Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt indul!!! fórum

Babaprojekt indul!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5416. Hangucita
2010. aug. 23. 00:03

Draga Judit, Monna, koszonom szepen en is!

Ma megint volt egy kiborulasom, ugy erzem magam mint egy hullamvasuton! vagy jo ket orat bogtem de ugy mint egy oteves bruuuuuuuuuuuuhuuuuuuuhuhuhu-hupphupp-huuuuuuuuuuuuu stb.. kicsit kezdek a sajat agyamra is menni. Egyetertek veled Monna, neki sem konnyu. Onzonek erzem magam magunkkal foglalkozni es ugyanakkor nem is, de nincs erom most ugyanazt a szinvonalat nyujtani nokent mint egyebkent, foleg hogy fekudnom kell es nem szeretkezhetunk. Azt hiszem megfogadom amit irtal es megprobalom neha befogni..csak legalabb egy kicsit tompuljon a helyzet, ha lecsendesedett, onnan talan mar konnyebb elore megint.. Melohelyen nagyon felek meg elmondani..megprobalom a parommal is ezt lerendezni es megbeszelni hogy mikor mondjuk el. Nehez mert a fonokom, es meg sok ember nagyon sokat segitett h egy evvel ezelott osszejojjon ez a munkaszerzodes es most lelkiismeretfurdalasom van veluk szemben, raadasul hogy nem vagyunk hazasok ez itt fobun, ugyhogy fogunk kapni hideget-meleget rendesen. Ugyhogy kicsit felek. Igazad van, le kell nyugodni es igen, segitettel!

Kerlek Te is vigyazz magatokra! A dieta biztosan segit, gondolom hamarosan menned kell majd kontrollra. Irj mindenkepp hogy hogy erzed magad! Es nagyon koszi! Juditom, Neked pedig szivbol kivanom hogy hamarosan itt a babadrol csevegjunk! Addigra remelem mar en is elorehaladok, es pozitiv, johireket es tanacsokat tudok majd Veled is megosztani! Puszi nektek, joejt Hangu

5415. Monna02
2010. aug. 22. 11:37

Judit, köszönöm a kedvességed, kívánok Neked mielőbbi sikeres babásodást. Egyetértek az előttem szólókkal, nekem is akkor jött össze, amikor nem stresszeltünk a témán, és majdnem megfeletkeztem a mensi várható időpontjáról is.. Mellesleg az "action" is majdnem elmaradt akkor pé.-kor, mert épp kiborultam az egyetemi és a munkahelyi elfoglaltságaim ütközése miatt..tehát tényleg hajszélon múlt, és Murphy törvénye szerint épp akkor jött össze.. Tehát nem aggódj, csak lazán, akkor biztosan sikerül.

Hangucita, Neked is köszönöm a kedves sorokat. Sajnálom, a kialakult helyzetet a pároddal. Tudom, hogy most a türelem az ami legtávolabb áll tőlünk kismamáktól, hiszen én is sokkal ingerlékenyebb vagyok, ami nállunk is okozott surlódásokat a párommal, de hiszem azt hogy érdemes egy kicsit összeszorított ajkakkal 10ig elszámolni, mielőtt robbannánk, hiszen csak ez jelenthet bizonyos feszült helyzetekben kiutat. Adj időt a párodnak is, hogy szokja egy kicsit az "új helyzetet". És próbálj vele türelmes lenni, és kedvességgel megkérni arra, hogy változtasson, ha olyat tesz amit neked nem épp megfelelő pl. hogy valahol kint dohányozzon, ne a lakásban. Kedvességel több minden elérhető, és a feszültség sem nő tovább. Persze ez csak tanács, és a párod jellemén is sok múlik, de remélem kicsit segítettem. A másik dolog, ha veszélyeztett lettél, én a helyedben szólnék a munkahelyemen, főként hogy sajnos már orvoshoz is kellett fordulni. Végső soron a pici és te kell, hogy a legfontosabb legyél, mert ne adj ég baj esetén senki sem fogja neked megköszönni az önfeláldozásod. Ebben a helyzetben nyugodttan legyél picit önző, a baba és a magad érdekében- szerintem. Jobbulást kívánok, és remélem mielőbb rendeződnek körülötted a dolgok -kitartás!

5414. judit8103 (válaszként erre: 5413. - Hangucita)
2010. aug. 22. 09:31
Köszönöm a bátorító szavaid, Neked pedig jobbulást, remélem minden rendbe lesz Veletek. Ha tudok segíteni szólj.
5413. Hangucita
2010. aug. 22. 06:49

Draga Nori, Reni, koszonom szepen a batorito szavakat!

Kepzeljetek el hogy bevereztem hetfo este! Kedden igy nem mentem dolgozni es du orvos. Hetfo ejjel meg egy dokit felhivtunk es prosztagen azonnali beszedeset javasolta amit gond nelkul ki is adtak a patikaban. Szerintem ez mentette meg a babat. Kedden az UHn kiderult mas is. Van egy 6 hetes babam! :) szivecskeje dobogott es mar hallottuk a szivdobogast is! Veszelyeztetett lettem, de dolgozhatok. Mar csak azert is mert itt nem irnak ki egesz egyszeruen. A doki azt mondta ha hazaerek, meg moziba se, agy. Emelni zero, szex zero, orgazmus zero. Kedd ota a panik miatt es hogy lattuk a babat jobb a helyzet a parommal. Most volt 3 nap edeskedes de ma sajnos megint volt egy mosolyszunet mert tegnap este ragyujtott en meg kirohantam a masik szobaba hogy ne cigizzen! Ebbol mar egyszer volt egy hatalmas balhe. Ma meg jol 'beolvastam' es oszinten kicsuszott hogy en inkabb egyedul tolom ezt vegig.. nem hiszem hogy hazamegyek mert igy mar nem vennenek fel dolgozni, es kb 3 fos csaladom van akire sajnos nem szamithatok, a szuleim mar nem elnek. Ugyhogy most igy allunk. Hatarozottan az az erzesem hogy a parom baromi egoista. Igaz hogy mostanaban nem tudok ra figyelni annyit mert allandoan alszom ha tudok, szexet nem kivanom es nem is lehet. Igy kicsit nehez. De nalunk egyenlore nincs ez a 'a parom meg a szeltol is' es ez faj. Remelem hogy lassan hozzaszokik majd a gondolathoz es felno hozza. Oszinten, az elmult egy evet hallgatva biztos voltam h mindennek az ellenkezoje fog tortenni ha egyszer babas maradok. Ezert ez a nagy sokk amiben vagyok most emiatt.

De vissza a verzeshez, vegulis barnazasnak mondanam bar kis pirossal kezdodott. Nem voltak nagy fajdalmaim inkabb szurkalasok a jobb oldalon. UH a baba mellett azt is kimutatta hogy van egy jo nagy veromlenyem jobbra, es bal petefeszkemben pedig egy jo nagy 2.3cm-es ciszta. Egyenlore semmit nem kell tenni veluk, de mint emlitettem nem irt ki, se semmi mert az itt nem letezik. Igy hat probalom minimumra venni a gazt ami nehez mert odabent a meloban nem mondtam meg el, varni akarok. Ugyanakkor a fajdalomrol beszamoltam a fonokomnek, uh. aggodik. De egyenlore nem akarok mondani semmit. Hanyingerrel meg ugyahogy joban vagyunk. Reggel es erdekes, de este van, foleg a kozertben. Szoval ez van, szedem a hormont, es egy gyogyszert izomlazitonak. A verzes okanak a baba helyezkedeset allapitottak meg, ill. a veromlenyt. Amennyit tudom fekszek amugy..de ez most eleg kellemetlen.

Judit koszonom Neked is es kivanom hogy mihamarabb sikeruljon! csak azt tudom mondani hogy nem szabad ezen kattogni minden percben. nekem abban a honapban jott ossze amikor meg a forumon sem voltam, annyi dolgom volt, nem volt netem, audit a meloban stb, es igy jott ki! Nem szabad rajta stresszelni hogy ha egy honap nem jon ossze! A kovetkezoben sikerul!

Mona: nagyon orulok hogy irtal es remelem minden ok es mar jobban vagy! Pihenj sokat, igyal sok vizet, sos krumpli, keksz, gyumolcs nagyon jol megmosva esetleg. Vigyazz magatokra!


Sok puszi mindenkinek es irjatok hogy vagytok! Megegyszer koszonom hogy vagytok!! Puszi!

5412. judit8103
2010. aug. 21. 18:36
Jobbulást Mona
5411. Monna02 (válaszként erre: 5410. - Renibaba25)
2010. aug. 21. 16:59
Igy lesz, köszönöm! Te is vigyázz magatokra, és a többiek is!
5410. renibaba25 (válaszként erre: 5409. - Monna02)
2010. aug. 21. 13:57
szia Monna, nem semmi, ami történt, pihengess, és ügyelj magatokra
5409. Monna02
2010. aug. 21. 11:53
Sziasztok, nem jelentkeztem a héten, mert sajnos kedden kórházba kerültem. Súlyos hányással, amit alig tudtak csillapítani, valószínű valami gyomorfertőzéssel. Tegnap hazaengedtek, de még "búcsúzóul" is kaptam két tápvizet, és várok még mikrobiológiai eredményekre, amelyek hétfő-keddre lesznek meg. A baba szerencsére jól van, remélem a fertőzés sem ártott neki, most ezen idegeskedem-de többet az eredmények után tudok majd. Már jól vagyok, bár még elég fáradékony vagyok, sokat pihengetek, és csak óvatosan eszegetem.. Szép napot Nektek, puszi
5408. meronka82
2010. aug. 19. 14:18
sziasztok! olvaslak am titeket, csak valahogy irni lusta vagyok. nalam a husi fo mar a toltott cukkinihez..
2010. aug. 19. 10:03
csajok bekattant nekem akelkáposzta főzelék, már fel is raktam, vagy két napja ettem anyósnál és azóta mind azt enném...
2010. aug. 19. 10:01

sziasztok

Judit próbálj meg nem szomorkodni, mert az tuti nem segit abban, hogy összejöjjön a baba, szerintem próbálj meg kikapcsolódni, kösd le mással a gondolataidat (tudom ez nem egyszerű) egy nyaralás kivéló alkalom lehet erre, vagy csak egy olyan kiruccanás amire a pároddal együtt nagyon rá vagytok hangolva

5405. judit8103
2010. aug. 17. 20:58

Sziasztok


Hungucita szurkolok neked!!! Én is szeretnék babát, de eddig még nem jött össze, Szomoru vagyok nagyon, Neked meg kitartást kivánok, és sok jot

5404. renibaba25 (válaszként erre: 5402. - Hangucita)
2010. aug. 17. 11:41

Hangucita, elég kegyetlen ami körülötted most történik, sajnálom nagyon hogy nem sikerül dűlőre jutnotok, ez igy nem sok jót igér...

a kérdés témnyleg az lehet hogy mire szmithazs a párodtól, vga yha nem számithatsz rá akkor mit tudsz kezdeni

5403. hnora (válaszként erre: 5402. - Hangucita)
2010. aug. 16. 22:48
tudom, hogy hülye kérdés, meg nyilván nem nagyon látok bele a dolgaidba, de mi lesz akkor, ha szakítotok? avagy: egyáltalán érdemes így együtt maradni? Nem gondoltál arra, hogy hazajöjj (ha jól vettem ki a szavaidból, a kedvesed kinti)
5402. Hangucita (válaszként erre: 5401. - Renibaba25)
2010. aug. 16. 22:24

Sziasztok,

Reni koszi szepen a biztatast.. szerintem ma lesz egy beszelgetesunk miutan tegnap is sikerult nagyon osszeveszni, nem jo ez igy. fogalmazzunk ugy hogy ennyi honap varakozas utan nem all jol a szenank..lehetseges hogy sajnos nem all keszen egyaltalan egy baba fogadasara, mindazok ellenere amit egy even keresztul mondott..szerintem a gyerekcsinalashoz es tervezeshez ket ember kell igy egyaltalan nem ertem mi van.. ma mar nem fog osszejonni a doki ugy tunik.. szurkoljatok azert. Puszi es vigyazzatok magatokra ti boldog kismamik!

2010. aug. 16. 11:23

sziasztok

Monna sajnálom hohy ennyit szenvedtél az úttól, mondjuk azért irigyelek is kicsit, hogy nyaralni voltál, mi úgy beszéltük meg a párommal, hogy idén kihagyjuk, több kismami ismerőssel végigdumáltam előtte, és arra jutottam, hogy ugysem lenne az igazi, akkor meg nem dobjuk ki a pénzt, ráköltjük inkább Johannára.


Hangucita, hú ha ez nagyon nem könnyű most neked, de szerintem a párod amint konkrétabban látni, érezni fogja a babát nem fog többa gondolni, hogy máskor aktuálisabb lenne az érkezése,

hisz ha belegondolunk (legalábi is nálunk) még mindig érződik a válság, anyagilag majd mindenkinek egy nehezebb periódusa van, e miatt nem szabad átérétkelni a dolgokat

ja a sirás, hát az nekem is nagyon megy, igaz mintha már kezdenék "normálisabb" lenni

5400. Hangucita
2010. aug. 16. 02:56
Szerbusztok!!! visszatertem a ceges utrol. Nemtudom mar irtam-e, egesz heten fejtagiton voltam. egeszen ijeszto volt lelepni egyedul ugy, hogy en mar tudom hogy babat varok de senki mas..ki kellett talalnom egy sztorit hogy miert nem ihatok -felfaztam..- es azert utolso nap csak beleitattak valami koktelba..szornyen ereztem magam.. raadasul a latszat kedveert kenytelen voltam ragyujtani igaz nem nagyon szivtam mar bele mert nem birom mar a szagat.. szoval ezek voltak.. a tavollet kicsit segitett.. NAGYON koszonom a tamogato szavakat, tudtam hogy TI megertitek!! annyira nehez itt kulfoldon egyedul, csaladom, barataim nelkul! es olyan jo hogy ti itt vagytok!! nagyon koszonom!! szoval, most kicsit jobb a helyzet de a parom nem beszel a babarol. Azthiszem a gyokere a dolognak h nincs munkaja es ez mint ittenit, nagyon nagy szegyennel tolti el.. sajnos nem jol kommunikalta le a dolgokat az elejen es ezert kicsit 'keseru' a levego annak ellenere hogy terveztuk..de valahogy mi sem hittuk hogy a 4. probalkozasra osszejon. Most tok lelkibeteg vagyok es sokat sirok. Elotte meg ugy is nehezen sirtam el magam ha tenyleg gond volt, most meg allandoan! Elvileg holnap v kedden megyunk dokihoz, szurkoljatok..remelem hogy ez segiteni fog mindkettonknek.. egyebkent en is kicsit be vagyok sz...va de nem a penz miatt bar most nem allunk jol.. itt a tarsadalom nem fogadja el ha nem vagytok hazasok de gyereketek van, viszont en meg nem akarok hazasodni csak mert jon a gyerek!! a masik hogy mit szolnak a melohelyen.. kirughatnak-e meg ilyenek.. meg ez a titkolozas! na ez nagyon rossz.. van 2 kismami a cegnel most 16 hetesek. felek hogy megerzik rajtam. Egyenlore legalabb nem rokazok. De emelygek es nagyon faradt vagyok a nap min. feleben. Szoval amin veszekedtunk az az volt hogy a baba nagyon nem jokor jon..es akkor most ezt nem akarom jobban kifejteni mert elegge sziven utott. Irjatok, es nagyon koszonom megegyszer hogy mellettem alltok most tenyleg nagyon sokat jelent!! Sok puszi nektek!
5399. hnora (válaszként erre: 5398. - Monna02)
2010. aug. 15. 23:03

Hát, a férjemnek szerencséje van, illetve valamit nagyon jól csinálhat, mert a hangulatingadozásaim nem rajta töltöm ki :) Egy-két olyan alkalom volt, hogy mentünk valahova, és ő ki akarta centizni az érkezést, én pedig kézzel-lábbal tiltakoztam - na ezen nagyon meglepődött, és harmadjára már igyekezett szem előtt tartani ezt a szempontot is :) Néha van olyan, hogy egyszerűen rossz napom van, nyűgös is vagyok meg ilyenek, ezt egyszerűen a szemembe mondja, és nem csinál belőle problémát :)))


A mozgást meg... először a 16. héten éreztem, az olyan volt, mintha belülről megbökne valami(ki). Aztán semmi egy ideig. Majd ilyen bugyborékolás, egészen a 22. hétig. Én akkor éreztem először, hogy a kisnyúl bizony nem bugyborékol, hanem rúg:) Azóta minden nap jelentkezik (hálisten), de nem mindig ugyanannyit - függ attól, hogy milyen aktív vagyok aznap, hogy milyen az idő, mennyire van tele a gyomrom (bizony, ha épp nagyvécéznem kell rögtön ébredés után, amikor mozogni szokott, akkor lapít, egészen addig, amíg el nem jutok a "dolog" közepére, amikor is kapok egy gyomrost annak örömére, hogy ismét van elég helye :))) Csuda egy figura ez a gyerek :)))

Ha viszont már a 18. héten jártok, akkor nemsokára jön a következő ultrahang :)))

5398. Monna02 (válaszként erre: 5397. - Hnora)
2010. aug. 15. 20:59

..akkor most megnyugodtam, hogy nem csak én fordultam ki magamból, hanem ez most viszonylag "normális".. A párod hogy viseli a "változásokat"? Az enyém kicsit el van csodálkozva, de próbáltam maegmagyarázni, hogy ez a másállapottal függhet össze.. és hogy igyekszem kontrolálni magam, ha sikerül..o:-)

Köszi a grateszt, most keztük pénteken a 18. hetet..de először 16+5 naposan éreztem..ill. előtte is 1-2 alkalommal, de abban nem voltam biztos ő-e, és nem volt annyira egyértelmű.. Te mikor érezted Őt először?

5397. hnora (válaszként erre: 5396. - Monna02)
2010. aug. 15. 18:48

Helló! Üdv újra itthon, remélem jól éreztétek magatokat :) A tüneteid abszolút betudhatók a terhességnek, ezek nálam is épp így fennálnak :))) Én az állandó késő, kínosan pontos lettem, tökéletesen rugalmatlan és alkalmazkodásra képtelen :)))

Gratula a mocorgáshoz, mostantól kevesebb para lesz, hogy jól van-e a baba :)))(attól, hogy nem tudsz enni, ő jól van, mindent elvon a te szervezetedből, amire csak szüksége van:))) Viszont ne ijedj meg, ha pár napra eltűnik, annyira kicsi még, hogy nem minden helyzetében érzed! Tényleg, hány hetes vagy most?

5396. Monna02
2010. aug. 15. 15:32

Sziasztok Lányok, tegnap végre hazaérkeztünk..azért végre, mert az utat alig életem túl. Odafelé csak 2*sikerült rókáznom, és az őt nagyrészét jól viseltem, de hazafelé....hát semmi nem maradt meg bennem, a 13h utat szinte végig h..tam..:-( Este itthon sikerült egy kis levest magamban tartani-remélem a babó nem látta ennek kárát. A nyaralás jól múlt, bár mi is, jobban mondva én sokat zsörtölődtem a párommal..igazából szerintem a hormonoknak tudható be, hiszen nem szoktam ilyen lenni..most meg szinte mindenen és azonnal robbanok..mint egy szivárgó gázpalack.. ráadásul nem is ketten voltunk hanem társasággal-hát nehezen viseltem kicsit, nehezebben alkalmazkodom most mint máskor, és megterhelő is volt..(ami máskor nem jellemző). Ugye lehet ez a terhességől?

És még egy csoda, mozog a babóm..!! Mikor megérkeztünk akkor vettem észre először egyértelműen, és elég erősen hogy felismerjem :-) Azóta rendszeresen fickándozik, főként estefelé.. vagy amikor valami édeset eszem..:-)

Kivel mi zujs erre? Visszaolvastam, de nem sokat írtaztok..:-( Kismsmik, hogy vagytok? Újdonságok?

Üdvözlet az újaknak is!

Ja ..és a napokban teszek fel friss pocis képet is :-)

5395. aida22
2010. aug. 12. 20:05
KÖSZÖNÖM.REMÉLEM ÉN IS.
5394. renibaba25 (válaszként erre: 5393. - Aida22)
2010. aug. 12. 19:56

szia üdv,

sok sikert neked, szoritok, hogy mihamarabb összejöjjön:)

és köszi agratulációt a többiek nevében is.

n nem hazsnáltam ovu tesztet igy nem tudom milyen kéne legyen, remélem jó hirekkel számolsz be

5393. aida22
2010. aug. 12. 19:38

SZIASZTOK.MÉG NEM JÁRTAM ITT DE GRATULÁLOK MINDENKINEK A BABÁHOZ.ÉN 22 ÉVES VAGYOK MOST PROBÁLKOZUNK MÁSODJÁRA JUNIUS VÉGÉN HAGYTAM ABBA A GYOGYSZIT.KEDDN KELL MEGJÖNNIE DE REMÉLEM NEM FOG:-)

MÁR MULT HONAPBAN IS HASZNÁLTAM OVU TESZTET DE AKKOR SOHA NEM LETT RAJTA KÉT CSIK DE MOST IGEN MULT HÉTEN HÉTFÖN.VISZONT A NYÚLÓS TOJÁSFEHÉRJÉS CUCC CSAK MULT HÉT CSÜTÖRTÖK ESTE JÖTT.UGYH VALOSZINÜ AKKOR VOLT A PÉM.

5392. judit8103
2010. aug. 10. 21:40
Köszönöm szépen renibaba, megpróbálom.
2010. aug. 10. 17:28

Judit én is angolul töltöttem ki, egy kis segitség neked az astro.com- on lévő oldalhoz:

1.) Ezzel a linkkel töltsd ki az adataidat: [link]

Itt be kell írni a személyes adatokat (születési hely, idő órával és perccel) Angolul nem beszélőknek egy kis segítség:

first name: keresztnév

last name: családi név

birthday: születésnap (helyesen: nap, hónap, év) hour, min: óra perc

Most nyomd meg a CONTINUE feliratot!


2.) Keresd meg a Special Charts feliratot és klikkelj rá.


3.) Majd ebben az ablakban (Please select the type of chart you want) (legördülő sáv legaljáról kiválasztani:) Lunar phases fertility calendar


Most nyomd meg a "Click here to show the chart" feliratot

(ez azt jelenti, hogy klikkelj ide a grafikonhoz)


4.) A grafikonon a termékeny időszakokat piros vonallal jelzik. Minden hónapban kékkel be kell jelölni a menzesz első és utolsó napját, valamint zölddel az ovuláció napját. A zöld és a piros napoknak elvileg nem szabad egybeesniük - legalábbis azt mondják, ez a teherbeesés titka. A sárga és a fekete pötty a teli és az újholdat jelzi.

5390. judit8103
2010. aug. 10. 13:59

Szia


A jonas naptar angolul van a neten, hát nem ment. Nemtudsz valami címet? Köszi.

2010. aug. 10. 10:50
Levendula a múltnapi szilvásgombócod ötlete nagyon megfogott ma azt készitettem, igaz csak zacsisat, ...de az ötlet a tiéd:)
2010. aug. 10. 10:48

sziasztok

szivesen Judit azért vagyunk itt

5387. judit8103
2010. aug. 9. 20:24

Hungucita


Ha baj van mondjad, meghallgatunk szívesen

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook