Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babafőzőcske...avagy etessünk okosan fórum

Babafőzőcske...avagy etessünk okosan (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

14. Hisztikirálynő (válaszként erre: 13. - Sugaro)
2007. ápr. 13. 14:43

Köszi a tippet:)

Puszi:)

13. sugaro (válaszként erre: 12. - Hisztikirálynő)
2007. ápr. 12. 13:01
Szívesen. Szerintem a fogak szempontjából az a lényeg, hogy ne lógjon egyfolytában a cukros lötyis cumisüveg a szájában. Érdemes kis textíl pelussal letörölgetni a fogakat 1-2x. Aztán lassan megvenni az első kis fogkefét, ha már szépen kibújt 4-8 fogacska. Az enyém nagyon szereti "mosni", persze besegítek egy kicsit. Szerintem a DM-es tökéletes a célra, én csak később veszek drágábbat. Hát ennyi.
12. Hisztikirálynő (válaszként erre: 11. - Sugaro)
2007. ápr. 5. 20:43

Köszi a tanácsokat, megfogadom őket. :)

Mi 4 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást, ugyanis tápszerezünk a kezdetektől sajnos. Elég szeszélyes az én kis drágám, van amikor a kedvencéből megeszik egy üveggel, van mikor csak féllel. Szerintem most az is közrejátszik, hogy épp fogzik (az első fogacskája már megjelent).

Majd szépen lassan belejön ő is a pempőhamizásba, mert ha magunkból indulok ki, mindketten a férjemmel hatalmas étvággyal rendelkezünk. Remélem a kiscsaj is ilyen lesz és nem lesz gond az evéssel.

Most 2X kap naponta pépes kaját, délben és uzsira, amik után már nem kell tápszer, amit ha adnék, se fogadja el, már próbáltam. Éjszaka is igényli még a kétszeri tápszeres kaját, de úgy vagyok vele, hogy amíg szüksége van rá, addig úgyis fel fog kelni.

Ja, azt szerettem volna kérdezni, hogy most, hogy megjelent az első fogacska, kell változtatni szerintetek azon, hogy mit igyon-egyen a fogak romlása szempontjából?

Puszi:)

11. sugaro (válaszként erre: 10. - Hisztikirálynő)
2007. ápr. 3. 12:42

aszerintem egy kis szőlőcukrot nyugodtan tehetsz a pépekbe, hátha így jobban ízlik a babádnak.

Vagy próbálkozhatsz azzal is, hogy az üvegeset kevered össze a tiéddel. Aztán szépen csökkented az előbbit. Hátha...


A kisfiamnak először a körte, sütőtök ízlett a legjobban. A répáról, almáról hallani sem akart. Aztán persze változott és szépen lassan mindent elfogadott. Ez egy türelemjáték. Istenem, hány kajcsi landolt a kukába:))


Nálunk ugyanis nagyon lassan indult be a szilárd hami. Ő legszívesebben szopizott, így nem is erőltettem. Tulajdonképpen 2-3 hónappal lemaradtunk az egész hozzátáplálással. De ez egyáltalán nem probléma, szerintem nem kell mereven ragazkodni a táblázatokhoz(mint a gyereknevelésben semmihez sem, amit az okosok előírnak nekünk), inkább a baba igényeit kell figyelembe venni. Gáborka most egy éves és hatalmas az étvágya, szépen eszik és még a szopit is igényli 1-2x.

2007. ápr. 2. 20:34

Sziasztok!

Én eddig bármit is mixeltem össze a kislányomnak (aki 5 és fél hónapos), nem nagyon ízlett neki. Se az alma-krumpli, se a sárgarépa krumpli egyveleg nem nyerte el a tetszését. Bezzeg az üveges kaják mennek, főleg az édesek. A főzelékeket nem nagyon díjjazza. Nem bánnám, ha nem lenne válogatós, mert mi sem vagyunk azok a párommal. De azért nem adom fel, folyamatosan próbálkozok az általam készített dolgokkal, hátha egyszer meg is eszi, és nem csak saját magam szórakoztatására pacsmagolok. :)

Puszi:)

9. kszilvi (válaszként erre: 8. - Birogaby)
2007. ápr. 2. 19:32
ok. majd kipróbáljuk. De a tojás sárgáját csak 8 hónapos kortól lehet adni, úgy tudom.
8. birogaby (válaszként erre: 6. - Kszilvi)
2007. ápr. 2. 16:39
Mi is ettuk krumplival is a spenotot,a valtozatossag kedveert meg volt,hogy pici tapszerrel turmixoltam,es belekevertem egy villaval szettort,keményre fôzött tojássárgát.Igy is szerette.
7. M_Marcsa (válaszként erre: 6. - Kszilvi)
2007. ápr. 2. 09:45
krumlpival turmixolni.
2007. ápr. 2. 08:43

sziasztok!

spenótot,sóskát mivel adtátok a kicsinek?

mostanában szeretném megkóstoltatni vele.

2007. ápr. 1. 21:35
Mi 6 honaposan kezdtunk az izekkel ismerkedni,sárgarépa,almalével kezdtuk,aztan ugyanezt pépesen.Majd jott a krumpli,spenot.Eddig amit megkostoltattam vele,mindent szeretett.
2007. márc. 16. 10:57

szisztok!

Nekem még csak 6 hónapos a fiam. De érdekel, ki mit és hogyan ad a babájának (nagyobbaknak is!)

Mindenki mond nekem valami újat,okosat én meg kipróbálom a gyakorlatban- vagyis a fiacskám lemeózza a főztömet:-) eddig ízlett neki, kíváncsi leszek az egyre újabb ízeket hogy fogadja majd...

3. Minya (válaszként erre: 2. - Zsuzsi72)
2007. márc. 7. 18:51
Céklából a boltit veszed és azt turmixolod össze?A paradicsomlét hogyan készíted el?Tejberizst én is készítek a fiamnak csak én nem teszek hozzá tápszert de amúgy én is igy csinálom ahogy írtad.Gyakran párolok neki zöldségféléket de teszek hozzá csipetnyi sót.Sokszor kap brokkolit,kelbimbót,karfiolt,sárgarépát,burgonyát,spenótot 1 héten 1-szer,pár napja próbálkozunk hogy nem turmixolom csak villával töröm össze.
2007. márc. 6. 10:08
Nekem most 9 és fél hónapos a kislányom. Én a biopiacról veszem neki a dolgokat Debrecenben. Mindent naturan kap, párolóedényben párolom az ételt, és a csicsókán kívül mindent eszik. A céklát csak ivólének hajlandó fogyasztani, de egyébként se cukor, se só, és 85%-ban biokaja. Üveges bébiétel csak ritkán. Padlizsánkrém, sűrű paradicsomlé stb. Mazsola, aszalt gyümölcsök a turmixba vízzel, utána bele a tápszer, és a főtt rizshez keverve kész a tejbe rizs. Nem tudom, mennyire függ babától, de Trixi mindent megeszik. Egy héten egyszer kap bolti babadesszertet, de azt csak délelőtt. Nekem ez a tapasztalatom, és bevált.
2006. aug. 20. 20:06
Habosra kavart krumplipempő. Vakítóan fehér partedli, ráírva Monday, hétfő lévén, kifőzött kiskanál, kispohár, forralt és lehűtött víz, széles mosoly. Áááá, tátsd ki a szád, kisbabám…

Valahogy így kezdődött. Bevallom, izgultam egy kicsit. Minden idegszálammal a kanálra és az ételre koncentráltam, és arra, hogy ezek a legfontosabb pillanatok közé fognak tartozni a lányom életében. Most dől el, hogy milyen lesz később az étvágya, milyen ízeket fog kívánni, szeret-e enni, felnőttkorban milyen betegségekre pályázhat... Mert minden az első falatoknál kezdődik!
Rengeteg mindent összeolvastam a hozzátáplálásról, nem is volt könnyű eligazodni a sokféle elv között. Végül maradtam a legmodernebb szemlélet mellett, és próbáltam a dietetikusok, védőnők tanácsai alapján nekikezdeni a kóstoltatásnak. Közben pedig teszteltem a babaetetés szabályait…

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook