Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babatervezés 2019 fórum

Babatervezés 2019 (beszélgetős fórum)


41. nikky21 (válaszként erre: 40. - Dhelia)
2018. jún. 8. 11:08
Én a nem várt napon teszteltem ls negatív lett majd másik nap délután pozitív :) azért raktuk decemberre mert az első is december 25 én fogant 😔❤
40. Dhelia (válaszként erre: 39. - Nikky21)
2018. jún. 8. 11:06

Mi is kb. onnantól próbálkoznánk. :)

Van itt olyan akinek már van babája, szoptat, még nem jött meg neki és szeretne második babát?


Honnan lehet tudni, hogy mikor érdemes próbálkozni?

Mikor érdemes először tesztelni?

2018. jún. 8. 10:31
Decemberre tettük a baba projektet 😊😊
38. Klaudia20 (válaszként erre: 36. - Cseresznye05)
2018. jún. 7. 08:05

Ha a naplómba visszaolvasol akkor láthatsz görbét, nem is egyet 😆


Egyébként úgy néz ki, hogy mensitől alacsonyan van, és nem olyan egyenletes (fullikuláris fázis), majd ovuláciokor leesik (de nem minden esetben), aztán felugrik, és szerencsés helyzetben fent is marad (luteális fázis).

Ha felugrik, és legalább 3-4 napig magasan van, akkor nagy eséllyel meg is történt a repedés.

Mensikor, vagy előtte pedig leesik, onnan lehet tudni, hogy mensi lesz, és nem baba.


A hőmérséklet mindenkinél más.

Nekem az ovu előtti időszakban 36.4-5, ovukor 36.1-2, aztán a luteális fázis pedig 36.8-37.00


Téves az az infó, hogy csak akkor van baba ha eléri a 37-et.


Van, akinek az egész hőgörbe alacsonyabb pár tizeddel, van akinek magasabb.

Ez egyéni.


De igazán pontos ovulációt LH teszttel,és hőgörbével együtt lehet belőni.


De vigyázz, mert a rabjává lehet válni.


Maga a hőgörbe szép képet ad a hormonális működésedről.

2018. jún. 6. 07:17

Sziasztok! Csatlakoznék én is. Mi lassan 3éve várjuk a kistesót. Jövő héten megyek has- és méhtükrözéses műtétre. Nekem volt már 2 laparos műtétem,valószínű van bent valami gond,mert egyébként nem találnak különösebb problémát.


Nálunk is így volt,h nagyon izgultam,hogy ne a férjemnél legyen gond. De megmondom őszíntén, nem könnyű így sem.

36. cseresznye05 (válaszként erre: 24. - Klaudia20)
2018. jún. 6. 06:59

A hőgörbe hogy "néz ki", hogy kell "vezetni"? :)

mi augusztusban szeretnénk elkezdeni a baba projektet, izgulok, remélem minden rendben lesz! :)

35. nikky21 (válaszként erre: 31. - Dhelia)
2018. jún. 5. 11:44
Énis femibiont szedtem :)
34. Dhelia
2018. jún. 5. 11:30
Nem is megemészteni, hanem hasznosítani, ezt akartam írni.
33. Dhelia (válaszként erre: 32. - Maba)
2018. jún. 5. 11:30
Erről én is hallottam, hogy a folsavat csak nagyon kevesen tudják megemészteni. Bartha Ákosnak olvastam egyszer egy cikkjét erről.
32. Maba (válaszként erre: 30. - Nikky21)
2018. jún. 5. 07:32
Én is Gravidával kezdtem, de nekem is borzasztó hányingert okozott, aztán kiderült, hogy MTHFR heterozigóta vagyok, akik a folsavat nem, csak a folátot tudják hasznosítani (állítólag az amúgy is jobb, de én nem jártam utána). Folát csak a Jutavit kismama vitaminjában van, így azt szedem.
31. Dhelia (válaszként erre: 30. - Nikky21)
2018. jún. 5. 01:19
Én az első babámnál Gravidát kezdtem el, de iszonyú hányingert okozott, szóval most biztos, hogy Femibiont fogok, mert egyszer kaptam a kórházban, és nem volt tőle semmi bajom!
2018. jún. 4. 22:05
Ki milyen terhes vitamint szed/szedett baba tervezés előtt?
29. Dhelia
2018. jún. 4. 21:12
Sziasztok, mi tervezzük a második babát 2019-re, a kislányom most lesz 3 hónapos 8-án. Szeretnék várni 9-10 hónapot (természetes úton szültem) és utána elkezdenénk próbálkozni. :)
28. Klaudia20 (válaszként erre: 27. - Maba)
2018. jún. 3. 17:04

Soha nem hibáztatnám, és eztén tudja nagyon jól.

Nem beszél róla, csak feltételezem,hogy fél attól hogy ő vele van gond,és ez az ő számára megalázó lenne.

Ismerem....erősen maximalista, én meg majdcsak az ellenkezője vagyok.

És ez a "hiba" nem fér bele a tökéletességbe....

Hiába mondanám, hogy ez előfordul vagy ilyesmi.


Hát lányok, ezerszer inkább bevállalnám,hogy engem kezeljenek, nálam legyen probléma,minthogy Ő neki valaha át kelljen mennie azon a lelki terhen, ha esetleg nem lenne jó az értéke.

27. Maba (válaszként erre: 24. - Klaudia20)
2018. jún. 2. 07:24
Szóval merjetek továbblépni, nincs azon semmi szégyellni való, ha valamelyikőtöknél találnak valami problémát. Ha a Férjed lenne az, Ő akkor sem érne kevesebbet, ezt tudnia kell. Nálunk sok könny hullott, elcseszett kis csapat voltunk, hogy duplán mindkettőnknél nagy problémák voltak, de ezek nem egyszerre derültek ki, egymáshoz képest csúszva gyógyultunk, mégis mindketten nagyon figyeltünk arra, hogy egy percig se érezze a másik, hogy ez az ő hibája lenne. Gondolom ettől félhet a Párod.
26. Maba (válaszként erre: 24. - Klaudia20)
2018. jún. 2. 07:17

A sztorid kezdete kísértetiesen hasonlít az enyémhez. Nekem menzesz előtt 7-10 nappal már barnázgatásom volt, ezen a lóadagos progeszteron pótlás sem segített. Egyik dokiról a másikra jártam, csak legyintettek, nincs bajom, ha terhes leszek, úgyse barnázok majd.

11 hónapja próbálkoztunk amikor elmentünk spermiogramra és az eredmény szörnyű lett. Így jutottunk el az egyik meddőségi klinikára. Ott csomó vizsgálatot írtak elő, közben férjem kezelték. Nekem volt lapar és histeroscopya, egyik során endometriózist, másiknál szív alakú méhet találtak. Rendbe tettek mindent, aminek következtében a barnázgatás teljesen megszűnt és a hormon értékeim tankönyviek lettek. Férjem értéke rengeteget javult, így a júliusa tervezett lombik előttre beterveztünk a dokinkkal 3 inszeminációt. A harmadik lett sikeres, amikorra már teljesen belenyugodtunk, hogy sajnos csak a lombik maradt, mint lehetőség. Ha úgy vesszük, 4 hónap telt el azután, hogy mindkettőnk értékei megfelelővé váltak.

25. Klaudia20 (válaszként erre: 19. - Cseresznye05)
2018. jún. 1. 14:30

Nekem is peteéréstől kezdődik a mellfájdalom, és mensi előtt alábbhagy, majd elmúlik, innen tudom mindig, hogy tuti mensi.


Bár azért tesztet mindig csinálok :D

24. Klaudia20 (válaszként erre: 16. - Maba)
2018. jún. 1. 14:27

Mikor 4 hónapja próbálkoztunk (vagy 5, már nem emlékszem), akkor elmentem, ugyanis minden mensi pár napos barnázással kezdődött.

Minden értékem rendben, csak a progim volt alacsony.

Próbáltuk természetesen helyrebillenteni, ugyanis előtte 7 évig fogamzásgátlót használtam.


Minden kipróbáltam, amit csak lehet.

Cickafark-palástfű teázgatás 2 hónap, majd barátcserje mellé 1 hónapig, és annak folytatása még 2 hónapig.

Progeszteron krém 2 hónapig, majd Progeszteron Exeltis, most Utrogestan 2x200 mg ovu után.


Hőgörbét vezetek, LH tesztet csinálok hosszú hónapok óta.

A mostani lesz egy szünet, kicsit megrogytam.

Készülök petevezeték átjárhatósági vizsgálatra, a gondolat már megvan csak rá kell szánjam magam.


És amit szeretnék az a spermavizsgálat, de jelenleg a Férjem szentül megvan győződve arról, hogy vele semmi baj...

Mondtam neki, hogy max januárig vagyok hajlandó várni, és ha addig sem sikerül, akkor szépen elballag a kis mintájával...


Hát ennyi. Május elsején volt egy éve, hogy abbahagytam a gyógyszert.

23. cseresznye05 (válaszként erre: 22. - Klaudia20)
2018. jún. 1. 14:21

Tudom, hogy nem lehet jó :(

ki tudja, én is meddig leszek ebbe a cipőbe majd... dehát az "okosak" azt mondják tényleg..biztos van benne valami gondolom! de kitartást :)

22. Klaudia20 (válaszként erre: 11. - Cseresznye05)
2018. jún. 1. 14:19
A hideg ráz attól a mondattól, hogy ne görcsölj, engedd el, akkor majd összejön...nem lehet elengedni, főleg nem ezt a témát, mikor jön az érzés, hogy minden áron anya szeretnél lenni, mikor minden hónapban reménykedsz, hogy hátha most, minden hónapban összeomlasz, hogy most sem sikerült :(
21. nikky21 (válaszként erre: 19. - Cseresznye05)
2018. jún. 1. 11:12

[link]


Nézd meg :)

20. nikky21 (válaszként erre: 19. - Cseresznye05)
2018. jún. 1. 11:09
Valószínű hogy megfog jönni akkor nekem is ugy volt első tabletta mentes hónapba menses elött kevés piros színes folyásom volt. Majd beindult.
19. cseresznye05 (válaszként erre: 18. - Nikky21)
2018. jún. 1. 10:00

nekem most sajnos a gyógyszer abbahagyás után kezdett el fájni a mellem, mikor peteérésem van, sőt, alig lehet hozzáérni..

nem tudom, szombaton kell megjönnie, de tegnap nagyon kevés vér volt azért, ez azt jelenti, hogy meg fog jönni? (most lesz az első hónap, hogy "normálisan fog megjönni")

18. nikky21 (válaszként erre: 17. - Loxia)
2018. máj. 31. 20:43
Drukkolok ! :) peteeres utan 1 hétig hasmenésem volt ,beágyazódáskor 3 napig hiper érzékeny volt a mellbimbóm és mindig hamar elaludtam este (8kor) :) nem várt elötti napján negatív volt a teszt (szellemcsikot láttam) nem várt után 2 nap lett csak pozitív délutáni pisiből :) kép fent van a felső teszt az első tesztelésem
17. Loxia
2018. máj. 31. 18:04
Sziasztok! Kb 5 napja késik.5 napja éjjel arra ébredtem,hogy görcsöl a hasam,mindjártmegjön érzésem volt,100%-ig biztos voltam benne,hogy megjön,de nem.Előtte már minden jel erre mutatott,de semmi görcs azóta. Azóta csak szúrkál a hasam középen és nagyon húzódik,ha felkelek vhonnan. Nagyon fáradékony vagyok. Ez ugyanígy zajlott az előző 3 terhességemnél is,viszont nincs hányingerem (kis émelygés néha 2 napja,de ez elhanyagolható) és a mellfeszülés is nagyon minimális,az is csak 2 napja.Kb 2 hete a hideg ráz,ez nálam csak akkor van,mielőtt megjön.Ez az ami meg nagyon nem stimmel,a mellfeszülés volt az első jel mindig (igaz 7-8 hetes terhesen teszteltem).Régebben csináltam hőgörbét,s mikor elbizonytalanodtam 2 esetben,terhes vagyok-e,mértem a hőmet,ami alacsony volt,s nem is voltam terhes.De most 1 hete mérem,magas (36,9-37,2),nem vagyok beteg.Volt valaki úgy,hogy a többedik terhességi jelek nem pont olyanok voltak,mint az addigiak?Tudom,vegyek egy tesztet....csak pár nap múlva tudok.
16. Maba (válaszként erre: 3. - Klaudia20)
2018. máj. 31. 14:27
Van valami oka amiért nem sikerül? Voltál kivizsgáláson?
2018. máj. 31. 14:13
Abba a hónapba 2 naponta voltunk együtt :) és december 25 én fogant :)
2018. máj. 31. 14:11
13. nikky21 (válaszként erre: 11. - Cseresznye05)
2018. máj. 31. 14:10
Nem is gondoltam rá egyáltalán de nem várt előtt 1nappal már izgultam :D
12. nikky21 (válaszként erre: 10. - Cseresznye05)
2018. máj. 31. 14:09
Nem híztam tole ! 3 hónappal előtte elkezdtem szedni és elsőre sikerült :) Femibion 0

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook