Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaúszás! Akik már elkezdték! fórum

Babaúszás! Akik már elkezdték! (beszélgetős fórum)


7. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 6. - Bbetti25)
2009. szept. 27. 09:42
Nálunk az első úszás nem volt annyira élvezetes. Megijjedt a többi babától, ricsajtól, idegen környezettől. De a második, harmadik, már nagyon jó volt. Persze kellett néhány perc, mig megszokta a többi babát, de imádja azóta is. Ha kérdezem tőle, hogy Bálint megyünk úszni? Akkor már szalad is a bejárati ajtóhoz, próbálja kinyitni, és sürget, hogy menjünk. Volt olyan, hogy mindezt pizsamában művelte :) Csak légy vele nagyon türelmes, és ő is élvezni fogja!
6. bbetti25 (válaszként erre: 3. - 8e8c2f0ee9)
2009. szept. 26. 19:11
Köszönöm az infót! Gondoltam, hogy 30 fokosban kell ezután! Aki tartani fogja, már volt nálunk tartani a kádban egy "babaúszást", csak a picikénk hamar elfáradt, így nem sokat láttunk belőle! Tőle elfelejtettem megkérdezni! Egyébként a kisfiunk szeret fürcsizni és bírja a 30 fokot! ezért is várjuk annyira!
2009. szept. 26. 19:01
Még nem kezdtük! Most vagyunk 3 hónaposak, de már várjuk!
2009. szept. 26. 18:44
én pedig mikor a pici áthült kicsit bevittem egy melegebb zuhany alá és tiz perc mulva kezdhettük előlről az is igaz én magam tanitottam minden gyermekemet uszni de egész kicsiként és mivel több mint tizet tanitottam tapasztalataimat irtam...
3. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 1. - Bbetti25)
2009. szept. 26. 18:35

szia! Mi már régóta járunk babaúszásra, és igen, 30 fokos körüli vízben kell a gyereket a későbbiekben is fürdetni. Több ok miatt is: ha melegebb vízhez szoktatod, a gyerek végigvacogja az egész oktatást, nem fogja élvezni, fázni fog, és talán sirni is.

Ha netalán beteg lesz, magas lázzal, a hűtőfürdő meg sem kottyan majd neki, mert ehhez van hozzászokva. (Sajnos ezt tapasztaltuk elégszer.)

Az immunrendszere erősebb lesz, ellenállóbb lesz a szervezete a hidegebb fürdővíztől.

Egyébként nagyon jó a babaúszás. Én csak jókat tudok róla mondani. Kisfiam már nagyon ügyesen mozog egyedül a vízben. Hány hónapos a babád? Most kezdtétek az úszást? Milyen gyakorlatokat csináltok órán? Nagyon érdekel, hogy mások hogy csinálják :)))

2009. szept. 26. 16:06
szerintem nem ennek semmi köze a fürdéshez...
2009. szept. 26. 13:16
Sziasztok! Ahová szeretnénk járni babaúszásra, a babát 30 fokos vízhez kell szoktatni! Mi már ott tartunk! Innentől kezdve mindig 30 fokos vízben kell a babát fürdetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook