Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt indul!!! fórum

Babaprojekt indul!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5386. judit8103
2010. aug. 9. 20:23

Szia

Köszönöm a tanácsokat!!

5385. renibaba25 (válaszként erre: 5381. - Hangucita)
2010. aug. 9. 11:01

Hangucita ne jó olvasni hogy valami nem stimmel köztetek, ha gondolod mi itt szivesen meghallgatunk..

amúgy a cigit én a pozitv teszt láttán hagytam abba, azóta szerencsére meg tudom állni hogy ne szivjam, igaz nem megy könnyen azóta nem amióta nem vagyok rosszul, az első három hónapban eszembe se jutott undorodtam a szagától (igaz pl. az öblitőtől és a parfümtúl is:)

mostmár el tudn.m szivni, de kitartok...

mondjuk ha nagyon stresszes vagy és még nincsenek terhességi tüneteid elhiszem hogy a cigi az egyetlen ami segit, de azért próbáld meg hanyagolni

5384. renibaba25 (válaszként erre: 5379. - Judit8103)
2010. aug. 9. 10:57

sziasztok

Judit, ha beirod a googliba akkor egy csomó infót kaphatsz a jónás naptárról , részletesebbet mint ahogy én itt leirnám... röviden annyi, hogy a te szeületési időd alapján megmondja hogy mikor vagy a legtermékenyebb, pl. ha te telihold után 3 nappal szüelettél akkor teherbe esned is akkor a legkönnyebb,...az adatlapomon fennvan ajónás napáram a neten számtalan oldalt találsz ahol kitöltheted a sajátodat is...

5383. hnora (válaszként erre: 5381. - Hangucita)
2010. aug. 8. 10:25

Szia!


Ne aggódj, elvileg az első két hétben a baba ellátja önmagát, nincs konkrét kapcsolat az anyukával. Mire megtudod (4. hét), addigra kezd a te testedből táplálkozni.


Az viszont nagy kár, hogy a pároddal problémák vannak... Ha nem vagyok indiszkrét, milyen jellegűek? Min veszekedtek? Tudom, hogy ilyenkor nem könnyű megállni a cigit (én is nagy dohányos voltam anno :)), de a baba fog ebben segíteni - állítólag ilyenkor a legnagyobb cigisek is undorodnak.

Kitartást, és írj!


Judit: én barátcserje kapszulát szedtem, gyakorlatilag bármikor el lehet kezdeni a ciklus folyamán. Nekem régebben voltak bajaim a ciklusokkal, sokszor késett, kimaradt. Nagy nehezen sikerült beállítani 33 naposra, de egy nagyobb érzelmi stressz miatt januárban teljesen kimaradt, 52 napra jött meg. Ekkor kezdtem a barátcserjét szedni + csináltam egy 2 hetes méregtelenítő diétát, aztán belekezdtem a nagyböjtbe. Februárban már nem jött meg, viszont + lett a teszt. Lehet, hogy a barátcserje, lehet, hogy a diéta tette - a mai napig sem tudom. Mindenesetre azt többektől hallottam, hogy diétázás vagy étrendváltoztatás közben estek teherbe (Meronka például a szénhidrátoktól vett érzékeny búcsút a fogantatás hónapjában). Sok sikert!


Rena, a lombikról nem sokat tudunk itt, mi csak együtt drukkolunk :)

5382. renababó
2010. aug. 8. 08:06
Sziasztok! Nagyon laikus vagyok minden tehességi témában. Jövő héten lombikra megyek, és nem tudom mit kell előzetesen csinálni??? Az orvos nem mond igazából semmit. Befekszem-e, ha igen meddig? teljes epilálás?...Ha valaki tud kérem segítsen!! Köszönöm
5381. Hangucita (válaszként erre: 5376. - Hnora)
2010. aug. 8. 06:40
Koszi szepen Nori es mindenkinek! Az az igazsag hogy azota -5-e ota- a parommal komoly problemaink vannak. Sajnos. Nem tudom meg hogy milesz hogy lesz. Kicsit felek mert a hasam kicsit jobban faj. De nem akarom az ordogot.. azt szeretnem kerdezni hogy mikortol van kapcsolata tenylegesen a babanak a mamaval? Tehat konkretan ha meg nem tudtam hogy babas vagyok es megittam egy-ket italt az milyen hatassal van? En sajnos dohanyoztam is. Oszinten, miota tudom ket szalat szivtam el es azt is ma miutan a parom elment itthonrol..nagyon szarul erzem magam emiatt es tudni szeretnem hogy mennyit artottam..bar szerintem amin most atmegyek az utobbi 2-3 napban stresszugyileg az a karos :( nagyon szomoru vagyok.. puszi nektek es bocs a negativ hangulatomert
5380. judit8103
2010. aug. 7. 21:00
Gratula mindenkinek a babához!!!
5379. judit8103
2010. aug. 7. 20:55
Szia. a Jónás naptár mi is?? Köszi szépen a tanácsokat!!!
2010. aug. 7. 20:09
ja igen nekünk olyan hónapban jött össze amikor nem is számitottam rá, épp költözködéssel voltunk elfoglalva, és nagyjából itt mindenki meglepődött hogy pozitiv lett az adott hónapban, szóval nagy általánosságban elmondható, hogy nem a rágörcsölős hónap volt a nyerő:)
5377. renibaba25 (válaszként erre: 5373. - Judit8103)
2010. aug. 7. 20:06

szisztok

Judit, én személy szerint a hüvelyváladékot figyeltem, ami pé-kor olyan nyólós tojásfehérjés színű..

amúgy megcsinálltam ajónás naptáramat ism, ami igy utólag nézve bejött:)sőt ha minden igaz még a kiscsaj is amit jósolt:)

mássalmű én nem próbálkoztam igaz szerencsésnek mondhatom magam mert januárban hagytam abba a fogamzásgátlót, és március végén április elején összejött a picurkánk...

többen a barátcsrje -palástfű teára is jókat mondanak, erről Nóri tud többet mondani:)

5376. hnora
2010. aug. 6. 23:43

Hangucita, gratulálok!!! Örülök, hogy sikerült, és most már te is azok táborát erősíted, akik úgy estek teherbe, hogy nem számítottak rá :)))

Levendula, köszi a receptet, 50 gombóc azért lehet még nálunk is túlzás, de 25-tel ki fogom próbálni (ahogy kész lesz a saját könyhánk) :))

5375. Hangucita (válaszként erre: 5374. - Hangucita)
2010. aug. 6. 22:44
Meg azt akartam mondani hogy nagyon koszonom a szurkolasokat Neked es mindenkinek itt a forumban! :) aki most tervezi, annak jo babasodast kivanok, a babasoknak pedig szep es kellemes babavarast!
5374. Hangucita (válaszként erre: 5369. - Renibaba25)
2010. aug. 6. 22:43
De draga vagy :) koszonom szepen! nagyon boldog vagyok de kicsit megijedtem :D fura hogy varsz ra aztan meglatod a csikokat es erzed maris a valtozasokat, ez olyan hirtelen valtasnak tunik! :) elkezdtem egy babanaplot meglatjuk. Azert nagyon kell vigyaznom magamra tudom. jovo heten raadasul egesz heten utazom, repulok igy aggodom de remelem nem lesz semmi baj.Meronkat igen olvastam! remelem mostmar igy egyuttmaradunk :D puszi!!
5373. judit8103
2010. aug. 6. 22:06
Kiszámoltam hogy kb mikor lehet az ovuláció, bár nemtudom jól értelmeztem-e. Köszi válaszod elöre is
5372. judit8103 (válaszként erre: 5371. - Renibaba25)
2010. aug. 6. 22:05

Szia.


Naptár módszerrel már ismerkedtem, pár trükköt is bevetettünk, mint pl hogy nem kelek föl azonnal az együttlét után, meg ilyesmiket. Mit javasolsz?

5371. renibaba25 (válaszként erre: 5370. - Judit8103)
2010. aug. 6. 21:12

szia Judit, próbálj meg ne ráparázni nagyon , elhiszem hogy nem lehet könnyű..

esteleg valamilyen praktikákkal próbálkoztok, pl. ovu teszt, mikroszkóp, hőmérőzés, váladák nézés, jónás naptár...

mesélj magadról valamit...

5370. judit8103
2010. aug. 6. 21:04

Sziasztok


Szeretnénk a párommal babát. Több honapja próbálkozunk. Sajnos még semmi

5369. renibaba25 (válaszként erre: 5366. - Hangucita)
2010. aug. 6. 21:01

Hangucita gratulálunk, de jó eg ujab babás..

mióta nem voltál szerintem azóta Meronka lett közzülünk új babás..

vigyáz magadtokra arosszlétek, hát előbb utóbb elmúlnak, igaz én ma reggel, túl a 20 héten még hánytam egyet:)de szerintem ez már nagyon véletlen volt

5368. renibaba25 (válaszként erre: 5367. - Levendula 30)
2010. aug. 6. 20:59
nagyon jó a receit, biztos ami biztos azért elraktározom, ha egyszer rászánám magam aházi gombócra.. köszi
2010. aug. 6. 20:46

szóval kicsit több mint 2 kg krumpli volt nyersen( 2,2),megpucoltam daraboltam megfőztem sós vizben

utána összetörtem

ehhez 40 dkg liszt

2 tojás egész

2 nagy evőkanál buzadara bele a tésztába

4 kanál étolaj bele a tésztába

én kb 3 evőkanál zsírt is tettem bele,mert jobban össze lehet gyúrni

ezt jól összegyúrni, lehet lisztezni amennyit felvesz ,majd nyujtódeszkára tenni (jól be kell lisztezni,ne ragadjon oda,én egyszerre csak a felével dolgoztam,annyi fér el a deszkán, kis kockákra vágni

fahéjas porcukor + felezett szilva bele

gombócokat formálni,majd sós olajos forró vízben kifőzni,ha feljön a tetejére akkor még 1-2 perc és jó JÓ MAGAS EDÉNYBEN FŐZNI

( az első adag lehet 3-4 perc a feljövetel után) a többi hamarabb megvan

egyszerre 8 db ot főztem ki,tésztaszűrőbe ennyi fér kb ,kicsit lehűtöm gyenge folyó hidegvizzel

vajban piritott zsemlemorzsa +fahéj +cukor hm... fini lett

ez egy dupla adag 50 db lett

majdnem mindbe egy szilva csak félbevágva,mert a szilva belsejébe megy ( nagyjából) a fahéjas cukor)

nem valami diétás...olyan magyaros:))

5366. Hangucita
2010. aug. 6. 20:33

Sziasztok Lanyok! de reg voltam! hat volt sok problema meg nem volt net de vegre par het utan ujra itt! Hianyoztatok am!!


es hat jo hirekkel jovok, 4 hetes es 5 napos terhes vagyok :))


szerintem picit segitett h nem voltam mindig itt es igy nem agyaltam annyit a teman, igy erdekes modon egybol osszejott /ez volt a 4. probalkozas/.

Hat ez van >D meg eleg rosszul vagyok de azert meg turheto! TI hogy vagytok meseljetek, ki lett kozben meg babas?


Puszi!!

5365. hnora (válaszként erre: 5364. - Levendula 30)
2010. aug. 6. 20:22
mindenképp:)))
2010. aug. 6. 20:20

pedig megéri megcsinalni, apukám sosem dicser, de azt mondta 5 öst kaptam..:) nagyon fini lett

a párom 2x5 db ot siman bevert fél óra különbséggel

leírom,ha gondoljátok..

5363. meronka82
2010. aug. 6. 20:06
Huha, raeheztem a szilvasgombocra. Mondjuk teljeskiorlesu lisztbol es cukormentesen meg nem probaltam, es eddig en is maradtam a zacskosnal. Egyszer probaltam hazit, de nagyon megdagadt. Azt hiszem irtam ki valami turosgombocos dietasat, na majd megkeresem. :)Cukros cuccok helyett annyi gyumolcsot-zoldseget eszek mostanaban, mint egy atlag ember heti adagja. :)
5362. hnora (válaszként erre: 5361. - Renibaba25)
2010. aug. 6. 14:25
nálunk épp ellenkező a hozzáállás: a férjem együltő helyében 10-15 gombóc eltűntetésére van hitelesítve. Nehéz ilyen nagyüzemi mennyiséget előállítani... (nálunk összesen szokott ennyi lenni :))
5361. renibaba25 (válaszként erre: 5360. - Levendula 30)
2010. aug. 6. 13:45
nyámi-nyámi, nagyon fini kaját készitettél, én nem szánom rá magam a házi gombóckészitésre, pedig nagyon szeretem, nkább zacsisat készitek, a párom nem igazán eszi, magamért nem csinálok
2010. aug. 6. 11:53

Sziasztok,

egész jól vagyunk, nem volt hasfájás azóta

most szilvásgombócot csinalok 50 db lett gyurt tészta ...jó lett :))

meg a palacsintát is kívánom...egyre jobb az étvágyam,tényleg nő a kis Csengőm mert többet kell ennem:)

be van borulva,de minket kihagyott a vihar hál Isten

2010. aug. 4. 10:32

hahó sehol senki?

pár percre felkukkantottam, vendégeket várunk délután, valamit össze kell dobnom, még le kell fussak vásárolni egy kicsit

kivel mi újság?

2010. aug. 3. 18:16

sziasztok

Monna jó utat nektek, jó kiruccanást

Susika gratulálok nagyon szépen haldsz te is, mi holnap töltjük a 20. hetünket...

2010. aug. 3. 12:42

sziasztok!Jó rég nem voltam hogy vagytok?Én vagyis mi jól:-)

Már 11 hetesek vagyunk és pontosan 6 naposak,jövő héten megyünk a 12 hetes ultrahangra...ti hogy vagytok?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook