliaban elunk, 8 hetes terhes vagyok, voltunk mar orvosnal is, vedononel is, de megcsak egy terhessegi tesztet sem csinaltak, kicsit aggodom a tovabbiak miatt. Ha van valaki aki hasonlo cipoben jar, vagy esetleg mar tul van rajta es tudna valami infoval szolgalni, az nagyon jo lenne. Elore is koszi!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook