Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babakocsi szakértők, akinek többféle volt már, segítsetek légyszi!!!! fórum

Babakocsi szakértők, akinek többféle volt már, segítsetek légyszi!!!! (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. szept. 27. 12:51

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a 3 kerekű babakocsik tetszenek, és 2 barátnőm azt használ, és nagyon ajánlja is, de sajnos nem találunk olyat ami árban és minőségben is megfelelne. Viszont olyan van, ami 3 kerekű kialakítású, de az első kerék, dupla kerék. Akinek van tapasztalata ilyen kocsival, vagy esetleg használt tényleges 3 kerekűt, s dupla kerekűt is, kérem írja meg a véleményét. Nagyon tanácstalan vagyok, szeretnék szépet, de főleg praktikusat venni.

köszönöm

41. 3819c6a65c (válaszként erre: 4. - Arcus6)
2011. márc. 22. 08:51

Szia!


Én terepre valókból kettőt próbáltam: Anno egy Bergon fújható kerekű nagy babakocsit,és nemrég egy Quinny Buzzt.

Mindkettőt ajánlanám,utóbbit is megvehetetd 35-40 ezerért már használtan.

12 babakocsink volt,most használjuk a 13.-at és már kinéztem a 14.et :) Mindezt 2 gyerekkel :)

Tökékletes babakocsi egyébként NINCS.

Olyna van,h az adott ember igényeihez nagy százalékban megfelelő kocsi, de mindnegyikben lesz olyan hiba ami miatt nem az igazi.

2011. febr. 22. 21:58
Kevéssé ismert, de nagyon jó márka a Giraffe. Az SH vagy ST 615 szerintem tök jó terepre is, nekünk bevált. Egy baja van, hogy az alsó kosárba nehéz pakolni.
2011. febr. 22. 20:29

Szia

hát én is el fogyasztottam,pár kocsit,nekem a 3 kerekü Top Rider könnyü vázas vált be,nagyon szerettem,meg van még ,és árulom, a másik egy szintén 3 kerekü,Jeep márkájú,elől bogyjgó kerék,ezért jól navigálható,és szintén eladó,mindkét kocsi előtt,5 darab kocsim volt,mire meg találtam :)a tökéleteset.

2011. febr. 22. 14:11

Szia


Nekem Peg Perego 3 funkciós van.Nagy kerekü és punpálható.Nekem nagyon bevált.Nem olyan döcögös mint a kiskerekü.

37. a556035a1b (válaszként erre: 4. - Arcus6)
2011. febr. 22. 11:44

Én kipróbáltam már több márkát, azon belül is több fajtát.

Igaz még csak másfél éves a kislányom, de ilyen-olyan okokból ( gyári hibás, kislányom nem szerette...) volt pá kocsi a kezem közt.

A rugós nem jó. Sajnos annyit nem rugózik amennyit kellene, utána port kap és hallgathatod a nyikorgást, hiába kened be bármivel az bizony nyikorogni fog.

Nekem ami terepre és aszfaltra is bevált. A PP Pliko. Mikor elsőnek toltam, olyan érzésem volt, hogy "jézusom, ez mindjárt szétesik". Rögötn vettem is egy másik fajtát....majd eladtam és végül csak meg vettem a szétesőset, ráadásul használtan, így nem is került sokba.

Szerintem ez a babakocsi a legjobb.

Eddig 3 márka 5 babakocsiját "fogyaszottam" el.

Nem utolsó sorban pedig bababoltban dolgoztam, tudom mi az amit nem szabad megvenni.

Remélem tudtam neked segíteni.

2011. febr. 22. 10:28

Sziasztok!

Tapasztalatból írom le a véleményem! Nálunk szinte nincs aszfalt!, kövek , gödrök, stb. ;

néhány kocsit kipróbáltam emiatt de vannak jók elérhető áron, ha az ember meg tud barátkozni azzal hogy használtan veszi meg!

--Szerintem a bolygósítható kerék nem igazán jó, mert folyton akkor fordul keresztbe mikor nem kéne, ha lefixálom akkor a kocsi elejét emelgetni kell, hogy kanyarodjak...

--Tömörgumis kerekek szintén kihúzva, csak felfújható, mert a kerekek keménységének az állításával is tudunk a kocsi járásán puhítani

Ami nekem bevált:

1: Hauck traxx marlin jogger 3kerekű, vagy 4kerekű

Előnyei--Kitérőkerekű, kanyarodássegítő első kerék, állítható tolókar; Könnyű összecsukni, nem nehéz maga a kocsi ; extrán párnázott, nagy a kupola; van merevített textilmózes ami nagyon szuper, és meleg lábzsákká alakítható ; adapterrel Quinny, és Maxi Cosi kompatibilis; vagyis egy adapterrel hordozó, vagy mózeskosár is rátehető!

a négykerekűn a sportülés két-irányba is feltehető a vázra, de itt az ülés szerintem kicsit keskeny ( és a textilmózest is keskenynek találtam), a 3 kerekű szélesebb mint a hagyományos kocsik, de ez nem fordítható meg, és az ülés picit alacsonyabban van! de nagyon könnyű ahhoz képest hogy hatalmas kocsi! a barátnőm a 4 kerekűt használta nekem 3 kerekűm volt az első lányommal, nagyon szerettem , és nagyon jó, Bírta a kiképzést kiránduláskor is a Rám szakadéknál, a Mecsekben! de eladtam , és utána fél évre terhes lettem :-))

Itt vettük:Tuba Krisztina nagyon segítőkész , és két éve a 4 kerekű kocsi , maxi cosi hordozóval, textilmőzessel adapterrel, és esővédővel 65000 volt

, a 3 kerekű sima lábzsákkal és pelenkázó hátizsákkal 44000 [link]


2:Quinny Freestyle 3XL

ugyanazt tudja mint az előző, de a neve miatt kicsit drágább, meg a tartozékok is többe kerülnek


3: Mutsy Urban 4Rider az a típus amelyiknek elől is felfújhatóak a kerekei!

nekem most ez van; csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni, a kitérő tengely miatt valami hihetetlen könnyen kormányozható, nagyon jó, hogy a váz kialakítása miatt szinte ring a gyerek, de nagyon nehéz, a mózes széles, tágas, a hordozója dönthető hattámlájú, 3 pozícióban a sportrész, mindkét irányba feltehető, nagy kupola, és igazán nagyon szép, igaz nehéz beszerezni, de én egy hónap alatt találtam egyet a babaszobán és a komplett szettet 57000-ért vettem meg, de ennek a kocsinak a koppintott jó minőségű változatát a Bippa Kft nél meg lehet venni 50000 körül: 24-es kocsi:

[link]

Láttam ezt a kocsit is nagyon jó a minősége, nekem jobban tetszett a Mutsy színe , ez az:

[link]

ha nem sürgős, érdemes utána nézni, és remélem segítettem!

Minden jót, és jó egészséget!

35. 211d16142a (válaszként erre: 33. - Arcus6)
2011. febr. 20. 09:09
Hát én tapasztalatból mondom, hogy az igények között biztos hogy van, ami felesleges. pl. a bolygókerék. Eleinte én is ragaszkodtam hozzá, aztén végül mi azt áldoztuk be, és egyáltalán nem bántam meg. Megszoktuk, és nem volt vele gond. MOndjuk nálunk voltak más, fontos szempontok is, mint pl. az ülőfelület szélessége, meg hogy beférjen az autóba.
34. nijntje (válaszként erre: 33. - Arcus6)
2011. febr. 20. 08:04
Ha a google keresőbe beírod, hogy terepbabakocsi, kiad egy rakás félét, én kapásból láttam vagy 10 megfelelőt. Szerintem gyártanak ilyet elérhető áron, csak nézelődj a neten, és találni fogsz.
33. arcus6
2011. febr. 20. 07:48
Köszi, hát igen, lehet hogy olyan babakocsi nincs ami ezeknek megfelel amit szeretnék:( Ami mondjuk elég rossz, mert most akármit is hagyok ki, csak bosszankodni fogok...
32. 211d16142a (válaszként erre: 30. - Arcus6)
2011. febr. 19. 19:49
hát, pedig ha ez nem jön be, akkor nem fogsz olyat találni, ami minden igényednek megfelel. valamiben meg kell alkudnod.
2011. febr. 19. 18:14
Én nagy-gumi kerekűt ajánlom. Nekem 3 kerekűm volt és nagyon kihasználtuk. Nálunk is sok helyen rossz a járdák minősége... de ez átment mindenen. Egy jó tanács a vételhez, mindenképp mikor megfogod a tolókart, nehezedj rá, hogy mennyire rugózik. Az állítható kormány is király dolog-úgy mellékesen!Sok sikert! :)
30. arcus6
2011. febr. 19. 17:47
Bekuk igen tudom:) (ezt a sportrész dolgot) Érdekes, megtologattam a Br.ndonban ezt a kcosit amit írsz és már ott a boltban is alig tudtam kanyarodni vele, szintén a fix kerekek miatt :(
2011. febr. 19. 16:14

Ja, és csak jótanácsként: amelyik babakocsinak bolygósíthatóak az első kerekei, azt csak úgy fogod tudni két irányból tolni, hogy az ülőrészt fordítva teszed rá. Mert bolygósított kereket, még ha lefixálod is, nem lehet húzni!!!! Gyártanak ilyet, de nem működik, nagyon kényelmetlen tolni, sokkal nehezebb irányítani, mint a fix kerekűt. A Pramy Luxnak olyan jó a rugózása, hogy kikompenzálja a fix kereket.

Viszont az ülőrész megfordításához valahova le kell rakni a gyereket, míg a tolókart átdobni két pillanat, úgy, hogy a bébi benne ülhet.

28. 211d16142a (válaszként erre: 4. - Arcus6)
2011. febr. 19. 16:10

Szia, ABC Design Pramy Lux a te babakocsid!))

Isteni a rugózása, és mindent tud, Brendonban ki tudod próbálni!)

27. otis
2011. febr. 19. 12:41
Nekünk Cam Cortina van, 3 kerekű, mózessel, sportrésszel, autósüléssel. Az első kereke bolygósítható. Nagy bevásárlórész van alul. Mindkét irányban minden alkatrésze felszerelhető. Imádom, és a kislányom is imádta, de már az öcsi kerül bele 3 hét múlva :) Ja, a kereke tömör, de mivel nagy, nem rázkódik. Falun lakunk, gödrös, kátyús utcák, nem volt probléma. Használtan vettük 60-ért. Nagyon elégedett vagyok.
26. anyucika3 (válaszként erre: 21. - Arcus6)
2011. febr. 19. 12:31
Ezt a kocsit nagyon könnyű billenteni járdaszegélynél,vagy rossz terepen,vagy kanyarodásnál.Rossz utakra sokkal jobb mint a bolygó kerekek.
2011. febr. 19. 12:18

Annyit még, hogy a kereke fix, de ennek ellenére nagyon jól irányítható. És rugós!

Autósülést is lehet venni hozzá. Mi azt 18.000Ft-ért kaptunk.

2011. febr. 19. 12:16

Nekünk Piccolino Adbor babakocsink van. Nálunk is borzasztóan rosszak a terepviszonok. De ez tökéletesen bevált. Alul óriási pakolós része van. Nagyon stabil, masszív kocsi, a tolókar átfordítható. Mi 55.000Ft-ért vettük. Ebben benne volt a mózes, a pelenkázótáska, esővédő és rovarháló, lábzsák. Ja és sportkocsivá alakítható.

Egyetlen hátránya, hogy összecsukva elfoglalja az egész csomagtartót.

23. .Babec. (válaszként erre: 21. - Arcus6)
2011. febr. 19. 11:45
Nekem 6hónapos a babám... azóta 3 barátnőm vett ilyen kocsit mert kényelmes & nem pattog. Szóval, tényleg csak ajánlani tudom. Fontos volt nekem is h mózes legyen a háta miatt, az ágya is kókuszmatracos & a későbbiekben a sportrész mindkét irányból tolható legyen úgy h nem a tolókart kell átrakni 1ik oldalról a másikra. Ami még fontos h nem vagyunk 1forma magasak mi anyukák..... illetve apukák a miénknek állitható az is. Rengeteg anyát látok meghajolva segget kitolva kocsit tolni. :-D MINDENKÉPP NÉZD MEG ÉLŐBEN!!!!! & NYOMKODD MEG PUMPÁLÁS SZERÚEN A TOLÓKART A FÖLD FELÉ, MEGLÁTOD MILYEN JÓL RUGÓZIK. Elöl meg rugók vannak. Remélem tudok vele segíteni. :-)
22. .Babec. (válaszként erre: 19. - Andi.nagy)
2011. febr. 19. 11:39
gondolom nem bolygós.... v tévedek?????
21. arcus6
2011. febr. 19. 11:38
az hogy nem bolygós az első pár kereke tehát mikor kanyarodni kell vele főképp kis helyen akkor vagy rá kell támaszkodni a tolókarra vagy meg kell emelni a hátulját :( csak onnan tudom mert olyanunk is volt, komoly erőpróba volt emelgetni.
2011. febr. 19. 11:29
Csak azért kérdezem, mert amit én, ill. anyucika mutatott babakocsi ring, nem rázkódik.
2011. febr. 19. 11:28
Bocs, mit jelent az, hogy fix kerekű?
2011. febr. 19. 09:26

fel kell adni a babakocsigyártóknak a leckét, mert egyikük sem lakik ilyen terepen mint mi:) sajnos...


ha nem találsz és már nagyobb lesz a manó akkor ajánlom majd a bergont, így hogy már nagy a lányom nekünk beválik:) de sajnos ha jön a kistesó nekem is nézelődnöm ekll majd 0 hós után újra, pedig ez a 3. kocsink már:(

17. arcus6
2011. febr. 19. 09:20
Ahahát ez is 4 db fix kerekű :( de köszi azért!!!
16. anyucika3 (válaszként erre: 4. - Arcus6)
2011. febr. 19. 09:11

[link]


Unokahúgom ezt vette rossz terepre.

Nekem a 2 lányommal 6 db új babakocsim volt.

Ebből 2 amit valóban használni is tudtunk,meg voltam velük elégedve.

15. arcus6
2011. febr. 19. 09:09
Ennek pl. nincs bevásárlója alul és mind a 4 kereke fix :((
2011. febr. 19. 09:01

Sziasztok! Nekünk mindhárom gyerkőcnél 3 funkciós, mózeskosaras babakocsink volt.

Hasonló mint ez [link] csak nekünk Chicco. Én nagyon meg voltam vele elégedve.

13. arcus6
2011. febr. 19. 08:58

ÚÚ a stokke az tényleg drága, ilyesmi szóba se jöhet most nekünk..:(


És igen én is néztem joggereket, de azok mind csak előrefelé néznek plusz általában mózest nem lehet rá tenni és ha elől nem bolyog a kerék abba bele lehet őrülni :( Minden kanyarban emelgetni a hátulját vagy rátámaszkodni...

Néha kezdem azt hinni lehetetlent kívánok..

Nem lenne baj ezekkel a műanyagos kerekűekkel se, csak legalább akkor a váznál lenne ilyen rugós felfüggesztés, máris nem dobálná a babát.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook