Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezni, várni fórum

Babát tervezni, várni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Babát tervezni, várni

117. csgal (válaszként erre: 75. - Stöpszli)
2007. máj. 9. 18:36

Szia Stöpszli!


Engem nagyon érdekelne, kérlek, küldd el nekem is!


Köszi: csgal

116. Csibe78 (válaszként erre: 107. - 279430c980)
2007. máj. 9. 17:54
Ingyen? Mert azt elfelejtettem a privibe leírni, hogy arra is van lehetőség, hogy ne kelljen fizetned érte, ha drágállod.
115. Csibe78
2007. máj. 9. 17:46
Erre rá tudok cáfolni, mert mi amikor megfogant a baba abban a hónapban talán kétszer voltunk együtt. Viszont menzesz után, csak óvatosan szabad szeretkezni, tehát a durvulás kizárva, mert az is lehet gond, hogy túl belelendül az ember.
114. monika1225 (válaszként erre: 112. - Andrea3)
2007. máj. 9. 16:01
Nálunk is ez a gond, lehet! hogy csak az időzitéssel van a baj? Ha többet lennétek együtt nem lehet, hogy könnyebben összejönne a baba? Én legalábbis ebben bízom:)))
113. panna77 (válaszként erre: 111. - Gyebitimi)
2007. máj. 9. 15:41

Timi,

megkérdezhetem, hogy mit jelentett Nálad az alacsony progeszteron szin? Mármint szám szerint?

112. andrea3 (válaszként erre: 111. - Gyebitimi)
2007. máj. 9. 15:31
Igen és nem volt gond vele.Mint eddig még semmivel és mégsm esek teherbe.De azt is hozzáteszem a férjem 2-3hetente jár haza.
111. gyebitimi (válaszként erre: 110. - Andrea3)
2007. máj. 9. 14:49

Hormonvizsgálatod volt már?

Nekem volt és alacsony a progeszteron szintem,ezért clostilbegytet szedtem,de nem használt.Ezért kerestem rá erre mert azt írja hogy emeli a prog.szintet.

Ha jók a hormonjaid és van peteérésed akkor szerintem felesleges.

Ja,és az én ciklusom is rendszeres.

110. andrea3
2007. máj. 9. 14:45

Köszi az infót Timi.

Az én ciklusom pontos és rendszeres szerinted kell ez nekem?

2007. máj. 9. 14:39

Barátcserje (latin: Vitex Agnus Castus, angol: Chastetree berry, vitex)


A növény termését Európában évszázadok óta alkalmazzák nõi hormonális problémák orvoslására. Hagyományosan rendszertelen menstruáció kezelésére, a normális menstruációs ciklus visszaállítására és termékenységi problémákra alkalmazták a gyógynövényt, manapság emellett a premenstruációs szindróma (PMS) kellemetlen tüneteinek enyhítésére is ajánlják.

Mivel a PCOS egyik meghatározó tünete az ovuláció elmaradása és ebbõl adódóan menstruációs zavarok, a barátcserje hatékony szer lehet a betegség kezelésében.

Laboratóriumi kutatások nem történtek a gyógynövény PCOS-ra gyakorolt hatásának mechanizmusával kapcsolatban, azonban a betegek csoportjaival végzett klinikai kísérletek és tapasztalatok egyértelmûen pozitívak a gyógynövény hatékonyságát illetõen.

A tapasztalatok szerint a gyógynövény hatására a menstruációs zavarral küzdõ nõk jelentõs részében a menstruáció rendszeressé vált, a ciklus második felében a progeszteron szint emelkedett, valamint, a PCOS-ben szintén gyakran elõforduló, emelkedett prolaktin szint csökkent.

A növény hatóanyaga nem tartalmaz hormonokat, feltételezések szerint hatását az agyalapi mirigy mûködésére gyakorolt hatásán keresztül fejti ki, az LH hormon termelését szabályozva.


A gyógynövény hatását 1-2 hónap folyamatos szedést követõen kezdi kifejteni.


Javasolt alkalmazása:

Hormonális elégtelenségre visszavezethetõ menstruációs problémákra, PCOS esetén a hormonális egyensúly visszaállítására, a rendszeres menstruáció és ovuláció kiváltására, valamint a PCOS egyéb kellemetlen tüneteinek csökkentésére ajánlott.



Napi adagja:

Általános adagja 175 mg standardizált kivonat naponta (0,6% agnusid tartalomra standardizált kivonat esetében), egy adagban, rendszeresen ugyanabban az idõben (általában a reggel, felkelés utáni szedését ajánlják) javasolt szedése. Mivel az egyes nõi szervezetek mûködése lényegesen különbözhet, így a gyógynövény hatásában, annak szükséges mennyiségében is lényeges eltérések adódhatnak. Amennyiben a napi 175 mg rendszeres szedés mellett nem bizonyul hatásosnak, a napi mennyiség megemelése hozhat eredményt.


Mellékhatások:

A gyógynövény szedése rendkívül biztonságosnak bizonyult. Rendkívül ritkán elõfordulhat allergiás érzékenység a barátcserje termésére. Ebben az esetben nem ajánlott a növény szedésének folytatása. Egyéb ismert mellékhatása nincs a szernek.


Ellenjavallat:

Terhesség, szoptatás alatt a gyógynövény szedése nem ajánlott, a hormonháztartásra gyakorolt hatása miatt.


Hormonkezelés mellett megváltoztathatja a szedett hormonok hatását (elsõsorban felerõsítve azt), így a gyógynövény szedésérõl a kezelõorvossal minden esetben konzultálni kell.



Beszerezhetõ:


* Magyarországon kapható termékek közül a legmagasabb barátcserje tartalommal a Premens tabletta rendelkezik, mely gyógyszertárban recept nélkül kapható készítmény. A Premens tabletta ajánlott napi adagjának gyógynövény tartalma alacsonyabb, mint a PCOS esetében ajánlott napi adag, így amennyiben a napi ajánlott 1 tabletta hosszabb távon sem bizonyul kellõen hatékonynak, érdemes megpróbálkozni az ajánlott adag megduplázásával. A magyar forgalmazóval folytatott konzultációm szerint a napi 2 tabletta is teljesen biztonságos mennyiség. A Premens gyártója a premenstruációs szindróma (PMS) kezelésére határozta meg az ajánlott napi adagot, mivel a készítményt a PMS kezelésére alkalmazzák.

* Európában és az USA-ban számos gyártó készítménye kapható (általában Vitex néven), melyek általában interneten keresztül megrendelhetõek. Az eltérõ gyártók termékei különbözhetnek a standardizálásban ill. annak mértékében, valamint a gyógynövénytartalom mennyiségében.

* A gyógynövény interneten keresztül történõ megrendelésével kapcsolatban tapasztalattal nem rendelkezem.


Bocs hogy ennyi lett,ezt találtam róla.

108. andrea3
2007. máj. 9. 14:31

Sziasztok!

Milyen tea ez az Angus Castus és mire jó?Én azt hallottam hogy jó és termékenységet elősegítő.

2007. máj. 9. 14:23

Csajok!

Van egy ötletem. Tud valaki valami olyan gyógynövényt teát vagy bármi mást amit a párom és én is egyaránt szedhetünk. Valami olyat ami nem drága de mindkettüőnkre jó hatással van és mindenféle betegséget amiről esetleg nem tudunk pl.: gyulladás baci kiszűr és meggyógyít?

Aki tud ilyesmit kérm írjon, mert lehet ez a kulcsa mindnnek.

Egy a lényeg ne legyen drága, mert jelenleg kifuttottam az anygiakból.

Köszike

106. 9cbe09701e (válaszként erre: 75. - Stöpszli)
2007. máj. 8. 22:55
Szia!Légyszi írj privire mi ez pontosan,hol lehet beszerezni!Köszi
105. Bébinyúl (válaszként erre: 104. - 7130b15964)
2007. máj. 7. 20:37
Igen, én is ezért próbálkozom most minden lehetséges módszerrel ezt kideríteni. Mini mikroszkópot már vettem, ami nyálból kimutatja a peteérést, az középidőben jelezte is szerencsére hogy van. Most még ezt a hőmérőzést is kipróbálom. Ha egybeesik a két kimutatás akkor meg leszek nyugodva. Mondjuk tudom hogy ezenkívül még számos ok lehet, de ezt ki szeretném zárni.
104. 7130b15964 (válaszként erre: 102. - Bébinyúl)
2007. máj. 7. 20:22

Bocs, lehet hülyén hangzik, de a szabályosnak tűnő ciklus, még semmire nem garancia.

Jól teszed, ha próbálsz meggyőződni róla, hogy van-e peteérésed és kb. mikor. Lehet, hogy egyáltalán nem vagy annyira szabályos. Nem egy történet van menstruáció közben vagy közvetlenül utána fogant gyerekekről...

103. 9cbe09701e (válaszként erre: 73. - Stöpszli)
2007. máj. 7. 20:10
Szia! Érdekelne a módszered,légyszi írd meg,miről van szó!!! Köszi
2007. máj. 7. 20:04
Hát köszönöm az infókat, én is csak 4 napja kezdtem mérni, mert 8 hónapja próbálkozunk, és még sajnos semmi. Gondoltam megpróbálkozom ezzel is hátha nincs is peteérésem. Bár egyébbként szabályos a ciklusom, és semmi jel nem mutat erre, de ártani nem árthat.
101. 7130b15964 (válaszként erre: 99. - Bébinyúl)
2007. máj. 7. 19:58

Mérheted akárhol, csak akkor ne hasonlítsd össze olyan értékekkel, amik nyílásban mértek, mert nem összehasonlítható.


A hónaljban mért adatokból is készíthetsz görbét, csak kb. egy fél fokkal végig alatta lesz, azokhoz képest, amikről olvasol.- De ez annyira nem fontos, mert a görbe a lényeg, hogy fennmarad-e a hőd a végén vagy sem, illetve, hogy kivehető-e belőle a peteérés.


Egyébként az orvosok ebben az esetben a hüvelyben mértet javasolják. Én sosem foglalkoztam vele a gyakorlatban. De persze, ez nem jelenti azt, hogy nincs értelme, csak nem volt rá szükségem.

2007. máj. 7. 19:56
És PÉ. környékén mennyivel kellene emelkednie? Kb úgy fél fokkal? És ha emelkedik, akkor 100% hogy van PÉ?
99. Bébinyúl (válaszként erre: 97. - 7130b15964)
2007. máj. 7. 19:54
Én hónaljban mérem, szájban kellene?
98. micóka (válaszként erre: 93. - Szurgo)
2007. máj. 7. 19:22
Igen, nekem megvan a könyv és anno a closti mellett használtam. Akkor teherbeestem... most szeretném megpróbálni closti nélkül, természetes úton. Úgyhogy igen, fogom alkalmazni. Én hiszek benne, hihető és logikus hogy milyen elven működik.
97. 7130b15964 (válaszként erre: 96. - Bébinyúl)
2007. máj. 7. 19:16
Hol méred? Csak azért kérdezem, mert az értékeid tipikus hónalj értékek. A többiek biztosan szájban vagy hüvelyben mérik, legalább egy fél fok különbség van.
2007. máj. 7. 18:35

Sziasztok!

nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy mérte már valaki közületek az ébredési hőmérsékletét? Mert én nemrég kezdtem el, és szerintem irreálisan alacsony. (35,4-35,9) Igaz hogy mesi után kezdtem mérni, de ahogy nézem a neten, mindenkinek 36 feletti értékek vannak. (A hőmérő digit, és tök új)

95. melrosp (válaszként erre: 88. - Mimo)
2007. máj. 7. 18:12

Szia mimo!

Írtam neked egy levelet privátban, olvasd el, és leírtam milyen természetes módszerrel lehet babád ha hiszel benne minél hamarabb.

2007. máj. 7. 16:36
Sziasztok!Én még új vagyok itt.Én is vágyom már babára.Sajnos volt egy vetélésem.Nekem egy Ginevac nevü inekció segitett meg a gyertyaállás!
93. szurgo (válaszként erre: 89. - Micóka)
2007. máj. 7. 08:26

Micóka! Próbáltad már, hallottál már az AVIVA tornáról? Megvettem a könyv első kötetét, igaz ali igazodtam ki benne, de aztán megfejtettem a lényeget. Továbbadtam barátnőmnek, sógornőmnek. Én azután lettem spontán terhes, hogy csináltam, bár korábban is volt peteérésem. A barátnőm is spontán lett terhes majd egy éves próbálkozás után, a sógornőmnek másodlagos meddősége van, van már két gyerekük, de szerettek volna még egy kislányt is, de kiderült, hogy nincs peteérése. Csinálta a tornát és több havi ulthahangozás után az orvosa értetlenül figyelte, hogy egyszercsak megindult a peteérés.

Persze lehet, hogy a barátnőm és az én spontán terhességemhez hozzájárult a petevezeték átjárhatósági vizsgálat (átmosták a kontrasztanyaggal, és nálam igen nehezen csúszott át) és az orvos által utrahanggal időzített együttlét, de a sógornőm peteérésének beindulásához biztosan a torna járult hozzá.

92. Csibe78 (válaszként erre: 87. - Mimo)
2007. máj. 5. 13:32

Bocsi, de ezzel nem értek egyet. Nekem volt lombikom, és nem sikerült. Utána találkoztam az aloe-vera-val, és az segített.

És ha azt vesszük, hogy a lombikra a gyógyszerek min. 100 ezer forintba kerülnek, és mi a biztosíték, hogy használnak? Pl. én majdnem belehaltam a kezelésbe, mert a szervezetem túlreagálta a hormonokat. Utána 1 év alatt jött rendbe a hormonháztartásom. Persze ez alatt nem volt esély a teherbe esésre.

Persze nem mindegy, hogy kitől és mennyiért veszed meg a termékeket. És hogy biztos azt kapod-e, ami neked kell! Persze kérdezheted joggal, hogy honnan tudja egy kívülálló, hogy mire van szükséged? Nagyon sok (és egyre több)orvos csatlakozik ehhez a természetes gyógymód alkalmazásához. Bármikor segítséget kérhetsz tőlük. Bár ez az én véleményem. Azt hiszem a meddő pároknak joguk van valamilyen "gyógymódban" hinni. De én akkor is azon a véleményen vagyok, hogy inkább a természetes dolgok, mint a hormon. :)

91. Csibe78 (válaszként erre: 81. - Andrea3)
2007. máj. 5. 13:21
Bocsi, hogy megkérdem, ki ajánlott neked ilyen rohadt drágán termékeket? És miket? Írj privit, ha lehetséges.
90. micóka (válaszként erre: 78. - Da60933583)
2007. máj. 4. 18:39

Szia!


Engem is nagyon érdekel ez a dolog (sajnos egyelőre elég kusza a ciklusom :-(

89. micóka (válaszként erre: 84. - Andrea3)
2007. máj. 4. 18:37

Sziasztok!


Mi 7 hónapig próbálkoztunk mikor kiderült, h nincs peteérésem. Clostit írt fel az orvosom amitől a 3.hónapban teherbe estem, de sajnos a 24.héten elvesztettem a babáim...

Most lassan újra próbálkozunk, de most szeretném megpróbálni természetes úton (gyógytea, talpmasszázs, villarosa krém ....) rendezni a ciklusom, remélem sikerül.

88. mimo (válaszként erre: 78. - Da60933583)
2007. máj. 3. 21:54

Engem ez a természetes módszer érdekelne inkább, bár én már ezekben is profi vagyok(((((((.


Hogy lehet téged elérni?????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook