Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba mérete fórum

Baba mérete (beszélgetős fórum)


2010. szept. 13. 10:29
Köszönöm mindenkinek a választ :) Akkor ma már 10 hetes lettem :)
10. Yulcsy
2010. szept. 10. 14:42

Az utolsó menstruáció 1. napjától kell számítani.9 hetes vagy,így kell mondani és számítani is.Ne számolgass máshogy,mert belekeveredsz.

Gratulálok a babához!

9. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Nbandus)
2010. szept. 10. 14:41

Ne izgulj, nincs összefüggés a mostani adatok és a "végeredmény" között. :-)

Az én kislányom "normál" értékekkel nődögélt a pocakban, végül mégis óriásbébi lett. :-)

A 61cm és 4600 g az első időkben nem látszott semmi... :-O


Egyébként Gratulálok nektek. :-)

8. dórika1980 (válaszként erre: 1. - Nbandus)
2010. szept. 10. 14:40

A baba hiába 7 hetes,az utolsó menstruációtól való heteket kell mondani mindenhol és mindig a betöltött számít.

Ilyenkor még nem lehet következtetni a baba születési súlyára és hogy mekkora lesz,addig még kismilliószor változhat!

Egyszer több,egyszer kevesebb mint a táblázat szerinti adat,de majd te is rájössz:)

Jó babavárást!

7. pötty8707 (válaszként erre: 5. - Pötty8707)
2010. szept. 10. 14:39
bocsi a menszi első napjától nem az utolsó :) azt akartam írni, hogy az utolsó menszi első napjától :)
6. nemmaci (válaszként erre: 1. - Nbandus)
2010. szept. 10. 14:38

az ultrahang sem ad pontos adatot a korról, de mindig az számít, amit az orvos mond

a menstruációhoz képest akár 2 hét tolódás is lehet

2010. szept. 10. 14:38

Szia,


a méretből még most biztos nem lehet megállapítani, hogy óriási lesz. Viszont a terhességi hetet mindig a menstruáció utolsó napjától kell számolni, tehát 9 hetes terhes vagy.

Egyébként gratula a babához, tavaly nekem is júli 4 volt az utolsó menszi, és én is ápr 11-re voltam kiírva, én április 04-én szültem :)

2010. szept. 10. 14:38

Szia


Az orvosok az utcsó mensi első napjától számítják a terhességet, tehát míg a baba 7 hetes csak a terhességed 9 már.

2010. szept. 10. 14:37

Szia!


Nekem a kiírt dátumot anno módosították, mert a későbbi ultrahangok más dátumra mutattak, mint a koraiak. (1 nappal kiírás előtt szültem is)


Egyébként rajta van a leleteden, hogy hány hét, hány napos vagy, ha kérdezik azt kell mondani (12. héten úgyis mész tarkóredőszűrésre, annál nagyon kell figyelni, hogy jó héten menj, úgyhogy ha bizonytalan vagy, akkor inkább kérdezz rá, mert ha korán vagy későn mész, nem lesz jó az eredmény).

2010. szept. 10. 14:37

a baba 7 hetes, de te már 9 hetes terhes vagy. :) nagy hülyeség ez, de így számolják... :)


[link]

2010. szept. 10. 14:35

Sziasztok,


Nem akarok nagyon "hülyének" tűnni a témában, de van egy kérdésem, amire nem tudom mi lehet a válasz.


Nos, utolsó menstruációm július 4-én volt, ez alapján 2011 április 11-re írt ki az orvos még a legelején. Ennek értelmében 9 hetes terhes vagyok. Az orvosom közölte, hogy ez természetesen kb. 7 hetes terhességnek felel meg.


Akkor ilyenkor melyik számít? 7 vagy 9 hetes terhességet kell mondanom, ha kérdezik?


Illetve a magzatom a hétfői ultrahang szerint 22 mm-es. Utánaolvastam, és ha 7 hetes vagyok, akkor ez a baba óriási lesz... :)


Előre is köszönöm a válaszokat: Andi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook