Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


2219. kislibu
2008. szept. 17. 08:05

Ti hogyan jártok el ennyiféle kezelésre munka mellett?


Én most munkahelykeresésben vagyok, de nagyon szeretnénk újra megpróbálni a babát 3-6 hónap múlva. Ez olyan nehéz, hogy mit válasszak, ha tudom, hogy nem akarok sokáig ott lenni, de azért legyen egy kis biztonságot adó fix jövedelmem is.


Abban is tanácstalan vagyok, hogy ha megint sikerülne, akkor az első perctől táppénz legyen vagy csak ha már eltelt pl. 12 hét? Nálunk ez nagyon fontos kérdés, mert eddig mindig elsőre összejött a baba, csak a kihordással van a gond. Ti hogy vagytok ezzel?

2218. Mariannnn (válaszként erre: 2216. - 0bc15d9cef)
2008. szept. 16. 20:42

Szia Jud.a!

Hatalmas gratula a babához!!

2217. Mariannnn (válaszként erre: 2215. - KissMe)
2008. szept. 16. 20:40

Szia KissMe!

Köszi a segítséget!Már én is megtaláltam őket,és írogatni is szoktam oda.

2008. szept. 16. 20:36

Sziasztok!

Doki minden rendben talált nálunk :))

Láttuk a pulzáló szívet is.

2 és fél hét múlva kell mennem ismét. Izgulás persze van...

2215. KissMe (válaszként erre: 2213. - Mariannnn)
2008. szept. 16. 20:33
Óóóó, Mariann, nagyon sajnálom! Ilyen előzmények mellett persze már nem sok lehetőség maradt, de az immunterápia ígéretesen hangzik. Egy másik fórumon van egy olyan topik, ahol az ilyen kezelésre járók gyűltek össze, és osztják meg tapasztalataikat. Ha érdekel, nézz át oda: www.csaladinet.hu, és ha jól emlékszem a Többszöri spontán vetélés után babákért küzdünk a címe, de lehet, hogy a Nem adjuk fel, anyukák leszünk címűben van. És van egy Immunbabák topik azoknak, akiknek ezek után született kisbabájuk.
2214. Mariannnn (válaszként erre: 2207. - Ágica1983)
2008. szept. 16. 19:58
Szerintem igen!Nálam előző este helyezték fel és mésnap délelőtt műtöttek.
2213. Mariannnn
2008. szept. 16. 19:56

Szia kiandi,Jud.a,Kislibu és KissMe!

Köszi a tanácsokat,de sajnos nem ez volt a vetélések oka amiket írtatok.Meddőségibe járunk és inszemből sikerültek a babák,tehát már a terhesség előtt kivizsgálták a főbb problémás területeket.Az inszemekkor minden esetben kaptam hormonpótlást napi 3x2 Duphastont és 3x2 Utrot tehát progi hiányom bizti nem volt.Az első vetélés után a dokim még a genetikai vizsgálatot sem javasolta azt mondta hogy ez egy szerencsétlen véletlen(amúgy a két vetélés előtt volt még egy méhen kívüli terhességem is amit laparoszkóppal műtöttek) és legközelebb bizti sikerül.Mi is hittünk benne,de nem így történt!A második vetélés után továbbküldött egy másik dokihoz,aki rengeteg vizsgálatot kért,de megérte végigjárni a hosszú utat,mert rájöttek mitől voltak a vetélések.Három okot találtak és szerencsére mindre van gyógymód!Most éppen immunizálásra járunk,amivel kb. október végére végzünk és után bróbálkozhatunk újra:-)

Sok kitartást mindenkinek!A pocakosoknak minden jót!!

2212. kiandi (válaszként erre: 2208. - F65231edcb)
2008. szept. 16. 19:30

Íriszke!

Először is gratula az udvarias dokidhoz! :) Tényleg ritka manapság.A vizsgálatokkal biztos minden rendben lesz, és 3 hónap tényleg nem olyan sok. Sok sikert!

2211. kiandi (válaszként erre: 2202. - KissMe)
2008. szept. 16. 19:26

KissMe!

A következő baba előtt totál kivizsgáltatom magam, mert ezt nem akarom megint átélni. Persze attól még megeshet. Az egyik doki feleségének ikrei lettek volna, szintén missed ab. lett a vége. Pedig gondolhatod, hogy ők aztán mindent megtettek, még ért is hozzá a pasi.

2210. kiandi (válaszként erre: 2199. - Kislibu)
2008. szept. 16. 19:04

Hát az még éppen lehetséges, de nagyon kevés rá az esély. Én legalábbis a dokik szavaiból azt vettem ki, hogy reménytelen. Azért még előtte megnézetem magam.

A köv. válaszodra: most 7 hét van a papíromon, és azt mondták, hogy max. 1 hetet lehet várni. Akkor nem értem, hogy másnak hogy lehet, hogy csak a 9-10. héten látják meg?! Állítólag kárt teszek magamban. És ha nem jelentkeztem volna a dokinál csak 10 hetesen? Tényleg nem értem.

2209. kiandi (válaszként erre: 2198. - 0bc15d9cef)
2008. szept. 16. 19:01

Köszi, akkor nem aggódok annyira, majcsak túl leszek rajta.

Remélem a dokid mindent rendben talál, szorítok neked.

Szió.

2008. szept. 16. 17:46

sziasztok lányok!


tegnap voltam az új dokimnál, és röviden és tömören egy álom!

szóval csinált rákszűrést, és majd ha megjön a mensim (a jövőhét második felére várom)az első nap fel kell hívnom, mert végre lesz hormonvizsgálat is! sőt mivel apunál van pajzsmirigy probléma, ezért azt is külön megnézik nálam!azt mondta, hogy ha baj van a pajzsmirigyemmel és esetleg ez a baj, akkor addig nem lehet egy terhességet kihordani, amíg azt be nem állítják. szóval alaposnak tűnik és nagyon örülök, hogy így áll hozzám. egyébként nagyon udvarias, kikísér meg bekísér a rendelőbe és felsegít a vizsgálóra, szóval nekem ez nagyon furcsa volt, de azért jól esett és pozitív volt.

szóval most azért tele vagyok félelemmel inkább a vizsgálatok eredményétől félek. azt is mondta, hogy ha mind a rákszűrés, mind a hormonvizsgálat eredménye rendben lesz, akkor nem kell 6 hónapot várni (bár 2 hónapja volt már a műtétem), hanem elég 3 hónapot,szóval lehet novembertől próbálkozni. persze csak akkor ha minden rendben lesz.

puszika mindenkinek.

2207. Ágica1983 (válaszként erre: 2196. - Mariannnn)
2008. szept. 16. 16:44
nekem is ugyan ez volt, de csak kábítottak. méh tágító pálca. egyre gondolunk nem? az nagyon rossz volt, de hálisten semmire nem emléek a műtétből
2206. kislibu (válaszként erre: 2197. - Kiandi)
2008. szept. 16. 15:12
Andi! Még eszembe jutott egy kis biztatásul, hogy nálam 6 hetesen az eddig 3 terhességemből egyszer sem láttak még embriót, csak petezsákot. 3 hét múlva kellett visszamennem kontrollra, és ott már megvolt a baba mindig.
2205. kislibu (válaszként erre: 2204. - Encike 2)
2008. szept. 16. 15:11
Mennyit ittál ezekből a teákból? És hol lehet ezeket beszerezni? Melyik márka pontosan, amit használtál?
2204. encike 2 (válaszként erre: 2194. - Df1077de8f)
2008. szept. 16. 13:52

Én ittam a málnalevelet. A menszi első napjátol pé-ig. Ugy tudtam, hogy pém van, hogy használtam lh-t és mikor a 2-3 pozi után volt az első nega akkor máég málna, majd másnaptol a köv mensziig palástfű tea.

A málnalevél segiti a pé-t, a palást pedig a beágyazodást.

2203. KissMe (válaszként erre: 2194. - Df1077de8f)
2008. szept. 16. 10:10

Betti,

a ciklus közepe azt jelenti, hogy ha mondjuk 28 nap után jön meg újra, akkor általában a 11-14. nap között van ovuláció, azaz tüszőrepedés. Ezt hívják a ciklus közepének. A teát pedig a menzeszed első napjától a 14. napig idd, ha a ciklus első felére javasolják. Szerintem.

2202. KissMe
2008. szept. 16. 10:08

Kiandi, Mariann,

Szerintem nektek valóban hormonpótlásra lenne szükségetek.

Andi, neked akár még most is, ha néhány nap múlva egy másik orvos élő terhességet lát.

Mariann, a legközelebbi alkalommal kérd, hogy írják föl, és már a ciklusod közepétől, azaz a fogamzás valószínűsíthető napjától kezdd el szedni! Igaz, amit kislibu írt, a legtöbb elhalt terhesség okat a progeszteron-hiány. Ha ezt már az elején tudom, akkor nekem sem kellett volna két vetélést végigszenvedni.

2201. KissMe
2008. szept. 16. 10:05

Sziasztok!


Bocsika, tegnap egész nap nem volt időm fórumozni. Ezen a héten szabadságon vagyok, csak holnap megyek be dolgozni.

Egyébként jól vagyok, sokat alszom, és pihenek. Nagyon hideg van nálunk, ma reggel kérdeztem a férjemet, amikor dolgozni indult, hogy a hó nem esett-e még? :) Tegnap este már be is kapcsoltuk a szobákban a konvektorokat.

2200. kislibu (válaszként erre: 2196. - Mariannnn)
2008. szept. 16. 07:19
Én azt olvastam, hogy a leggyakrabban a 8-9. héten történik missed ab, mert a 10. héten veszi át a méhlepény a hormontermelést, és ha ez még gyenge, de a tüsző már nem termel elég sárgatest hormont, akkor a köztes időben elhal az embrió. De ezt meg lehet oldani pl. utrogestan-nal, vagy más ilyen hormontabival. Neked ilyesmit nem tanácsoltak?
2199. kislibu (válaszként erre: 2195. - Kiandi)
2008. szept. 16. 07:16
Sajnálom, hogy nem találták meg a babát, de ez még nem jelenti azt, hogy pár hónap múlva ne lehetnél kismami! A műtét nem fáj egyáltalán, egyedül az a tágító pálca előtte, ami kellemetlen, de az egy perc és lehet, hogy neked nem is kell, mert még nagyon pici a terhesség. Elaltatnak, és semmire sem fogsz emlékezni. De azért még nézesd meg máshol is pár nap múlva, nehogy ne vegyenek észre valamit. Lehet, hogy később fogant a baba, mint gondolnád?
2198. 0bc15d9cef (válaszként erre: 2197. - Kiandi)
2008. szept. 15. 20:38

Megerősíteni tudom, amit Mariann mondott.

Fizikálisan nem vett igénybe. Sőt, csodálkoztam is, hogy ennyi az egész? Ilyen könnyen megy az egész? Pl. annak is aki "sima " abortuszra megy. Pedig nekem 15 hetes volt. Kb. mint a menstruációs görcsök, miután feltették a laminariát (igen az kellemtelen volt, de rövid), és ébredés után, amikor kaptam oxitocint. hogy szűnjön a vérzés. (hatott)


Most 6+fél hetes kismama vagyok. No és izgulok ezerrel, holnap megyünk dokihoz. De aszem az izgulásom az egészséges határokon belül mozog.


Egy eset után ne nagyon reméld, hogy bármi ki fog kiderülni. Először is ez még elég korai. És bármennyire furcsa, elég gyakori ahhoz, hogy önmagában ne jelentsen semmit. Nem tudom, Mariann, neked talán már kutakodnk, ha kétszer kilencedik hétben. Az azért gyanús.

2197. kiandi (válaszként erre: 2196. - Mariannnn)
2008. szept. 15. 19:55

Szia Mariann!

Nagyon sajnálom, főleg azt, hogy már két ilyen kellemetlen eseted volt. Nem tudtad meg, hogy esetleg hogy lehet ezt kivédeni? Nincs valami kivizsgálás, vagy bármi, amivel ez másodszor elkerülhető? Attól félek, hogy egyszer még át is vészelem valahogy, de ha ez mégegyszer megtörénne velem, totál megzakkannék lelkileg.

Köszi, én is drukkolok, hogy végre sikerüljön nektek a baba! Kitartás neked is! :)

2196. Mariannnn (válaszként erre: 2195. - Kiandi)
2008. szept. 15. 19:47

Szia kiandi!

Szorítok hogy mégse műtét legyen a vége!!Én már két 9 hetes missed ab. vagyok túl.A műtét fizikálisan nem fáj,(bár nekem előtte lamináris előtágítást csináltak ami nem volt kellemes,hogy a méhszáj ne sérüljön,illetve állítólag minden nőnél ilyet csinálnak aki még nem szült)altatásban végzik és mikor felébredtem a műtét után semmit sem éreztem,de főleg a lelkem volt nagyon üres.Azóta már feltöltődött egy kicsit a lelkem,bár baba még mindig nincs,de már hamarosan próbálkozhatunk,és ez sok erőt ad!Drukkolok hogy minden rendben legyen!!Sok erőt!

2195. kiandi
2008. szept. 15. 19:20

Sziasztok Lányok!

Köszi az érdeklődést, de sajnos rossz híreket közöltek ma velem. :( Továbbra sincs kis magzatom a petezsákban. Mintha álmodnék,várom, hogy végre felébredjek. Kértem még egy hetet, hogy hátha megtörténik a csoda, de a dokik szerint ez csak a lelkiismeretemet nyugtatja, hogy kitartottam a végsőkig.Még azért elmegyek a héten vagy 2 helyre, hátha más doki meglátja.

Most már a beavatkozástól is rettegek. Sokszor voltam kórházban (4-szer műtöttek), de most mégis jobban félek. Az a rémkép lebeg előttem, hogy valamit elcsesznek ott bent,és akkor mi lesz?! Meg hogy nagyon fájdalmas lehet a beavatkozás.

Légyszi nyugtassatok meg, hogy nem lesz olyan vészes! Sajnos itt már vannak ilyen tapasztelatok.

Egyik percben sírok, a másikban úgy érzem,hamarosan megint kismami leszek.

Hú, ez nehéz. Bocs,tudom az én esetem még nem a legszörnyűbbek egyike, de én úgy élem meg. Majd összeszedem magam.

Köszi mégegyszer, és kitartást mindenkinek! Én még hiszek benne, hogy a jó emberek elnyerik jutalmukat! :)

2008. szept. 15. 18:48

Sziasztok!

Kaptam egy tippet,hogy igyak málnalevél teát,de csak a ciklus első felében.Na,én ezt nem értem!

Mit jelent az,hogy a ciklus első felében?És mikor kezdjem el inni ha kb 7-8 hónap múlva állnánk neki a projektnek?

2193. encike 2
2008. szept. 15. 13:25

Cajok hol vannak a hirek?


Mi nemrég jöttünk az ovibol, annyira elfáradtam. Most megyek pihizni.

2192. kislibu
2008. szept. 15. 13:19

Igen, tényleg csúnya az idő, de legalább ilyenkor jó benn lenni a melegben. Ajánlok mindenkinek egy jó forró teát vagy kakaót!


Kiandi, mi újság???

2008. szept. 15. 10:37

szép napot mindenkinek, bár egy kicsit hideg is van, meg esik is, de ez ne törje kedveteket!

puszika

hogy vagytok lányok?

2190. anbene (válaszként erre: 2169. - KissMe)
2008. szept. 15. 09:37

Szia KissMe!

Nekem is volt egy olyan anyag az eredményen, ami méhen kívüli terhességre utalt, de hogyan került oda, nem tudjuk. A doki mondta, hogy talán korábban volt egy, amiből ott maradt?!?! Na mindegy, nem nagyon kell vele foglalkozni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook