Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Azoknak is visszajár pénz a bankoktól a devizahitelesek közül, akik már végtörlesztettek? fórum

Azoknak is visszajár pénz a bankoktól a devizahitelesek közül, akik már végtörlesztettek? (tudásbázis kérdés)

2014. okt. 1. 09:37
Sok sikert! :)
2014. okt. 1. 09:31
Persze hogy csak az biztos,de ha már törvényt hoztak róla csak van egy kis esély:)
2014. okt. 1. 09:29
Valószinüleg nem,mivel nem kitétel,de ne vegyél rá mérget mint arra sem,hogy kapsz vissza pénzt. Minden akkor lesz biztos ha papíron van feketén-fehéren jövőre.
2014. okt. 1. 09:17
Bocsi a sok kérdésért csak szeretnék tisztán látni
9. Málnafagyi (válaszként erre: 8. - Scooby73)
2014. okt. 1. 09:15
Ez nagyon korrekt tájékoztatás köszi!Akkor nekem nem kell a tízezer ft-ot kifizetni mert én a fundamentánál vettem fel kölcsönt a K&H-nál levő hitelem törlesztésére.Vagy csak az számít ha vki azonos banknál vette fel a forinthitelt?A K&H annak idején nem adott forinthitelt végtörlesztésre.
2014. okt. 1. 09:04

A bankoknak – az ügyfél kérésére – a végtörlesztőkkel is el kell számolniuk: az érintettek – tízezer forintos díj ellenében – 2015. március 1-31. között kérhetnek elszámolást a pénzügyi intézménytől, amelynek ezt 2015. november 30-áig kell megküldenie. Ha az elszámolás eredményeként kiderül, hogy a fogyasztónak pénz jár vissza, a tízezer forintot is vissza kell téríteni neki. A tízezer forintos eljárási díjat – a törvényalkotási bizottság módosító javaslata alapján – azoknak nem kell megfizetniük, akik devizahitelük végtörlesztéséhez forintalapú kölcsönt vettek fel.

Az elszámolási módszertan főszabálya – mint azt expozéjában az igazságügy-miniszter is kifejtette -, hogy a fogyasztót olyan helyzetbe kell hozni, mintha a szerződéskötés időpontja óta a törvényes árfolyamon és a szerződéskötéskori, eredeti kamatszinten történt volna az elszámolás. Ha a tartozást devizában határozták meg, a túlfizetést is át kell váltani az adott devizára. Ennek során a túlfizetést is azon az árfolyamon kell elszámolni, amelyen a pénzügyi intézmény a törlesztést, vagyis a túlfizetéshez kapcsolódó kamat- és tőketörlesztést átváltotta.

2014. okt. 1. 08:59
Az a kérdés hogy kedvezményes árfolyamon vagy az aktuális árf.-on fizetted vissza?Én úgy tudom,hogy azoknak nem jár vissza akik a kedv.árf.-on törlesztették.
2014. okt. 1. 08:50
Három éve fizettem ki én is amikor volt az a lehetőség
5. Málnafagyi (válaszként erre: 3. - Hannababa13)
2014. okt. 1. 08:49
Hú ez nagyon jó hír,biztos ez?De jó lenne!Én ötmilliót vettem fel 2007-ben,kb mennyi járna vissza szerinted?
4. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Hannababa13)
2014. okt. 1. 08:34
*ideje
2014. okt. 1. 08:29

igen,már biztos ,hogy a végtörlesztettek is kapnak pénzt,és időarányosan a kamatot is attól függ mennyi idelye van kifizetve.


az árrést is visszakapod,amit egy ellenőrzőbizottság birál el,ne hogy rosszul számoljon a bank!


mi 3 éve fizettük ki.


700 ezer jár vissza(kiszámoltam)


januárba meg kell kapnod az visszatéritendő összegről a papirt a bankodtól!

2014. okt. 1. 08:27
Senki nem fog pénzt kapni.
2014. okt. 1. 08:23
Meg tudja valaki mondani hogy azoknak is visszajár pénz a bankoktól a devizahitelesek közül akik már végtörlesztettek?Egyik helyen ezt olvas

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook