Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Baba boom! Csuby modra! fórum

Baba boom! Csuby modra! (beszélgetős fórum)


2008. febr. 12. 21:10

Gyülekeznek a kérdések a fejemben:)

Használt közületek valaki bimbókiemelőt? A védőnő javasolta szemrevételezés után... Elég riasztó a kép és leírás az állítólag leghatásosabbról.

105. lillenet (válaszként erre: 93. - Mágika75)
2008. febr. 12. 21:08
Teljesen egyetértek, én is csak akkor akarok ragaszkodni ezekhez, ha semmi komplikáció nincs:)
2008. febr. 12. 21:07
A Szt.János kórházról tudtok mondani valamit? (Persze még ez változhat aug.ig, de most úgy néz ki ott szülünk)
103. lillenet (válaszként erre: 92. - 754c7e07c3)
2008. febr. 12. 21:06
Férjed hogy bírta a segédkezést? És hogy élte meg az első perceket?:)
102. lillenet (válaszként erre: 86. - 724b289414)
2008. febr. 12. 20:58

Szia!

Elég nehéz lehetett így:( Melyik kórház volt ez?

És igen, légyszi írd meg a pozitív tapasztalataidat is:)

Előre is köszönöm!:)

101. 754c7e07c3 (válaszként erre: 96. - Csuby)
2008. febr. 12. 20:50

Ahogy mondta Ada, ez természetes. :DD

Sziasztok!

100. csuby
2008. febr. 12. 20:44
Mármint pozitiv tapasztalatokra.
99. csuby (válaszként erre: 86. - 724b289414)
2008. febr. 12. 20:43
Azokra is kiváncsiak vagyunk!
98. Ada12 (válaszként erre: 93. - Mágika75)
2008. febr. 12. 19:00
Persze én is úgy gondoltam, ha felsír és minden vizsgálat alapján semmi baja, akkor nem kellenének a felesleges "szenvedések" :(((
97. Ada12 (válaszként erre: 96. - Csuby)
2008. febr. 12. 18:59
Szerintem ez természetes :))
96. csuby
2008. febr. 12. 18:29
Ja! és köszönöm hogy ilyen segitökészen fogadtátok a Kedvesem! :D
95. csuby (válaszként erre: 75. - Lillenet)
2008. febr. 12. 18:28
Májd errű a tiltásrú míg beszílgetünk asszony!
94. csuby (válaszként erre: 81. - Mágika75)
2008. febr. 12. 18:25

Á-HÁ! Kibújt a szög a zsákbol.

Azt hitted kamuzok!

Tessék tudomásul venni: meg vagyok bántva:))

93. Mágika75 (válaszként erre: 91. - Ada12)
2008. febr. 12. 18:23

Persze, de van, ahol ezek rutin eljárások, kérdezés, hozzájárulás nélkül csinálják, ha kell, ha nem.

Ha a Baba egészsége múlik rajta, akkor persze, dobjanak el mindent és tegyék, amit tenni kell. De különben hadd döntse el az Anyuka, hogy kit mit csináljon az újszülött babájával. Szerintem.

92. 754c7e07c3 (válaszként erre: 90. - Mágika75)
2008. febr. 12. 18:15

Ez, ahol én szültem is így van, azzal a kivértellel, hogy leszívják az orrukat. Mást nem csinálnak, szerencsére. Nics fürdetés, meg ilyenek.

Ott is volt szülőszék, ki is próbáltam, labdán vajúdás, és séta, vízben szülés lehetősége. Nem voltunk hanyatt fekve kikötve, vagy hozzákötve az nst géphez.

Legalábbis, míg minden rendben van.

A középső fiamnál viszont végig gépen voltam, mert szinkronfájásaink voltak. Nagyon lement a szívhangja, ha nekem fájásaim voltak. Muszáj volt figyelni, ha baj van be tudjanak avatkozni. De, ezt megértettem. Viszonz így is nagyon figyelték a kívánságaimat, doki minden percben velem volt, a férjem is, és amit tudtak megtettek, hogy komfortosabban érezzem magam. Ahogy olvaslak a Szent Imre is ilyen hely lehet. :))

91. Ada12 (válaszként erre: 90. - Mágika75)
2008. febr. 12. 18:11
sajnos néha elkerülhetetlenek ezek a dolgok, amikor a baba élete múlhat rajta :(((
90. Mágika75 (válaszként erre: 89. - 754c7e07c3)
2008. febr. 12. 18:02

A Szt.Imre kórház ebből a szempontból (is) nagyon jó.

A babákat csak megtörlik egy kicsit, hogy ne legyen nedvesek. A magzatmázat rajtuk hagyják. Nincs semmi felesleges macera, orrszívás meg szájban kotorászás meg ilyenek.

És a mamákkal is humánusak, ügyelnek a gátvédelemre, javasolják a homeopátiás szereket, az orvos nem tekinti ellenségének a kismamát, ha valamilyen alternatív dolgot szeretne, stb.

89. 754c7e07c3 (válaszként erre: 80. - Lillenet)
2008. febr. 12. 17:45
Bizony, sok jó dolog van a könyvben. Én sajnos későn olvastam. Bár így is elégedett vagyok a szüléssel, és a születéssel. Minket hagytak ismerkedni, bár a szokásos dolgok megvoltak. (orrszívás).
88. Ada12
2008. febr. 12. 17:42
1 évet vártunk
87. Mágika75 (válaszként erre: 84. - Lillenet)
2008. febr. 12. 08:51

A Szt. Imre kórház szülésfelkészítőjére mi jártunk. Jó kis beszélgetések voltak orvosok, csecsemős nővérek, szülésznők, tapasztaltabb anyukák bevonásával, filmeket néztünk. Nagyon jó volt.

Mi többször bent voltunk a szülőszobákban is nézelődni, beszélgettünk szülésznőkkel és szerencsére nagyon jó orvosunk volt/van.


Ami a nagymamák segítő tanácsait illeti... Kérd ki az orvosod véleményét is, és azzal felfegyverkezve mondd el a Nagyinak, hogy mit miért nem fogadsz meg a tanácsai közül. 20-25-30 évvel ezelőtt egész más szemlélet volt terhességgel, babavárással, újszülöttekkel kapcsolatban. És persze Neked is lehet más véleményed.


Kellemes napot!

86. 724b289414 (válaszként erre: 35. - Lillenet)
2008. febr. 11. 22:00

Szia!

A legrosszabb az volt szules utan, hogy nem mehettem baba-mama szobaba, hiaba kertem, hiaba volt hely. A masik negativum, a csecsemos noverek voltak. Semmiben sem segitettek, mikor hoztak a babat, csak leraktak es rohantak is, ha kerdezni akartam, tanacsot kerni, akkor el kellett setaljak a folyoso egyik vegebol, a masikba. Mire odaertem, ugy kefaradtam, hogy rosszul lettem, jobb esetben nem tudtam megszolalni. Volt, hogy nem ertem vissza a szobaba es az agyon hagytak... Gondolhatod mit ereztem, mikor meglattam egy torekeny csoppseget az agyon hagyva. Vegu valahogy csak felmasztam az agyra, csaszar utan nagyon nehezen mozogtam. Raadasul a picit is fognom kellett, mert senki sem nezett ram, es,ha szoltam se jottek mindig.

Persze voltak pozitiv tapasztalataim is. :)

2008. febr. 11. 21:40

Én mára elköszönök, köszönöm a válaszokat, holnap jövünk:)

Jó éjt és jó egészséget:)

84. lillenet (válaszként erre: 82. - Mágika75)
2008. febr. 11. 21:35

A mindenit:) Csodás lehetett tényleg.

Kádra-vízre nem vágyok, de a többit azért szeretném biztosítani. Aranyos volt a doki, azt mondta, gyűjtsem az infókat, menjünk szülésfelkészítőre, aztán összeállítunk egy "kívánságlistát" ha gondolom:)

Tényleg, szülésfelkészítő órákról van tapasztalatotok?

(Nem biztos, hogy mindig sikerül magyarul fogalmazni, bocsánat érte, fáradok)

83. lillenet (válaszként erre: 81. - Mágika75)
2008. febr. 11. 21:29

Szia!


Persze, tudom, hogy indult:) Aranyosak vagytok:)


Legnagyobb meccseimet szerintem anyósommal vívom majd, pedig imádjuk egymást. Csak hát ő felnevelt becsülettel 7 gyermeket, és biztos lesznek elképzelései, amitől viszont lehet én eltérek majd. Már most azért "veszekszik" velem, hogy miért nem hízok:D Szinte ellenőrzi, mit eszek:D Aranyos, de próbálom lepergetni magamról ezeket, majd jön magától minden:)

82. Mágika75 (válaszként erre: 80. - Lillenet)
2008. febr. 11. 21:28

:-)

Én is ilyesmiről álmodoztam... Aztán meg is kaptam. :-)

Olyan varázslatosan felemelő volt Gyöngyöcske születése:

kellemes félhomály volt a szülőszobában, jó meleg vízbe érkezett Gyöngyöcske, aztán a mellkasomra tették, betakartak minket, ott feküdtünk a meleg vízben egy bő fél órát. A kezemben fogtam a még lüktető köldökzsinórt, GyöngyBabánk a mellkasomon sóhalytozott, nézett ránk azzal a mélykék szemével. Varázslatos volt!

Anyának soha kellemetlenebb szülése ne legyen, mint ami nekem adatott! Én szerencsére nem tudom, hogy milyen az "anyja kínja"... :-)

81. Mágika75 (válaszként erre: 75. - Lillenet)
2008. febr. 11. 21:21

Szia,


Persze, hogy csak tréfa... Tudod hogy volt, Csuby csak beszélt Rólad, Rólatok, de se fotó, se egy szó Tőled. :-) Azt hittem nem is létezel :-))

Jó, hogy most már Te is itt vagy!


Ne foglalkozz a rengeteg jó tanáccsal! Hallgass csak az ösztöneidre! Minket arra talált ki a természet, hogy életet adjunk, gondoskodott arról is, hogy viselni tudjuk ezt a megtiszteltetést... :-) A saját tested Te ismered, mindannyian másképp viseljük ezt az időszakot, miért is kéne bárkire hallgatnod. Éld csak meg a babavárás minden napját, pillanatát és ne azon rágódj, hogy mit is kéne tenned, enned, innod, stb. :-)

Ha sikerült olyan dokit tanálnotok, aki hasonlóan viszonyul a születés csodájához, mint Ti, akkor már az egyik legfontosabb dolog megvan a csodás születésélményhez.


Jó egészséget!

80. lillenet (válaszként erre: 79. - 754c7e07c3)
2008. febr. 11. 21:20

Nem vagy indiszkrét:)

Az egész Lenkei doktor vitaminjaival kezdődött. A vitaminboltjában láttam meg a könyvet, már a borító és a cím alapján megtetszett, és most hogy aktuális lett, megvettem. Még nem olvastam ki, de az eleje szól a baba szemszögéről. Megfogott, mert csupa apró dolog, ami semmibe se kerül, mégis sokat segít az átmenetben a picinek.

79. 754c7e07c3 (válaszként erre: 78. - Lillenet)
2008. febr. 11. 21:00

Lehet, hogy már nincs ilyen. Hisz 8 éve szültem a legnagyobbat, ki tudja, azóta lehet már ez sem igaz. :))

Akkor ezt mondták. Viszont májusra elmúlsz 20 hetes. :))


Bocs, ha indiszkrét vagyok, de miért a csendes születés. Hogy jött?

Tudom mi az, csak nem tudom, te hogy jöttél erre rá. Vagyis na,.. belebonyolódtam, mert álmos vagyok. Remélem érted. :))

78. lillenet (válaszként erre: 77. - 754c7e07c3)
2008. febr. 11. 20:54

A hajtásnak sajnos május végén lesz vége, hacsak nem teszek valami csodát és hamarabb végzek a lényeggel...:)

Addig nem akarok várni. A dokit legutóbb megkérdeztem a tornáról, azt mondta, nyugodtan, sőt, beleírta a kiskönyvbe is ha netán csoportosra mennék. Nem hallottam még ezt a 20 hetes határt, bár kezdőnek számítok a témában:D

77. 754c7e07c3 (válaszként erre: 71. - Lillenet)
2008. febr. 11. 20:17

Ha vége a hajtásnak ráérsz elkezdeni valami mozgásformát. A 20. hétig egyébként sem javasolják. Legalábbis a dokim ezt mondta.

Bármit választol, jót teszel vele magadnak, és a bébinek is. De, gondolom ezt Te is tudod.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook