Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babakocsi-krízis... Milyet válasszak? fórum

Babakocsi-krízis... Milyet válasszak? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 7. 15:17

Nekünk Quinny buzz3 kocsink van. Imádom, egy álom tolni, kicsi és könnyű. Lehet venni hozzá mózest, hordozót és van sportülése is.

Nekünk ez a sokadik kocsink már és sajnálom, hogy nem ezt vettem elsőnek meg. Akkor lehet, hogy nem kellett volna a többi:(

21. c34f79990e (válaszként erre: 19. - Sipumsipum)
2013. jan. 7. 14:50
Jó lesz biztos,szerintem hauck ott van a toppon babakocsiban;)
20. sipumsipum (válaszként erre: 15. - D71ef05a8e)
2013. jan. 6. 13:33

hordozóban semmiképp sem vinném el pl sétálni, de egy autós-bevásárlásra tökéletesnek gondolom... :)


remélem ő is szeretni fogja :)

2013. jan. 6. 13:31

végülis vettünk egy hauck apollo-t, remélem jó lesz :)


könnyű, gyorsan lehet cserégetni a hordozót, mózest...


a sport része is klasszos...


a tavasszal minden kiderül, hogy jól választottunk-e? :D

18. sipumsipum (válaszként erre: 11. - C34f79990e)
2013. jan. 6. 13:30
oké, de van Hauck Mathattan, Malibu.. stb.stb. arra gonodltam, mi a fajtája a hauckon belül... :)
2012. dec. 30. 10:19

Mi is nemrég kezdtük el nézegetni a kocsikat. Amit eddig senkitől nem olvastam, de sztem szempont, hogy kétoldalról tolható legyen a kocsi, sose süssön a baba szemébe a nap. Mi mindenképp olyat veszünk, aminek VAN mózeskosár része, hisz nem lehet egyetlen sportkocsit sem teljesen vízszintig dönteni. Amire azt írják, hogy igen,abba sem raknék újszülöttet, hisz mindenképp van benne "törés", ami nyomja a baba gerincét, hason aludni meg tuti nem lehet benne. (én csak abból indultam ki,hogy nekem milyen kényelmetlen egy kihúzós/hajtogatós kanapén aludni)

Ha nektek van egy régi mózeses,akkor az elején használjátok csak azt,az a legjobb a gerincének, ha meg mentek valahova, akkor jöhet a hordozó.

2012. dec. 30. 10:18
Nekünk Espironk volt nagy pumpálható kerekekkel. Én rengeteget buszoztam vele. Még egyedül is felraktam a buszra és felcipeltem az aluljáróból, persze nem volt könnyű. Másik anyukának Graco volt, ő egyedül meg sem próbálta felrakni a buszra. Én még földúton is jártam vele, imádtam. Minden volt hozzá ami kellett lábzsák minden funkcióhoz, szúnyogháló, esővédő, táska. Az újabb verziónak már nagyobb alsó tárolója és dönthető a sport háttámlája is. Mikor eladtam egy hét alatt elvitték. Ha egyszer lesz kistesó szerintem hasonlót veszünk. Kaptam egy sportbabakocsit, hogy azzal mégis könnyebb buszozni, fél év használat után tropára ment :(
15. d71ef05a8e (válaszként erre: 5. - Sipumsipum)
2012. dec. 30. 08:51

Szerintem anyagilag is jobban jártok így.


Nagyon sokan megveszik a csillogó-villogó hatalmas mózeses babakocsit, mert abban jól látszik és mutogatható a baba, amikor tologatják - bocsánat -, de pár hónap után ugyanúgy megveszik a praktikusabb sportbabakocsit, mert a mózesessel tényleg csak a sátatereken jó kzlekedni maximum, akinek meg akár csak hébe-hóba is fel kell szállnia vele buszra, vagy akár csak fél emeletet is felvinni....



Sportbabakocsiból is van teljesen vízszintig dönthető, és olyan is, ami csak 160 fokig, de azt hiába nem ajánlják elvileg újszülöttnek, és mondjuk én sem tenném még bele az ülni nem tudó babát, de az is tény, hogy nagyon sokan a többfunkciós babakocsi autós hordozójában tologatják a babust, pedig az sem több órás tologatásra lett kitalálva, és ugyanúgy korántsem vízszintesen van benne a baba.

14. c34f79990e (válaszként erre: 13. - Yulcsy)
2012. dec. 30. 07:19
Ú ez nagyon tuti,majd a tesónál ezt is számításba veszem:)
13. Yulcsy
2012. dec. 29. 20:25

Szia!


Nekünk ilyen (giraffe club sh-618) típusú babakocsink van és imádom.Nagyobbik lányom most szállt ki belőle,szóval majdnem 2 évig nyúztuk és most született a tesó,újra felkerült a mózes.Nagyon könnyű irányítani és egyszerűen átmegy mindenen.Nagyon strapabíró.

12. c34f79990e (válaszként erre: 9. - Miracska1979)
2012. dec. 29. 20:22
Na igen ez is egy szempont lehet,nem tudom mert én nem buszozok,csak autózok,meg sétálok,de biztos van benne igazság!
11. c34f79990e (válaszként erre: 8. - Sipumsipum)
2012. dec. 29. 20:21
Ez nem típus,hanem márka!:)
10. c34f79990e (válaszként erre: 5. - Sipumsipum)
2012. dec. 29. 20:20
Van bőven nagy kerekű változat is:)Elég csak a Brendon oldalán szétnézni:)
9. miracska1979 (válaszként erre: 1. - Sipumsipum)
2012. dec. 29. 13:53

Szia,


Csak egy jó tanács: bár nagyon divatos a 3 kerekű, de szerintem semmiképpen ne vegyél olyat, pláne ha sokat buszozol, utazol, mert fel-és leszállásnál nagyon instabil. Nekünk Touragoo Track van, elégedett vagyok vele. 10 hós a kisfiam és még mindig olyan jókat alszik benne. A nagy kerekei miatt kényelmesen ringatózik még a kátyús úton is.

8. sipumsipum (válaszként erre: 3. - C34f79990e)
2012. dec. 29. 13:41
milyen típusú az a hauck? :)
7. sipumsipum (válaszként erre: 6. - Falcsy)
2012. dec. 29. 13:40

megnéztem, szuper, és tetszik is.. de az ára.... újonnan egy vagyon számomra....


a hordózót is rá lehet "kattintani"? :)


amúgy mennyiért tervezitek eladni? :D

2012. dec. 29. 13:03

Szia!

Nekem egy Espiro light babakocsim van. Nálam a fő szempont a könnyű tolhatóságon és a célszerűségen volt. Nem bántam meg. Zöld színben vettem, mert tesót is terveztünk. Most fogjuk lassan elhagyni a babakocsit, mert a fiam márciusban 2 lesz a lányom meg 3 éves. Így sajna megválunk tőle. Volt sport, mózes és hordozó része, mindegyik lábzsákkal. Jó agyagból van, könnyen szerelhető, és könnyű tisztán tartani. Sajnos kicsi az alsó tárolója, így én hátizsákkal jártam, de ez nem volt gond....

2012. dec. 29. 12:38

hű, köszi, máris előrébb avgyok :) szóval akkor nagy kerék a tuti, értettem!


a nagy mózesen én is sokat gondolkodtam...


akkor lehet, hogy az első pár hónapban elégedjünk meg a "kapott-babakocsival" és amikor meg már ül jöhet a sport? :)


amúgy én is egy hauckot nézegettem...de azt hiszem annak kicsik a kerekei...


köszönöm nektek :D

4. d71ef05a8e (válaszként erre: 3. - C34f79990e)
2012. dec. 29. 10:39

Igen, ezek a csáp-szerű karok most nagyon divatosak, de én is a rendes, végigfutó karokra szavazok! eleve jobb a fogásuk szerintem, másrészt, ha bármi miatt hirtelen kell megfogni-elkapni a kocsit, a csápokkal szerintem sokkal nehezebb.


Sok anyukától hallottam ugyanezt, hogy a nagy bölcső-szerű, mély mózeses babakocsikat vagy a többfunkciósoknak ezt a részét olyan hamar kinövi a baba, hogy szinte pénzkidobás....


Én ezért maradok a hordozónál - rugalmas kendő és/vagy csatos hordozó az elején -, pedig nem stílusom, de nekem a 4. emeletre is fel kéne cipelnem a babakocsit, később pedig, amikor már teljesen stablian ül a gyermek, egy fél kézzel emelhető kis ülő sprtkocsit fogunk venni szerintem, egyfunkciósat, épp csak azért, hogy ha séta közben elfárad, mégis legyen mibe beleülni.

2012. dec. 29. 10:27
Ez jó kérdés,nekem márciusi babám van és rövid ideig használtuk a mózeses nagy babakocsit,ami ugyan szuper,de naaagy és közlekedni üzletekben vele lehetetlen.Elefánt a porcelánboltban:)vettünk egy sportkocsit pierre cardint,azt használtuk,de a kicsi kerekei miatt gyakorlatilag csak rángattam irányítás helyett.Véleltenül találtam 1 hete egy hauck babakocsit ami 3 kerekű nagy kerekkel és imádom!Igaz nem teljesen vízszintesig dönthető de a fiam már 10 hós lesz,nem is lényeg!Ehhez meg jó lenne egy hozzá rögzítehtő hordozó majd a tesónak.Szóval lényeg,hogy szerintem a nagy kerék fontos és hogy rendes karja legyen ne csak két kiálló fül,mert azt nem jó irányítani:)
2012. dec. 29. 10:19

Tényleg nagyon nehéz választani. Biztos vagyok benne, hogy kapható olyan kocsi, ami minden igényeteknek megfelel, de nagyon valószínű, hogy horror áron - persze, kinek mi a horror-ár.


A helyedben mindenképp mérlegelném a felsorolt szempontok közül, hogy melyik az, amiben nem lehet kompromisszum, és melyek azok, amelyek esetleg másodlagosak, ha muszáj kompromisszumot kötni mondjuk az ár miatt.


Ha gyakran kell buszoznod, akkor szerintem elsődleges szempont, hogy könnyű és jó fogású legyen a kocsi, a terep miatt a nagy, masszív kerekeről sem mondanék le a helyedben.


A három funkción érdemes gondolkodni: ami mindent tud, néha olyan drága, hogy nem jössz ki rosszabbul, ha van egy jó minőségű, vízszintig dönthető, esernyőre csukható sportbabakocsid, ami kb. 15-20 kg-ig jó, belehelyezhető textilmózessel, és külön babaülést vesztek a kocsiba.


Esetleg még egy ötlet, ha nem zárod ki teljesen a lehetőségét: csatos hordozó min. az első 6-12 hónapra, utána pedig egy halál szimpla, könnyű sportbabakocsi...

2012. dec. 29. 06:51

Sziasztok!


Áprilisra várjuk a babánkat.

Van egy 4 unokatesót megjárt (és ki tudja előtte még mennyi mindenkit) babakocsi, amit várhatóan megkapunk...


De ez csak egy sima mózeses...

Így elgondolkodtunk, hogy vennünk kéne egyet...

Mi külvárosban lakunk, elég kátyúsak az utak, busszal járnék mindenhova...


olyan babakocsi kellene, ami könnyű, inkább kicsi, mint hatalmas, legyenek jó kerekei, az sem lenne baj, ha 3 funkciós lenne... és mindemelett megfizethető :D


túl sokat kérek?


nézegettem neten, még videókat is.. de kezdek elveszni a babakocsi-dzsungelben... és nem szeretnék rossz vásárt csinálni...


segítsetek :D


köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook