Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az UVA sugarak ellen van aki használ télen is fényvédőt? fórum

Az UVA sugarak ellen van aki használ télen is fényvédőt? (tudásbázis kérdés)


8. xti_
2012. jan. 2. 01:44

azt olvastam, hogy a kémiai fényvédők, amik az arckrémekben vannak, többet ártanak, mint használnak a bőrnek.

shea vajat meg kókuszolajat használok arckrémnek, ezeknek van némi fényvédő hatása, inkább beérem ezzel, mint hogy rontsak a helyzeten :)

2012. jan. 1. 19:36

én.


mindig minimum 25 faktor.

6. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Wanda2)
2012. jan. 1. 18:54
milyen fényvédőre gondolsz? Minden jóravaló nappali arckrémben van fényvédő amúgy. Extrán max akkor kell használni, ha síelsz, v hasonló... De a mindennapos arcápolásra használt nappali krémben van elegendő a hétköznapokra.
5. wanda2 (válaszként erre: 4. - 07c4794583)
2012. jan. 1. 17:25

Igazad van, részben genetikus, de egy része az úgynevezett "fotoaging". Érdemes utánaolvasni, hogy mit is jelent, én ha egy mód van rá még idejében szeretném megelőzni a nem szükségszerű ráncokat.


Arra vagyok kíváncsi, hogy van-e valaki, aki napi szinten használja a fényvédőt ebből a célból?

2012. jan. 1. 11:41

sztm a bőröregedés elsősorban genetikus


persze aki rendszeresen szénné aszaltatja magát a szoliban meg a tűző napon, azon meglátszik valóban


de a téli napfény az szerintem inkább jó a bőrnek, d-vitamint pótol, stb

2012. jan. 1. 11:31
Azért kérdeztem,mert elég sokat hallottam mostanság a káros UVA sugarakról,konkrétan az idő előtti bőröregedésről, amit jó lenne megelőzni...
2012. jan. 1. 10:23

én csak télen használok, pontosabban csak síeléshez

swox snow a neve

2012. jan. 1. 10:17
Az UVA sugarak ellen van aki használ télen is fényvédőt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook